preloader

Sevgililer Günü Sofranızı Güzelleştirmenin Yolları

29.01.2021
Sevgililer Günü Sofranızı Güzelleştirmenin Yolları

Yazı Boyutu:

aaa

Sevgiler Günü’nde hazırladığınız sofralarla gecenizi daha da güzelleştirmeye ne dersiniz? İlham alabileceğiniz sofra dekorasyon fikirlerini keşfedin!

Geçen yıl kim diyebilirdi, “2021’in Sevgililer Günü’nü dışarıda kutlamak hayal olacak” diye… Şüphesiz bu 14 Şubat, pandeminin halen tüm dünyada süren sarsıcı etkisiyle, farklı bir karşılayışla gündeme gelecek. Evlerde daha çok vakit geçirmeyi öğreten bu olağan dışı dönem, insanoğluna her konuda yaratıcılığını daha da iyi kanıtlaması için güzel fırsatlar sunuyor aslında.

Yıllardır alışmış olduğumuz bu güne özel hazırlanmış mekânlar maalesef olamayacak ve işimizi kolaylaştıramayacak. Ama endişelenmeyin. Sevgililer Günü’nü evde özel bir masa kurarak kutlamak daha makbul. Hazırlayacağınız romantik bir akşam yemeği masası aşk tarihinizde bu günü daha etkili ve unutulmaz kılacak. O halde bu ilham veren fikirlerden yararlanmaya ne dersiniz?

Videodaki tüm Jumbo ürünlerini incelemek için tıklayın!

Temaya Uygun Yemek Aksesuarları Kullanın

Özenle hazırlanmış bir Sevgililer Günü masasının jeneriğinde daima porselen yemek takımları, ışıltılı çatal-bıçaklar ve kristal kadehler yer alır. Renk temanızdan yola çıkarak en uygun seçimleri kombinleyebilirsiniz. Kırmızı gümüş veya kırmızı gold… Seçim sizin. Araya siyah detaylar katmayı unutmayın. Gümüş modern bir şamdana yerleştirilen siyah mumları hiç hafife almayın.

Yan Yana Oturun

Sevgililer Günü Sofranızı Güzelleştirmenin Yolları

Klişelerin çok hızlı yıkıldığı bir dönemdeyiz. Sevgiliyle karşılıklı oturmak tarih oldu. Bunun yerine yan yana olabileceğiniz ve anın keyfini çıkarabileceğiniz bir masa düzeni planlayın. Tabii mümkünse bunu da yanan bir şömine ateşine bakacak şekilde konumlandırmak harika olur.

Yin & Yang Uyumu Yaratın

Sevgililer Günü Sofranızı Güzelleştirmenin Yolları

Sevgilinizin ve sizin yemek tabaklarını farklı renk ve temalarda seçebilirsiniz. Örneğin kırmızı ve siyah çizgili bu porselen yemek tabakları ahenkli ve tamamlayıcı bir uyum sergilemiyor mu? Vurguyu daha güçlü yapmak için siyah suplalardan destek alabilirsiniz.

Kırmızının Gücünden Faydalanın

Sevgililer Günü Sofranızı Güzelleştirmenin Yolları

Sevgililer Günü’nde, aşkı temsil eden olmazsa olmazlardan kırmızı rengi, pembe yerine masanızda tercih edebilirsiniz. Kırmızı iki runnır bu özel gün için harika seçimlerden olur. Masa dekorasyonunuzu tamamlayacak kırmızı kadehler, ona uyumlu porselen tabaklar veya keten peçetelerle masanızı daha cazip bir görünüme kavuşturun. Böyle kırmızı hakimiyetindeki bir masada aşkın tazelenmemesi imkânsıza yakındır.

Masanızı Kalpli Detaylarla Süsleyin

Sevgililer Günü Sofranızı Güzelleştirmenin Yolları

Masa dekorasyonunuza katacağınız küçük dokunuşlarla hem muhteşem hem romantik atmosfer yaratabilirsiniz. Kalp formundaki aksesuarlarla günün temasını daha kuvvetli vurgulayın. Örneğin minik kalpli objeler, kalpli peçete halkaları, kalpli kürdanlar harika yardımcı oyunculardır. Yeter ki yanınızdakini gülümseten, içini ısıtan ince düşünülmüş detaylar olsun bunlar.

Afrodizyak Etkisinden Yararlanın

Sevgililer Günü Sofranızı Güzelleştirmenin Yolları

Sevgililer Günü’ne özel akşam yemeğinde ana yemek kadar seçilecek tatlı da hiç şüphesiz çok önemli. Çilekli çikolata fondünün afrodizyak etkisi yaratacağını hiç göz ardı etmeyin.

Masanızı Çiçeklendirin

Sevgililer Günü Sofranızı Güzelleştirmenin Yolları

Masaya ruhunu katan en güzel detaydır; çiçekler. Farklı ebatlardaki cam minik vazolara birbirinden farklı mevsim çiçekleri koyarak masanızı romantik bir atmosfere kavuşturun. Aralarda top şeklinde siyah mumlar ve kırmızı cam kavanozlarda afrodizyak kokular yayan mumlar da mutlaka olsun.

Fotoğraflardaki tüm Jumbo ürünlerini incelemek için tıklayın!

Styling: Karolin Apik & Serra Akar
Video Creator : Hakan Sözmen