preloader

Van Gogh'un Dijital Sergisi Fransa'da

21.02.2019
Van Gogh'un Dijital Sergisi Fransa'da

Hollandalı ressam Vincent Van Gogh’un yaşamının son on yılda yaptığı en önemli eserlerinin dijital versiyonu Carrières de Lumières sanat merkezinde sanatseverlerle buluşuyor.

Fransa’nın önemli sanat merkezlerinden biri olan Carrières de Lumières, Van Gogh’un baş yapıtlarını dijital sergi olarak sanatseverlerle buluşuturuyor. Van Gogh’un hayatının son 10 yılında yaptığı 2000’den fazla yaptığı eserlerin müthiş bir görsel ve müzikal prodüksiyonla duvarlara yansıtılacağı sergi, son dönemlerin en çok ses getiren dijital işleri arasında. 1 Mart 2019’dan 5 Ocak 2020 tarihleri arasında gezilebilecek sergi, izleyicilere unutulmaz dakikalar yaşatmayı vaad ediyor.

Müze, sanat merkeziler, geçici sergiler ve dijital sergilerin operasyon kısmı ile ilgilenen Culturescapes, bu dijital sergide de rol oynuyor. Culturespaces tarafından üretilen ve Gianfranco Iannuzzi, Renato Gatto ve Massimiliano Siccardi tarafından yaratılan görsel ve müzikal deneyim; ressamın paletinin zenginliğine, güçlü darbelerine, koyu renkler ve hafif gölgeler arasındaki dengeye vurgu yapıyor.

Van Gogh'un Dijital Sergisi Fransa'da

Van Gogh’un benzersiz tarzını temsil eden ve kaotik ve şiirsel iç dünyasını yansıtan bulut, güneş ve portre çizimleri ve The Potato Eaters, Starry Night, Sunflowers ve The Bedroom gibi en ünlü eserleri, Carrières de Lumières’ın yaklaşık 20 metrelik uzun duvarlarında canlanıyor. Eserler tematik bir güzergah ile duvarlarda gösterildiği için, izleyiciler sanatçının Arles, Paris ve Saint-Rémy-de-Provence’de geçirdiği zamanları ve hayatının çeşitli aşamalarını inceleyebiliyor.

Van Gogh'un Dijital Sergisi Fransa'da

{771750}