preloader

2018 Gelinlik Trendlerini Özlem Süer Anlattı

10.04.2018
2018 Gelinlik Trendlerini Özlem Süer Anlattı

Yazı Boyutu:

aaa

Tasarımlarında deneysel ve yeni olanı arayan, bunu yaparken de kavramlarla tasarımlarını ilişkilendiren Özlem Süer, 2018 Blanche de Pera koleksiyonu ışığında 2018 gelinlik trendleri ile ilgili sorularımızı OGGUSTO için özel olarak yanıtladı.

2018 gelinliklerinde öne çıkan trendler hangileri?

Dokulara yoğunlaşan Blanche de Pera koleksiyonumuzda hit parçalar, dantel öğelerin karıştırılarak beden formunda konumlanmasıyla oluşan gelinlikler. Ekspresyonist üslubun hissedildiği bu spontane etkiler, içinde bulunduğumuz çağın hızına dokunuyor. Yine hafifliğin günümüzde çok önemli bir etken olması Blanche de Pera/2018’de kendini gösteriyor. İnce danteller 2018 düğünlerinde boy gösterecek gelinleri bohem havaya taşırken, gelinliklerde kullanılan kemik renk aksesuarlar zenginliği de ön plana çıkarıyor. 2018 doğaya dönüş trendlerinde saf, bedeni saran silüetlerle birlikte teni ortaya çıkaran dekolteler koleksiyonun etkisini güncel kılıyor. A-kesim figürlerde görülen gelinliklerde üç boyutlu işlemeler, Swarovski taşlar ve kesme taşlar dikkat çekiyor. Koleksiyonu oluşturan diğer parçalar arasında tek tek elle dikilmiş nakışlı transparan gelinlikler, volanlar, fırfırlarla hareket kazanıyor. Kaftan havasındaki romantik tül modeller ise mix&match etkiyi gelinlere taşıyarak yeni bir fark yaratıyor. Derin V yakalar, kat kat etekler, dantel üstler, transparan nakışlar, el yapımı dantel detaylar yalın tasarımlarla bir araya gelip yeni formlar oluşturarak planların yapı bozumuna uğratıldığı gündelik hayatımızdaki değişime bir gönderme yapıyor. Vücudu saran bohem gelinliklerin el yapımı aksesuarlar ile zenginleşmesiyle doğayı ve zamanı yakalamayı amaçladık… Dantel kollar, kuş tüyleri, özel çiçekler, spagetti askılar, kat kat iç içe geçmiş dantellerle, oturumlu sırt dekolteli romantik gelinlikler tek bir tarzdan öte ampir bir dokuya bürünüyor.

2018 Gelinlik Trendlerini Özlem Süer Anlattı

{88330}

Bu yıl gelinlerde en çok hangi aksesuarları göreceğiz?

Duvak gelinliğin en önemli tamamlayıcısı. Törenin kapsamına göre duvağın büyüklüğü, şekli değişebiliyor. Bütün tören boyunca duvağı taşımak zor olabiliyor, o nedenle seremoninin ardından duvağı çıkartıp bir saç aksesuarıyla gelinliği tamamlamak çok hoş görünüyor. Gelinlik üzerinde ise floral aksesuarlar çok dikkat çekecek. Tüyler, gliter etkiler “glam” etkisini maksimize ediyor.

Gelinlik seçerken gelin adayları en çok neye dikkat etmeli?

Klasik bir cevap olacak; ancak mevsimlerden önce gelinler vücutlarını iyi tanımalılar. Hayal ettikleri ile kendi beden gerçekleri arasındaki noktayı iyi tespit etmeleri gerekiyor. Bu konuda bize başvuran gelinlerin bizimle birlikte doğru proporsiyonlarda giyinmeyi öğrenerek oluşturdukları prensipleri sadece gelinlikte değil, günlük hayat dinamiklerinde de uygulayabildiklerini söyleyebilirim… Havaların ve iklimlerin değişerek zamansızlaşmasından bütün moda sektörünün etkilendiği gibi gelinlikler de etkilendi. Mekanlar daha önce de belirttiğimiz gibi gelinlik seçimlerinde en önemli etkenlerin başında geliyor. Düğünlerdeki mekan değişimleri de yine gelinlikleri etkileyen unsurlardan. Örneğin, kışın iç mekanlarda, saray ve tarihi alanlarda yapılan düğünlerde kabarık, çok katlı gelinlikler tercih ediliyor.

2018 Gelinlik Trendlerini Özlem Süer Anlattı

Siz bu yıl evlenecek olsanız hangi tasarımınızı giymek isterdiniz?

Çağın etkisini yakalamak aynı zamanda “zamansız” bir bohem romantizmine bürünmek adına kol detaylarına Viktoryen üslup hakim olan, müthiş sırt detaylarıyla V dekolteyle formlanan gelinlik olabilirdi… Eteklerindeki hafif hareket açık mekan düğünlerinde görsel bütünlüğü rüzgarla yakalıyor… 2018 Gelinlik Trendlerini Özlem Süer Anlattı