preloader

Pop Art'ın Dahisi Andy Warhol Orijinal Eserleriyle UNIQ Expo'da

03.11.2019
Pop Art'ın Dahisi Andy Warhol Orijinal Eserleriyle UNIQ Expo'da

Yazı Boyutu:

Pop Art’ın öncü ismi Andy Warhol, ikonik eserleriyle UNIQ Expo’da sanatseverlerle buluşuyor.

UNIQ Expo, sanatın dahilerini sanat tutkunlarıyla buluşturmaya devam ediyor. Pop Art’ın öncüsü Andy Warhol ve yine bu akımın en önemli isimleri arasında olan Keith Haring, Roy Lichtenstein, James Rosenquist, sanatı desteklemek amacıyla girişimlerini sürdüren Odeabank’ın ana sponsorluğunda 7 Kasım – 29 Mart tarihleri arasında Begüm Alkoçlar küratörlüğündeki Andy Warhol sergisinde buluşuyor. Sanatçının, aralarında ikonikleşen Marilyn Monroe, Campbell Soup ve Flowers gibi ünlü eserlerinin de dahil olduğu 90 adet orijinal eseri #SagolWarhol mottosuyla karşımıza çıkıyor.

Pop Art'ın Dahisi Andy Warhol Orijinal Eserleriyle UNIQ Expo'da

Campbell Soup, Andy Warhol

UNIQ Expo, Türkiye’nin genç ve yenilikçi bankası Odeabank’ın ana sponsorluğunda, “Sanat hiç bu kadar eğlenceli olmadı!” dedirtecek bir sergiye hazırlanıyor. 20. yüzyılın en etkili sanatçılarından Andy Warhol, 90 orijinal eseriyle 7 Kasım’dan itibaren McArt.ist desteği ve Begüm Alkoçlar küratörlüğünde UNIQ Expo’da sanatseverlerle buluşacak. Pop Art’a saygı duruşu niteliğindeki bu sergi, İstanbul Maslak’ta 1500 metrekarelik dev bir Pop Art arenası sunacak. Pop Art’ın öncüleri Keith Haring, Roy Lichtenstein, James Rosenquist ve Robert Indiana’nın Türkiye’de ilk kez sergileneceği orijinal 40 eserini de karşımıza çıkaracak.

{772301}

Pop Art'ın Dahisi Andy Warhol Orijinal Eserleriyle UNIQ Expo'da

Flowers, Andy Warhol

Sergi aynı zamanda, genç sanatçı kuluçka platformu McArt.ist koordinatörlüğünde Türk Pop Art temsilcilerine de yer verecek. “Sanata herkes dokunsun” misyonunu üstlenen sergi bu kapsamda, Pop Art ve Andy Warhol’u tüm yönleriyle tanıtırken, çeşitli atölye çalışmaları ve sanat sohbetleriyle ziyaretçilere interaktif bir deneyim de sunacak. 29 Mart’a kadar devam edecek olan ve 7’den 77’ye herkese hitap eden sergide çocuklar; Andy Warhol’un renkli Pop Art dünyasını ve 50’li yılların tüketim çılgınlığını keşfederken, sanatın keyifli ve eğlenceli tarafıyla da tanışacaklar. Roy Lichtenstein’ın Van Gogh odasında hayal dünyalarını genişletecek, New York sokak sanatçısı Keith Haring’in grafitileriyle renklenecek, 60’lı yılların diskoteğinde dans edecek ve eğlenerek öğrenecekler.

{772583}

Roy Lichtenstein

Keith Haring

İletişim sponsorluğunu ZUBİZU’nun gerçekleştirdiği sergide sosyal medya tutkunları da unutulmadı. Ziyaretçiler, özel tasarlanmış dekorlarda, sanat kokan, özgün fotoğraflar çekip paylaşım yapabilecek. Ücretsiz sesli rehber eşliğinde Pop Art keşfine çıkacağınız Andy Warhol sergisinin biletlerine Biletix’ten ulaşabilirsiniz.

OGGUSTO
OGGUSTO
editörün tüm yazıları