preloader

2019 Gelinlik Trendlerini JU İSTANBUL'un Kurucuları Anlattı

22.11.2018
2019 Gelinlik Trendlerini JU İSTANBUL'un Kurucuları Anlattı

Yazı Boyutu:

aaa

Ünlü abiye markası JU İSTANBUL’un kurucuları Ahsen Uğurlu ve Duygu Alptekin, 2019 Gelinlik Trendlerini OGGUSTO için anlattı.

Aynı şirkette yolları kesişen Ahsen Uğurlu ve Duygu Alptekin, uzun yıllar moda sektöründe koleksiyon hazırlama, üretim, kumaş seçimi gibi alanlarda edindikleri deneyimleri kendi düş dünyalarıyla birleştirme hayaliyle 2013 yılında couture markası Ju Istanbul‘u kurdular. 1950’li yılların elegan kadınlarının zarif stillerinden esinlenen ikili, kadınların içinde kendilerini kusursuz hissedecekleri kıyafetlere imza atıyor. Nişantaşı’nda yer alan mağazalarında her sezon sundukları koleksiyonlarının yanı sıra kişiye özel gelinlik ve gece elbiseleri de tasarlamayı sürdürüyorlar.

2018-2019 sonbahar/kış gelinliklerinde öne çıkan trendler hangileri?

Her sezon ön planda olan dantel kumaşlar bu sezon da bizlerle; çünkü bizim için dantel bir gelinliğe ruh veren en önemli parça. Bir gelinliğin olmazsa olmazlarından bir diğer önemli unsur ise işleme. Bu ikili -dantel ve işleme- bu sezonki tasarımlarımızda yine bir arada, her ikisini de uygulayarak daha hafif ve uçuş uçuş modeller yarattık. Fırfırlar, volanlar ve transparan detaylar bu sezon ön planda. Tasarım kalıplarını ise diğer sezonlara göre biraz daha minimalize edip hafifleştirdik.

2019 Gelinlik Trendlerini JU İSTANBUL'un Kurucuları Anlattı

{771385}

Gelinlik seçerken gelin adayları en çok neye dikkat etmeli?

Her sene klişeleşen ve birbirini takip eden moda akımları piyasaya hakim olsa da bizce Ju Istanbul gelini her şeyden önce kendine özgü olmalı. Dolayısıyla seçim yaparken öncelikli olarak kişinin kendi stilini yansıtan ve bedenini doğru şekilde ortaya koyan tasarımlara yönelmeli. Biz de Ju Istanbul olarak bu yönlendirmeleri yaparken gelin adaylarıyla öncelikli olarak karakteri, stili, hayata bakışı, evlenmeyi tercih ettiği ortam ve benzeri onlarca değişkeni birlikte konuşup belirleyip sonra ne tip bir tasarım istediğine birlikte karar veriyoruz. Kısacası gelinliği taşıyan kişinin gelinlik seçiminde stilinin yansımasına önem veriyoruz.

2019 Gelinlik Trendlerini JU İSTANBUL'un Kurucuları Anlattı

Aksesuarlar konusunda bu yıl en çok hangi aksesuarları gelinlerde göreceğiz?

Bu yıl gelinlerde göreceğimiz aksesuarlar arasında en çok ön plana çıkan taçlar olacağa benziyor. Yıldızlı ya da çiçek motiflere sahip taçların yanında ucu saçaklı modeller, saçlar arasında süzülerek gelinlerin görünümüne bohem ve romantik bir hava katıyor.

{88444}

Siz bu yıl evlenecek olsanız hangi tasarımınızı giymek isterdiniz?

Güzel soru.. Galiba ikimiz de giydiğimiz gelinlikleri yine giyerdik. Ama tabii aksesuar eklemeleri yaparak şu anki trendlere adapte ederdik gelinliklerimizi.

2019 Gelinlik Trendlerini JU İSTANBUL'un Kurucuları Anlattı