preloader

Doğanın İçerisinde Sımsıcak Bir Otel: Swissôtel Uludağ Bursa

30.01.2024
Doğanın İçerisinde Sımsıcak Bir Otel: Swissôtel Uludağ Bursa

Yazı Boyutu:

Swissôtel, Türkiye’deki beşinci otelini Bursa Uludağ’da açtı. Uludağ Milli Parkı içerisinde yer alan ve kaliteli yaşama dair detaylarıyla dikkat çeken otele dair merak ettiklerimizi, otelin genel müdürü Ufuk Demir ile konuştuk.

Doğanın İçerisinde Sımsıcak Bir Otel: Swissôtel Uludağ Bursa
Swissotel Uludağ Bursa Genel Müdürü
Ufuk Demir

Dört sezon hizmet verecek, 173 odalı Swissotel Uludağ Bursa, Uludağ Milli Parkı içerisinde yer alıyor. Otelin yer aldığı kompleks 1949 yılında Anıtkabir’in mimarı H. Emin Onat ve Türkiye’nin ilk kadın mimarlarından Prof. Dr. Leman C. Tomsu tarafından Kirazlıyayla Sanatoryumu olarak tasarlanmış. Otel, markanın kaliteli yaşam ve zamanın en değerli hediye olduğu inancına bağlı kalarak zihinsel ve fiziksel yenilenmeyi, zindeliği ve ‘well-being’i bütünsel bir yaklaşımla odağına alıyor. Meditasyondan yogaya, detox programlarından çalışmalarıyla başarılı doktorlar eşliğinde diyet programlarına kadar her misafire özel deneyimler sunuyor.

Otel içerisinde Swissôtel’in imza markası Pürovel SPA da yer alıyor. Rahatlatıcı İsveç ve aromaterapi gibi rahatlatıcı masajların yanı sıra doktorlar eşliğinde mezoterapi, PRP ve ozon terapisinin de aralarında bulunduğu tedavi yöntemleri sunuyor. Son teknoloji makinelerle ruh sağlığını egzersizle destekleyen fitness tesisi, günlük stresi azaltırken yaşam kalitesini iyileştiriyor. Tüm bunların yanında iş dünyasına yönelik harika detaylar da sunan oteli daha yakından keşfetmek için Swissotel Uludağ Bursa Genel Müdürü
Ufuk Demir ile bir araya geldik ve yeni açılan oteli ondan dinledik.

Swissôtel Uludağ Bursa kapılarını yeni açan otellerden biri. Burayı sizden dinleyebilir miyiz? Otelinize gelen misafirlerinizi neler ve nasıl bir ağırlama bekliyor?

Misafirperverliği odağında tutan Accor çatısı altında, Swissôtel’in dünyadaki ilk healing ve vitality oteli olarak geçtiğimiz aylarda kapılarımızı açtık. İyi yaşam felsefesinin Türkiye’deki öncüleri arasında yer almaktan gurur duyuyoruz. Uludağ’da konumlanan bir otel olarak, yalnızca kış mevsiminde değil 12 ay hizmet veriyoruz. Longevity and Scientific Wellness uygulamalarımızdan oda tasarımlarımıza ve endemik ürünlerle hazırlanan sağlıklı menülerimize, konaklamanın her anında iyi yaşam felsefemizi yansıtmaya önem veriyoruz. Swissôtel Uludağ Bursa’da misafirlerimizi hem bedensel, hem de ruhsal olarak yenilenmeye davet ediyoruz.

Doğanın İçerisinde Sımsıcak Bir Otel: Swissôtel Uludağ Bursa

Odalarınız ve ortak alanlarınız da çok beğenildi. Nasıl tasarım detayları izlendiğini anlatabilir misiniz?

Kirazlıyayla’nın muhteşem ormanlarının arasında, doğanın tam kalbinde bulunan kompleks, 1949 yılında Anıtkabir’in mimarı H. Emin Onat ve Türkiye’nin ilk kadın mimarlarından Prof. Dr. Leman C. Tomsu tarafından Kirazlıyayla Sanatoryumu olarak tasarlanmış. Yıllar boyunca farklı işletmelere ev sahipliği yapan sanatoryum, restorasyonunun ardından Swissôtel Uludağ Bursa olarak hayata geçirildi. Beş farklı binada konumlanan 173 odamızın birçoğunda öğleden sonra ışık alacak şekilde tasarlanmış balkonlar bulunuyor. Bu balkonlar, sanatoryum zamanında, güneşin sağlığa olan etkilerinden yararlanabilmek adına inşa edilmiş.

Doğanın İçerisinde Sımsıcak Bir Otel: Swissôtel Uludağ Bursa

Otelin içerisinde yer alan restoran The Quarter açık mutfağı ve sürdürülebilirlik yönüyle de çok beğeniliyor. Restoranın öne çıkan yönleri neler?

Otelimizin mutfağında sürdürülebilirliğe önem veriyor, sağlıklı yaşamda beslenmenin yerine vurgu yapıyoruz. Kirazlıyayla bölgesinde faaliyet gösteren ve doğallığı destekleyen yerel çiftçilerle çalışıyoruz; onların yetiştirdiği ahududu, yaban mersini, kiraz ve ceviz gibi mevsimsel ve lokal meyve ve sebzeler menülerimizin yapıtaşını oluşturuyor. Lezzetlerimizde kullandığımız ürünlerin soğuk zincire girmeden dalından tabağınıza geliyor olmasını önemsiyoruz. Menülerimizi hazırlarken, her adımda karbon ayak izimizi azaltmak için çalışıyoruz. Sıfır atık felsefemiz ışığında, geri dönüşüme önem veriyor, son aşamaya kadar menülerimizde kullandığımız ürünleri kullanmaya çaba sarf ediyoruz. Meyve ve sebzelerin posalarını farklı formlarda değerlendirmemizin ardından, komposta dönüştürerek doğaya katkı sağlıyoruz.

Doğanın İçerisinde Sımsıcak Bir Otel: Swissôtel Uludağ Bursa

Swissôtel Uludağ Bursa’nın öne çıkan detaylarından biri de well-being odaklı olması. Yenilenmek, kendine dönmek isteyenler için sunduğunuz hizmetler neler?

Otelimizde konaklayan tüm misafirlerimizin kendilerinin en iyi versiyonlarına ulaşmaları hayaliyle herkese özel hizmetler sunuyoruz. Detox kampları, meditasyon, yoga ve sağlık danışmanlığı gibi çeşitli alanlarda kişiselleştirilmiş deneyimler yaratıyoruz. Swissôtel Uludağ Bursa’da anda kalmayı önemsiyoruz. Pürovel SPA & Sport’ta İsveç ve aromaterapi masajlarının yanı sıra PRP, ozon terapisi ve mezoterapi gibi uygulamalarla konuklarımızın ihtiyaçlarını karşılıyoruz.

Bu yolda bizi çok heyecanlandıran, çok özel isimler de bize eşlik ediyor olacak. Prof. Dr. Osman Müftüoğlu ile bir araya gelerek Swiss Mountain Clinic’i hayata geçirmeye hazırlanıyoruz. Mart ayında misafirlerimize kapılarını açmayı planladığımız kliniğimizde bilinçli farkındalık, vücut ve ruh direnci, dinginlik, güç ve gençlik alanlarındaki çalışmalara gerçekleştireceğiz.

Prof. Dr. Osman Müftüoğlu ile Türkiye’nin ilk Age Lab and Longevity Institute; Lifestyle Academia ve Scientific Wellness, Detox and Healing Center’ında iyi yaşam, detoks, kilo kontrolü ve wellness konseptlerinde her türlü uygulama yer alacak. Türkiye’nin ilk ve tek akredite Mayr diyet danışmanı Dr. Hasan İnsel de bizimle olacak. Dr. Hasan İnsel ve Prof. Dr. Osman Müftüoğlu ile doğru beslenme alışkanlıkları kazandıran Mayr beslenme metodunu Swissôtel Uludağ Bursa’ya misafirlerimizle birlikte deneyimleyeceğiz.

Doğanın İçerisinde Sımsıcak Bir Otel: Swissôtel Uludağ Bursa

Oteliniz sadece kış tatili için değil her mevsim tercih edilen bir yer. Hangi özelliklerinizle dört mevsim tercih edilir oluyorsunuz?

Misafirlerimize dört mevsim boyunca şehrin karmaşasından uzaklaşacak bir kaçış noktası sunmak istiyoruz. Detox kamplarımız, wellness hizmetlerimiz, imza markamız Pürovel SPA & Sport ve Uludağ Milli Parkı’nda yer alan sayısız yürüyüş ve trekking parkurumuzla tüm misafirlerimizin ihtiyaçlarını karşılayacak hizmetlerimize yıl boyu devam ediyoruz.

İş insanları için de sunduğunuz birçok ayrıcalık var. İş toplantılarında Swissôtel Uludağ Bursa nasıl kullanılıyor?

Swissôtel Uludağ Bursa’da, balo salonu ve oditoryumun yanı sıra farklı kapasitelerdeki 5 toplantı odamızla iş insanlarını bir araya getiriyoruz. Ayrıca, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından kurulan Bursa Business School’a konaklama hizmeti sağlayarak dünyanın dört bir yanından iş insanlarına “yaşam boyu eğitim” mottosuyla eğitimler ve etkinlikler düzenliyoruz. Otelimizde, ekonomi ve iş dünyasına yeni hedefler kazandırmayı amaçlıyoruz.

*Bu içerik Swiss Otel işbirliğinde hazırlanmıştır.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları