preloader

Tarzınıza Göre Akıllı Saat Modelleri

31.08.2020
Tarzınıza Göre Akıllı Saat Modelleri

Yazı Boyutu:

En çok kullanılan giyilebilir teknoloji ürünlerinin başında bulunan akıllı saat, bir teknoloji ürünü olarak hayatı kolaylaştırmasının yanı sıra şıklığın da tamamlayıcısı. Hangi akıllı saati almalı sorusunun yanıtı özellikleri kadar kişinin tarzına göre de değişiyor. Siz de hangi akıllı saat tarzınıza daha uygun öğrenmek istiyorsanız mini rehberimizi okumanızı öneririz.

Estetik ve işlevselliğin bir arada bulunduğu akıllı saat modelleri, satış rakamlarında geleneksel kol saatlerini yakalamış durumda. Bunun sebeplerinden biri, sahip oldukları gelişmiş özellikleriyle akıllı saatlerin, klasik saat işlevinin önüne geçerek hayatı kolaylaştıran birer sağlıklı yaşam asistanı işlevi görüyor olmaları.

Kullanımı oldukça kolay ve pratik olan akıllı saatler sayesinde gelen çağrılarınızı kolayca yanıtlayabilir, bildirim ve mesajlarınızı telefona bakmadan okuyabilirsiniz. Adımsayar, nabız ölçer, ivmeölçer ve jiroskop özellikleri ise sportif yaşam tarzına sahip olanların ilgisini çekiyor.

Çocuklar için üretilen akıllı saatler ebeveynlerin çocuğunu takip edip bildirim alabilmesini sağlıyor. Şık tasarım ve renkleriyle her yaştan kadın ve erkeğin ilgisini çeken akıllı saatler, ekran kasasının büyüklüğü, kayış tipi gibi özelliklerle farklılık gösteriyor. Peki sizin akıllı saatiniz hangisi? İşte farklı tarzlara göre en iyi akıllı saat modelleri…

Formal kadın ve erkekler için: Samsung Galaxy Watch Active 2

Sporla ilgileniyor ve şıklığınızdan ödün vermek istemiyorsanız alüminyum ve metal olmak üzere iki farklı kasa seçeneği bulunan bu modeli tercih edebilirsiniz. Sade ve şık tasarımıyla dikkat çeken Samsung Galaxy Watch Active 2, saf siyah ve genişletilmiş ekranıyla ve kayış seçenekleriyle formal tarzınızı tamamlamanızı sağlıyor. Nabız takibi yapabilmeyi sağlayan bu saat, IP68 ve 5ATM su ve toz koruma oranının yanı sıra pek çok koşula karşı koyabilecek askeri sınıf dayanıklılığa sahip olmasıyla da güvenli kulanım vaat ediyor.

Tarzınıza Göre Akıllı Saat Modelleri

Samsung Galaxy Watch Active 2

Casual tarz benimseyenlere: Fossil Gen 5 Akıllı Saat

Gündelik kullanımda şık tasarıma sahip Fossil Gen 5, tercih listenizde yer alabilir. Altı farklı kasa seçeneği olmasının yanında, kayış alternatifleri sunan bu akıllı saatte adım sayar, stres ölçer, Google Fit ve kalp atışı göstergesi gibi özellikler öne çıkıyor. Fossil Gen 5’in temassız ödeme yapmanıza olanak sağlayan Google Pay ile uyumlu olması da dikkat çekiyor.

Tarzınıza Göre Akıllı Saat Modelleri

Fossil Gen 5

{773251}

Sportifler buraya: Fitbit Ionic ve Apple Watch

Koşudan yüzmeye, fitness’tan kick box’a kadar pek çok spor türünde kullanıcısına asistanlık yapabilen Fitbit Ionic, sportif yaşam tarzını benimseyenler için ideal bir akıllı saat. Gündüz ve gece aksesuarınıza uygun deri ve spor seçenekleri ile kordonunu değiştirebileceğiniz Fitbit Ionic; kaloriyi, tırmandığınız zemini, aktif dakikalarınızı ve saatlik aktivitelerinizi takip edebilmenizi sağlıyor. NFC çip ile kredi ve banka kartlarınızla temassız ödeme de yapabilirsiniz.

Tarzınıza Göre Akıllı Saat Modelleri

Fitbit Ionic

Apple Watch Nike modeli de, sportif tarzı olanların beğenisini kazanabilecek bir akıllı saat modeli. Özel tasarım Nike saat kadranları, alüminyum kasa ve retina ekran şık duruyor. Nike’a özel silikon kordonundaki delikli yapı sayesinde spor yaparken bilekte terlemenin önüne geçiliyor. Suya dayanıklı tasarıma sahip akıllı saat, Nike Run Club uygulamasıyla Sesli Rehberli Koşu özelliğinden yararlanmaya olanak tanıyor. Acil SOS, yükseklik göstergesi ve optik kalp sensörü gibi özellikleri dikkat çekiyor.

Tarzınıza Göre Akıllı Saat Modelleri

Nike Apple Watch

Elegant tarza sahip olanlar için: Huawei Watch

Mobil Dünya Kongresi’nin baş tacı ürünleri arasında bulunan ve piyasadaki yeni ürünlerin birçoğuna göre daha iyi özelliklere sahip olan Huawei Watch Super AMOLED ve safir kristal ekranıyla oldukça şık duruyor. Yuvarlak çerçeveli akıllı saat, klasik ve pahalı saat tasarımlarına yakın zarif görünümü ile elegant tarzı benimseyenler için doğru ürün olabilir. 316L paslanmaz çelik kaplamaya sahip olan saat; 300mAh batarya, Bluetooth 4.1, WiFi bağlantıları 512MB RAM ve 4GB depolama gibi detaylarıyla dikkat çekiyor.

Tarzınıza Göre Akıllı Saat Modelleri

Huawei GT 2

Minimalist akım sevenlere: Skagen Falster 3

Dünyanın en büyük teknoloji şovu CES 2020’de tanıtılan Skagen Falster 3; metal, deri ve silikon kayış seçenekleriyle Danimarka’nın minimalist havasını yansıtıyor. Sesli bildirimleri ve Google Asistan bildirimlerini dinlemeyi sağlayan dahili hoparlörü bulunan akıllı saatte Google Pay desteği, GPS, NFC, etkinlik izleme ve 3 ATM (30 metreye kadar) su geçirmezlik özelliği de öne çıkıyor.

Tarzınıza Göre Akıllı Saat Modelleri

Skagen Falster 3

Feminen duruş için: Fitbit Versa ve Lemfo H1

Tasarım yapısı ve barındırdığı özel bazı uygulamalar sayesinde Fitbit Versa, daha çok kadınların tercihi oluyor. Parlak renkli dokunmatik ekran ve ince, hafif alüminyum gövde birbirini çok şık biçimde tamamlıyor. 50 metreye kadar suya dayanıklı akıllı saatte kadın sağlığı izleme, uyku izleme, kalp takibi gibi özellikler ve egzersiz modları dikkat çekiyor.

Tarzınıza Göre Akıllı Saat Modelleri

Fitbit Versa

Lemfo H1 Smart Watch modeli de yalnızca kadınlar için üretilmiş, şık tasarımlı bir akıllı saat olarak kadın teknoloji tutkunlarının memnuniyetini kazanıyor. Kadın fizyolojik döngü hatırlatıcısı, adımsayar, uyku takibi özellikleriyle dikkat çeken akıllı saat, suya dayanıklılığıyla da tercih sebebi olabiliyor.

Tarzınıza Göre Akıllı Saat Modelleri

Lemfo H1

{773231}

Çocuklar da unutulmadı: Wiky Watch 4

Akıllı saat üreticileri elbette çocukları da unutmadı. Acil durumda tek bir tuşla 3 kişilik SOS listesini otomatik olarak sırayla arayıp konumu göndermeyi sağlayan Wiky Watch 4, iletişim ve güvenlik konusundaki ihtiyaçları karşılayabiliyor. Karşılıklı olarak sesli mesaj gönderimine olanak tanıyan akıllı saat, ebeveynlerin çocuklarının nerede olduğunu anlık olarak görebilmesine izin veriyor. Bu akıllı saatte görüntülü konuşma da yapılabiliyor.

Tarzınıza Göre Akıllı Saat Modelleri

Wiky Watch 4

Erdal Kaplanseren
Erdal Kaplanseren
editörün tüm yazıları