preloader

Evde Keyifli Zaman Geçirmenin Yolları

Evde Keyifli Zaman Geçirmenin Yolları

Yazı Boyutu:

Evde geçireceğiniz günleri keyifli ve kusursuz kılmak için önerilerimize kulak verin.

Dışarı çıkıp yeni maceraları deneyimlemek eğlenceli olsa da şu an sakin ve kalabalıklardan uzakta vakit geçirmenin zamanı. Böyle durumlarda en büyük sığınağınız eviniz. Okunmayı bekleyen kitaplara başlamak, uzun zamandır izlemek istediğiniz de izleyemediğiniz bir diziyi bitirmek, yemek becerilerinizi geliştirmek evde kalmayı sizin için keyifli hale getirebilir. Evde geçirdiğiniz dönemleri daha keyifli hale getirerek hem oyalanmanızı hem de iyi zaman geçirmenizi sağlacak önerileri bir araya getirdik.

Yemek yapmayı keyifli hale getirin

Evde Keyifli Zaman Geçirmenin Yolları

Güzel yemekler olmadan mükemmel bir akşam geçiremezsiniz. Eğer dışardan yemek söylemek veya malzeme almak için dışarı çıkmak istemiyorsanız evdeki malzemeleri efektif kullanarak hoş bir menü ortaya çıkarabileceğiniz YouTube yemek kanallarından faydalanabilirsiniz. Şayet tercihinizi makarnadan yana yapacaksanız damak tadınıza uygun bir tarife göre alışveriş listesi hazırlayabilirsiniz.

Hoş bir atmosfer yaratın

Evde Keyifli Zaman Geçirmenin Yolları

Tüm stresten ve gerginlikten uzak, kendinizi iyi hissedeceğiniz bir akşam için yaşam alanınızı mumlarla, rahat yastıklarla ve hafif battaniyelerle zenginleştirin. Işıkları kısın, mumları yakın ve rahatlayın. Evde olan malzemelerinizi kullanarak, dekorasyonunuza farklı bir hava katabilir ve bunu yaparken keyifli zaman geçirebilirsiniz.

{771641}

Kitap okuyun

Evde Keyifli Zaman Geçirmenin Yolları

Evde zaman geçirirken yapabileceğiniz en keyifli şeylerden biri de şüphesiz kitap okumak. Belki şimdiye kadar dolapta bekleyen kitaplarınızdan ya da ünlülerin kitap önerilerinden faydalanarak hemen bir kitaba başlayın. Unutmayın ki teknolojiyle fazlaca zaman geçirdiğimiz yoğun günün sonunda kitap sayfalarını çevirmek sizi yeterince dinlendirecek. En iyisi hemen ne okumak istediğinize karar verin ve başlayın.

Mobil oyun oynayın

Evde Keyifli Zaman Geçirmenin Yolları

Evde olduğunuz dönemlerde hem kendi başınıza hem de ailenizle beraber oynayabileceğiniz birçok mobil oyun var. Üstelik o çok sevdiğiniz kutu oyunlarına fiziksel olarak sahip olmanız da gerekmiyor, artık hepsi akıllı telefonunuzda. İster Tabu kartlarıyla birbirinize kelimeler anlatın, isterseniz Kelimelik veya Trivia Crack ile uzaktaki bir arkadaşınıza meydan okuyun. Ne oynamak isterseniz isteyin, eğlenmek garanti.

Evinizin Havasını Değiştirin

Evde Keyifli Zaman Geçirmenin Yolları

Kendiniz kadar evinizin de şifaya ihtiyacı olduğunu anımsayın ve sağlığınızı korumak için yaşam alanınıza aromaterapi ile huzur getirin. Bitkilerden elde edilen yağları nasıl kullanabileceğiniz konusunda uzman önerilerine kulak verin.

Spor yapın

Evde Keyifli Zaman Geçirmenin Yolları

Hazır evdeyken uzun zamandır heveslenip başlayamadığınız veya ihmal ettiğiniz spor alışkanlıklarınızı devam ettirmek aslında o kadar da zor değil. Evde olduğunuz dönemlerde de bağışıklık sistemimizi güçlendirmek için düzenli egzersiz yapmaya devam etmelisiniz. Evde kullanabileceğiniz spor ekipmanlarını, takip edebileceğiniz YouTube kanallarını, uygulamaları, websitelerini, Instagram hesaplarını ve spor yapmak için ihtiyacınız olan her şeyinizi hazırlayın.

Kendinizi geliştirin

Evde Keyifli Zaman Geçirmenin Yolları

Sürekli ekrana bakarak çalışanlar için akşamlarını da bir ekran karşısında geçirme fikri kimisine göre yorucu olabilir. Bunun için dijital çağın ve bireysel gelişimin yükselen trendi podcast’lere yönelebilirsiniz. Ayaklarınızı uzatmış sıcak çikolatanızı veya bitki çayınızı yudumlarken bilgi edinme lüksüne ‘hayır’ dememelisiniz. Ama eğer ekrana bakmaktan yorulmayanlardansanız, bu dönemden bir Harvard sertifikasıyla çıkabilirsiniz. Dünyanın en prestijli okullarının yer aldığı IVY League okullarından sanat tarihinden yazılıma, müzikten psikolojiye kadar ilgi alanınıza göre birçok eğitim alabilirsiniz.

{772898}

Teknolojik arkadaşlar edinin

Evde Keyifli Zaman Geçirmenin Yolları

Evde kalmayı ve zamanın nasıl geçtiğiniz anlamayacağınız teknolojik cihazlar, günün stresini atabileceğiniz ve gündemin yoğunluğundan uzaklaşabileceğiniz yatırım araçları. Kendi eğlence anlayışınıza uygun olan bir cihaza yatırım yapmak için şimdi tam zamanı.

Ajandanızı boşaltın

Evde Keyifli Zaman Geçirmenin Yolları

Mutlaka yerine getirilmesi gerekenleri günün erken saatlerinde halledin; eğer yapmanız gereken telefon görüşmeleri varsa bunları öğleden sonrası için planlayın. Maillerinizi kontrol edin, faturalarınızı ödeyin ve o gün iş listenizde ne varsa hepsini temizleyin.

Zeynep Özar Berksü
Zeynep Özar Berksü
editörün tüm yazıları