preloader

Bulgari Resort Koleksiyonu Akdeniz Enerjisini Yansıtıyor

09.06.2023
Bulgari Resort Koleksiyonu Akdeniz Enerjisini Yansıtıyor

Yazı Boyutu:

Canlı mücevherler, değerli saatler, Limited Edition çantalar, büyüleyici parfümler ve ihtişamlı yüksek mücevhercilik kreasyonlarından oluşan Bulgari Resort Koleksiyonu satışa çıkıyor. Akdeniz renkleri ve İtalyan tatilinin rahat enerjisini taşıyan bu renkli koleksiyon; Capri, Porto Cervo, Saint Tropez, Monako, Mikonos, Ibiza, Bodrum ve Saint Barth’taki Bulgari butikleri aracılığıyla dünyanın en görkemli tatil destinasyonlarını İtalyan enerjisiyle süsleyecek.

Bulgari Resort Koleksiyonu Akdeniz Enerjisini Yansıtıyor

Bulgari, kuruluşundan bu yana İtalyan ruhundan, ışıltısından ve dinamizminden ilham alarak, renkli değerli taşlar, orijinal tasarımlar ve etkileyici zanaatkarlıkla bu doğal coşkuyu ve enerjik ruhu ifade etmiştir. Özellikle yaz aylarında, doğanın kendini göstermesiyle zirveye çıkan özgürlük hissi ve yaşam coşkusundan beslenen Bulgari, insanları anın keyfini çıkarmaya ve daima mucizelere açık olmaya davet ediyor.

{133303}

Adını İtalyancada ‘neşeli’ anlamına gelen ‘allegra’ kelimesinden alan Allegra mücevher koleksiyonu, parlak nüanslar ve değerli taş kesimlerinin canlı karışımlarını kullanarak sezona ışık saçıyor. Sarı sitrinler, sıcak ametistler, turmalinler, canlı peridotlar ve Akdeniz kıyılarının benzersiz güzelliğini yansıtan mavi topazlar gibi renkli taşların kombinasyonlarla bir araya geldiği koleksiyonu, Eylül 2023’te satışa sunulacak 18 ayar pembe altın ve koleksiyonun tüm renk paletini içeren 18 ayar parlak sarı altından yapılan iki kolye, üç farklı taşla oynayan iki uyumlu yüzük ve bir çift farklı tasarımlı 18 ayar pembe altın küpe tamamlıyor.

Bulgari Resort Koleksiyonu Akdeniz Enerjisini Yansıtıyor

Koleksiyonun bir diğer kısmını Bulgari’nin mücevher saatler konusundaki coşkulu yaklaşımının bir başka ifadesi olan ve Resort Koleksiyonu için özel olarak seçilen göz kamaştırıcı Allegra saatler oluşturuyor. Zarif ama akılda kalıcı Allegra saatlere ise ilhamını Dolce Vita’nın altın çağından aldığı Divas’ Dream saatleri eşlik ediyor. Bulgari, İtalyan yaşama sanatının heyecanını baştan çıkarıcı Divas’ Dream saatlerin neşeli renkleriyle kutluyor.

Bulgari Resort Koleksiyonu Akdeniz Enerjisini Yansıtıyor

Bulgari’nin Resort Koleksiyonu aynı zamanda ünlü moda tasarımcısı Mary Katrantzou ile yapılan işbirliğinden doğan ‘Serpenti Limited Edition Top Handle’ çantalara da ev sahipliği yapıyor. Doğanın harikalarından ortaya çıkan mücevhercilik esintileri, deri zanaatkarlığı ve Haute Couture uzmanlığının benzersiz bir karışımıyla tasarlanan çantaların gövdesi Paris’teki Atelier Montex’in usta zanaatkarları tarafından nadide işlemelerle süslenerek büyüleyici motifler ve ikonik simgelerle dolu bir tuvale dönüşüyor ve adeta bir sanat eseri olarak göz dolduruyor. Koleksiyondaki ‘Serpenti Tree of Life’, ‘Serpenti Tropical Garden of Eden’ ve ‘Serpenti Midnight Garden of Eden’ çantaları, Mary Katrantzou’nun yaratıcı bir yorumla yeniden tasarladığı göz alıcı bir yılanbaşı klipsle tamamlanıyor.

Bulgari Resort Koleksiyonu Akdeniz Enerjisini Yansıtıyor

Akdeniz’in yenileyici enerjisini, canlandırıcı duygularını ve enerji katan özgürlüğünü yansıtan ışıltılı narenciye notalarıyla duyularınızı adeta masmavi denizin güneşli gökyüzü altında ışıldadığı İtalyan rivierasına götüren ‘Allegra Riva Solare’ parfüm, yaz günlere mükemmel uyum sağlayan baş döndürücü kokusuyla koleksiyondaki yerini alıyor. Ayrıca parfüm, ‘Allegra Magnifying Essence’ seçenekleriyle kokuya kendi dokunuşun katarak kişiselleştirmenizi sağlıyor ve isteğinize göre daha neşeli bir koku, ekstra heyecanlı bir tatlılık veya daha derin bir sıcaklıkla hayalinizdeki yaz kokusunu yaratmanıza imkan sağlıyor.

{111841}

Bulgari’nin renk yolculuğu yüksek mücevhercilik koleksiyonunun üçüncü bölümü, yalnızca Saint Tropez, Bodrum, Porto Cervo ve Capri’de satışa sunuluyor. Kunzit ve morganit taşlarıyla kombinasyonlanan bu büyüleyici koleksiyon, renkli değerli taşların sonsuz coşkusunu kutluyor. Her ikisi de 20’nci yüzyılın başlarında Amerikalı mineralog G.F. Kunz tarafından keşfedilen bu taşlar, Bulgari’nin hayal gücünü tetiklemiş ve yeni, etkileyici ve her zaman büyüleyici renkli kompozisyonlar yaratma yeteneğini ortaya çıkarmıştır. Yaratma yeteneğinden aldığı ilhamla bu iki taşı yüksek mücevhercilik alanında son derece arzu edilen taşlar haline getirmiş olan Bulgari, yaz enerjisini taşıyan sıcak kombinasyonlarla koleksiyonunu süslüyor.

Bulgari Resort Koleksiyonu Akdeniz Enerjisini Yansıtıyor
Bulgari Resort Koleksiyonu Akdeniz Enerjisini Yansıtıyor

Bu yazın en enerjik ve renkli koleksiyonu Bulgari Resort, İtalyan atmosferiyle doldurduğu vitrinleriyle bizleri adeta bir yaz rüyasına davet ediyor.

Gizem Çıldız
Gizem Çıldız Tüm Yazıları