preloader

Sanal Ortamda Ameliyat Deneyimi: Akıllı Lens VR

08.11.2023
Sanal Ortamda Ameliyat Deneyimi: Akıllı Lens VR

Yazı Boyutu:

Teknolojinin sağlık sektöründeki yepyeni ve umut verici buluşu, göz ameliyatlarına karşı önyargıları yıkacak Akıllı Lens VR‘ı hemen keşfedin!

Teknolojinin sağlık sektöründeki etkileriyle heyecan dolu ve umut verici keşifler her geçen gün artıyor. Bu gelişmeleri yakından takip ederken sizleri en önemli duyu organlarımızdan biri olan gözümüz ve göz sağlığımız ile ilgili harika bir yenilik ile buluşturmak istiyoruz!

Göz sağlığınızı önemseyen Veni Vidi Göz Grup hastanelerinde deneyimleyebileceğiniz çok özel bir gelişme: Sanal ortamda ameliyat deneyimi yaşatacak Akıllı Lens VR!

Ameliyat Çekincesini Ortadan Kaldırıyor

Ameliyat olmak başlı başına gerginlik hisleri yaratabiliyor. Özellikle göz gibi önemli bir organımızdan bahsediyorsak bu hisler daha fazla olabiliyor.Akıllı Lens VR’ın amacı daha önce ameliyat olmamış veya ameliyat olmaktan çekinen hastalar için eşsiz bir deneyim sunarak ameliyat ortamını gözlemelerini sağlamak! Hastalar, akıllı Lens VR gözlüğü sayesinde 360 derece yani 2 farklı görüş açısı ile katarakt ameliyatını ameliyathane ortamındaymış gibi deneyimleyebiliyor. Böylelikle hastalar ameliyata karşı olan korkularını ve önyargılarını yıkmış oluyor!

Sanal Ortamda Ameliyat Deneyimi: Akıllı Lens VR

Veni Vidi Göz Grup Gelişen Teknolojileri Takip Ediyor

Göz sağlığımızı iç rahatlığı ile emanet ettiğimiz Veni Vidi Göz Hastanesi Akıllı Lens VR gelişmesi hakkında: “Gelişen teknolojileri takip eden Veni Vidi Göz Grup olarak amacımız daha önce ameliyat olmamış veya ameliyat olmaktan çekinen hastalar için eşsiz bir deneyim sunarak ameliyat ortamını gözlemelerini sağlamak. Hastalarımız VR gözlüğü sayesinde 360 derece ameliyathane ortamını deneyimleyebilmektedir.

Akıllı Lens VR cihazımızı video izleme deneyiminden farklı kılan şey hem ameliyathane personelinin perspektifinden gözlemlerken hem de genel anlamda ameliyathaneyi gösteren bir teknoloji olmasıdır. Yani bu ürün hastalarımızı katarakt ameliyatı ve akıllı lens hakkında bilgilendirirken aynı zamanda interaktif bir deneyim yaşatmaktadır.

Hastalar bu perspektifi deneyimlerken VR cihazının kumandası ile görüntünün içindeki çeşitli ikonlara tıklayarak istedikleri açıya geçiş yapabilirler. Ayrıca bu VR deneyimi operasyon iyileşme görüntüleri arasında arasında da geçiş yapabilmektedir.

Bu yaşanan deneyim kişin seçimlerine göre en az 6 dakika sürmektedir. Akıllı Lens VR’ ı ileri seviyede katarakt ve göz kırma kusuru olan kişiler günlük hayatlarında kullandıkları numaralı gözlükleriyle yada gözlüksüz olarak da deneyimlenebilmektedir.” diyor.

Sanal Ortamda Ameliyat Deneyimi: Akıllı Lens VR

Akıllı Lens VR Nasıl Geliştirildi?

Akıllı Lens VR’ın bu özellikleri karşısında şaşkınlık ve hayranlık hissi yaşıyorsanız çok haklısınız! O halde size bu ürünün nasıl geliştirildiğinden de bahsedelim. Akıllı Lens VR, yazılım mühendisleri ve göz doktorlarının iş birliğiyle hayat bulmuş. Bu muhteşem cihaz, katarakt ameliyatı sırasında yapılan video çekimleri, çeşitli animasyon görüntüleri ve ameliyathane ortamında kaydedilen ses kayıtları yazılım mühendisleri sayesinde Oculus Quest 2 cihazında çalıştırılmaya başlanmış. Ve tüm bu değerli süreç sayesinde göz operasyonlarından çekinen hastalar Akıllı Lens VR deneyimi yaşama şansını yakalayabiliyor!

Tüm sağlık konularında olduğu gibi akıllı lens teknolojisinden faydalanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

*Bu içerik Veni Vidi Göz Grup iş birliğinde hazırlanmıştır.

Esra Kurtuluş
Esra Kurtuluş Tüm Yazıları