preloader

Mayıs Ayında Kendinize Yapabileceğiniz 7 İyilik

Mayıs Ayında Kendinize Yapabileceğiniz 7 İyilik

Yazı Boyutu:

Yaz aylarına girmeden önce, Mayıs ayında kendinizi mevsim değişikliğine hazırlayın!

Yazın sıcak güneşine, kumuna ve serin sularına kendinizi bırakmaya sayılı günler kaldı. Bedeninizi ve cildinizi yaza hazırlamak için Mayıs ayını en iyi şekilde değerlendirmenizi tavsiye ediyoruz! Kendinize yapacağınız birkaç iyilikle yeni mevsime zinde girebilirsiniz.

Detoks yapmanın tam zamanı

Yazı forma girmiş bir beden ile karşılamak istiyorsanız Mayıs ayı detoks yapmak için çok ideal. Doktorunuzun önerdiği bir program ile kışın vücudunuza depoladığınız ödem, toksin ve fazla kilolardan kurtulabilirsiniz. Sinidirim ve boşaltım sistemlerinizi dengeleyecek olan detoks, bedeninizin zinde kalmasını sağlayacağı için yaz aylarının enerjik ruhuna rahatlıkla ayak uyduracaksınız.

Mayıs Ayında Kendinize Yapabileceğiniz 7 İyilik

Saçlarınızı yaza hazırlayın

Beden ve cilt kadar bakımı atlanmaması geren saçları da yaza hazırlamak önemli. İlk olarak bakımınıza soğuk havalardan yıpranan ve kırılan saçlarınızı kestirerek başlayabilirsiniz. Sonrasında ister profesyonel bir saç bakımı yaptırın isterseniz saç bakım maskelerini haftalık saç bakım rutininize dahil edin. Düzenli olarak kullandığınız maske, saçınıza derinlemesine nem vererek onaracak ve kusursuz bir görünüm sunacak. Banyodan sonra saç yağları ile saçınızın beslenmesine destek verebilirsiniz.

Mayıs Ayında Kendinize Yapabileceğiniz 7 İyilik

{771863}

Etsiz Pazartesi hareketine katılın

“Etsiz Pazartesi”; Pazartesi gününün hiçbir et ürününün tüketilmediği, çevre dostu evrensel bir çağrı… Sağlıklı beslenme ve sürdürülebilir yaşamı benimseyen kişilerin katıldığı bu furyaya siz de dahil olabilirsiniz. Haftanın bir günü sadece sebze tüketmek hem sindirim sisteminizi rahatlatacak hem de iç organlarınızı temizleyecek. Eti aratmayacak sağlıklı ve lezzetli yemekler için ünlü şeflerden tarif alabilirsiniz.

Mayıs Ayında Kendinize Yapabileceğiniz 7 İyilik

Egzersiz rutininizi dışarı taşıyın

Havaların güzelleşmesini fırsat bilip doğada egzersiz yapabilirsiniz. Bilimsel araştırmalara göre, açık havada yapılan egzersiz yağ yakımını kolaylaştırıyor ve moralinizi yükseltiyor… Ayrıca güneşten alacağınız D vitamini, kaslarınızın daha kolay yapılanmasına destek veriyor. Vücudunuza bol oksijen aldığınız için uykunuz da daha kaliteli oluyor. Her gün en az 30 dakika dışarıda yapacağınız spor ile kendinizdeki değişimleri hemen fark edeceksiniz.

Mayıs Ayında Kendinize Yapabileceğiniz 7 İyilik

Cildiniz için yaz alışverişine çıkın

Eminiz ki deniz, kum, güneş sizi çok heyecanlandırıyor ancak bu heyecana kapılıp cildinizi sakın boş vermeyin! Yazın dik açıyla gelen kuvvetli güneş ışınlarından cildinizi korumanız çok önemli. O yüzden bu ay güneş kremlerinizi yenilemenizin tam sırası. Yüzünüz ve bedeniniz için krem alışverişlerinizde, cilt sağlığınız için en düşük 30 faktörlü kremlerden tercih etmenizi öneriyoruz. Bronzlaşmak istiyorum diyenlere ise korumalı güneş yağlarından almalarını tavsiye ediyoruz.

Mayıs Ayında Kendinize Yapabileceğiniz 7 İyilik

{771754}

İyi yaşam etkinliği ile kendinizi yenileyin

25-26 Mayıs tarihlerinde Akaretler Sıraevler’de gerçekleşecek BloomFest ile kendinizi yenileyebilir, wellness konusunda yeni bilgiler edinebilirsiniz. “Daha iyi bir yaşam” hedefleyenler için wellness konseptinin tüm detaylarıyla işleneceği BloomFest’te; meditasyon, sağlıklı beslenme, kişisel gelişim, doğal güzellik, yoga ve daha birçok alanda uzman isimler, katılımcılara yenilenme ve arınmanın rahatlatıcı etkisini yaşatmayı planlıyor.

Mayıs Ayında Kendinize Yapabileceğiniz 7 İyilik

Cemre Bosnalı Zeydanlı
Cemre Bosnalı Zeydanlı Tüm Yazıları