preloader

2018 Gelinlik Trendlerini Zeynep Tosun Anlattı

19.04.2018
2018 Gelinlik Trendlerini Zeynep Tosun Anlattı

Yazı Boyutu:

aaa

2008’den beri terzilik ustalığı ile haute-couture’nin yanı sıra hazır giyim koleksiyonları da çıkan Zeynep Tosun, 2018 gelinlik trendlerini OGGUSTO için yorumladı.

2018 gelinliklerinde öne çıkan trendler hangileri?

Aslında trendler genel bir bakış olarak var oluyor. Şu an dünyada doğa, organik gibi terimler trend halinde ise, bu trend gelinlik dünyasına da aynı şekilde yansıyor. İnsanlar artık daha çok doğayla iç içe oldukları, samimi ortamları tercih ediyorlar. Tabi bu durum gelinliklere abartıdan uzak, sade, olabildiğince doğal gözüken volümler, detaylar ve işlemeler olarak yansıyor. Durum böyle olunca, gelinliklerin daha çok elbise konseptine yaklaştığını görüyoruz. Örneğin; duvak yerine geçecek uzun kollar, pelerin detayları gibi. İşlemelerde ise krem, gri veya bej renkleri ön planda..

2018 Gelinlik Trendlerini Zeynep Tosun Anlattı

Aksesuarlar konusunda bu yıl en çok hangi aksesuarları gelinlerde göreceğiz?

Bu sene doğal çiçeklerden yapılmış taçlar, taş detayları olsa da alışagelmişin dışında bir forma sahip taçlar, duvak yerine geçebilen çeşitli uzantılar ve kolaylıkla takıp çıkarılabilen detaylar ön planda olacak.

{88330}

Gelinlik seçerken gelin adayları en çok neye dikkat etmeli?

Öncelikli olarak mekan, giyecekleri gelinlik, organizasyon, süsleme vb. her şeyin kendi istekleriyle örtüşmesi çok önemlidir. Örneğin, birkaç tane bohem konseptinin olduğu bir düğüne katıldım ve gelin adayının giydiği gelinlik salon düğününde giyilebilecek bir gelinlik modeliydi… Sonuçta evliliğe atılan bu adımda düğün önemli bir detay. Eğer evlenen adayların kendi istekleri ile mekan örtüşmezse ana enerjide bir boşluk oluyor. Adaylar için önerebileceğim en önemli detay, samimi, doğal ve kendileri gibi olmaları.

2018 Gelinlik Trendlerini Zeynep Tosun Anlattı

Siz bu yıl evleniyor olsanız hangi tasarımınızı giymek isterdiniz?

Aslında bizde gelinlik koleksiyonu çıkmıyor, her gelin adayına ayrı, özel bir tasarım yapıyoruz. Tabi bu gelinlikleri hazırlarke, “Ben evlensem ne giyerdim?” diye düşündüğüm oluyor. Örneğin, “Bu gelinliğin astarı veya işlemesi bu model olsaydı giyerdim,” diyorum.

{88279}