preloader

Pandemi Sonrası Seyahatin Geleceği: Adviye Bergemann

26.09.2020
Pandemi Sonrası Seyahatin Geleceği: Adviye Bergemann

Yazı Boyutu:

Koronavirüs sonrası değişecek seyahat trendlerini, AIDA Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Adviye Bergemann anlattı.

Covid-19 sonrasında nasıl seyahat edeceğiz? Sektörde neler değişecek? Pandemi sonrası köklü bir değişim sürecine girecek olan seyahat sektörünün geleceğine dair detayları, AIDA Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Adviye Bergamann’dan öğrenin.

Önümüzdeki üç – beş yılda seyahat dünyasında neler değişecek. Göreceğimiz yenilikler ve artık hayatımızda olmayacak neler var?

Pandeminin başlangıcıyla birlikte seyyahların önceliklerini, sağlık tedbirleri oluşturdu. Bu nedenle turizm endüstrisi hijyen konusunda ulusal ve uluslararası standartlara sahip oldu. Yeni dünya düzeninde bu hijyen kuralları standart olarak endüstriye yerleşecek. Seyyahlar, artık all inclusive hizmet veren otellerden uzaklaşarak kendilerini güvende hissedecekleri daha az kişinin bulunacağı ortamları tercih ediyorlar. 2020 yılı itibariyle butik oteller daha çok tercih edilmeye başlandı. İzolasyon ile birlikte butik oteller dışında özel villalar ve yat turizmi de çok ön plana çıktı. Pandemi nedeniyle ulaşım fiyatlarında yaşanan artış seyyahların tatil tercihlerini ve seyahat edecekleri destinasyonların uzaklıklarını da etkiledi. Bu nedenle her ülkenin iç turizm pazarında büyüme gerçekleşecektir. Pandemi sonrası sürdürülebilir seyahat/turizme olan talepte gözle görülür bir artış olacaktır. Seyyahlar seçimlerini yaparken daha sürdürülebilir seçenekler arayacaklar. Bu tur operasyonları ve konaklama tedarikçileri için geçerli olmasının yanı sıra tüm turizm zinciri için geçerli olacak.

Pandemi Sonrası Seyahatin Geleceği: Adviye Bergemann

Bu beklentiler ışığında sizin planlarınız nedir, ne gibi önlemler alıyorsunuz?

Tüm pandemi koşullarını yakından takip ederek ürünlerimizi çalıştığımız pazarlara göre revize ediyoruz. Bunun dışında, misafirlerimizin tatil deneyimlerinin tüm temas noktalarında güvenlik ve sağlık önlemlerinin sağlanması ve iyileştirilmesi için iş ortaklarımız ve tedarikçilerimizle çalışmaktayız.

{772621}

Pandemi döneminde en özlediğiniz ülke ya da şehir neresi oldu?

Ben tatilllerimi özellikle deniz tatilini Türkiye’de geçirmeyi tercih ettiğim için o anlamda özlediğim bir yer olmadı ve hatta ülkemde ve evimde daha fazla zaman geçiriyor olmaktan oldukça mutlu oldum. Hatta pandeminin bana hediyesi yelken öğrenmek oldu, pandemi döneminde bol bol yelken yaptım.

Pandemi Sonrası Seyahatin Geleceği: Adviye Bergemann

Sınırlar açıldığına ilk gitmek istediğiniz yer neresi olacak?

Galiba Yunan adaları.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları