preloader

OGGUSTO Çocuk Fonu ve Kırmızı Çocuklar Derneği İçin Kahramanmaraş’tayız

27.11.2023
OGGUSTO Çocuk Fonu ve Kırmızı Çocuklar Derneği İçin Kahramanmaraş’tayız

Yazı Boyutu:

OGGUSTO Çocuk Fonu kapsamında Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın katkılarıyla çocuklar için düzenlediğimiz “Kırmızı Kalpler” projesi ile Kahramanmaraş’taki miniklerle buluştuk.

Toplum Gönüllüleri Vakfı öncülüğünde hayata geçirdiğimiz OGGUSTO Çocuk Fonu kapsamında, Kahramanmaraş’ta çocuklara yönelik çok anlamlı etkinlikler gerçekleştirdik.

Maraton Kanal Yüzücüsü Aysu Türkoğlu ile Eğlenceli ve Etkileşim Dolu Bir Gün

OGGUSTO Çocuk Fonu ve Kırmızı Çocuklar Derneği İçin Kahramanmaraş’tayız

Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın öncülüğünde gerçekleştirdiğimiz OGGUSTO Çocuk Fonu’nun bir parçası olarak Kırmızı Çocuklar Derneği’ne yönelik bir etkinlik daha düzenledik. 25 Kasım 2023 tarihinde, Maraton Kanal Yüzücüsü Aysu Türkoğlu‘nun moderatörlüğünde gerçekleşen etkinliğimiz, gülümsemelerle anlam dolu ve unutulmaz anlara sahne oldu. Etkinlikte Nes Community kurucusu Nesli Özel de çocuklarla birlikte eğlenceli aktiviteler gerçekleştirdi.

Bu özel gün boyunca; Baykar, Şirikçiler ve Havaalanı bölgelerindeki konteynerkentlerden gelen 7-18 yaş aralığındaki çocuklarımızla ve gençlerimizle bir araya geldik. Renklerin ve yaratıcılığın buluştuğu bir atmosferde, çocuklarımızla keyifli bir boyama etkinliği gerçekleştirdik. Çocuklarımızın yaratıcılıklarıyla süslenen resimleri ile duvarları renklendirdik ve etkinlik alanını pozitif enerjiyle doldurduk.

OGGUSTO Çocuk Fonu ve Kırmızı Çocuklar Derneği İçin Kahramanmaraş’tayız

Aysu Türkoğlu’nun rehberliğinde, 13-18 yaş aralığındaki gençlerle de bir araya geldik. Gençlerle yapılan etkileşim dolu konuşmada, zorluklarla başa çıkma, motivasyon ve kişisel gelişim konularında önemli paylaşımlar yapıldı. Aysu Türkoğlu’nun deneyimleri ve bilgi birikimi, gençlerimize ilham verici bir perspektif sunarak geleceklerine umutla bakmalarına katkı sağladı.

Etkinliğimize katılan çocuklarımız ve gençlerimiz, sadece eğlenceli aktivitelerle kalmayıp aynı zamanda birbirinden güzel deneyimlerle dolu bir gün geçirdi.

Sanatçı Sedat Girgin Moderatörlüğünde Minik Kalplerle Bir Araya Geldik

25 Ekim 2023 Çarşamba günü Sanatçı Sedat Girgin‘in moderatörlüğünde gerçekleşen bu özel günde, 7 ila 15 yaş aralığındaki yaklaşık 100 çocukla bir araya gelerek, onlar için unutulmaz ve eğlenceli anılar biriktirdik. OGGUSTO, Toplum Gönüllüleri Vakfı ve Kırmızı Çocuklar Derneği iş birliği ile hayata geçirdiğimiz “Kırmızı Kalpler” projesi sayesinde, Kahramanmaraş’taki minik kalplere dokunduk.

OGGUSTO Çocuk Fonu ve Kırmızı Çocuklar Derneği İçin Kahramanmaraş’tayız

Sabahın erken saatlerinde heyecanla başladığımız etkinliğimizde, ilk olarak 27 kişilik misafir grubumuzu Kahramanmaraş Uluslararası Havalimanı’nda karşıladık. OGGUSTO, Toplum Gönüllüleri Vakfı ve Kırmızı Çocuklar Derneği olarak, misafirlerimizi sıcak bir karşılama ile ağırlayarak, bu özel konuklarımızla birlikte rotamızı çocuklarla buluşacağımız etkinlik alanına çevirdik.

Bizler Kahramanmaraş Uluslararası Havalimanı’ndan alana geçerken, Baykar Konteyner Kent ve Şirikçiler Havalimanı’ndan gelen çocuklarımız da özel araçlar ile Kipaş Prefabrik Kent’te kurulan Kırmızı Çatı Çocuk Destek Merkezi’ndeki etkinlik alanına geldi.

OGGUSTO Çocuk Fonu ve Kırmızı Çocuklar Derneği İçin Kahramanmaraş’tayız
Sanatçı Sedat Girgin

Kırmızı Çatı alanının önüne kurulan çadırlarda gerçekleşen, sabah ve öğlen olarak iki ayrı oturumdan oluşan etkinliğimizde; sanatçı Sedat Girgin, çocuklarla birlikte Türk bayrağı şablonları ile kumaş çantaları boyadı.

OGGUSTO Çocuk Fonu ve Kırmızı Çocuklar Derneği İçin Kahramanmaraş’tayız
Çocuk kitapları yazarı Özge Lokmahekim

Çocuk kitapları yazarı Özge Lokmahekim ise çocuklarla birlikte Atatürk ve sanat konulu kitap okuyarak onları masalsı dünyalara götürdü. Çanta boyama ve kitap okuma etkinliği ile hem çocukların hayal gücünü beslemeye hem de onları eşsiz bir yolculuğa çıkarmaya vesile olduk.

OGGUSTO kurucusu Özlem Güsar, Toplum Gönüllüleri Vakfı genel müdürü Ayşe Kırımlı, sanatçı Sedat Girgin ve Kırmızı Çocuklar Derneği’nin kurucusu Simay Bülbül, etkinliğin resmi açılışını gerçekleştirerek “Kırmızı Kalpler” projesi ile çocuklara verilen destek ve sevginin gücünü anlattı.

Açılış konuşmalarının ardından, sahne alan bando takımı ve mini Cumhuriyet Yürüyüşü ile tüm çocuklar alana toplanarak şarkılar eşliğinde etkinliğe enerji kattı.

Öğle yemeği saatine gelindiğinde ise çocuklarımız ile keyifli bir molaya çıktık. Hamburger, patates ve ayrandan oluşan lezzetli öğle menüsünden sonra çocuklara çikolata, pamuk şekeri ve Türk Bayrağı desenli pasta ikram ederek, unutulmaz günün tadını çıkarırken aynı zamanda tatlı anılar biriktirmelerine de yardımcı olduk.

OGGUSTO Çocuk Fonu ve Kırmızı Çocuklar Derneği İçin Kahramanmaraş’tayız

OGGUSTO, Toplum Gönüllüleri Vakfı ve Kırmızı Çocuklar Derneği olarak bir araya gelip gerçekleştirdiğimiz bu anlamlı projede, Kahramanmaraş’ta bizlere eşlik eden birbirinden değerli isim Serli Keçoğlu’nun kendi elleriyle özel olarak tasarladığı anı defterini doldurdu. Çocuklara daha iyi bir yaşam sunma yolunda atılan önemli adımlarda bizlere destek olan tüm misafirlerimize çok teşekkür ederiz.

{129233}

Sinem Genç
Sinem Genç Tüm Yazıları