Dünyaca Ünlü Markaların Tek Adresi: Boyner

Dünyaca Ünlü Markaların Tek Adresi: Boyner

Moda tutkunlarının vazgeçilmez adresi Boyner, Karl Lagerfeld’den Versace Jeans Couture’a dünyaca ünlü tasarımcıları bir arada bulabileceğiniz bir destinasyon!

Stil ikonu tasarımlarıyla moda dünyasına hem ilham hem de yön veren tasarımcıların birbirinden özel koleksiyonları, Türkiye’nin en sevilen alışveriş adresi Boyner mağazalarında ve boyner.com.tr’de gerçek moda meraklılarıyla buluşuyor.

Mario Valentino, Desigual, DKNY, Karl Lagerfeld, Versace Jeans Couture, Armani Exchange ve Love Moschino’nun aralarında yer aldığı dünyaca ünlü markaları yakından tanımaya hazır olun!

Desigual Akdeniz’in renk, duygu ve kültür kokteylini her tasarımına işliyor

Her ne kadar kurucusu İsviçreli Thomas Meyer olsa da İbiza’dan dünyaya yayılan İspanyol moda devi Desigual; parlak, ışıl ışıl renk ve desenleri bir araya getiren renk cümbüşü tasarımlarıyla Akdeniz’in deli dolu ruhunu, enerjisini ve dinamizmini yansıtan bir marka. 90’larda minimalizmin moda dünyasında dalga dalga yayılmaya başladığı dönemde tasarladığı, manşetlerinde deri aplikler ve pirinç düğmeler bulunan ikonik denim ceketle ismini dünyaya duyuran marka sonrasında Mickey Mouse, Donald Duck gibi çizgi film karakterlerini tasarımlarına taşıdı.

Bugün Desigual “Future is now!” temasıyla yeni koleksiyonlarını kadınlarla buluşturuyor. Sadece Boyner’de satışa sunulan giyim, ayakkabı ve çanta koleksiyonunda bir Desigual klasiği olan etnik desenler ve çiçekler Akdeniz’in tüm renkleriyle form buluyor. Ayrıca imzası haline gelen ve çok sevilen Mickey ailesi  de  “Mickey Rock” teması ile karşımıza çıkmakta.

Lagerfeld, eşofmanlarla yapılan online toplantıları görmek istemezdi eminiz!

Paris ve moda deyince akla ilk gelen isimlerden olan ve ismini tarihe altın harflerle yazdıran Karl Lagerfeld, Chanel ve Fendi için yaptığı ikonik tasarımların yanı sıra imzası haline gelen bir sözüyle moda dünyasının hafızasına kazınmıştır: “Bana göre eşofmanlar yenilginin simgesidir. Eşofman giyip sokağa çıkıyorsan, hayatının kontrolünü kaybetmişsindir.” Tabii 2019 Şubat’ta hayata gözlerini yuman ünlü modacı, koronayla imtihanımızı görse sözünün sağlamasını aldığını mı, yoksa fena halde yanıldığını mı düşünürdü, bilinmez.

Hayattayken tarihin en büyük tasarımcıları arasında gösterilen Karl Lagerfeld’in kendi adını taşıyan markası da yine sadece Boyner’de satılıyor. Bu yıl Boyner’deki üçüncü sezonu olan markanın  yeni koleksiyonundaki ürünlerde tasarımcının en az tasarımları kadar özgün ve ikonik görüntüsünün çeşitli parçalarda hayat bulduğunu görüyoruz. At kuyruğu yapılmış beyaz uzun saçları, siyah güneş gözlüğü ve siyah beyaz stiliyle bilinen modacının her bir parçası en az kendisi kadar cesur. Modacının kendisi kadar cesur olan bu koleksiyonunda ayakkabı, sandalet ve terlik modelleri kadınların beğenisine sunuluyor.

 

Modanın anti kahramanı, markaların en sivri dillisi: Moschino

Yine İtalya, yine Akdeniz, yine cesur tasarımlar… Maskülen tasarımlarla feminen detayları buluşturmasıyla bilinen Moschino markası; bir küçük butik olarak moda dünyasına giriş yapmıştı. Kurucusu Franco Moschino’nun 1990’larda moda endüstrisini deyim yerindeyse topa tutması ve sosyal bilinçlendirme kampanyaları yürütmesi sonrasında, Moschino, dünyaca bilinen bir marka olarak yoluna devam etti. Böylelikle adeta bir anti-kahraman gibi sivriliverdi muadillerinin arasından. Tasarımlarında bugün bile trendlerle dalga geçen ironik üslubunu ve koleksiyonlarındaki ayan beyan göndermeleri görmek mümkün. Madonna, Kylie Minogue gibi isimleri giydiren, 2006 Kış Olimpiyatları’nda da açılış töreni kıyafetlerini tasarlayan markanın verdiği mesajlar ve kendini konumlandırdığı yer de her zaman tasarımları kadar gündem oluyor. Moschino markasının bir alt markası olan Love Moschino da tasarımı aşkla buluştururken daha gündelik, sokak modasını ve genç kadınları hedefliyor.

Love Moschino sırt çantası, el çantası, omuz çantası ve cüzdan seçenekleriyle kadınların kalbini fetheden bir marka. Aynı zamanda sunduğu sneaker seçenekleriyle 21. yy’ın alışılagelmiş tüm doğrularını geride bırakan yeni moda akımını en iyi temsil edenlerin başında geliyor. Tabii Love Moschino ürünleri için bakmanız gereken adres de belli!

Konu modaysa kültür endüstrisinin selamlamadan geçemeyeceği tek marka Versace’dir.

Versace, İtalyan geleneğine sahip çıkarak köklü bir lüks anlayışını modern dokunuşlarla yorumlayan, böylelikle kendini sürekli yenileyerek zamanın ruhunu yakalayan bir marka. Tabii bu esnekliği ve adaptasyon kabiliyeti sayesinde modayı sanattan, rock’n roll’a tiyatrodan sinemaya hayatın her alanına taşımayı başarıyor. Hollywood’da moda temalı tüm dizi ve filmlerde ismi en az bir kez anılan markanın Gossip Girl’den Emily in Paris’e birçok yapımda stiliyle karakterlere ilham verdiği de biliniyor. Son olarak markanın kurucusu Gianni Versace, Türkçesi Versace Suikasti olan bir mini dizide gündeme geldi. Kendisi de bir moda ikonu olan Gianni Versace, Andy Warhol’a hayranlığını sık sık dile getirdi ve eşsiz tasarımlarında soyut sanat akımından etkilendiğini ifade etti. Türkiye’de alt markası Versace Jeans Couture ise uzun zamandır Boyner mağazalarında ve boyner.com.tr’de moda meraklılarıyla buluşuyor. Marka sneaker ve terlik modelleriyle kadınların imza parçalarını tasarlamaya devam ediyor. Sanatçı Hey Reilly iş birliğiyle tasarlanan kapsül koleksiyonda, parçalar, DJ kültüründen esinleniyor, pop kültürü sloganları ve modern fotoğrafçılıkla buluşup birer dijital sanat harikasına dönüşüyor.

Geceleri uyumayıp New York’un şehir hayatını baştan tanımlayan markası: DKNY

Her ne kadar klasik anlamıyla modanın kalbi kimilerince Paris ya da Milano olarak anılsa da küreselleşen dünyada sokak stili deyince herkesin aklına ilk gelecek yer, şüphesiz New York! Tüm New York’a siyah giydirerek şehrin siluetini değiştiren, moda tarihinin en güçlü kadınlarından Donna Karan’ın DKNY’ı da İstanbul gibi spontan ve 16 milyonluk bir metropole en çok yakışan markaların başında geliyor. Donna Karan modern giyim tasarımlarında rahat ve birbirine uygun parçanın kombininden oluşan, metropollerin spontan akışında gündüz-gece, hafta içi-hafta sonu ya da mevsim fark etmeksizin giyilebilecek çizgisiyle modern ve şehirli stili yaratıyor. Markası DKNY için de “Enternasyonel kadın ve erkekleri giydiriyorum, günlerinin onları nereye götüreceği belli olmayan hareketli ve spontan insanları… New York bu yüzden markanın bir parçası," diyor bir söyleşisinde. Genç, şehirli ruhu arayanlar da buradan kalkıp New York’a gidecek değil herhalde. Boyner, mükemmel jean’i bulmak için yola koyulan, bulamayınca da kendisi yaratan Donna Karan stilinin jean’den tişörtlere, logolu sweatshirt’lere varan, hatta birbirinden pratik, günün her saatine uyum sağlayabilecek şık çantalar dahil olmak üzere sokak modasının anahtar parçaları için tek adres olmaya devam ediyor.

Tarihte eş zamanlı yapılan keşiflerden: Valentino by Mario Valentino  

1952’de İtalya’nın bir kasabasında, işe tasarım deri ayakkabılarla başlayan ve sonra deri ürünler olarak ürün gamını genişleten Valentino by Mario Valentino eşsiz tasarımları ve yüksek kalite ürünleriyle öne çıkıyor. İlginçtir Hollywood’un Valentino Garavani’si de küçük bir İtalyan kasabasında 1960’ta kuruluyor ve bu iki Valentino’nun işleri iyice büyütüp birbirinden haberdar olması 1970’li yıllara kadar uzanıyor. - Sonrasında isim hakları konusunda bir anlaşmaya varan iki markadan biri “couture”e yönelirken bizim Valentino’muz yüksek kaliteli tasarım ürünlerini seri üretimle dünyanın her yerine pazarlamaya başlıyor“Valentino by Mario Valentino”nun yeni koleksiyonunda da monogram ürünler ön plana çıkıyor. Sokak modasına imzasını atan tasarımlarda ayrıca sezonun doğasıyla uyumlu renkler ve beyazın baskınlığı hissediliyor. İtalyan stilinin imzası sayılan Mario Valentino’nun yeni kadın ve erkek ayakkabı koleksiyonu da Boyner’de moda severlerin beğenisine sunuluyor.

Bu içerik Boyner sponsorluğunda hazırlanmıştır.

Popüler Yazılar

SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.

SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.