Haziran Ayında Göze Çarpanlar

Haziran Ayında Göze Çarpanlar

Haziran ayında markaların öne çıkan yeniliklerini ilk siz görün.

Begüm Khan’ın Yeni Yaz Koleksiyonu “Jelly Fish” ile Denizlerin Derinliklerine Övgü

Begüm Khan, yeni koleksiyonu “Jellyfish” ile derin denizlerin gizli kahramanları olan denizanalarını yüksek moda sahnesine taşıyor. Begüm Khan familyasına en son katılan “Jellyfish” koleksiyonu, Begüm Kıroğlu’nun uzun zamandır hayata geçirmek istediği, farklı varyasyonları içeren 10 farklı parçadan oluşuyor. Ana motivasyonunu, denizanalarının dünyayla kurduğu eşsiz harmoniden alan koleksiyon, aynı zamanda “akışta kalmayı” sembolize ediyor. Denizanalarının dingin enerjisini, kristal ve opal taşlarla süsleyen Begüm Khan, hem denizlerden hem de denizanalarının renklerinden ilham aldığı yeni renklerle, göz alıcı yaz atmosferine de stil dokunuşu yapıyor.

Girişimciliğin Temelleri SEV Mission Possible Girişimcilik Yarışmasında Atıldı

Akademik düzeyi ve sosyal bilinciyle fark yaratan bireyler yetiştiren köklü eğitim kurumlarını geliştirmek ve sürekliliğini sağlamak amacıyla faaliyetlerini sürdüren SEV’in, sürdürülebilir geleceğe katkı sağlama vizyonuyla beşincisini düzenlediği Mission Possible proje yarışması sonuçlandı. Sosyal girişimcilik, sağlık, teknoloji ve çevresel sürdürülebililik alanlarında fark yaratan projeler, 14 Haziran Salı günü SEV Yönetim Kurulu’na sunuldu, kıyasıya bir rekabetin sonunda kazananlar belli oldu. Her okuldan 1 proje kazanan olarak belirlendi. Üsküdar Amerikan Lisesi’nde Yakibo App, İzmir Amerikan Koleji’nde 3D Printing Accessibility, Tarsus Amerikan Koleji’nde Çukurova Youth Volunteering, SEV Amerikan Koleji’nde ise Compost isimli projeler ipi göğüsledi. Kazanan ve her biri için 7.500 TL’lik fon sağlanan projeler, 2022-23 eğitim ve öğretim yılında hayata geçirilecek.

SEV’in Mission Possible 5 kapsamında iş birliği yaptığı Özyeğin Üniversitesi, programa katılan öğrencilere girişimcilik, tasarım odaklı düşünme, sürdürülebilirlik ve proje yönetimi becerilerindeki yetkinliklerini geliştirmeleri için 6 modülden oluşan bir program sundu. Eğitim programındaki modüller; Tasarım Odaklı Düşünme, Sürdürülebilirliğe Giriş, Girişimcilik, Açık Kaynaklar ve Projeler, Prototip Geliştirme ve Sunum Teknikleri olarak sıralandı.  

We Are The Walkers’ın Yeni Manifesto Filmi Yayında!

 

We Are The Walkers, korkmadan kendi yolunda yürüyenleri odağına aldığı yeni reklam filmi ile herkesi yürümeye davet ediyor. 4129 Grey imzalı film boyunca, kameranın takip ettiği Hazar Ergüçlü’yü, ikonik şapkası ve kendinden emin adımlarıyla yürürken görüyoruz. Film, her yeni sahnede seyirciyi şaşırtmayı başaran bir konuya değiniyor. "Walkers" olmanın; durmadan devam etmek, yeni yollar denemek ve asla vazgeçmemek olduğunu vurgulayan filmde, dikkat çekici sahneler ve farklı stillerdeki şapkalar ön plana çıkıyor. İç içe geçen sahneler, “şapka” simgesi üzerinden; sınırlardan, duvarlardan, cam tavanlardan, ön yargılardan uzak kendi hikayelerini yaşamak ve bu hikayeleri cesurca anlatmak isteyen herkese harekete geçmek için açık bir davet yapıyor: “Yürüyoruz di’ mi?”.

Riders’ın prodüksiyonunu üstlendiği, manifesto niteliğindeki filmin yönetmen koltuğunda Hami Özkan oturuyor. “Yürüyoruz di’ mi?” çağrısıyla harekete davet eden film, dinamik kurgusu, sade ama estetik evreni, sahneden sahneye geçişlerdeki ritim ve kullanılan sinematografik öğelerin yanı sıra baş roldeki güçlü kadın karakteri, kişiye ve topluma dair değindiği cesur konularla dikkat çekiyor. 

Darüşşafaka Cemiyeti, Kurban Bayramı’nda Hayırseverleri Desteğe Davet Ediyor

159 yıldır eğitimle yaşamları değiştiren Darüşşafaka Cemiyeti, bu bayram da eğitimin olmazsa olmaz olduğuna inananları bağış yapmaya davet ediyor. Kurban Bayramı’nda Darüşşafaka Cemiyeti’ne bağış yapan hayırseverler, annesi veya babası hayatta olmayan, maddi olanakları yetersiz, 1.000’e yakın öğrencinin nitelikli eğitimle geleceğe hazırlanmasına katkı sunabilecek. Öğrencilerinin et ihtiyacını yıl boyu yapılan adak bağışlarıyla karşıladığı için Kurban Bayramı'nda vekaleten kesimli kurban bağışı kabul edemeyen Darüşşafaka Cemiyeti'ne, annesi veya babası hayatta olmayan çocukların eğitimine destek olmak isteyen hayırseverler “bayram bağışı”nda bulunabiliyor.

Bu yıl bayram bağışı için önerilen tutar 1.750 TL olmakla birlikte hayırseverler, Darüşşafaka'ya dilediği tutarda bağış yapabiliyor. Yapılacak bağışlar, bugün Darüşşafaka Eğitim Kurumları çatısı altında eğitim alan, 1.000’e yakın öğrencinin başta eğitim olmak üzere beslenme, barınma gibi tüm ihtiyaçlarının karşılanması için kullanılacak.

Altınyıldız Classics ve Burak Özçivit Bu Yazı Yine Birlikte Karşılıyor!

Şık erkeklerin her zaman tercih ettiği markalardan olan Altınyıldız Classics, Burak Özçivit’ten ilham aldığı yepyeni bir koleksiyon ile yaz modasına yön veriyor. Şıklık ve rahatlığın bir arada sunulduğu koleksiyonda hem günlük hem de yaz gecelerinde kullanabilecek eşsiz parçalar bulunuyor. Modern ve yenilikçi smokinler yaz gecelerinde davetlerin vazgeçilmezi olurken, retro ve şık havaya sahip günlük giyim parçaları yenilikçi bir tarzı yakalıyor. Altınyıldız Classics X Burak Özçivit Koleksiyonu, toprak tonlarından yazın enerjisini yansıtan sıcak renklere kadar çeşitlilik içeren plaj giyim parçalarıyla da tüm bakışları üzerine çekiyor. Bu yaza damgasını vuracak Altınyıldız Classics X Burak Özçivit Koleksiyonu’nu mutlaka keşfedin! 

Nobel Ödüllü yazar Orhan Pamuk’un son eseri Veba Geceleri sesli kitap oldu!

Orhan Pamuk’un son beş yıldır üzerinde çalıştığı son kitabı Veba Geceleri, Türkiye’nin en kapsamlı yerli sesli kitap platformu olan Dinlebi tarafından sesli kitaba dönüştürüldü. 1901 yılında üçüncü Veba Pandemisi döneminde geçen etkileyici hikaye; aşk ve siyasetin yanında salgın, karantina, devlet ve birey konularını da işliyor. Yalnızca Dinlebi Sesli Kitap uygulamasından erişilebilecek tarihi romanın seslendirme görevini ise yetenekli sanatçı Erdem Akakçe üstleniyor. 6000’den fazla sesli eseri bünyesinde bulunduran platform, ulusal ve uluslararası birçok ödül alan ve 2006 yılında Time dergisi tarafından dünyanın en etkili 100 insanı arasında gösterilen Pamuk’un; Sessiz Ev, Beyaz Kale, Kara Kitap, Yeni Hayat, Benim Adım Kırmızı, Kar, Masumiyet Müzesi, Kafamda Bir Tuhaflık ve Kırmızı Saçlı Kadın gibi başarılı romanlarını da pek yakında kitaplığına katacak.

L’Oréal Paris’in Yeni Güzellik Elçisi Pınar Deniz Oldu

Dünyanın öncü Tekno-Güzellik şirketi L’Oréal Grup’un en güçlü markalarından olan L’Oréal Paris, Pınar Deniz ile yepyeni bir iş birliğine imza attı. Yeni dönemin en çok ses getiren isimlerinden olan ve geniş bir hayran kitlesi bulunan Pınar Deniz, L’Oréal Paris ailesinin yeni güzellik elçisi oldu. Rol aldığı yapımlarda güçlü ve kendinden emin kadın profillere hayat veren Pınar Deniz ile güzelliğe öncülük eden ve kadınların güçlendirilmesi konusunda attığı adımlarla tüm kadınların ilham kaynağı olan L’Oréal Paris, bir araya geldi. 

Roca’nın Akdenizli Yeni Koleksiyonu “Ona” Türkiye’de

Banyo ürünleri üretimi, tasarımı ve dağıtımında dünya lideri Roca dünya lansmanı yapılan yeni Ona Koleksiyonu’nu Türkiye’de tanıttı. Tasarım odaklı, Roca’nın özel geliştirdiği Fineceramic ve Stonex malzemeleriyle üretilen ve son yenilikleri içeren koleksiyon, içinde bulunduğumuz dönemin ihtiyaç ve beklentilerine her özelliği ile yanıt veriyor.

Çok yönlü kullanımı, geniş ürün yelpazesi ve doğadan esinlenen yumuşak geometrik çizgilere sahip Ona koleksiyonu, her zamana uyum sağlayabilecek tasarımıyla dikkat çekiyor. Akdeniz'den ilham alan koleksiyon, farklı tasarım ihtiyaçlarına ve tüm banyo alanlarına uyarlanabilen geniş bir ürün yelpazesine sahip. Ona koleksiyonundaki lavabolar; istenilen boyutlarda, daha ince ve daha hafif parçaların üretimine imkân tanıyan yenilikçi malzeme Fineceramic ile üretiliyor.  Supraglaze kaplaması ile ekstra pürüzsüz yüzeye sahip olan lavabolar, kir birikmesini önleyerek maksimum hijyen sağlıyor.

UrbanFit ile Açık Havada Spor Başlıyor

Sporu hayatının bir parçası yapanlar için Swissôtel The Bosphorus’da UrbanFit açıldı. Deneyimli hocaları ile antrenman yapma imkanı sağlayan UrbanFit’te kapalı salonun yanı sıra açık havada da spor yapılabiliyor. Tenis, stretching, yoga, yüzme, spinning gibi derslerin de olduğu UrbanFit’te egzersiz ve spor programlarının yanı sıra geniş yüzme havuzları yanı sıra Pürovel’de masaj, hamam, sauna gibi uygulamalar da yer alıyor.

Detaylı bilgi için web sitesine tıklayabilirsiniz.

Boyner Now ile Online Alışveriş Yeniden Şekilleniyor

Dijitalleşme alanında son dönemlerde yaptığı atılımlarla dikkat çeken Boyner, uygulamaya geçirdiği yeni hizmeti Boyner Now ile perakende sektörüne yeni bir boyut kazandırıyor. Yaklaşık 200 kişilik bir ekibin, dokuz aylık çalışması sonucu hayata geçirdiği Boyner Now uygulaması, online alışverişte müşteri deneyimini bir adım öteye taşıyor.

Boyner mobil uygulamasını içinde yer alan Boyner Now sekmesinden giriş yapan kullanıcılar, seçtikleri ürünleri alternatif beden ya da renkleriyle hiçbir ücret ödemeden sipariş ediyor, 90 dakika gibi kısa bir sürede ürünleri kapısında teslim alıyor ve ürünleri denedikten sonra iade ya da değişim işlemlerini yine rahatça Boyner mağazalarından veya randevulu iade ile kapılarından yapabiliyor. Cem Boyner tarafından uygulamanın ilk defa ayrıntılarıyla anlatıldığı tanıtım etkinliğinde katılımcılar bu deneyimi canlı olarak yaşadı ve siparişleri etkinlik sırasında Boyner Now müşteri temsilcisi tarafından teslim edildi.

“Kundalini” yoga eğitmeni "Dilara Moran" Ong Center'da  özel ve grup dersleri veriyor

Guru Jagat, Tej Kaur Khalsa, Harijiwan gibi dünyanın en iyi Kundalini yoga hocalarının öğrencisi olan ve RA MA Institute For Applied Yogic Science & Technology’dan mezun olan Dilara Moran’la tanışmaya ne dersiniz? Dilara Moran, Gümüşsuyu'nda kendi stüdyosu Ong Center'da özel ve grup dersleri veriyor ve bu çok değerli deneyimini kişiye özel çözümlerle bizlere aktarmaya devam ediyor. Denemenizi tavsiye ederiz!

Metro Türkiye, Restoranlarda Sürdürülebilir Dönüşüme Liderlik Ediyor

30 yılı aşkın bir süredir Türk mutfak kültürünü korumak ve gelecek nesillere aktarmak amacıyla çalışmalarını sürdüren Metro Türkiye, bu alanda önemli bir adım daha attı. Çalışmalarını sürdürülebilirlik odağıyla yürüten ve bu konuda bütüncül bir yaklaşım benimseyen Metro Türkiye, uzun yıllardır gıda atıklarının önlenmesinden yerel üreticinin ve ürünlerin korunmasına, ürünlerin izlenebilirliğinden sürdürülebilir kaynakların kullanılmasına kadar kendi bünyesinde gerçekleştirdiği çalışmalara; iş ortaklarını ve müşterilerini de dâhil ederek etki alanını genişletiyor.

Metro Türkiye son olarak yeme-içme sektörünü sürdürülebilirlik konusunda desteklemek ve sektördeki uygulamaların yaygınlaşmasını sağlamak amacıyla “Sürdürülebilir Restoran Kılavuzu”nu hazırladı. Dernekler, üniversiteler ve sektörden önemli paydaşlardan oluşan ‘Sürdürülebilir Restoran Komitesi’nin katkılarıyla ortaya çıkan bu kılavuz, ülkemizde yeme-içme sektöründe sürdürülebilir uygulamaların yaygınlaşmasının önündeki en büyük zorluk, bu konuda ortak ve standart bir tanımın, kriterin bulunmaması ve işletmelerin bu konuda farklı uygulamaları benimsemek durumunda kalması gerçeğinden yola çıkarak hazırlandı. ‘Sürdürülebilir Restoran Kılavuzu’ ile Metro Türkiye, sürdürülebilir restoran olmanın ortak bir tanımını yaparak kriterlerini belirliyor ve restoranlara sürdürülebilirlik dönüşümünde yol gösteriyor.

Cocoon’un Oyuna Teşvik Eden Tasarımına Büyük Ödül

İstanbul-Üsküdar’da, “oyna, öğren, keşfet” misyonuyla, hayata geçirilen oyun alanı cocoon, sadece çocuklar için değil aynı zamanda oyun oynamayı unutmayan yetişkinlere de büyülü bir dünyanın kapılarını açıyor. Ebeveynlerin çocuklarıyla birlikte kaliteli zaman geçirecekleri, oyun oynayabilecekleri anne bebek dostu bir mekân olan cocoon, kısa bir süre önce açılmış olmasına rağmen; oyun oynamaya teşvik eden tasarımı ve felsefesiyle, dünyada 58 ülkeden 15 bin tasarımcı ve mimarın üye olduğu uluslararası dernek IIDA tarafından, Will Ching tasarım ödülüne layık görüldü.

İstanbul gibi bir metropolde, bir annenin çocuğuyla birlikte kaliteli vakit geçirip oyun oynayabilme hayali, bir mimarın tasarımıyla cocoon’da hayat buldu. İstanbul-Üsküdar’da 1800 metrekarelik bir alanda, 0-14 yaş çocuklara hitap eden cocoon; bir oyun alanının ötesinde, uzman eğitmen kadrosu ve bütünsel bir eğitim anlayışıyla hazırlanan oyun programlarıyla misafirlerine eğlenerek öğrenmeyi vadediyor.

Vandal Signature, Galataport’ta Yaza “Merhaba” Diyor

Sokak sanatının lüks ve konforla birleştiği büyülü bir ortamda misafirlerine unutulmaz deneyimler yaşatan Vandal, İstanbul’un en popüler roof’u olmaya hazırlanan Vandal Signature’ı şehrin yeni gastronomi mahallesi Galataport’ta açtı. 

Birbirinden farklı konseptlerle tasarlanmış üç ayrı kattan oluşan Vandal Galataport’un 400 kişi kapasiteli teras katında yer alan Vandal Signature, yaz aylarına özel bambaşka bir konseptle yaza merhaba diyor. Hasırların ve bambuların hakim olduğu tasarımı ile Vandal’ın ilk iki katından farklı olarak tasarlanan Signature, büyüleyici boğaz manzarası eşliğinde lezzetten servise premium hizmet kalitesiyle misafirlerini ağırlıyor. Etkileyici manzarası, bohem tarzı ve eğlenceli DJ performansları ile yaz tatilinin enerjisini adeta şehre taşıyan mekan, kapılarını akşamüstü saatlerinde açıyor. Denizden gelen tatlı esintiler eşliğinde gece 2’ye kadar devam eden eğlence, İstanbul’da yaz ambiyansı yaşatıyor.

Farklı kültürlerin geçmişten geleceğe uzanan lezzetlerini müziğin büyüleyici notalarıyla harmanlayan Signature, sektörün deneyimli isimlerinden Şef İsmail Muhacır’ın teras konseptine özel olarak oluşturduğu menü ile hizmet veriyor. Dünya mutfağının en seçkin örneklerinden butik lezzetler sunan menüde, ızgara tatlar ve deniz ürünleri ağırlıkta. Atıştırmalık lezzet arayışında olanlar için pizza ve mini burger alternatiflerinin bulunduğu menüde, Kadayıfta Tiger Karides, Steak Tartar, Dana Carpaccio & Burrata, Izgara Kaya Levrek ve Deniz Mahsullü Linguine gibi lezzetleri tadımlamak mümkün. Ayrıca özel suşi barı bulunan mekan, tatile gitmeden tatil hissini yaşatan keyifli ambiyansı ile bu yazın favori adreslerinden olacak. 

Giriş katında farklı kültürlerden çeşitli sokak lezzetleri ile hizmet veren Vandal Galataport, 300 kişilik misafir ağırlama kapasiteli boğaz manzaralı orta katında ise, hem lezzeti hem de eğlenceyi aynı anda deneyimleme fırsatı sunuyor. 

Vegan Keratinin ve Temiz Formüllerin Saçtaki Gücü

Schwarzkopf Professional, yeni Bonacure Clean Performance serisi ile her iki özelliği bir araya getiriyor. Bonacure markasının ileri teknoloji gücü; yepyeni profesyonel ve temiz formüllerle birleşiyor! BC Bonacure Clean Performance ile kullanıcılar, saçlarda olağanüstü sonuçları deneyimlerken daha sürdürülebilir bir dünya için üzerlerine düşeni de yaparak hem güzel hem de iyi hissediyor.

Bonacure Clean Performance; üç temel değeri olan ileri teknoloji, temiz formüller ve sürdürülebilir ambalaj ile güven uyandırıyor. Bonacure Clean Performance’ın yeni nesil temiz ve ileri teknolojisi ise yeni “Vegan Bakım Kompleksi”ni içeriyor. Vegan Keratin ve Cell Equalizer teknolojilerinden oluşan bu kompleks, aktif cilt bakım içerikleriyle tüm saç tiplerinde sağlıklı ve güzel sonuçlar yaratıyor. %100 vegan ve profesyonel formüller; sülfat*, silikon, paraben, mineral yağ, mikroplastik ve yapay renklendirici içermiyor. Güçlü biyoçözünürlüğe sahip içerikler, yüksek performanslı teknolojiyle bir arada bulunuyor. Ürünlerde kullanılan tamamen geri dönüştürülebilir ve gezegen dostu ambalajlar, aynı zamanda %97'ye kadar geri dönüştürülmüş plastikten yapılıyor.

Çocuklar İçin Bir Yaşam Stili Markası: “Baron Venus”

Çocuklar için alışılmışın dışındaki tasarımı ve kalitesiyle yetişkinleri kıskandıran bir yaşam stili markası “Baron Venus”, şık ve kendine özgün tasarımı ile kristal bardakları, gümüş çatal bıçakları, porselen tabakları ve işlemeli önlükleri, çocukları erken yaşta masa kültürü ve değerli sofralar ile buluşturuyor. Çocuklu hayatı daha güzel özel ve anlamlı kılmak için Baron Venus, tasarım dünyasına sofistike, şık, ve işlevsel çocuk sofra takımı ile yeni bir soluk getiriyor.

Markanın ilk sofra koleksiyonu “First Supper” şairane, işlevsel ve sadece gerçek malzemeler ile üretilen evladiyelik eserlerden oluşuyor. Koleksiyon aslında aile sofrasında geçirilen zamanın kalitesine dikkat çekmeye çalışıyor.

Koleksiyondaki porselen tabaklar 3 öğün için, 3 farklı boyutta tasarlandı. Yemek saatini zenginleştirmek ve ritüelleştirmek amacı ile yazılmış tabaklarla gelen minik hikayeler bize nimetlerini sunan doğadan ve kozmostan ilham alıyor. Bu hikayeler tabakların üzerindeki el çizimi desenler ve önlüklerdeki işlemeler ile canlanıyor. “Twisted” kristal bardağının sarmalları kıyıya vuran deniz kabuklarını, “cosmic” bardağı ise geceleyin gökyüzünü süsleyen yıldızları andırıyor. Şık önlükler ise adeta sofraları seremonileştiriyor. Ürünlerin tamamı çocukların kendi kendilerine yemek yemelerini ve özgüvenlerini desteklemek icin, onların tutuşuna ve porsiyonlarına uygun olarak tasarlandı, el işçiliği ile zanaatkarlar tarafından butik olarak üretildi.

Neostrata’nın Işıltı Saçan Yeni Kampanya Filmi

Dermokozmetik sektöründeki 40 yılı aşkın deneyimi ve yenileme teknolojileriyle her cilt endişesine yönelik maksimum performans vadeden Neostrata, marka yüzü Cansu Dere’nin favori ürünlerini deneyimlediği kampanya filmini yayınladı.

 

Cansu Dere’nin videoda kullandığı favori ürünü Skin Active serisinin 3’lü Etki Cilt Dolgunlaştırıcı Serum’u üç boyutlu çözüm sunarak cilt tonunu yeniliyor, cildi dolgunlaştırıyor ve pürüzsüzleştiriyor. Yoğun Göz Çevresi Bakımı kremi içeriğindeki kafein ile göz çevresinin görünümünü geliştiriyor, dolgunlaştırıyor, nemlendiriyor ve canlandırıyor. Enlighten serisinden Aydınlatıcı Serum cilt tonunu eşitliyor ve cildi aydınlatıyor. Dere’nin vazgeçilmezi geniş spektrumlu Defend SPF 50 mineral güneş koruyucu, özel formülüyle cildi UVA ve UVB ışınlarına karşı koruyor. Mat bitişli ve hafif renkli krem cilt tonunu eşitlerken cildin nem bariyerini çevresel faktörlere karşı savunuyor ve güneş yanığı oluşumunun önlenmesine yardımcı oluyor.

Swarovski ve Rosenthal Birlikteliği: Signum

Işıltılı aksesuarlarıyla tanınan Swarovski, ünlü poselen markası Rosenthal ile bir araya geliyor ve Signum koleksiyonunu ortaya çıkarıyor. İki ikonik markanın izlerini ve imza stillerini ustaca taşıyan koleksiyon modern yaşam tarzına yeni bir yaklaşım getirerek l'art de la table anlayışını kucaklıyor. Swarovski’nin Kreatif Direktörü Giovanna Engelbert tarafından tasarlanan Signum koleksiyonu çay takımları, espresso setleri ve yemek servislerinden oluşuyor. Swarovski’nin marka renkleri mavi, yeşil, sarı ve pembe tonlarına eklenen el boyaması altın detaylar mücevher anlayışını adeta porselenlere ekliyor. Yaşam alanlarına zarafeti taşıyan koleksiyon Haziran ayında Swarovski.com.tr’de ve Temmuz ayında da Swarovski mağazalarında satışa sunulacak.

Asırlık Markaların Görkemli Buluşması: Atelier Rebul x Çırağan Palace

Çırağan Sarayı’nın tarihi ve asaleti, Atelier Rebul’ün koku uzmanlığı ile bir araya geldi. Eşsiz İstanbul Boğazı’nın ikonik yapısı olan tarihi sarayın görkemli atmosferinden ilham alan muhteşem bir koku koleksiyonu doğdu. Kolonya, çubuklu oda kokusu ve mumdan oluşan, eşi benzeri olmayan Atelier Rebul x Çırağan Palace koleksiyonu ile asırlık markaların köklü tarihi notalara taşındı.

Çırağan Sarayı yüzyıllardır tüm ihtişamı ve güzelliğiyle Boğaz kıyılarında yükselirken aynı zamanda mavinin, tatlı tatlı esen rüzgârın ve saray bahçesi çiçeklerinin buluşma noktası oldu. Asırlık markaların buluştuğu bu özel kokuda da; sarayın yemyeşil bahçelerindeki özenle seçilen çiçeklerin canlandırıcı notaları, Boğaz’ın ferahlatıcı tarifsiz havası ve zengin narenciye notaları ile bir araya geliyor. Sardunya ve menekşenin zarif kokusu ile otelin logosunda yer alan, yeniden doğuşu simgeleyen stilize edilmiş lilyum çiçeğinin zarif notası hafızalarda Çırağan Sarayı’nı yaşatıyor. Bu özel koku deneyimi sıcak ve mistik bir dünya ile sonlanıyor. Çırağan Sarayı’nın dokusundan ve mimarisinden ilham alan amber ve meşenin mistik harmanı, vanilya ve pralinin tatlı dokunuşuyla birleşerek hafızalara kazınıyor. Bir zamanlar lale şenliklerine ev sahipliği yapmasıyla hafızalarda yer eden saraya özel yaratılan bu koleksiyonun rengarenk notaları, kendisini kokunun her anında hissettiriyor.

Sadece notaları ile değil, tasarımıyla da geçmişin ihtişamını yaşam alanlarına taşıyan bu özel ürünlerin üzerindeki sembolik anahtar sarayın ve anıların anahtarını temsil ediyor. Atelier Rebul x Çırağan Palace koleksiyonundaki ürünlerin tasarımında dönemin altın varak tipografisinden ilham alınırken, ambalaj yüzeyinde yer alan kabartma monogram doku, Boğaz’ın keyif veren sürekli akıntısının izlerini yansıtıyor ve nerede olursanız olun Çırağan Sarayı’nı yaşatıyor.

Çırağan Sarayı’ndan dünyaya açılan bu özel koleksiyon, Çırağan Sarayı’nın online alışveriş sitesi Çırağan Palace Shop ve Atelier Rebul Türkiye ve yurt dışı mağazalarında keşfetmeniz için sizi bekliyor.

Kendine Has Babylon Soundgarden, Üç Yıl Aranın Ardından Pozitif Deneyimi ile Şehre Geri Döndü

İki gün süren ve 10 bin katılımcının takip ettiği, dört tarafı müzikle çevrili bir adada, eğlencesi Kendine Has festival, Kendine Has Babylon Soundgarden; 28-29 Mayıs tarihlerinde Pozitif deneyimi ile Yapıkredi bomotiada’da gerçekleşti. İki güne yayılan festival boyunca; Hollandalı elektronik müzik ikilisi Weval, Yüzyüzeyken Konuşuruz, Gaye Su Akyol, Hey! Douglas, Artz ve Bugy, Sattas, Dilan Balkay, Mert Demir, Bosphoroots, Geeva Flava, Simba Roots Sound System ve Balkan Marching Band müzikseverlerle buluştu. Babylon, Popülist ve avluda yer alan DJ setlerde ise Kaan Düzarat, Hünkar, Garan Garan, Volkan Judocu, Bant Mag. DJ’leri, Discolog, Murat Beşer & Levent Şen, Ras Memo & Da Frogg ve kiwi keyifli performanslarıyla festival ruhunu gün boyunca sürdürdü.

Katılımcılarına müziğin yanı sıra gerçekleştirilen atölye çalışmaları ile pek çok farklı deneyimi bir arada yaşama imkanı da sunan Kendine Has Babylon Soundgarden boyunca Kendine Has Afiş İllüstrasyonu Atölyesi, Swing dans türlerinden Solo Jazz’ı deneyimleme imkanı sunan Swing Planet Solo Jazz Atölyesi ile de katılımcılar eğlence dünyasında vazgeçilmez performanslarını doğaçlama olarak gerçekleştirdi.

Birbirinden özgün tasarımları ile Fifty Pieces, Pemy, Border_less, Act İstanbul, Roadies, Calyx ve Köpüürt’ün yer aldığı market alanının da iki gün boyunca katılımcıların ilgi odağı olduğu Kendine Has Babylon Soundgarden; festivale özel hazırlanmış menüleriyle de göz doldurdu.

Watsons Gençlik Festivali’nde 10.000’den Fazla Genç Bir Araya Geldi

28 Mayıs’ta İstanbul Bilgi Üniversitesi Santralİstanbul kampüsünde gerçekleşen Watsons Gençlik Festivali ile bir ilke imza atan Watsons Türkiye, gün boyu süren DJ performansları, konserler, etkinlikler ve deneyim alanları ile festival coşkusunu yaşattı. Watsons Gençlik Festivali’nde Deeperise’ın DJ performansı ile eğlenen gençler, Sufle, Nova Norda, İkiye On Kala konserleri ile müziğin keyfini çıkardı. Rap müziğin sevilen ismi Gazapizm Sağı Solu Kes, Pisliğin Üstüne Basmışlar gibi hit olmuş şarkılarını gençlerle beraber hep bir ağızdan seslendirdi. Watsons Gençlik Festivali’nde gençler, bir yandan müziğin ve eğlencenin keyfini çıkarırken bir yandan da festival alanında bulunan markaların deneyim ve sosyalleşme alanlarında vakit geçirdi.

Love My Body x Işık Şimşek İş Birliği Re-Form İlkbahar-Yaz Koleksiyonu

Kendine güvenen, cesur ve stil sahibi kadınların tercihi olan Love my body ile moda yayıncılığının tecrübeli isimlerinden Işık Şimşek iş birliğinde hazırlanan “Love my body Re-Form” ilkbahar-yaz koleksiyonuyla beden algısına yeni bir bakış kazandırıyor. Tüm dünyada yayılan “beden olumlama” akımını Türkiye’de ilk destekleyen markalar arasında yer alan Love my body, yeni Re-Form koleksiyonu ile modayı her bedende yaşamak isteyen kadınlara 40-52 beden aralığında yepyeni seçenekler sunuyor. Sürdürülebilir, zamansız ve günün her saatine uygun parçaların yer aldığı Love my body Re-Form koleksiyonu, bedenini saklamak yerine kutlayan, trendleri denemekten çekinmeyen, dokular ve desenleri cesaretle birleştiren kadınlara yönelik tasarımlarla ilk sezonunu kutluyor.

Givaudan Paris İmzası Taşıyan Pellinn Paris Parfum “İçinde Sen Var” Mottosuyla Sektöre Giriş Yaptı

Doğuş SPA Kozmetik Group tarafından, “İçinde Sen Var” mottosuyla kozmetik sektörüne giriş yapan Pellinn Paris Parfum, dünyanın en büyük ve en kaliteli esanslarının üreticisi, parfüm dehası Givaudan Paris imzası taşıyor. Her biri özel harmanların birleşimi olan Pellinn Paris Parfum, 77 çeşit koku alternatifi ile lüks parfümü ulaşılabilir kılarak birçok hediye seçeneği sunuyor. Titanyum kazanlarda -4 derecede 48 saat boyunca 24 ayrı filtreden geçirilerek damıtılan ve sonrasında en az 4 ay boyunca özel tanklarda dinlendirildikten sonra piyasaya sürülen Pellinn Paris Parfum orijinal EDP garantili.

Popüler Yazılar

SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.

SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.