preloader

Avrupa ve Türkiye’nin Çocuk Dostu Kayak Merkezleri

Avrupa ve Türkiye’nin Çocuk Dostu Kayak Merkezleri

Yazı Boyutu:

Ailenizin tüm bireylerini eğlendirmek için birçok aktivite sunan kayak destinasyonlarını, harika bir kış tatili geçirmeniz için derledik.

Ailedeki herkesin ihtiyaçlarını karşılayacağınız mükemmel bir kayak tatili organize etmek gözünüze korkutucu gelebilir. Kayağa yeni başlayacak ailenin küçük üyeleri için doğru eğitimi aldıracağınız bir okul, dijital dünyadan uzaklaşmak istemeyen ailenin genç üyeleri için çekici bir destinasyon ya da bütün ebeveynlerin keyif alacağı tüm konforları bir arada bulunduran bir otel… Bu beklentilerin ortak bir destinasyonda birleşmesi kulağa imkansız gibi gelmiyor mu?

Avrupa ve Türkiye’nin en çocuk dostu kayak merkezlerini derlediğimiz listemize göz atmadan hemen ümitsizliğe kapılmayın. Çocuk dostu konaklama imkânı sunan merkezler, hem pistlere yakın konaklama alternatifleri hem de tüm seviye kayakçılara uygun pist alternatifleriyle öne çıkıyor. Tüm aileyi eğlendirmek için birçok aktivite de sunan kayak destinasyonlarını, harika bir kış tatili geçirmeniz için OGGUSTO olarak derledik.

İtalya

Passo Tonale, İtalya

Avrupa ve Türkiye’nin Çocuk Dostu Kayak Merkezleri

İtalya’daki Passo Tonale, kesinlikle çocuklar için mükemmel bir kayak merkezi. Kayağa yeni başlayanlar ve orta seviyelere yönelik pistleri ile aile dostu bir atmosfere sahip olan kayak merkezi, 1.885 m-3.100 m yükseklikte Kuzey İtalya Rhaetian Alpleri boyunca, Lombardiya ve Trentino arasında yer alıyor. Ailenin her bir üyesi için farklı düzeylere uygun olan pist ve yamaçlarla şahane bir kış tatili için ideal destinasyonlar arasında kendine yer buluyor.

Gressoney La Trinité, İtalya

Avrupa ve Türkiye’nin Çocuk Dostu Kayak Merkezleri

İtalya Monterosa kayak bölgesinin kalbinde yer alan Gressoney La Trinité, Arnavut kaldırımlı sokakları ve eski ahşap dağ evleriyle geleneksel bir İtalyan köyü. Gressoney’de yöresel İtalyan mutfağı sunan çeşitli Alp restoranları yer alıyor ve yerel halk son derece misafirperver.

Kayak pistleri hem kayakta yeni olanlar hem de uzman kayakçılar için mükemmel. Kayak okullarının yanı sıra çocuk bakımı sunan konaklama seçenekleriyle de çocuklu aileler için ideal bir destinasyon.

Champoluc, İtalya

Avrupa ve Türkiye’nin Çocuk Dostu Kayak Merkezleri

Champoluc, aileler için ideal bir alternatif, küçük bir tatil beldesi olan bölge sakinlik arayan kayakçılar için biçilmiş kaftan. Şaşırtıcı derecede geniş pistleri kalabalık hissine asla kapılmamanızı sağlıyor. Lüks resortlardan butik chaletlere kadar farklı konaklama alternatifleri ile de tüm ailelere uygun.

{10777}

Avusturya

Lech, Avusturya

Avrupa ve Türkiye’nin Çocuk Dostu Kayak Merkezleri

Lech, Tirol Alpleri’ndeki Arlberg kayak bölgesinin bir parçası olarak 502 kilometrelik pistleri ile gözde kayak destinasyonları arasında yer alıyor. Konuklarına krallar gibi davranan harika konuksever lokal işletmecileri sayesinde Lech deneyimi yaşayan aileler her yıl planları arasında bu bölgeye yeniden yer veriyor. Lech’de, çok sayıda kreş ve başlangıç ​​pistinin yer alması da ailelerin öncelikli tercih sebebi. 8 yaş altı çocuklar için kayağın ücretsiz olması da ailelere oldukça cazip geliyor. Orta seviye ve daha ileri seviyedeki kayakçılara da zengin bir kayak deneyimi sunan bu bölge unutulmaz bir kış turizmi için öne çıkıyor.

Obergurgl, Avusturya

Avrupa ve Türkiye’nin Çocuk Dostu Kayak Merkezleri

Aileler için en iyi kayak merkezlerinden biri olan Obergurgl, Avusturya’nın Tirol Alpleri’nde yer alan geleneksel bir dağ kasabası. 1.907 m yükseklikte Avrupa’nın en yüksek kayak merkezlerinden biri olarak kayak için harika bir deneyim sunan Obergurgl, şehrin sakinliği sayesinde çocuklu ailelerin öncelikli tercihlerinden. Kayak okulları üç yaşından başlayarak tüm çocuklar için mükemmel bir eğitim imkânı sunuyor.

Orta seviye kayakçılar için bolca pistlerin bulunduğu Obergurgl’da, spa otellerinden resort otellere kadar çeşitli alternatifler arasından tercih yaparak konaklamanızı unutulmaz bir kış tatiline dönüştürebilirsiniz.

Ellmau, Avusturya

Avrupa ve Türkiye’nin Çocuk Dostu Kayak Merkezleri

Çocuklar için Avrupa’daki en iyi kayak merkezlerinden biri olan Ellmau, kayak okulları ve günlük kreşleri ile çevredeki en iyi çocuk dostu kayak merkezlerinden biri olarak ailelerin tercihi. Kayak sporu aktivitelerinin yanı sıra çok sayıda kış sporları dışı aktiviteleri ile de gözde bir destinasyon. Kayak merkezinde büyük çoğunluğu mavi pistler olmak üzere 284 km’lik pist bulunuyor. Yamaçlara köyden erişim de rahatlıkla sağlanıyor. Buz pateni, yüzme ve bowling gibi aktivitelerle de kayak dışı zamanları ailece keyifle değerlendirmek mümkün.

{18991}

Fransa

Vaujany, Fransa

Avrupa ve Türkiye’nin Çocuk Dostu Kayak Merkezleri

Geleneksel bir dağ köyünün tüm cazibesinin modern tesislerle birleştiği Vaujany, küçük bir yerleşim bölgesi olmasına rağmen son derece çekici. Kreş ve kayak okulları ile hem küçük hem de büyük çocuklar için çeşitli alternatifler sunan bu köyde aileler keyifli vakit geçirebilir.

La Plagne, France

Avrupa ve Türkiye’nin Çocuk Dostu Kayak Merkezleri

2.050 m’de konumlanan La Plagne, en iyi aile kayak merkezleri arasında yerini alıyor. Yayalara ayrılmış köy, Alp karakteriyle dolu ahşap dağ evlerinden çok katlı geniş lüks otellere kadar farklı tipte konaklama seçenekleriyle bezenmiş durumda. Daha genç kayakçılar basit yamaçlarda kayağı öğrenebilir iken, orta seviye kayakçılar da geniş mavi yamaçlarda dönüşlerini mükemmelleştirebilir.

La Plagne, Tarentaise Vadisi’nin Les Arcs ve Peisey-Vallandry’yi de içeren Paradiski kayak alanında yer alıyor. 425 kilometrelik kayak alanında her seviyeye uygun çok sayıda pist seçeneği bulunuyor. La Plagne, sunduğu çeşitli kayak dışı aktivitelerle de küçük çocuklu ailelerin öncelikli tercihlerinden. Kızak köpeklerinden patene kadar birçok faklı alternatif de bölgede tatilcilere sunuluyor.

Morzine, Fransa

Avrupa ve Türkiye’nin Çocuk Dostu Kayak Merkezleri

Morzine her seviyedeki kayakçı için uygun olan eşsiz bir destinasyon, -küçük çocuklar da dahil- aynı kayak merkezinde eğlenmek için farklı yeteneklere sahip aile fertleri için mükemmel bir tercih. Çeşitli kayak okulları ve çocuk bakımı seçenekleri, kuşkusuz Morzine‘i çocuklar için en iyi kayak merkezlerinden biri yapıyor.

Aile dostu bu kayak merkezinin rakımının düşük olması dağ köyünü sıcak ve rahat bir atmosfere büründürüyor. Dağın içinde ve dışında çok sayıda restoran seçeneğiyle de lezzetli bir tatil geçirmeniz garanti. Ayrıca kayak sporu dışı yüzme, kızak ve Husky köpeklerle gezinti gibi aktivitelerle de unutulmaz bir tatil yaşamak mümkün.

{10328}

Türkiye

Uludağ, Bursa

Avrupa ve Türkiye’nin Çocuk Dostu Kayak Merkezleri

Türkiye’de kayak, board ve kış sporları denilince akla ilk gelen yer kuşkusuz Bursa Uludağ bölgesi. Her ne kadar Avrupa’ya kıyasla pistler yeterli uzunlukta olmasa da Uludağ hiçbir zaman cazibesini yitirmeyen bir destinasyon. Çocuklu ailelerin de vazgeçemediği Uludağ’da kayak okullarından özel ya da grup dersi veren hocalara kadar farklı alternatifler bulmak mümkün. Kayağa yeni başlayacakların ağırlıklı tercihi olması, İstanbul’a yakınlığı ve farklı kesimlere hitap eden konaklama ve restoran seçenekleri de Uludağ’ı vazgeçilmez kılan özelliklerinden. Kış sporları dışında kızak, paten gibi alternatifleri de deneyimleyebileceğiniz Uludağ’da çocuklu aileler, ailenin tüm fertlerine hitap edecek bir tatil geçirebilir.

Palandöken, Erzurum

Avrupa ve Türkiye’nin Çocuk Dostu Kayak Merkezleri

Türkiye’nin en güzel ve uzun pistlerine sahip olan Palandöken, kış mevsiminin uzun sürdüğü Erzurum bölgesinde yer alıyor. Konaklı Kayak Merkezleri, Kiremitliktepe Kayak Merkezi sayesinde Palandöken kış turizmi için önemli bir yere sahip, şehre yakınlığı da çocuklu aileler için ayrıca bir tercih sebebi. Kayak dışında yamaç paraşütü, dağcılık, snowtube, paintball gibi farklı aktivitelerle de tatilinizi zenginleştirebilirsiniz.

Hayal Türkmen Yılmaz
Hayal Türkmen Yılmaz Tüm Yazıları