preloader

Mart Ayında Vizyona Girecek Filmler

01.03.2023
Mart Ayında Vizyona Girecek Filmler

Yazı Boyutu:

Sinema dünyası 2023 Mart ayına iddialı filmlerle giriyor. Sinema salonlarını doldurmak isteyenler için aksiyondan komediye, dramdan bilim kurguya kadar mart ayı boyunca vizyona girecek yeni filmleri derledik.

Mart ayı içerisinde “Vizyonda hangi filmler var?” sorunuzun en doğru cevabı, sizler için hazırladığımız bu haberde! Aksiyondan komediye, dramdan bilim kurguya kadar mart ayı boyunca sinema salonlarındaki yeni filmleri haftalık inceleyerek programınızı yapın.

3 Mart 2023 Tarihinde Vizyona Girecek Filmler

Hayata Röveşata Çeken Adam

Fredrik Backman’ın aynı adlı romanından uyarlanan Hayata Röveşata Çeken Adam, emekli olan huysuz bir adamın, hayatına odaklanıyor. Eşini kaybeden ve günlerini onun mezarını ziyaret ederek geçiren Otto Anderson’ın tek eğlencesi, bıktırdığı komşularını eleştirmek ve acımasızca yargılamaktır. Mahallenin huysuz ihtiyarı olan Otto’nun hayatı, yan dairesine yeni komşularının taşınmasıyla bambaşka bir hal alır. Marison kıvrak zekasıyla tam da Otto’nun dişine göre bir rakiptir. Çok geçmeden onların arasında beklenmedik bir dostluk başlar.

CREED III : Efsane Devam Ediyor

Creed filminin üçüncü devam halkası olan yapımın senarist koltuğunda Zach Baylin oturuyor. Filmin başrolünü bir kez daha Michael B. Jordan üstleniyor.

Yaşamak

Yaşamak, ömrünün son günlerini yaşayan bir adamın hikayesini konu ediyor. İkinci Dünya Savaşı sırasında harap olan Londra’da kıdemli memur olan Williams, şehrin bürokrasisini yeniden inşa etmek için mücadele eder. Ofiste evrak işlerine gömülen, evde ise yalnız bir yaşam süren Williams için hayat oldukça boş ve anlamsızdır. Ancak, sarsıcı bir tıbbi teşhis, onun hayatını gözden geçirmesine neden olur. Ölümcül bir hastalığı olduğunu öğrenen William, işe gitmeyi bırakarak hayatı dolu dolu yaşamaya başlar.

Hançer

Hançer, hayatı gün geçtikçe kötüye giden bir adamın yaşadıklarını konu ediyor. Doğu, bir dönemin başarılı yazarlarından biridir. Ancak bir süre sonra Doğu’nun hayatı altüst olur. Kariyerinin yokuş aşağı gitmesinin yanı sıra Doğu sorun yaşadığı evliliğini de dağılmaktan kurtaramaz.

Fındıkkıran ve Sihirli Flüt

Yıllar önce babasının kaybeden Marie, annesi ile birlikte yaşar. Zor şartlarda yaşam süren ailenin durumunu bilen kötü kalpli Mr. Ratter, bu durumdan yararlanarak Marie’nin annesine evlilik teklif eder. Ratter, Marie’ye de iyi gözükmek için ona Fındıkkıran adında oyuncak bir asker hediye eder. Marie’nin annesi yaşadıkları şartlardan dolayı teklifi kabul etmek zorunda kalır. Ancak bu karar Marie’yi mutsuz eder ve mutlu çocukluk yıllarına geri dönmeyi diler. Dileği mucizevi bir şekilde gerçekleşen Marie, kendisini sihirli bir dünyanın içinde bulur. Bu dünyada çocukken oynadığı oyuncakları kuzu Curly, devekuşu Red Beak, yeni hediye edilen oyuncak asker Fındıkkıran canlanmıştır. Ayrıca, Marie’nin de boyu oyuncakları kadar küçülür. Bu sırada Fındıkkıran’ın kötü kalpli üvey annesi tarafından büyü yapılarak oyuncak askere dönüştürülen Çiçekler Diyarı’nın gerçek prensi George olduğu ortaya çıkar. Fındıkkıran’ın tekrar gerçek prens George’a dönüşmesi ve Marie’nin de evine dönebilmesi için Çiçekler Diyarı’na yolculuğa çıkıp büyüyü bozabilen sihirli flütü ele geçirmeleri gerekmektedir.

Pathaan

Bir Hintli casus, anavatanını hedef almak için alçakça planları olan bir grup paralı askerin lideriyle karşı karşıya gelir.

Kaptan Porsuk Kayıp Hazinenin Peşinde

Knutsen ve Ludvigsen tünellerini kaybedebileceklerini keşfettiklerinde drama başlar. Onlara sadece efsanevi korsan Kaptan Knutsen yardımcı olabilir. Ama o nerededir? Knutsen ve Ludvigsen, Kaptan Knutsen’i bulmak ve tünellerini kurtarmak için çılgın bir maceraya atılırken inanılmaz bir yolculuk başlar. Ancak kurtuluş, kimsenin tahmin etmeye cesaret edemeyeceği kadar yakındır.

Tom Medina

Ulysses ile birlikte şartlı tahliyeye çıkar. Tom iyi bir insan olmayı arzuluyor. Ancak kendisine karşı değişmeyen bir çevre düşmanlığıyla karşılaşır. Kızından ayrılan Suzanne ile yolları kesiştiğinde Tom, dünyadan intikam almak için kendi adaletini yaratmaya hazırdır.

10 Mart 2023 Tarihinde Vizyona Girecek Filmler

Fabelmanlar

Çocukluğunu Arizona’da geçiren yönetmen Steven Spielberg’in anılarından ilham alan The Fabelmans, arkadaşlarıyla daha da büyük filmler çekebilmek için her zaman yeni bir donanıma ihtiyaç duyan genç Sammy Fabelman’ın hikayesini konu ediyor. Sammy Fabelman, ailesiyle Arizona’da mütevazi bir yaşam sürer. Sinemanın büyüsüne kapılan Fabelman, bu alanda kendisini geliştirmeye çalışırken bir yandan da aile içinde yaşanan sorunların üstesinden gelmeye çalışır.

Çığlık 6

Scream 6, Ghostface cinayetlerinden kurtulduktan sonra Woodsboro kasabasını geride bırakıp New York’ta yeni bir hayata başkayan dört kişinin hayatına odaklanıyor. Onlar Woodsboro’dan kurtulsalar da maskeli katilden kurtulmayı başarabilecekler midir?

65

Bilim kurgu türündeki “65” filminin başrolünü Adam Driver üstleniyor. Filmin senaryosunu Scott Beck ve Bryan Woods kaleme alıyor.

Sessiz Kız

Sorunlu ve fakir bir ailenin dokuz yaşındaki çocuğu olan Cait, sessiz kalarak hem okulda hem de evde gizlenerek yaşar. Annesinin hamileliği nedeniyle Cait, dönüş zamanını bilmeden hiç tanımadığı uzak akrabalarının yanına gönderilir. Cait’in ailesi gibi çiftçilik yapan bir çift olan Kinsella’ların hiçbir eksiği yoktur. Evin erkeği başta uzak davransa da zamanla aralarının düzelmesiyle kendisin mutlu bir yuvada hisseden Cait, yeni yaşamından memnundur. Ancak çok geçmeden bu huzurlu evin geçmişte yaşadığı acı gerçeği öğrenir.

Tar

40.000 yıldır eski yaratıklarla dolu olduğu söylenen sulak bir alan içinde kadim bir sırrı barındırır. Günümüzde derin bir çukur olan bu alanda yapılmaya başlanan metro çalışması, Barry Greenwood ve oğlu Zach’in tıpkı meslektaşları gibi aile şirketlerini kapatıp taşınmak zorunda kalmasına neden olur. Yer altı inşaatı bir yaratığın uyanmasına neden olduğundaysa, Barry Greenwood ve meslektaşları hayatta kalmak için savaşmak zorunda kalır.

Tek Yürek İmalat-ı Harbiye

Tek Yürek İmalat-ı Harbiye, çalıştıkları fabrikada takım kurarak futbol oynamaya başlayan İmalat-ı Harbiyeli işçilerinin hikayesini konu ediyor. 1910 yılında İmalat-ı Harbiyeli işçileri, Osmanlıya cephane üreten fabrikalarda çalışmaktadır. Kendi takımlarını kuran işçiler, Fransızların kontrolündeki ligde futbol oynamaya başlar. Onlar için eğlenceli bir tutku olan futbol, çok geçmeden milli bir davanın parçası haline gelir. O günlerde memleketleri için Tek Yürek olup savaşan İmalat-ı Harbiyeli işçiler gibi şimdi taraftarlar, kulüp ve mahalleli aynı ruhla birlik olup kanser hastası Yiğit için savaşır.

Benim Babam Bir Kahraman

Orçun Benli’nin yönetmen koltuğunda oturduğu dram türündeki “Benim Babam Bir Kahraman” filminin oyuncu kadrosunda Ufuk Bayraktar, Mahir İpek, Selim Erdoğan, İdris Nebi Taşkan gibi isimler yer alıyor.

Ulan Salih

Ulan Salih, sevgilisinden ayrıldıktan sonra kız kardeşinin kendisine uygun gördüğü kızla evlenmeye karar veren bir adamın yaşadıklarını konu ediyor.

Ne Olacak Halim?

Yönetmen koltuğunda Semra Dündar’ın oturduğu romantik komedi türündeki “Ne Olacak Halim?” filminin oyuncu kadrosunda Emra Altuğ, Algı Eke, Lemi Filozof, Selen Domaç, Ömer Duran gibi isimler yer alıyor.

Uçuş 811

Azra ve Cengiz, 2 milyon dolar değerinde olan değerli bir taşı Birleşik Amerika’da yapılacak müzayedeye götürmek için 811 numaralı uçağa biner. Uçakta şüpheli bir ölüm meydana geldiğinde, tüm yolcuların kaderi değişir.

Hayaller Ülkesi: Gizemli Macera

Hayaller Ülkesi: Gizemli Macera, yanlış tuttuğu dileğin beraberinde getirdiği kötü sonuçları düzeltmek için zorlu bir maceraya atılan Kerry’nin hikayesini konu ediyor. Genç ve haylaz Kerry’nin yanlış tuttuğu dileği beklenmedik sonuçlara yol açar. Dilek, Kerry’nin memleketi Sanctuary City’nin tamamının donmasına neden olur ve orada yaşayan herkes için büyük bir tehdit oluşturur. Kerry, Hayaller Şehri tamamen yok olmadan önce, dileğin sonuçlarını düzeltmek ve orada yaşayanları ve şehri kurtarmak için zorlu bir maceraya atılır.

Pinkfong Sing-Along Movie 2: Wonderstar Concert

Wonderville’in favori sorun çözücü ikilisi Pinkfong ve Hogi, ilk canlı konserlerini yapmak için bir grup arkadaşı bir araya getirir. Ekip, şarkı sözleri ve uyumlu koreografi ile nihai etkileşimli deneyimi yaratırken bir takım olarak bir araya gelmeyi ve uzlaşmayı öğrenmelidir.

17 Mart 2023 Tarihinde Vizyona Girecek Filmler

Shazam! Tanrıların Öfkesi

İhtiyaç anında söylediği sihirli sözcüklerle bir süper kahramana dönüşen Shazam’ın hikayesinin anlatıldığı Shazam! 6 Güç filminin devam halkası olan yapımda, süper kahramana bir kez daha Zachary Levi hayat veriyor.

Şüphe

Şüphe, babasının ölümü ile ilgili gerçekleri öğrenmeye çalışan bir kadının yaşadıklarını konu ediyor. Babasının intiharı, genç bir anne olan Helen için büyük bir yıkım olur. Çok geçmeden Helen, babasının ölümüne neyin yol açtığını araştırmaya başlar. Yaptığı araştırmalar onun 30 yıl öncesine ait çözülmemiş bir gizemi ortaya çıkardığında, çocuğu için ölümcül olabilecek karanlık bir aile sırrını keşfeder.

Asi

Savaş mağdurlarına yardım etmek isteyen Kemal, bu amaçla Belçika’dan Suriye’ye gider. Ancak Suriye’ye vardığında Kemal, Rakka’daki DAEŞ milislerine katılmaya zorlanır. Arkada kalan Nesim, ağabeyine kavuşmak ister ve bu nedenle onu ağabeyi ile bir araya getireceklerini söyleyen radikal bir gruba katılır. Bu sırada Kemal’in annesi Leyla, oğlunu kurtarmak için elinden gelen her şeyi yapar.

Pattie’nin Maceraları

Süper zeki fare Pattie ve kedi arkadaşı Sam, her şeye sahip antik Yunanistan’da heyecan verici bir maceraya atılır. Yaşlanan kahraman Jason’ın da yardımızla Pattie ve Sam, Poseidon’un kendi şehirlerine yönelik tehdidini durdurmaya çalışırken Yunan mitolojisindeki en tuhaf ve tehlikeli yaratıklarla karşılaşır.

Karlar Kralı Norm 3

Norm of the North: Family Vacation, gizemli bir şekilde çalınan tacını bulmak için yola koyulan Norm’un hikayesini konu ediyor. Norm, krallık görevlerinin altında ezilmiş durumdadır. Bu durum ailesine zaman ayırmasına da engel olur. Norm, hem krallık işlerini düzene sokmak hem de ailesine zaman ayırmanın yolunu arar. Tam da bu sırada tacının gizemli bir şekilde çalındığını öğrenir. Norm, hem tacını bulmak hem de ailesi ile ilişkilerini onarmak için macera dolu bir yolculuğa koyulur.

Blood

Kısa bir süre önce kocasını kaybeden Chloe, kendisini toparlamaya çalışır. Bu süreçte Japonya’ya seyahat etmeye karar veren Chloe, burada eski bir arkadaşı olan Toshi ile karşılaşır. Toshi, Chloe’ye bu sıkıntılı sürecinde destek olur. Ancak bu sırada Toshi’nin ilgisi aşka dönüşür. Aşkla hiç ummadığı bir yer ve zamanda yeniden karşılaşan Chloe, yeniden aşık olmadan önce kendine izin vermesi gerektiğini fark eder.

Seans

Ailesini tatile çıkmasını fırsat olarak gören Can, kuzeni Burak, Burak’ın sevgilisi Eylül ve platonik aşkı Hazal’ı evine davet eder. Başlarda her şey yolundadır ancak çok geçmeden Can, Hazal’da bir takım tuhaflıklar fark eder. Hazal’ın garip davranışlarının nedenini bulmaya karar veren Can, evdekilerden gizli bir şekilde evin dört bir yanına kamera yerleştirir. Kamera kayıtlarını izlediğinde birçok dehşet verici olaya şahit olan Can, Hazal’ın karanlık bir sırrını ortaya çıkarır. Geçmişten gelen kötü bir güç evdekilere musallat olunca işler iyice içinden çıkılmaz bir hal alır.

Haris

Yönetmen koltuğunda Kadir Genç’in oturduğu korku türündeki “Haris” filminin oyuncu kadrosunda Mesut Gedikoğlu, Hasret Yılmaz, Sinem Can Aksu, Hüseyin Önel gibi isimler yer alıyor.

24 Mart 2023 Tarihinde Vizyona Girecek Filmler

John Wick: Chapter 4

Film, köpeğinin öldürülmesi üzerine yeniden yeraltı dünyasına karışan eski bir suikastçının maceralarının anlatıldığı John Wick filminin dördüncü devam halkasıdır. John Wick karakterine hayat veren Keanu Reeves, dördüncü devam halkası için bir kez daha kamera karşısına geçiyor.

Sekiz Dağ

Dr. Karn, reenkarnasyon geçişinde bilinmeyen hastalara rehberlik eden tuhaf, eksantrik bir uzmandır. Harrison tekrar eden gizemli rüyalar gördüğünde yardım için Dr. Karn’a gider ve önceki hayatında sevdiği bir kadınla olan karşılaşmasını anlatır. Sistemdeki bir aksaklığı fark eden doktor, hastasının geleceğini kalıcı olarak rayından çıkarmadan önce sorunu çözmelidir.

Chariot

Dr. Karn, reenkarnasyon geçişinde bilinmeyen hastalara rehberlik eden tuhaf, eksantrik bir uzmandır. Harrison tekrar eden gizemli rüyalar gördüğünde yardım için Dr. Karn’a gider ve önceki hayatında sevdiği bir kadınla olan karşılaşmasını anlatır. Sistemdeki bir aksaklığı fark eden doktor, hastasının geleceğini kalıcı olarak rayından çıkarmadan önce sorunu çözmelidir.

Gerçek Cinler 2

Gerçek Cinler filminin devam halkası olan yapımın yönetmen ve senaristliğini Onur Aldoğan üstleniyor.

Tiyatro Okulu

1980’lerin sonunda 20 yaşında olan Stella, Victor, Adele ve Etienne, Nanterre’deki Amandiers tiyatrosunda Patrice Chereau ve Pierre Romans tarafından yaratılan ünlü oyunculuk okulunun sınavına girerler. Hayatta, tutkuda, oyunda, aşkta tüm hızıyla yola çıkan gençler, hayatlarının dönüm noktasını ve aynı zamanda ilk büyük trajedilerini birlikte yaşarlar.

Kestik Babacım

Kestik Babacım, film çekmeye çalışan bir arkadaş grubunun hikayesini konu ediyor. Yakın arkadaş olan yönetmen Erman, senarist Ceyhun ve oyuncu Berkay, bir film çekmeye karar verir. Ancak bu süreç onların düşündüğünden farklı ilerleyecektir.

Kimetsu no Yaiba – Jogen shuketsu, soshite Katanakaji no sato e

İyi kalpli bir çocuk olan Tanjiro Kamado, ailesinin acımasızca öldürülmesinin ardından küçük kız kardeşi Nezuko’yu tekrar insana dönüştürme umuduyla iblis avcısı olmaya karar verir. Tanjiro, yoldaşları Zenitsu ve Inosuke ve Demon Slayer Corps’un en yüksek rütbeli üyelerinden biri olan Tengen Uzui ile birlikte, müthiş yüksek rütbeli iblisler Daki ve Gyutaro ile karşılaştıkları bir göreve çıkar.

31 Mart 2023 Tarihinde Vizyona Girecek Filmler

Bed Rest

Yıllarca anne olmayı bekleyen Julie, sonunda beklediği haberi alır. Hamile olduğunu öğrenen Julie, kocası Daniel ile birlikte bebekleri dünyaya gelmeden yeni bir eve taşınır.Yaşadığı komplikasyonlar sonucu yatak istirahati yapmak zorunda kalan Julie, evinde korkunç ve ürkütücü deneyimler yaşamaya başlar. Evinin perili mi yoksa her şeyin kendi kafasında mı olduğunu merak etmeye başlayan Julie, kendisini ve doğmamış bebeğini korumak için mücadele eder.

Çıldırmış Ayı

Bir uyuşturucu kuryesinin uçağı düşer ve uçağın içinde bulunan uyuşturucu kaybolur. Bu sırada polis, suçlu, turist ve gençten oluşan tuhaf bir grup, Georgia ormanına yaklaşmaktadır. Onların bilmediği, 230 kiloluk bir uç yırtıcının kendisini sersemletecek miktarda yediği kokainin verdiği güçle daha fazla saldırı ve kan için katliam yaptığıdır.

Kayıp

Annesi yeni erkek arkadaşıyla Kolombiya’da tatilde gizemli bir şekilde ortadan kaybolunca, June’un cevap arayışı uluslararası bürokrasi tarafından engellenir. Annesinden binlerce mil uzakta Los Angeles’ta olan June, çok geç olmadan onu bulmak için parmaklarının ucundaki en son teknolojiyi yaratıcı bir şekilde kullanır. Ancak daha derine indikçe, dijital hafiyeliği cevaplardan çok soruları gündeme getirir. June annesiyle ilgili sırları çözdüğünde, onu aslında hiç tanımadığını keşfeder.

Maybe I Do

Bir süredir birlikte olan Michelle ve Allen, evlilik kararı alır ve bu konuda görüşmek için ebeveynlerini davet ederler. Ancak görünüşe göre onların ebeveynleri zaten birbirlerini iyi tanımaktadır ve bu da Michelle ve Allen’in evlenmeleri konusunda farklı görüşlerin olmasına yol açar.

Kral Şakir: Mikrop Avcıları Cumburlop

Ortaya çıkan gizemli bir virüs, tüm şehri etkisi altına alır. Virüsten etkilenenler birer birer canavara dönüşmektedir. Şakirler, virüsü durdurabilmek için Mirket’ten yardım ister. Mirket, bulduğu ilaç ile virüsü durdurmayı başarır ancak ilaç Şakirler’i birer balığa dönüştürür. Şakirlerin eski haline dönebilmesinin tek yolu, tehlikeli bir köpekbalığının ele geçirmektir. Bu amaçla açık denizde zorlu bir maceraya atılan Şakirler, bu süreçte robot balıklar, kötü denizanaları ve tehlikeli deniz canavarları ile karşı karşıya kalır.

Paranoid

Paranoid, birbirinden farklı karakterdeki iki kişinin, istanbul’da bulunan bir sanatoryumda başına gelen olayları konu ediyor.

Çaykovski’nin Karısı

Tchaikovsky’s Wife, ünlü Rus bestecisi Pyotr Çaykovski ile eşi Antonina Miliukova arasındaki çalkantılı ilişkiye odaklanıyor. Zengin ve parlak bir genç kadın olan Antonina Miliukova, besteci Piotr Tchaikovsky ile evlenir. Ancak ona olan aşkı bir süre sonra saplantıya dönüşür. Duyguları tarafından tüketilen Antonina, onunla kalmak için her şeye katlanmayı kabul eder.

Cinle Evlilik

Cinle Evlilik, bir cinin bir insanla yaptığı evlilik sonucunda yaşananlara odaklanıyor. 2003 yılında bir cin, bir insanla evlenir. O andan itibaren cinin evlendiği insanın hayatında artık hiçbir şey eskisi gibi olmaz ve ondan kurtulmak için zorlu bir mücadeleye girişir.

The Friendship Game

The Friendship Game, bir grup gencin birbirlerine olan bağlılıklarını test eden ve oyunun derinliklerine indikçe yıkıcı sonuçları olan garip bir nesneyle karşılaşmalarını konu ediyor.

OGGUSTO
OGGUSTO
editörün tüm yazıları