preloader

Yalıkavak’ta Yeni Bir Lezzet Köşesi: Lika

20.04.2023
Yalıkavak’ta Yeni Bir Lezzet Köşesi: Lika

Yazı Boyutu:

Yalıkavak’ın en yeni mekanlarından Lika, Birdcage33 içinde konumlanıyor. Şahane manzarası ve karma mutfak konseptine sahip lezzetlerini tatmak için Lika’yı radarınıza alın.

Bodrum Yalıkavak’ta bulunan Birdcage otelin içinde kapılarını açan Lika‘yı ilk deneyimleyen ve lezzetlerini tadanlardan olduk. Mekana ilk adım attığınız anda manzara tüm dikkatleri üzerine çekiyor. İçinizi açan, gözlere şenlik bu manzarayı seyre dalmamak elde değil. Tablo gibi Yalıkavak manzarasına nazır bir masaya kurulup, keyifle menüyü keşfetmeye başlıyoruz.

Konsept

Yalıkavak’ta Yeni Bir Lezzet Köşesi: Lika
Melisa Yördem – Sara Tabrizi

Lika yemek, kokteyl, müzik ve çok daha fazlasını genç bir ruhla birleştiriyor. Kavuşma, buluşma anlamına gelen Lika, sakin, huzur veren bir atmosfere sahip.

Ambiyans ve Müzik

Yalıkavak’ta Yeni Bir Lezzet Köşesi: Lika

Lika’da müziğin yeri ayrı. Akşam saatlerinde yemeğin ve manzaranın keyfini çıkarmanıza eşlik edecek Lika’nın “pop blended Jazz” olarak tanımladığı müzik, ilerleyen saatlerde hareketleniyor. Kokteyllere, manzaraya eşilk eden müzik enerjiyi yükselten Soulful Disco’ya dönüşüyor. Mimarisi ve dekorasyonuyla da bu ambiyansı tamamlayan Lika’da, Ege’nin sıcaklığnı hissedebileceğiniz bir dekorasyon çizgisi takip edilmiş.

Deniz Galip Studio imzası taşıyan dekorasyonda Slim Aarons’ın Poolside fotoğraflarından esinlenilmiş. Havuz çevresinde ‘dolce vita’yı hatırlatan bir stil oluşturulmuş. Lika’nın aynı zamanda Halikarnas’a gönderme yapan isminden yola çıkarak, bar arkası tuğlalar ile Halikarnas Mozolesi tasvirleri referans alınmış. 1960’lı yılların yaşam biçimini renkler ve malzeme seçimleriyle vurgulamış.

{27461}

Menü ve Yemek Tarzı

Yalıkavak’ta Yeni Bir Lezzet Köşesi: Lika
Kuzu gerdan
Yalıkavak’ta Yeni Bir Lezzet Köşesi: Lika
Marine kuzu göbeği mantarı

Menüsü birbirleriyle uyum içerisinde eşleşen; lezzet ve tekniklerle kendi karma duygusunu yaratan bir çizgiye sahip. Şef Sara Tabrizi’nin önderliğinde hayata geçen “Karma Mutfak”, sevdiğimiz lezzetleri sunarken, Ege’nin ruhunu yansıtan hikayelerini de eksik bırakmıyor. “Karma Mutfak”, Melisa Yördem’in şefliğinde damaklarda iz bırakan paylaşımlı bir menüyle sofralarda buluşuyor.

Yalıkavak’ta Yeni Bir Lezzet Köşesi: Lika
Renkli domates salatası
Yalıkavak’ta Yeni Bir Lezzet Köşesi: Lika
Karides ceviche
Yalıkavak’ta Yeni Bir Lezzet Köşesi: Lika
Sardalyalı balık ekmek

Bodrum mandalinası ve havyar ile hazırlanan Peru mutfağına ait karides ceviche, çiğ köfte harmanıyla buluşan bonfile tartar, Konya küflü peyniri ve taze erişteyle pişirilen şarap soslu midye (moules marinière), İran’ın kuru misket limonu “Limu” ile marine edip Fransız pişirme tekniği “confit” ile hazırlanan köy tavuğu, Osmanlı mutfağının Mahmudiye pilavı ile isli paprika marineli ızgara yağlı karası gibi lezzetler enfes.

Renkli domates salatası, elmalı balık sos eşliğinde minekop, ot kavurmalı bohça börek, pazılı lipsos buğulama, Trabzon peynirli kabak çiçeği ve tatlı olarak da mutlaka tadın diyeceğim kazandibi dondurma Lika’da radarımıza giren lezzetlerden.

Kokteyl Keyfi

Yalıkavak manzarasına tepeden bakan barı ise keyif yapmak için ideal. Kokteyl menüsünde malzemeleriyle, aromalarıyla, kokusuyla kendinden bir parçayı entegre eden Lika, klasik kokteyllerde de sunumlarıyla kendine özgü dokunuşlarını ekliyor. Bodrum’un mandalina ve lavantasını kullanırken yapay tatlandırıcılar, şeker şurupları olmadan, özgün ve el yapımı bir menü tasarlanmış.

Mekanın Öne Çıkan 3 Özelliği

Yalıkavak’ta Yeni Bir Lezzet Köşesi: Lika
  • Karma mutfak konseptiyle ortaya çıkan lezzetler.
  • Şahane gün batımı manzarası.
  • Ege’nin sıcaklığnı hissedebileceğiniz bir dekorasyon.

Ne Giymeli

Şık ve rahat kıyafetler size eşlik edebilir.

Kimler gitmeli?

Lezzetli yemekler deneyimlemek isteyenler, harika bir manzaraya nazır yemek planlayanlar, kalabalıklardan uzak, ferah bir atmosferde olmak isteyenlerin tercihi olacaktır.

Ömer Efendi Caddesi, No: 33, Bodrum, Muğla 02523853433

Senem Bal Ay
Senem Bal Ay Tüm Yazıları