• Arama

Seyahat:

Seyahat etmek kültürel ve sanatsal konularda, kişinin hayata bakış açısını değiştiren en önemli deneyimlerden biri. Keşfedilmeyi bekleyen yeni ülkeler ve şehirler, en trend seyahat destinasyonlarını belirlerken her daim popüler olan birçok rota sıra dışı bir serüven sunuyor. Seyahat acentaları başta olmak üzere, seyahat rehberleri ve gezi yazıları bizlere A’dan Z’ye bir tatil planı yapmak için seyahat önerileri sunuyor.

Seyahat planı yaparken önceliğiniz kültür, macera, eğlence, gastronomi, romantizm, sanat veya çocuklu geziler olabilir. Ayrıca son yılların seyahat trendi olan tecrübeye dayalı seyahat ise günden güne önem kazanıyor. Mevsime göre de değişiklik gösteren seyahat rotalarında kış destinasyonları arasında kayak tatilleri ön plandayken, yaz aylarında ise deniz ve kum odaklı destinasyonlar tercih ediliyor. Yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere hangi şehir ve ülkelere gidilmeli, Türkiye’de sezonluk gidilecek yerler, Dünyadaki en trend rotalar hepsi seyahat tutkunları için OGGUSTO Seyahat çatısı altında toplandı.

Özellikle de çocuk ile seyahat edilecek yerler ve çocukla seyahat edenlerin en çok dikkat etmesi gereken unsurlar hakkında detaylı bir araştırma yapmak önemli. Bununla birlikte seyahat ederken seyahat çantası nasıl hazırlanmalı, seyahat çantasında neler olmalı bunlar da tatil öncesi mutlaka göz geçirmeniz gereken konular arasında.