preloader

Bahar Tatillerini Çok Çekici Kılan Rotalar

26.03.2021
Bahar Tatillerini Çok Çekici Kılan Rotalar

Yazı Boyutu:

Tatil rotanızı oluşturuyorsanız baharın tadını en güzel şekilde çıkaracağınız bu #ÇokÇekici adresleri mutlaka listenize ekleyin.

Bazı yerlerde bahar bir başka yaşanıyor. Bu mevsimin huzur ve enerjisini fırsat bilip seyahat planınızı oluşturmaya ne dersiniz? Bahar tatillerini mutfağı, tarihi ve doğasıyla en çekici kılan adresler sizlerle.

Cunda

Bahar Tatillerini Çok Çekici Kılan Rotalar

Balıkseverler için papalina yeme vakti geldi sanki. Evet Cunda’nın meşhur balığı papalinadan bahsediyoruz. Yanına da kabak çiçeği dolması. Daha ne olsun? Yemekten sonra Cunda sokaklarında gezmek istiyorsanız sadece sahilde kalmayın, muhakkak arka sokaklara da gidin ki enfes Taksiyarhis Kilisesi’ni görün. Güzel şaraplar için ise mutlaka Vino Şarap Evi’ni tavsiye ederiz.

Bozcaada

Bahar Tatillerini Çok Çekici Kılan Rotalar

Şarap ve yine kalabalıktan uzak sessiz sokakları sevenler için Bozcaada en doğru tercih. Geçtiğimiz yıl orada ilk kez Tenedos Tiyatro Festivali de düzenlenmişti. Pandemiden dolayı bu yıl gerçekleşmeyen festivalin ikincisi belki de bir sonraki bayrama denk gelir, takip etmekte fayda var. Eşsiz ve mitolojik bir manzara için de 1861 yılında inşa edilmiş Batıburnu (Pononte) Feneri’ni gezerken Turkcell ile istediğiniz kişiyi görüntülü arayabilir, ve onunla Bozcaada’nın eşsiz güzelliklerini paylaşabilirsiniz. Çünkü Turkcell, 27 yıldır #ÇokÇekici.

Saros

Bahar Tatillerini Çok Çekici Kılan Rotalar

Ege Denizi başlangıcında yer alan Saros’un çok fazla yer altı suyuyla beslendiği için soğuk ve temiz suyu, dünyanın en temizleri arasında. Saros, dalgıçlık faaliyetlerinin ülkemizde en sık yapıldığı yerlerden biri. Marmara Denizi ile arasında Gelibolu Yarımadası bulunuyor ve boğazda birleşiyorlar. Henüz bakir, ancak Çanakkale Köprüsü'nün yapımıyla birlikte popülerleşmeye başladı. Gitmeden önce buraya göz atarak da gezilecek ve yapılacak şeyleri önceden planlayabilirsiniz.

{771733}

Urla

Bahar Tatillerini Çok Çekici Kılan Rotalar

Artık yeni trend Urla. Urla’da yok yok. Yemek deseniz ev yemeklerinden, füzyon mutfağa öyle çok çeşit var ki… Şarap deseniz adım başı enfes bağlar. Tarih derseniz antik şehir gezebiliyorsunuz. Biraz merkezde dolaşayım derseniz de herşeyi bir arada bulabileceğiniz kocaman bir çarşısı var. Ayrıca Urla yazım için Timeout ‘daki Urla’da Buluşalım sayfasına göz atabilirsiniz.

Safranbolu

Bahar Tatillerini Çok Çekici Kılan Rotalar

Hatırlar mısınız? Eskiden Safranbolu’ya okul gezileri düzenlenirdi. O küçük ahşap binaları ve geleneklerimize bağlı tarihi dokusunu görelim diye. Safranbolu’da yenilen gözlemeleri kim unutabilir ki? El yapımı küçük Safranbolu ev biblolarından almayı ve gözleme yemeyi sakın ihmal etmeyin.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları