preloader

En Egzotik Balayı Rotaları

29.02.2020
En Egzotik Balayı Rotaları

Yazı Boyutu:

aaa

Bazı çiftler Paris, Roma, Bora Bora gibi daha klasik balayı rotaları seçerken, bazıları adlarını bile telaffuz edemediğimiz gizli kalmış cennetleri tercih eder. Bugün sizin için daha egzotik balayı ülkelerini seçtik.

Sri Lanka

En Egzotik Balayı Rotaları

Budist tapınakları, birbirinden özel surf yerleri ve milli parklarıyla büyüleyici bir atmosfere sahip olan Sri Lanka özgün lokal bir mutfağa sahip. Hint Okyanusu’nda yer alan bu ada sınırsız deneyim seçenekleri sunuyor. Yapmadan dönmemeniz gereken önemli şeylerden biri de Yala Milli Parkında leoparları izlemek.

Maldivler

En Egzotik Balayı Rotaları

Güney Asya ülkesi olan ve mavinin binlerce huzur verici tonunu barındıran Maldivler 1000’den fazla adaya sahip. Soneva Jani gibi özel ve lüks bir adada yer alan su üstü villalarda romantik bir balayı geçirmeniz an meselesi.

Kenya

En Egzotik Balayı Rotaları

Masai Mara’nın dünyanın en iyi safari yeri olmasının bir sebebi var. Aslan, leopar, zürafa ve timsah gibi vahşi hayvanlara kolaylıkla rastlayabileceğiniz macera dolu bir balayı rotasına hoş geldiniz!

Seyşeller

En Egzotik Balayı Rotaları

Hint Okyanusu’nun incisi olan Seyşeller’in turkuaz renkli sularına devasa granit sırtları eşlik ediyor. Eşinizle gözlerden uzak ve tam anlamıyla baş başa bir balayı geçirmek istiyorsanız, adanın kuzeyinde bütün sahili kiralayabileceğiniz yerler mevcut. Lüks sınır tanımıyor.

Fas

En Egzotik Balayı Rotaları

Kuzey Afrika’nın en romantik baş kentleri arasında yer alan Fas’ta Marakeş Medina pazarlarını keşfedip, Atlas Dağları’nın gölgesinde dinlendikten sonra Fes’te spa arası verebilirsiniz. 

Endonezya

En Egzotik Balayı Rotaları

Endonezya dendiğinde akıllara ilk Bali gelse de, bu egzotik ülke yüzlerce mücevher değerindeki adaya sahip. Raja Ampat’da mercan kayalıklarının arasında balayı yapmaya davetlisiniz.

Okavango Deltası

En Egzotik Balayı Rotaları

Gün batımında pembe ve turuncu renklerinin aşkına şahit olacağınız ve lüks çadırlarda sakinliğin tadını çıkarabileceğiniz bir yer vaat ediyor.

Yeni Zelanda

En Egzotik Balayı Rotaları

Eşsiz sahilleri, buzulları, çölleri ve koyun çiftlikleriyle çeşitlikleri aynı çatı altında toplayan Yeni Zelanda’da macera dolu birçok anı biriktirmeye ne dersiniz? Matakauri Körfezi, Kauri Cliffs ve Cape Kidnappers’ı ziyaret etmeniz gereken yerler arasında.

Antartika

En Egzotik Balayı Rotaları

Çoğu çift balayı eşittir deniz, kum ve güneş diye hayal ederken, maceraperest çiftler tam aksini düşünüyor ve buzulları ideal balayı rotası ilan ediyor. Antartika’nın soğuk ve sert hava koşullarında eşinizin sevgisinin içinizi ısıtması dileğiyle.

Rwand

En Egzotik Balayı Rotaları

Eşinizle saatlerce Planet Earth’ı izlemek hobileriniz arasındaysa, Rwanda tam da size göre! Volkanik Milli Park, dünyada sadece 480 adet olan gümüş sırtlı gorillere ev sahipliği yapıyor. Rwanda’da nesli tükenmekte olan hayvanları izleyebilir, Karisoke Araştırma Merkezini ziyaret edebilirsiniz. Eşinizle anlamlı bir aktivite yapmak için ormanlaşmaya yardım ederek ağaç dikebilirsiniz.

Mauritius

En Egzotik Balayı Rotaları

Gerçek olamayacak kadar güzel bir ada olan Mauritius, bembeyaz sahilleri ve tablo tadındaki sularıyla başınızı döndürebilir. Mercan resiflerinde dalış yapıp, iki saatte ülkenin bir ucundan diğer bir ucuna gidebilirsiniz. Gözlerden uzakta, maviliklerde kaybolacağınız, golf ve deniz altına dalış gibi aktivelerle dolu bir balayı için Mauritus gayet iyi bir seçenek.