preloader

Evden Çalışmanızı Daha Rahat Hale Getirecek 8 Ürün

26.08.2021
Evden Çalışmanızı Daha Rahat Hale Getirecek 8 Ürün

Yazı Boyutu:

Çalışma alanlarımızda rahat ve keyifli iş yapabilmemizi sağlayacak ürünleri bir araya getirdik.

Bir yıldan fazla bir süredir içinde olduğumuz pandemi dönemi hayatımızda kalıcı değişiklikler yaptı. En azından bir çoğumuz için… Ve bunlardan biri de homeoffice çalışmak oldu. Tabii freelance çalışanlar bu konuda rahat iken kendini bir anda evde bulan ofis çalışanları yerini yadırgadı. Tüm bu süreçte “Evin hangi köşesini ofise çevirsek?”, “Hangi eşyaları almalıyız?” gibi sorularla kısa süreli bir dekoratörlük geçmişine de sahip olduk ve kendimiz için en rahat çalışma ortamını yaratmaya çalıştık. Yani işin en zorlu kısmını atlattığımıza göre ufak dokunuşlarla evdeki ofis konforumuzu bir üst seviyeye taşımanın zamanı geldi. Hem işine hem de rahatına düşkün olanlar için hayatlarını kolaylaştıracak 8 ürünü listeledik.

Bel ve sırt yastıkları

Saatlerce ekran başında olduğumuz için sandalyelerden kalkmıyoruz. Bu durum da gün sonunda bel ve sırt ağrısı çekmemize neden oluyor. Bel ve sırt ağrılarını en aza indirmek için doğru oturuş şekli çok önemli. İş yaparken sandalye üzerindeki pozisyonumuzu düzeltebilmek için bel ve sırt yastıklarından tercih edebilir, gün boyu rahatça iş başında kalabiliriz. Sırtınızda veya belinizde, rahat edeceğimiz bir bölgeye koyduğumuz yastık sayesinde omuriliğimiz düz bir biçimde durup oturduğumuz süre boyunca ağrı çekmemize engel olacak.

Aromaterapi difüzörü

Çalışma ortamımızın havasını sık sık tazelemek çok önemli. Çünkü boğucu bir ortam hem işimize odaklanmamıza engel olur hem de yaklaşan soğuk havalarla da boğaz kuruluğu ve tahrişine neden olabilir. Neyse ki imdadımıza yine saymakla bitmeyen şifalarıyla aromaterapi uçucu yağları yetişiyor. Seçtiğinizi difüzöre göre eklediğiniz su ve birkaç damla aromaterapi uçucu yağıyla nemli bir hava elde edip stresten arınabilirsiniz. Odak problemi çekenler için de bizden minik bir tüyo: Lavanta, biberiye ve sedir ağacı uçucu yağlarından tercih edebilirsiniz.

Kesintisiz ve hızlı bir bilgisayar: Dell XPS13

Evden Çalışmanızı Daha Rahat Hale Getirecek 8 Ürün

Madem bu kadar çalışma alanımızın konforunu düşünüp değişiklik peşinden gidiyoruz; o zaman buna bilgisayarımızdan başlayabiliriz. Dell XPS13, uzun ömürlü pili ve Intel Dynamic Tuning teknolojisine dayalı performansa uyum sağlama özelliğiyle işlerin çok daha kolay ve kesintisiz bir biçimde gerçekleşmesini sağlıyor. İşini çabucak bitirmeyi tercih edenlerdenseniz Dell XPS13 modeli tam size göre. Çünkü 11. Nesil Intel® Core™ işlemciler ve Intel® Iris® Xe modeline varan grafik kartlarıyla çalışma hızınız daimi kalmakta. Dünyanın en küçük 13 inç bilgisayarı formuna sahip olmasının yanında Dell XPS13 çok da güçlü bir performans gösteriyor. Üstelik bu gücü Dell Power Manager, CPU ile kendi performans ihtiyacınıza göre artırabiliyorsunuz da. Ekran kalitesi bazı meslek grupları için çok önemli bir kriterdir. Neyse ki HDR 400 sertifikalı ekranı ve 16 milyondan fazla rengiyle Dell benzersiz bir görüntü sunmakta. Evinizin en güneş alan bölgesinde çalışmak isteseniz bile 500 nit parlaklıkla, renkleri daha net görebiliyorsunuz. Ayrıca bütün işi bir yerde yapma imkânı sunan model, Dell Mobile Connect özelliğiyle tüm cihazlarınızı bağlı da tutabiliyor.

Kablosuz kulaklık

Kablolu kulaklıkların hareket etmemizi kısıtladığı bir gerçek. Ancak hayatımıza giren bluetooth kulaklıklar sayesinde artık ister iş esnasında ister toplantı ya da müzik dinlerken rahatça hareket etme şansına sahibiz. Üstelik işiniz gereği çok sık arama yapıp, evi boylu boyunca turlayanlardansanız kablosuz kulaklık vazgeçilmeziniz olacaktır.

Masaj aleti

“Çalışırken bile keyfimden vazgeçemem” diyenlerdenseniz sıradaki ürün tam da size göre. Uzun süre boyunca ayrılamadığımız sandalyemiz masaj aletleriyle aynı zamanda rahatlatıcı bir alana dönüşüyor. Oturmaktan dolayı vücudumuzun boyun, sırt ve bacak bölgelerinde ağrılar meydana geliyor. Bunun için ağrıları en az seviyeye indirebilecek masaj aletini kolayca sandalyenizin istediğiniz bölümüne yerleştirin. Böylece hem rahatça işinize odaklanın hem de masajın keyfinin tadını çıkarın.

Laptop sehpası

Deneyenler bilir. Koltukta ve yatakta çalışmanın keyfi başkadır. Tabii hemen uykumuz geldiği için yatar pozisyonda uzun süreli çalışmak ve odaklanmak biraz zor olabiliyor. Ama yine de çalışma ortamınızı koltuk ve yatağa taşımaktan vazgeçemiyorsanız, laptop sehpası kullanarak işinize kolayca konsantre olabilirsiniz. Kullanım şekli olarak birçok çeşidi bulunuyor. Kolayca dizinizin üstüne alabileceğiniz modellerin yanında koltuğunuzun yüksekliğine göre ayarlayabileceğiniz alternatifleri de mevcut. Ahşap olanlar hem görünüm hem de küçük ve pratikliği açısından bizim favorimiz.

Telefon tutucu

Birçoğumuz toplantılara bilgisayardan katılıyor olabiliriz ama yeri geldiğinde telefonlara muhtaç kaldığımız da oluyor. Sorun şu ki, telefonumuzun kamera açısını bilgisayarlarımızdaki gibi kolayca ayarlayamıyoruz. Uygun bir yer bulamadığımızda da toplantı boyunca elimizde tutuyoruz. Üstelik bu toplantıların saatlerce sürdüğü bile oluyor. Bu sorunu masamızın üzerine yerleştireceğimiz telefon tutucusuyla kolayca yok edebiliriz. Bu aletin en güzel yanlarından biri de çoğu modelin boyunu da dilediğiniz gibi ayarlayabilir olmanız.

Masa düzenleyici

Çalışma esnasında dikkatimizi bozan bir diğer faktör de dağınık masalar. Çalışma ortamınızın düzensiz olması işinize odaklanmanızı zorlaştırırken bazı çalışmalarınızı eksik veya hatalı yapmanıza neden olabilir. Bunun için iş başına geçmeden önce hem çalışma alanımızı hem de masamızı toparlamayı ihmal etmeyelim. Özellikle masa düzenleyiciler her şeyin derli toplu bir arada durması için mükemmel bir ürün. Direkt masamızın üzerinde duracağı için çalışma alanımızı dağıtmamıza engel oluyor ve aradığımız evrak, not, dosya vb. gereçleri de kolayca bulabiliyoruz.

Bu içerik Dell sponsorluğunda hazırlanmıştır.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları