preloader

En Güzel Perçem Modelleri

08.08.2023
En Güzel Perçem Modelleri

Yazı Boyutu:

Saçlarına yeni ve taze bir dokunuş eklemek isteyenler için en güzel perçem modellerini bir araya getirdik.

90’lı yılların vazgeçilmezi perçemler, artık zamansız bir stilin parçası oldu diyebiliriz. Yüz hatlarını dolgunlaştıran, yüzü yumuşatıp dikkati bakışlara çeken ve genelde yüze daha canlı ve taze bir görünüm katan perçemler, aynı zamanda saçını kestirmekten çekinen ancak değişiklik arayanlar için de güvenilir bir seçenek. Size en uygun perçem modellerini öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin!

Uzun Perçem

Genelde kaşların hizasında ya da kaşları kapatacak hizada konumlandırılan bu perçem modeli, eğer geniş bir alnınız varsa sizin için en uygun sayılabilecek perçem modeli olabilir. Gözleri ortaya çıkaran bu perçem modeli, aynı zamanda oval yüz şekline sahip olanların elmacık kemiklerinin belirginleşmesini de sağlar.

Kıvırcık saçlıların da rahatlıkla tercih edebileceği uzun perçemler, yüzünüzün önüne düşen buklelerle havanızı değiştirecek!

Instagram: romaneinnc

En Güzel Perçem Modelleri


Kakül

En Güzel Perçem Modelleri

Kaşın üstünde biten ve özellikle ince telli saçların daha hacimli gözükmesini sağlayan kakül kesim, kısa yüz ve alın yapısına sahip olanlar için en uygun kesim şekli diyebiliriz. Yuvarlak yüz tipine sahip olanlara çok yakışacak olan bu model, hem uzun hem de kısa saçlar için uygun.

Instagram: @emilylind


Katlı Perçem

Diğer perçem modellerine göre daha farklı duran katlı perçemin kesim şekli de biraz farklı. Alın kısmından uzun başlayan ve yüzün çevresine doğru kademeli olarak uzayan bu perçem modeli yüz çevresini sararak saç kesiminize bambaşka bir hava katıyor! Son zamanlarda en çok tercih edilen bu perçem modeli, saçlarının boyunu kısaltmaya kıyamanlar için de vazgeçilmez.

En Güzel Perçem Modelleri


Dağınık Perçem

En Güzel Perçem Modelleri

Özellikle katlı saç kesime sahip olanların tercih edebileceği bu perçem modeli, biraz daha aykırı ve özgür gözükmek isteyenler için oldukça uygun bir seçenek.


Yan Perçem

Saçın bir tarafına doğru ayrılan bu perçem modelinin genelde uzun saçlar için daha uygun olduğunu söyleyebiliriz. Uzun kesilen perçemlerinizi yüzünüzün istediğiniz tarafına doğru tarayarak şekillendirebilirsiniz.

En Güzel Perçem Modelleri


İkili Perçem

En Güzel Perçem Modelleri

Günümüzde yine en popüler perçem modellerinden olan ikili perçem, alnın tam ortasından ayrılıyor. Ayrım noktasından kısa başlayan ve elmacık kemiklerine doğru uzayarak devam eden ikili perçem modeli modern ve aynı zamanda da canlı bir görünüm için ideal. Yuvarlak yüz hatlarına sahip olanların tercih edebileceği bu perçem modeli, yüzünüzün daha uzun gözükmesini de sağlayacak.

Instagram: mimiarr


Yüz Tiplerine Uygun Perçem Modelleri

Perçem kestirirken dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan bir tanesi, yüz şeklimize olan uygunluğu. Dolayısıyla perçem kestirmeden önce yüz şeklinizi tanımak size yardımcı olacaktır.

Eğer alnınız genişse uzun perçemleri ya da ikili perçemleri; daha dar bir alnınız ve küçük bir yüzünüz varsa kakülleri; yuvarlak bir yüzünüz varsa daha ince göstermesi adına ikili perçem modellerini tercih edebilirsiniz.

Daha salaş ve dikkat çekici bir model arıyorsanız her yüz tipine uygun olan katlı perçem ya da dağınık perçemleri de seçeneklerinizin arasına ekleyebilirsiniz. Daha sonrasında ise nasıl şekillendirmek istediğiniz, tamamıyla size kalmış!

En Güzel Perçem Modelleri

Ürün Önerileri

Moroccanoil

Onarıcı Yağ

Olaplex

Kuru Şampuan

Aromatica

Saç Güçlendirici Tonik

Memo Paris

Saç Parfümü

Rosece

Keratin Şampuan

Aveda

Bukle Belirginleştirici Krem

Kapak görselleri: Leonce Chenal, Sezane

Gizem Çıldız
Gizem Çıldız Tüm Yazıları