• Arama
F1’de Yarışan İlk Kadın Pilot Maria Teresa de Filippis’in Korkusuz Hikayesi

Erkeklerin baskın olduğu bir dünya olanFormula 1’in ilk kadın pilotu Maria Teresa de Flippis, yıllar sonra o dönemde hissettiklerini anlatıyor. İlk defa 1958’de Belçika Grand Prix’sinde bir Maserati 250F ile yarışan Maria Teresa’nın yarış dünyasındaki lakabı, ‘Juan Manuel Fangio’ tarafından kendisine verilen “Pilotino” idi. Hepsi Maserati ile olmak üzere dört F1 yarışında yer aldı ve tüm kariyeri boyunca marka ile yakın ilişkide kalmaya devam etti. F1’deki deneyimi boyunca Maria Teresa Maserati ile birçok spor otomobil yarışında yer aldı.

2016 yılında 89 yaşında hayatını kaybeden Maria Teresa’yı her zaman yüzündeki güzel gülümseme ile hatırlıyoruz. Hayatın stresini hafifleten ve kadınların birer kahramana dönüştüğü, otomobil yarışlarının nazik meydan okumalardan ibaret olduğu, başka bir zamandan gelen gülümsemesiyle…

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.