preloader

İstanbul Etkinlik Takvimi: Mart 2020

26.02.2020
İstanbul Etkinlik Takvimi: Mart 2020

Yazı Boyutu:

Mart 2020 İstanbul Etkinlik Takviminiz hazır! İstanbul’da gerçekleştirilecek konserler, kültür-sanat etkinlikleri için etkinlik takvimine göz atarak hemen biletinizi alın ve etkinlik civarındaki mekan önerilerimizi öğrenin!

Konserden tiyatroya, festivalden müzikale kadar İstanbul’da gerçekleşen tüm güncel kültür-sanat etkinlikleri için tıklayın!

İstanbul yepyeni etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Dünyaca ünlü sanatçıları ağırlayan konserler, biletleri çıktığı hafta tükenen tiyatro oyunları ve birbirinden keyifli festival ve gösteriler, her hafta İstanbul etkinlik takviminde yer alıyor. Sizler de Mart ayında “Ne yapsak?” diye düşünüyorsanız İstanbul’da gerçekleştirilecek etkinlikleri inceleyin ve hemen biletinizi alın!

9 – 15 Mart 2020 Etkinlik Rehberi

Camerata Royal Concertgebouw Orchestra Konseri

Dünyanın en prestijli orkestralarından olan Amsterdam Royal Concertgebouw’un üyeleri tarafından kurulan Camerata Royal Concertgebouw, İstanbullu klasik müzik tutkunları ile buluşmaya hazırlanıyor. Mozart’ın en beğenilen eserlerinden Senfoni No. 40 ve Beethoven’in en popüler eserlerinden Piyano Konçertosu No:2’ nin seslendirileceği konserin şefliğini ise günümüzün en önemli piyanistlerinden biri olarak kabul edilen Jean-Efflam Bavouzet üstleniyor.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Mart 2020

Tarih: 10 Mart 2020, Salı

Saat: 20:30

Yer: İş Kuleleri Salonu

Rezervasyon/Bilet: Biletix

Yeme İçme Önerileri: İş Kuleleri’nin hemen altında bulunan Japon restoranı İtsumi tüm sushi severlerin mutlaka denemesi gereken, İstanbul’daki Japonların bile tercihindeki bir durak.

Souad Massi Konseri

Folk ve pop melodileri harmanladığı albümü Oumniya ile köklerine ve ülkesinin geleneksel tınılarına ne kadar bağlı olduğunu gözler önüne seren Cezayirli müzisyen Souad Massi, Mağrip’in Tracy Chapman’ı olarak adlandırılıyor. Ülkesinin içinde bulunduğu her türlü politik meseleye dokunan şarkıları ile dikkat çeken Massi, şarkılarında akustik gitar, keman, darbuka gibi enstrümanların yanı sıra Cezayir’in geleneksel Kabyle ve châabi müziği çalgısı mandole’u da kullanıyor. 2006 yılında kazandığı Victoire de la Musique Ödülü ile uluslararası müzik çevresinin dikkatini çeken sanatçı, Olympia’dan Casino de Paris’e kadar en prestijli sahnelerde konserler vermeye devam ediyor. İlk kez Türkiye’de sahne olacak olan müzisyenin yepyeni albümü Oumniya’dan (My Wish) şarkıları seslendireceği konseri kaçırmayın.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Mart 2020

Tarih: 10 Mart 2020, Salı

Saat: 20:00

Yer: CRR Konser

Rezervasyon/Bilet: Biletix

{772720}

Amatis Piano Trio Konseri

Kuruluşundan kısa süre sonra kazandıkları prestijli ödüllerle dikkatleri üzerine çeken “Amatis Piano Trio”, dünyanın dört bir yanında verdiği konserlerin ardından şimdi ise İstanbul’da! Piyanoda Mengjie Han, kemanda Lea Hausmann ve viyolonselde Samuel Shepherd’in yer aldığı grup, Opus Amadeus Oda Müziği Festivali için çok özel bir program sunuyor. Oda müziği konserlerinin vazgeçilmezlerinden olan Haydn’ın en zarif eserlerinden Do majör Hob: XV/27 ile başlayacak olan konser; Beethoven’in 250. doğum gününü kutlamak için seslendirilecek olan Op 11 dört numaralı Trio, Amatis Piano Trio’nun 2018’de Londra Barbican Centre’da Dünya prömiyerini gerçekleştirdiği “Moorlands” isimli eseri ve klasik müziğin en önemli isimlerinden Mendelssohn’un ölümünden kısa süre önce tamamladığı 2 numaralı piyano triosu ile devam ediyor. Dinleyenlere romantizm ve ihtirastan karanlık duygulara uzanan pek çok duyguyu aynı anda yaşatacak olan konseri kaçırmayın!

Tarih: 11 Mart 2020, Çarşamba

Saat: 20:00

Yer: Kadıköy Belediyesi Yel Değirmeni Sanat

Rezervasyon/Bilet: Biletix

Yeme İçme Önerileri: Semtin yenisi Rita Moda’da ortaya söyleyeceğiniz mezeler ile karnınızı doyurabilirsiniz.

{771809}

Elektronika

İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin modern dans proje grubu Modern Dans Topluluğu İstanbul, dinamik dans gösterisi ELEKTRONİKA ile 2020 yılında seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor. İki temsil ile sahne alacak gösteri, prömiyerini yaptığı 2018 – 19 sezonunda büyük ses getirmişti. 9 Ocak ve 11 Mart tarihlerinde izleyicisiyle buluşacak dans gösterisinde yer alan üç eseri, MDTistanbul’un 24 dansçısı sahneliyor. Program; topluluğun dansçı ve koreograflarından Evrim Akyay’ın dinamik grup çalışması HADİ, uluslararası ün sahip Türk asıllı koreograf İhsan Rüstem’in popüler eseri MANTRA ve çağdaş sanata yeni bir hız kazandıran Güney Koreli koreograf DongKyu Kim’in çalışması HEYECAN’dan oluşuyor. Modern dans tekniklerinin sınırlarını zorlayarak sahneye yepyeni bir dinamizm katan ELEKTRONİKA, üç eserin de elektronik müzikle ve MDTist dansçılarıyla birebir çalışılarak hazırlanmasıyla oluşturuluyor.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Mart 2020

Tarih: 11 Mart 2020, Çarşamba

Saat: 20:30

Yer: Zorlu PSM – Turkcell Platinum Sahnesi

Rezervasyon/Bilet: Biletinial

Yeme İçme Önerileri: Şef Cenk Debensason’un hazırladığı yepyeni menüsü ile karşımıza çıkan Vakkorama Cafe’de fıstık ezmeli ve kızarmış tavuklu sandviç Fried Chicken Sando favorimiz!

İdil Biret Konseri

Üç yaşında Ankara’da piyano dersi almaya başlayan, TBMM’nin 1948 yılında çıkardığı özel kanunla sekiz yaşında Fransa’ya eğitim almaya gönderilip 20. yüzyılın en büyük piyanistlerinden ders alan ve ülkemizi yurtdışında senelerdir muazzam bir başarıyla temsil eden İdil Biret, klasik müzik tutkunlarıyla buluşuyor! Beethoven’ın 250. doğum yılını kutlamak amacıyla düzenlenen gece, İdil Biret’in ünlü bestecinin bir eserini çalacağı ilk resital olma özelliğini de taşıyor. Biletleri hızla tükenen bu özel gecede yerinizi almak için acele edin!

Tarih: 11 Mart 2020, Çarşamba

Saat: 20:30

Yer: Zorlu PSM – Turkcell Platinum Sahnesi

Rezervasyon/Bilet: Passo

Yeme İçme Önerileri: Bebek Lucca’nın kardeşi Cantinery, mevsime göre değişiklik gösteren hafif lezzetleri ile AVM’nin sevilen restoranlarından.

Ezilenlerin Estetiği

Aylin Vartanyan Dilaver ve Jale Karabekir yürütücülüğünde Arter’de düzenlenecek “Ezilenlerin Estetiği” isimli atölye, katılımcıların iktidarla yaşadıkları çatışmaların yanı sıra ezme/ezilme ve manipülasyon ilişkilerini irdeliyor. Katılımcıların bu durumlar karşısında hissettiklerini paylaşmalarını ve dönüşüm yaşamalarını amaçlayan atölye; Ezilenlerin Tiyatrosu egzersizleri, İmge Tiyatrosu ve Ezilenlerin Estetiği yöntemleri ile düzenin yarattığı baskı atmosferine ve hâkimiyete karşı yaratıcı bir mücadele imkanı sunuyor. Brezilyalı tiyatro uygulayıcısı Augusto Boal tarafından geliştirilen Ezilenlerin Tiyatrosu egzersizleri, tiyatronun dönüştürücü etkisinin kullanıldığı interaktif bir politik tiyatro yöntemiyken, yine Augusto Boal tarafından 2000’li yıllarda geliştirilen Ezilenlerin Estetiği yöntemi ise tiyatronun yanı sıra resim, heykel, müzik, edebiyat, dans gibi sanatın farklı disiplinlerini araç olarak kullanıyor.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Mart 2020

Tarih: 11 Mart 2020, Çarşamba

Saat: 19:00

Yer: Arter – Sevgi Gönül Oditoryumu

Rezervasyon/Bilet: 0212 708 58 01

Yeme İçme Önerileri: TRT binasının hemen karşısında yer alan Loco De Pera’da paylaşımlık aperatifler ve ödüllü barmenlerin hazırladığı kokteylleri tadabilirsiniz.

{772844}

Özdemir Erdoğan Konseri

Romantik şarkıların efsane ismi Özdemir Erdoğan; kendine özgü yorumu, hafızalardan silinmeyen besteleri ve özel orkestrası ile nostaljik bir rüzgar estirmeye geliyor. “Bana Ellerini Ver”, “İkinci Bahar”, “Gurbet”, “Sevdim Seni Bir Kere”, “Baharda Kuşlar Gibi”, “Aç Kapıyı Gir İçeri”, “Canım Senle Olmak İstiyor” gibi şarkılarla adını Türk müzik tarihine altın harfler ile yazdıran sanatçının dinleyenlere unutulmaz bir gece yaşatacağı konserde, bu unutulmaz şarkılara siz de eşlik etmek istemez misiniz?

Tarih: 11 Mart 2020, Çarşamba

Saat: 20:30

Yer: Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi

Rezervasyon/Bilet: Biletix

Richard Bona & Alfredo Rodriguez Konseri

Ünlü bas gitarist Richard Bona ve Kübalı piyanist Alfredo Rodriguez, davulcu Taylor Gordon eşliğinde gerçekleştirecekleri konserde, Afrika Müziği’ni Latin Müziği ile buluşturuyorlar. “Afrikalı Sting” olarak anılan ve köklerine ait müzikal gelenekleri yaşatmak ile övünen Richard Bona, nefes kesen tekniği ile kendini çağdaşlarından ayırıyor. Kariyerine 22 yaşındayken Avrupa’da başlayan Bona, şimdi ise New York’ta yaşıyor ve George Benson ve Mike Stern gibi ünlü isimlerle çalışıyor. Piyano ile harikalar yaratan Kübalı müzisyen Alfredo Rodriguez ise pop müziğin Küba’daki en ünlü temsilcilerinden “Alfredito” Rodriguez’in oğlu. 2003’te genç müzisyenler için düzenlenen bir yarışmaya katılmasının ardından sahne aldığı Montreaux Jazz Festival’da Quincy Jones’un dikkatini çeken Rodriguez’un kariyerinde Jones’un mentörlüğü büyük önem taşıyor. Şimdiye dek 4 stüdyo albümü yayımlayan Rodriguez, dünyanın dört bir yanındaki festivallere katılıyor.

Tarih: 11 Mart 2020, Çarşamba

Saat: 20:30

Yer: İş Kuleleri Salonu

Rezervasyon/Bilet: Biletix

Ayta Sözeri Konseri

Sevilen sanatçı Ayta Sözeri, sevilen şarkılara müthiş yorumu ve eğlenceli sahne performansıyla müzikseverlerle bir araya geliyor. Şarkıcı rolünün yanı sıra oyuncu ve aktivist kimlikleri ile de öne çıkan Sözeri, neşeli karakteri ile benzersiz bir sahne şovuna imza atıyor.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Mart 2020

Tarih: 11 Mart 2020, Çarşamba

Saat: 22:30

Yer: Moda Kayıkhane

Rezervasyon/Bilet: Biletix

Capitol Polisiye Günleri

179 sene önce Edgar Allan Poe ile başlayan polisiye merakı, Arthur Conan Doyle ile zirveye ulaşıp Agatha Christie ile bambaşka bir boyuta geçti. Şimdi ise, Türkiye’nin ilk “Polisiye Günleri”, Türkiye’nin ilk ve tek polisiye dergisi 221B ve Capitol iş birliği ile 12-15 Mart tarihleri arasında Capitol AVM’de düzenleniyor. Polisiye meraklılarını buluşturacak olan “Polisiye Günleri”nde, polisiye alanında uzman 16 ismin katılacağı 24 etkinlik yer alıyor. Özel olarak hazırlanan dekorla unutulmaz bir atmosferin yaratılacağı etkinlikte, polisiye tutkunlarını eşsiz bir deneyim bekliyor. Murat Menteş’ten Sevil Atasoy’a, Alper Canıgüz’den Suat Duman’a, Erol Üyepazarcı’dan Sevin Okyay’a edebiyatın, sinemanın ve bilimin önemli isimleriyle polisiyenin dün ve bugününün mercek altına alınacağı Capitol Polisiye Günleri’ni kaçırmayın.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Mart 2020

Tarih: 12 – 15 Mart 2020

Yer: Capitol Alışveriş Merkezi

Saat: Değişiyor (Bilgi için: Capitol )

Zengin Mutfağı

Türk tiyatro tarihinin en önemli isimlerinden olan Vasıf Öngören’in 1977 yılında yazdığı Zengin Mutfağı, Cumhuriyet tarihinde görülmüş en büyük işçi hareketi olan 15-16 Haziran 1970 olaylarının Kerim Bey isimli bir iş adamının mutfağına nasıl yansıdığını konu alıyor. Patronlarına kusursuz hizmet sağlamayı görev edinen Lütfü Usta ve ekibinin bu olaylar karşısında, tabir-i caizse gözlerinin açılmasını konu alan oyunda, toplumdaki değişimden ev halkının bütün üyeleri nasibini alıyor. 15-16 Haziran olaylarının siyasal düzen ve toplum üzerindeki etkilerini bir köşk mutfağı üzerinden anlatabilmeyi başaran oyunun yönetmenliğini Doğu Yaşar Akal üstleniyor. 40 yıl önce Lütfi Usta’yı beyazperdede canlandıran Şener Şen ise bu başyapıt niteliğindeki oyun ile uzun bir aradan sonra sahneye geri dönüyor.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Mart 2020

Tarih: 12 Mart 2020, Perşembe

Saat: 20:30

Yer: DasDas Sahne

Rezervasyon/Bilet: Mobilet

Yeme İçme Önerileri: Ataşehir’in minik cevheri Fauna, yalnızca 5 masaya sahip, kimilerine göre İstanbul’daki en iyi İtalyan mutfağını sunan restoran.

{771861}

Kremerata Baltıca Konseri

Günümüzün en iyi kemancılarından biri olan Gidon Kremer önderliğinde kurulan Kremerata Baltica, dünyanın en önde gelen orkestralarından biri olarak kabul ediliyor. Kremer’in vizyonunun direkt bir yansıması olan orkestra, dünyaca ünlü Letonyalı müzisyenin, bu bölgeyi kültürel açıdan geliştirme çabalarının çok önemli bir ürünü. Kurulduğundan bu yana Martha Argerich, Evgeny Kissin, Jessye Norman, Lisa Batiashvili, Patricia Kopatchinskaja, Boris Pergamenschikov ve Mischa Maisky gibi ünlü isimlerle iş birliği yapan Kremerata Baltica, Moskova’daki Tchaikovsky Concert Hall’dan New York’taki Carnegie Hall’a, Londra’daki Royal Festival Hall’dan Berlin Philharmonic Hall’a uzanan pek çok prestijli salonda performans sergiledi. Deneysel ve yenilikçi yaklaşımlarıyla dikkat çeken orkestraya bu konserde ise, ünlü Fransız piyanist Lucas Debargue eşlik ediyor. 15. Uluslararası Çaykovski Yarışması’nda sergilediği efsanevi performans ile keşfedilen müzisyen, Moskova Müzik Eleştirmeni Ödülü’nü kazanan tek kişi oldu.

Tarih: 12 Mart 2020, Perşembe

Saat: 20:00

Yer: CRR Konser Salonu

Rezervasyon/Bilet: Biletix

10 Saniye

Türkiye’nin en başarılı genç tiyatrolarından Yan Etki’nin 2019’un son günlerinde illk kez seyirciyle buluşan oyunu 10 Saniye, ülkenin en prestijli okullarından William College’tan bir suç işlediği için atılan çocuğunu okula tekrar sokmak için elinden geleni ardına koymamaya kararlı Zeynep ile rehber öğretmen Elif’in şiddet, taciz, etiket başlıkları altında gerçeğin peşinde koşmasını anlatıyor. Seyirciye “Mutluluk mu yoksa itibar mı önce gelir?” sorusunun sordurtan oyun, anne ve öğretmenlere atfedilen “kutsallık” kavramını da deşiyor. Eğitim sistemi, çarpık aile ilişkileri ve etiket kavramlarının çocuk üzerindeki yıkıcı etkisini gösteren oyunun kadrosunda sevilen oyuncular Algı Eke ve Nergis Öztürk yer alıyor. Tek perdelik oyunun metni Erdi Işık’a aitken yönetmenliğini ise Serkan Üstüner üstleniyor.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Mart 2020

Tarih: 12 Mart 2020, Perşembe

Saat: 20:30

Yer: Kadıköy Boa Sahne

Rezervasyon/Bilet: Biletix

Yeme İçme Önerileri: Sahneye oldukça yakında bulunan, İstanbul’un en güzel sokak lezzetlerinden Basta! Street Food’un enfes dürümleri ve portakallı mercimek çorbasıyla karnınızı doyurabilirsiniz.

{771684}

Radyoda Müzeyyen Masada Meze

30 yılı aşkın bir süredir otelcilik ve yiyecek içecek sektöründe sertifikalı ve diplomalı eğitimler veren USLA, workshop ve atölyeleri ile yemek tutkunlarının hayatlarına lezzet katmaya devam ediyor. Rakı keyfinin yanına en çok yakışan Müzeyyen Senar şarkılarının eşlik ettiği workshop’un menüsünde; yeşil elmalı kereviz salatası, fırınlanmış pancar ve ricotto ile servis edilen şalgamda pişirilmiş tahıl salatası, yöresel peynirler ve fesleğen ile girit ezmesi ve ekşi mayalı ekmek üzerine tereyağlı sarımsaklı karides yer alıyor. Birbirinden renkli bu mezeleri hazırlayıp, “Benzemez Kimse Sana”yı söylemeye hazır olun!

İstanbul Etkinlik Takvimi: Mart 2020

Tarih: 13 Mart 2020, Cuma

Saat: 19:00

Yer: USLA

Rezervasyon/Bilet: Biletix

Monologlar Müzesi – Balat

Üç sezondur Yuvakimyon Rum Kız Lisesi’nde sanatseverlerle buluşan Monologlar Müzesi, Balat’taki yeni mekanında ziyaretçileri bekliyor! Kakafonik bir proje olan Monologlar Müzesi, aynı zamanda başlayıp biten 7 monologdan oluşuyor. Oyuncular ve yönetmenlerin ağırlıkta olduğu monologlardan oluşan müze, Balat’ın eşsiz atmosferini mercek altına alıyor. Balat hikayelerinin anlatıldığı eserlerde, bu monologların hepsini kısa bir süre için görebilir ya da 4 tanesini seçip tamamını izleyebilirsiniz. Katı kuralların olmadığı müzede içinizden geldiği gibi hareket edebilir ve her bir eserin önünde dilediğiniz kadar vakit geçirebilirsiniz.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Mart 2020

Tarih: 13 Mart 2020, Cuma

Saat: 20:30

Yer: Balat Monologlar Müzesi – Yeni Yuva

Rezervasyon/Bilet: Biletix

Yeme İçme Önerileri: Semtin ünlü kahvecilerinden Coffee Department, taze demlenmiş üst kalite kahveleri deneyimlemek için bir numaralı adres. Bölgenin en ilgi çekeni Smelt & Co ise yenilikçi mutfağı ve samimi iç dekoru ile oldukça keyifli.

{772676}

The Music Critic Show by John Malkovich

Turkcell Platinum Istanbul Night Flight konserler serisi, 4. sezonunda da dünyaca ünlü isimleri İstanbullu müzikseverlerle buluşturmaya devam ediyor. 13 Mart – 29 Ekim tarihleri arasında John Malkovich, Joachim Horsley ve Berlin Symphony Chamber Orchestra gibi birbirinden ünlü isimlerin performans sergileyeceği serinin en dikkat çeken isimlerinden biri ise John Malkovich. Dünyaca ünlü yıldız, The Music Critic Show isimli gösterisinde Beethoven, Chopin, Prokofiev ve sanatçıların yorgun ve kasvetli olduğuna inanan kötü eleştirmen rolünü üstleniyor. Aleksey Igudesman ve Hyung-ki Joo gibi başarılı müzisyenlerin de yer aldığı gösterinin finalinde ise, Igudesman tarafından alaycı bir mizahla sahneye konan, Malkovich hakkında yazılmış olan “Malkovich Torment” yer alıyor. Bu muhteşem performansı kaçırmamak için acele edin!

Tarih: 13 Mart 2020, Cuma

Saat: 21:00

Yer: Lütfi Kırdar Anadolu Auditorium

Rezervasyon/Bilet: Biletix

Lal Hayal

Sevilay Saral’ın yazdığı Lal Hayal tiyatro oyunu, izleyicisiyle buluşmaya devam ediyor. Oyuncu Songül Öden’in hayat verdiği 7 farklı kadının hikayesine odaklanan oyun, büyük beğeni topluyor. “Bir Beden Yedi Kadın… Lâl Hayal, farklı yaş ve sosyal statüden 7 kadının trajik komik hikayesini anlatıyor. Birbirinden farklı kadın figürlerinin yolu çözülmeye muhtaç polisiye bir hikayenin geriliminde buluşuyor. 16 yaşındaki hip-hop’çı, 70 yaşındaki Nişantaşı hanımefendisi, komşu kadın, üniversite öğrencisi, Allah’a yakaran babaanne, Sütlüceli kuaför, koç burcu bir jinekolog… Lâl Hayal’in trajik komik kadınları neye tanıklık edip susmuşlardır? Elmas, Zümrüt, Safire, İnci, Mercan, Yeşim, Firuze… Sahi, siz bu kadınlardan hangisini tanıyorsunuz?

İstanbul Etkinlik Takvimi: Mart 2020

Tarih: 13 Mart 2020, Cuma

Saat: 20:30

Yer: UNIQ Hall

Rezervasyon/Bilet: Biletix

Yeme İçme Önerileri: Uniq İstanbul’da bulunan Burger Lab, oyundna önce hamburger çeşitleriyle kaçamak yapmak için pratik bir seçenek olacaktır.

{772851}

Notre Dame’ın Kamburu Müzikali

Victor Hugo’nun en ünlü eseri Notre Dame’in Kamburu’ndan uyarlanan aynı isimli müzikal, müzikal tutkunları ile buluşmaya devam ediyor. Oyunda, çirkin ve kambur Kilise zangocu Quasimodo, Fransa’nın dini lideri Frollo ve Kral’a bağlı komutan Phoebus’un, çingene kızı Esmeralda’ya olan aşkların konu alan müzikal, özellikle koreografisiyle dikkat çekiyor. Çirkinliğiyle alay edildiği için halktan uzak durmayı tercih eden ve her geçen gün onlara duyduğu öfkeyi büyüten Quasimodo’nun Esmeralda ile tanışıp ona aşık olması ile başlayan oyunun yönetmenliğini Vural Bingöl üstleniyor. Çok beğenilen kostümlerin ise Andrea Primavera’ya ait olduğu Notre Dame’in Kamburu; Vural Bingöl, Kamala Mustafayeva, Erhan Yaman, Seymur Ilham, Murat Yaşar Özdemir, Ayça Azize Ergün ve Nilüfer Ömürlü gibi isimlerin yer aldığı oldukça kalabalık bir oyuncu kadrosuna sahip.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Mart 2020

Tarih: 14 Mart 2020, Cumartesi

Saat: 20:30

Yer: Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi

Rezervasyon/Bilet: Biletix

Yekta Kopan ile Akbank Caz 30. Yıl Söyleşileri

Moderatörlüğünü yazar, sunucu ve seslendirme sanatçısı Yekta Kopan’ın üstlendiği “Dün, Bugün, Yarın” söyleşileri, bu sene 30. yılını kutlayacak olan Akbank Caz Festivali’nin dününü, bugününü ve yarınını mercek altına alıyor. Türkiye’nin en uzun soluklu festivallerinden biri olan Akbank Caz Festivali, her yıl caz dünyasının en başarılı isimlerini cazseverler ile buluşturuyor. “Yıl Boyu Caz” etkinlikleri kapsamında gerçekleşecek etkinlik ise, Seda Binbaşgil, Derya Bigalı ve Ahmet Uluğ’un katılımı ile, bu önemli festivalin Türkiye’deki caz dünyasını oluşturmaktaki rolüne ve festival tarihindeki önemli anlara odaklanıyor.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Mart 2020

Tarih: 14 Mart 2020, Cumartesi

Saat: 16:00

Yer: Soho House

Rezervasyon/Bilet: Akbank Sanat

Yeme İçme Önerileri: Soho House’ların meşhur ve herkese açık olan restoranı Cecconi’s, seçkin İtalyan lezzetleri ve harika kokteylleri ile keyifli bir alternatif.

{772858}

Philippe Bernold Konseri

İmparator II. Theodosius tarafından 400’lü yıllarda Fatih’te inşa edilen tarihi Şerefiye Sarnıcı, unutulmayacak bir konsere ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor! 1987 Jean Pierre Rampal Uluslararası Flüt Yarışması birincisi olduktan sonra dikkatleri üzerine çeken dünyaca ünlü flüt sanatçısı Philippe Bernold’un sahne alacağı gecede müzikseverleri, baroktan moderne uzanan geniş bir repertuvar bekliyor. Dünyanın en prestijli müzik ödüllerinden “Diapason D’Or” ve “Choc de La Musique” sahibi olan sanatçı, ürettiği 20’den fazla kayıt ile başta Fransa olmak üzere tüm Avrupa’nın en gözde müzisyenlerinden.

Tarih: 14 Mart 2020, Cumartesi

Saat: 17:30

Yer: Şerefiye Sarnıcı

Rezervasyon/Bilet: Biletix

Yeme İçme Önerileri: Fatih, çok uğrak bir konum olmasa da yılların efsanesi Samatya Develi’yi tekrar hatırlamak ve enfes bir kebap keyfi yapmak, iki taşla bir kuş vurmanıza yardımcı olabilir.

Kolektif Fırın’dan Ekmek Atölyeleri

SALT ve Kolektif Fırın iş birliğiyle geçtiğimiz sene başlayan ekmek atölyeleri devam ediyor. Katılımcıların, mayalama, yoğurma ve pişirme tekniklerini Kolektif Fırın’ın tecrübeli ekmekçilerinden öğreneceği atölye, iklim krizleriyle boğuştuğumuz bu dönemde salt tüketmek yerine üreten konumunda olmanın önemini vurguluyor. Eli hamura değen herkesin kendi ekmeğini pişirebileceğini göstermeyi amaç edinen atölyede, kadim bilgilerin izindeki geleneksel yöntemleri kullanan Kolektif Fırın üyelerinin kendi ürettikleri maya ve taş değirmende öğütülmüş atalık unlar kullanılıyor. Un ve tuz alımında ise küçük çaplı yerel üreticilerin desteklendiği atölye, Murat Demirtaş tarafından hazırlanıyor.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Mart 2020

Tarih: 14 Mart 2020, Cumartesi

Saat: 11:00

Yer: Salt Beyoğlu

Rezervasyon/Bilet: Gerekli Değil

{772523}

Dance Sessions / Latin Night

“Repair Yourself” mottosu ile; restoran, bar, konser ve etkinlik mekanı olarak; şehrin eğlence yaşamına katkıda bulunmayı amaçlayan Tamirane’nin artık klasikleşmiş Latin Night etkinliğinde, Latin müziklerine kapılıp dans etmeye doyacağınız eğlenceli saatler geçirmeye hazır olun!

Tarih: 14 Mart 2020, Cumartesi

Saat: 22:00

Yer: Tamirane

Rezervasyon/Bilet: 0212 286 07 07

Yalı’da Yoga

Cumartesi sabahını eşi benzeri olmayan bir deneyime ayırmaya ne dersiniz? istanbul Boğazı’nın en güzel ve meşhur yapılarından Sait Halim Paşa Yalısı’nda düzenlenecek olan yoga dersleri, her seviyeden katılımcıyı davet ediyor! Yalının tarihi dokusu ve Boğaz’ın mavisinin birbirine geçtiği eşsiz atmosferde, huzur dolu birkaç saat geçirmek ve haftasonuna dinç bir başlangıisterseniz deneyimli yoga eğitmeni (E-RYT 500) Şebnem Akbulut Özen’in Hatha Yoga dersleri için yerinizi şimdiden ayırtın. Özen, yıllar içinde edindiği deneyimleri harmanlayarak yolculuğunu sevgi ve aşk ile paylaşmak için sizleri bekliyor!

İstanbul Etkinlik Takvimi: Mart 2020

Tarih: 14 Mart 2020, Cumartesi

Saat: 09:30

Yer: Sait Halim Paşa Yalısı

Rezervasyon/Bilet: Biletix

{772267}

Bir Garip Orhan Veli

“İşim gücüm budur benim,

Gökyüzünü boyarım her sabah.

Hepiniz uykudayken.

Uyanır bakarsınız ki mavi.”

Bu meşhur dizelerin kime ait olduğunu bilmeyen yoktur herhalde. Şiirleri ile en karanlık anlara bile umut yükleyen ve yaşama sevincini iliklerimize kadar hissettiren, İstanbul aşığı Orhan Veli, 36 yıllık macera dolu hayatına sığdırdığı başyapıt niteliği taşıyan eserleri ile bu topraklardan geçip gittiği için minnet duyduğumuz, bizi şanslı kılan çok değerli bir isim. İdeallerinin peşinde koşan tutkulu biri olarak tanımlanan bu usta şairin hayatı, Murat Sarı’nın yönetmenliğinde sahneye konuyor. Reha Özcan’ın yer aldığı tek kişilik oyunun yazarı ise ünlü yazar Murathan Mungan’dan başkası değil.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Mart 2020

Tarih: 15 Mart 2020, Pazar

Saat: 20:30

Yer: Zorlu PSM – %100 Studio

Rezervasyon/Bilet: Passo

Yeme İçme Önerileri: İstanbul’un en popüler hamburgercilerinden biri olan Zula, 2019 sonbaharıyle birlikte üçüncü şubesini Zorlu’da açtı. Hamburger üzeri San Sebastian Cheesecake denemeyi unutmayın!

Morning Jazz Sessions

Göksu Sandıkçı ve Uraz Kıvaner’in; caz standartları, blues, funk ve soul parçalarından oluşan repertuvarları ile keyifli saatler yaşatacağı muhteşem bir Pazar gününe hazır mısınız? Caz vokal hayatına Sibel Köse vokal atölyesi ile başlamasının ardından, Nardis Jazz Club’ın 2015 yılında düzenlediği Genç Vokal yarışmasında finalist olarak dikkatleri üzerine çeken Göksu Sandıkçı, vokal eğitimine halen Başak Yavuz ile devam ediyor. Çeşitli mekan ve etkinliklerde sahne alan genç müzisyen, bir yandan da elektronik mühendisi olarak çalışmalarını sürdürüyor. Cazın en genç ve yetenekli isimlerinden Uraz Kıvaner ise “Pieces” adını verdiği ilk albümü ile eleştirmenler tarafından oldukça beğenilmesinin ardından, birbirinden ayrı hikayelerin ve farklı kültürlerden dokunuşların yalın bir şekilde bir araya geldiği performansları ile ses getirmeye devam ediyor.

Tarih: 15 Mart 2020, Pazar

Saat: 13:00

Yer: Tamirane

Rezervasyon/Bilet: 0212 286 07 07

Biletinizi Şimdiden Alın!

16. Akbank Kısa Film Festivali

Kısa filmin sinema sanatındaki öncü rolünün bilinciyle bu alanda bir platform oluşturmak üzere yola çıkan ve sinemaseverlerin buluşma noktası haline gelen Akbank Kısa Film Festivali, 16. kez düzenleniyor. 74 ülkeden toplam 2.217 kısa filmin başvurduğu festivalde “Festival Kısaları”, “Dünyadan Kısalar”, “Kısadan Uzuna”, “Deneyimler”, “Belgesel Sinema”, “Perspektif”, “Özel Gösterim” ve “Forum” bölümleri yer alıyor. 40 ülkeden 109 kısa ve 3 uzun metraj film festivalde seyirciyle buluşacağı festivalin programında; Mahmut Fazıl Çoşkun, Burak Çevik, Siniša Gacic, Melik Saraçoğlu, Öykü Karayel, Tamer Levent ve Can Evrenol gibi pek çok başarılı isim konuşmacı olarak yer alıyor.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Mart 2020

Tarih: 16-26 Mart 2020

Yer: Akbank Sanat

Rezervasyon/Bilet: Akbank Sanat

UNICEF Umut Konseri

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde gerçekleşecek olan “UNICEF Umut Konseri”, UNICEF’in Türkiye’deki çalışmaları için ek bir fon yaratmayı amaçlıyor. Ceyda Düvenci’nin sunuculuğunu üstlendiği geceden elde edilecek tüm gelir, her bir çocuğun hakkı olan kaliteli eğitime erişiminin sağlanması için devam etmekte olan çalışmalara aktarılıyor. Can Bonomo’dan Sertab Erener’e, Mabel Matiz’den Yalın’a pek çok ünlü ismin çocuklar için sahne alacağı gecede, dezavantajlı çocukların hayatlarının iyileştirilmesine katkıda bulunup, müzik ile dolu muhteşem bir gece geçirebilirsiniz.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Mart 2020

Tarih: 29 Mart 2020, Pazar

Saat: 19.30

Yer: Volkswagen Arena

Rezervasyon/Bilet: Biletix

Carmen Operası

Sanatseverlerin sabırsızlıkla beklediği, dünyanın en seçkin opera eserlerinden biri olan Carmen, sonunda opera tutkunları ile buluşuyor! İstanbul Devlet Opera ve Balesi tarafından görkemli bir kadro ile sahnelenecek olan Carmen, Fransız besteci Georges Bizet’in en popüler eseri olma özelliğini taşıyor. İlk kez 1875 yılında sergilenmesine rağmen ancak ünlü besteci öldükten sonra başarıyı yakalayan Carmen, 1830’ların başında Sevilla şehrinde geçiyor. Herkesin başını döndüren Carmen’in hayatını konu alan eser, Carmen’in yakışıklı asker Don Jose ile sahip olduğu iniş-çıkışlı ilişkisini anlatıyor. İtalyan Rejisör Vincenzo Grisostomi Travaglini sahneye koyduğu oyunun muhteşem koreografisi ise Ayşem Sunal’a ait.Oyunun baş kahramanı Carmen’e Nesrin Gönüldağ ve Barbora Hitay dönüşümlü olarak hayat verirken, Don Jose’yi ise Ali Murat Erengül ve Efe Kışlalı yine dönüşümlü olarak canlandırıyor.

Tarih: 1, 7 ve 9 Nisan 2020

Saat: 20:30

Yer: Zorlu PSM – Turkcell Sahnesi

Rezervasyon/Bilet: Biletinial

Yeme İçme Önerileri: Şık ortamı ve sofistike menüsü ile Morini her daim güvenebileceğiniz o mekanlardan!

Shakespeare ve Müzik

Edebiyat tarihinin usta isimlerinde Shakespeare’in başyapıtları, bugüne dek pek çok farklı sanat dalının konusu olmuştur. Bu sefer, İzmir Barok Topluluğu’nun üyeleri olan viola da gamba sanatçısı Bülent Oral, soprano Linet Şaul ve lute ustası Diego Leveric, ünlü yazarın eserleri için bestelenmiş dönem müziklerinden oluşan sıra dışı bir repertuvarı yorumluyor. Bu keyifli gecede, tiyatro sanatçısı Ayşe Lebriz Berkem de Shakespeare’in oyun ve sonelerine hayat veriyor. Usta yazarın en popüler eserlerinden az bilinen sözlerine kadar uzanan repertuvar, Shakespeare’e dair ne varsa müzik ve performansın birlikteliği ile sahneye taşıyor.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Mart 2020

Tarih: 3 Nisan 2020, Cuma

Saat: 20:30

Yer: Borusan Müzik Evi

Rezervasyon/Bilet: Biletix

Howling Konseri

Dünyaca ünlü duo Howling, Nisan ayında çıkacakları turne kapsamında, Paris, Londra ve Amsterdam’ın ardından İstanbul’a geliyor! Avustralyalı söz yazarı ve şarkıcı RY X ve Ame ikilisinin “Live” performanslarından tanıdığımız Frank Wiedemann’ının ortak projesi olan Howling, aynı ismi taşıyan, ilk pop şarkılarının Innervisions tarafından yayımlanmasıyla dikkatleri üzerine çekti.

Tarih: 10 Nisan 2020, Cuma

Saat: 22:00

Yer: Module

Rezervasyon/Bilet: Bugece

Startup İstanbul

Dünyanın önde gelen yatırımcılarını, şirketlerini ve girişimcilerini İstanbul’da birlikte ağırlayan Startup İstanbul, 8. kez düzenleniyor. İstanbul’un bir kez daha girişimciliğin başkenti olacağı etkinlikte, 200.000 başvuru arasından seçilen 100 girişim, yatırımcıların ve sektörün lider firmalarının önünde değerlendiriliyor. 4000 ziyaretçi, 500 girişimci, 200 yatırımcı ve 50 konuşmacının yer alacağı etkinliğin programında; “Mentorluk Günü”, “Startup Istanbul 100 Girişim Sunum Günü” ve “Ödül Töreni” yer alıyor.

Tarih: 14 – 16 Nisan 2020

Yer: Volkswagen Arena

Rezervasyon/Bilet: Startup İstanbul

27. İstanbul Caz Festivali

Caz tutkunlarının aylar öncesinden sabırsızlıkla beklemeye başladıkları İstanbul Caz Festivali, bu yıl 27. kez düzenleniyor. Bebek Parkı’ndan İstanbul Arkeoloji Müzesi’ne, Beykoz Kundura’dan Venedik Sarayı’na uzanan çok geniş bir alanda, birbirinden farklı atmosferlerde gerçekleşecek konserler, büyük heyecan uyandırıyor. Festivalin çok kısa süre önce açıklanan programında; Gregory Porter, Joshua Redman, Brad Mehldau, Christian McBride, Brian Blade, John Pizzarelli, Matthew Halsall ve Kutiman Orchestra gibi pek çok değerli isme ev sahipliği yapıyor.

Tarih: 27 Haziran – 14 Temmuz 2020

Saat: Belli Değil

Yer: Çeşitli Mekanlar

Rezervasyon/Bilet: IKSV

1–8 Mart 2020 Etkinlik Rehberi

Mağrur Fil Ölüleri

Semaver Kumpanya’nın sahneye koyduğu “Mağrur Fil Ölüleri”, izleyenleri nostaljik bir yolculuğa çıkarıyor. 1969’u 1970’e bağlayan bir yılbaşı gecesinde geçen oyun, arkadaşlarıyla dışarı çıkmak isteyen Belkıs’ın kocası Cahit’i ikna çabalarıyla başlıyor. Bu esnada eve gelen gizemli kutu, başta çift için heyecanlı bir oyun olsa da zaman geçtikçe Pandora’nın Kutusu’na dönüşüyor. Geceyi nasıl geçireceklerine dair sıradan denilebilecek bir fikir ayrılığıyla başlayan konuşma ise zaman ilerledikçe çiftin evliliklerini, ailelerini ve hayatlarını sorguladıkları ateşli bir tartışmaya evriliyor. Yıllardır üzeri örtülen farklılıkların ortaya serildiği gecede, toplumsal ve siyasal düzenin bireyin yaşamına olan etkileri de tartışılıyor.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Mart 2020

Tarih: 1 Mart 2020, Pazar

Saat: 15:30

Yer: Çevre Tiyatrosu

Rezervasyon/Bilet: Biletix

Yeme İçme Önerileri: Fatih, çok uğrak bir konum olmasa da yılların efsanesi Samatya Develi’yi tekrar hatırlamak ve enfes bir kebap keyfi yapmak, iki taşla bir kuş vurmanıza yardımcı olabilir.

Sevgili Arsız Ölüm – Dirmit

Latife Tekin’in romanından sahneye uyarlanan oyun, köyden şehre göç eden kalabalık bir ailenin şehirle mücadelesini konu ediniyor. Olayları ailenin en küçük kızı Dirmit’in gözünden dinlediğimiz oyun, aynı zamanda ailenin kendi içindeki mücadelesine de yer veriyor. Sıkıştıkları tek odalı evde, durmak bilmeyen merakı ile engelleri bir bir aşan Dirmit’in en büyük engeli ise annesi Atiye, babası Huvat ve abilerinin adet ve gelenekler rehberliğinde yoluna koydukları taşlar oluyor.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Mart 2020

Tarih: 2 Mart 2020, Pazartesi

Saat: 19:00

Yer: Moda Sahnesi

Rezervasyon/Bilet: Moda Sahnesi

Yeme İçme Önerileri: Sahneye oldukça yakında bulunan, İstanbul’un en güzel sokak lezzetlerinden Basta! Street Food’un enfes dürümleri ve portakallı mercimek çorbasıyla karnınızı doyurabilirsiniz.

{771861}

Pencere

İlk kez 1995 yılında National Theatre’da sahneye konulduğundan beri dünyanın pek çok yerinde sergilenip çok ilgi gören “Pencere”, usta oyuncu Haluk Bilginer’in çevirisiyle İstanbul’da tiyatroseverlerle buluşmaya devam ediyor. Orjinal ismi Skylight olan oyun, farklı dünya görüşlerine sahip Tom ve Kyra’nın yıllar sonra bir araya gelerek geçmişleri, hayatları ve birbirleri üzerine yaptıkları sorgulamalarla geçen bir gecelerini anlatıyor. Yönetmenliğini Birkan Uz’un yaptığı oyunun sahne tasarımı Gamze Kuş, müzikleri ise Çağrı Beklen imzalı. 5 sezondur kapalı gişe oynayan oyuna biletinizi alabilmek için acele edin!

İstanbul Etkinlik Takvimi: Mart 2020

Tarih: 3 Mart 2020, Salı

Saat: 20:30

Yer: Oyun Atölyesi

Rezervasyon/Bilet: Oyun Atölyesi

Yeme İçme Önerileri: Semtin yenisi Rita Moda’da ortaya söyleyeceğiniz mezeler sipariş ederek karnınızı doyurabilirsiniz.

{771809}

Kuğu Gölü Balesi

Kültür ve sanatın merkezi TİM Show Center, Rus balesinin en prestijli topluluklarından Saint-Petersburg Klasik Bale Tiyatrosu’nu İstanbullu sanatseverler ile buluşturuyor. Bu unutulmaz gecede Çaykovski’nin ölümsüz eseri “Kuğu Gölü” nü sergileyecek olan Saint-Petersburg Klasik Bale Tiyatrosu; klasik baleye getirdiği yenilikler, kullanılan olağandışı bale formları, farklı dans teknikleri ve zengin repertuvarıyla dikkat çekiyor. Anton Ploom, Anastasia Lomachenkova, Svetlana Bednenko, Olesya Gapiyenko, Alexander Omar ve Yuri Kalinin gibi dünyaca ünlü isimlerden oluşan topluluk, dünyanın dört bir yanında baleseverleri büyülemeye devam ediyor.

Tarih: 4,5 ve 6 Mart 2020

Saat: 21:00

Yer: Türker İnanoğlu Maslak Show Center

Rezervasyon/Bilet: Biletix

Fatih Erkoç ile Caz Rüzgarı

Fatih Erkoç, İş Sanat için hazırladığı bu özel projede, en sevilen şarkılarının yanı sıra Frank Sinatra’dan Ella Fitzgerald’a uzanan ikonik sanatçılara ait klasik caz eserlerinden oluşan bir repertuvar ile müzikseverlerin karşısına çıkıyor. 19 kişilik big band orkestrası İstanbul Super Band ile birlikte performans sergileyecek olan Fatih Erkoç’a, son dönemin dikkat çeken genç müzisyenlerinden Su İdil ve Sibel Köşe eşlik ediyor.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Mart 2020

Tarih: 4 Mart 2020, Çarşamba

Saat: 20:30

Yer: İş Kuleleri Salonu

Rezervasyon/Bilet: Biletix

Yeme İçme Önerileri: İş Kulelerin hemen altında bulunan Japon restoranı İtsumi tüm sushi severlerin mutlaka denemesi gereken, İstanbul’daki Japonların bile tercihindeki bir durak.

{772720}

Mehmet Erdem

2012 yılında yaptığı iddialı çıkış ile tüm ödülleri tek tek toplayan ve yaptığı şarkılarla büyük beğeni kazanan Mehmet Erdem, kısa süre içerisinde müzik camiasının en saygın isimlerinden biri olmayı başardı. Geçtiğimiz yıllarda Sony Music tarafından yayınlanan ve çok büyük ses getiren “Herkes Aynı Hayatta” ve “Hiç Konuşmadan” albümlerinden sonra, Alper Atakan prodüktörlüğünde kaydedilen ve 6 adet yeni şarkı, 6 adet de cover şarkı olmak üzere toplam 12 şarkıdan oluşan 3. stüdyo albümü “Hepsi Benim Yüzümden” ile sevenlerinin karşısına çıkan sanatçı, çok özel bir performans ile Okan Bayülgen’in İstanbul’a kazandırdığı yeni gösteri mekanı Dada Salon Kabarett’de!

Tarih: 4 Mart 2020, Çarşamba

Saat: 21:00

Yer: Dada Salon Kabarett

Rezervasyon/Bilet: Biletix

Yeni Nesil Akustik: Nil İpek.

Alternatif müzik sahnesinin en sevilen isimlerinden Nilipek., vokali ve ukulelesiyle olduğu kadar sahneyi aydınlatan aurasıyla da dinleyenlere unutulmaz bir deneyim sunuyor. Küçük yaşta başladığı piyano, keman ve bas gitar eğitimleriyle müziğe adım atan Nilipek., ilk albümü Sabah’ın büyük dikkat çekmesinin ardından yayımlandığı ikinci solo albümü Döngü’yle de çok ses getirdi. “Bireysel şehir mitolojisi” olarak tanımladığı bu albümden sonra akustik şarkılarından oluşan bir albüm çıkaran başarılı müzisyenin yeni stüdya albümü Mektuplar’ın kayıtları ise devam ediyor.

Tarih: 5 Mart 2020, Perşembe

Saat: 21:00

Yer: Boğaz Feriye

Rezervasyon/Bilet: Biletix

Yeme İçme Önerileri: Akaretler üzerinde bulunan Fıccın’da Çerkez mutfağı ön planda. Mantıdan böreklere kadar hamur işinin en güzel halini yemek isteyenler muhakkak uğramalı.

{772844}

Sónar İstanbul

2020’nin heyecanla beklenen festivali Sónar İstanbul, sonunda başlıyor! %100 Music katkılarıyla 4. kez seyirciyle buluşmaya hazırlanan festivalin biletleri ise tükenmek üzere. Her sene yoğun talep gören festival, bu sene de binlerce müzik ve dans tutkunun yanı sıra elektronik müzik dünyasının en iyi isimlerini konuk edecek. Festival programında Ben Klock, Denis Sulta, Max Cooper (Live AV), Paula Temple, Steffi, Red Axes (Live), Skee Mask, Umfang, Tzusing, DJ Python, Catnapp ve daha pek çok sürpriz isim yer alıyor.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Mart 2020

Tarih: 5,6 ve 7 Mart 2020

Saat: 20:00

Yer: Zorlu PSM

Rezervasyon/Bilet: Passo

Yeme İçme Önerileri: İstanbul’un en popüler hamburgercilerinden biri olan Zula, 2019 sonbaharıyle birlikte üçüncü şubesini Zorlu’da açtı. Hamburger üzeri San Sebastian Cheesecake denemeyi unutmayın!

Cemre Bosnalı ile Mudra Atölyesi

İnsanları fiziksel, zihinsel ve ruhsal olarak iyileştiren, bedenlerindeki enerji akışlarını dengelemeyi sağlayan el ve parmak pozlarına verilen isim olan Mudra; bütünsel sağlığı iyileştirmenin ve dengede tutmanın en etikili yollarından biri. Günlük hayatta, yoga pratiğinde veya meditasyon sırasında uygulanabilen mudraların her birinin ayrı ayrı ele alınacağı atölyenin ilk bölümünde beden, ruh ve zihin sağlığını bir bütün olarak ele alan çakraların, mudralar yardımıyla nasıl dengede tutulabileceği öğretilirken; sonraki kısımda ise mudraların yoga pozlarına ve meditasyona nasıl dahil edilebileceği pratik yaparak anlatılacak.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Mart 2020

Tarih: 7 Mart 2020, Cumartesi

Saat: 12:00

Yer: Fenerbahçe

Rezervasyon / Bilet: Cemre Bosnalı

Jam Session: Jakuzi

Türkiye’nin en çok ses getiren darkwave ve synth-pop grubu Jakuzi, müzikseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. 2016 yılında Kutay Soyocak ve Taner Yücel tarafından kurulan grup, akıllara kazınan synth’leri ve kendilerine özgü vokalleriyle dikkat çekiyor. Taner Yücel’in prodüktörlüğünde yayımladıkları ilk albüm ‘Fantezi Müzik’den sonra yurtdışında da çok ses getiren Jakuzi; new-wave, post-punk, darkwave, krautrock ve lo-fi seslerini başarılı bir şekilde bir araya getiriyor. 2019 yılında yayımlanan ve son yılların en beğenilen yerli albümlerinden biri olan “Hata Payı”ndan şarkıları ilk kez seslendirecek olan Jakuzi’nin konserini kaçırmayın.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Mart 2020

Tarih: 7 Mart Cumartesi

Saat: 22:30

Yer: Salon İKSV

Rezervasyon/Bilet: Biletix

Yeme İçme Önerileri: TRT binasının hemen karşısında yer alan Loco De Pera’da paylaşımlık aperatifler ve ödüllü barmenlerin hazırladığı kokteylleri tadabilirsiniz.

Biletinizi Şimdiden Alın!

Ünlü Şef Bruno Doucet, Neni Brasserie’de

Paris’in ünlü restoranlarından “La Régalade Ier” ve “La Régalade Conservatoire”nin Fransız şefi Bruno Doucet, Anadolu Yakası’nın en sevilen restoranlarından Neni Brasserie’de lezzet tutkunlarıyla buluşmaya hazırlanıyor. Ünlü şefin Neni Brasserie’ye özel hazırladığı menünün taptaze malzemeleri ise Fransa’dan geliyor. Kendini “bistronomik” bir şef olarak tanımlayan Doucet, leziz mufağının sırrını iyi ürün, baharatlar ve pişirme olarak ifade ediyor. İyi malzemeden yapılan iyi bir yemeği, gösterişten uzak sıcak bir biçimde sunmasıyla ünlü Doucet, bu açıdan Neni Brasserie’ye çok yakışıyor. Siz de eşsiz bir gastronomik deneyim yaşamak istiyorsanız, şimdiden rezervasyonunuzu yaptırın.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Mart 2020

Tarih: 11-12 Mart 2020

Yer: Neni Brasserie

Rezervasyon/Bilet: 0216 407 10 43

{772670}

7 Bölge 7 Meze

Bütünsel bir yeme&içme eğitimi sağlama amacıyla kurulan IWSA tarafından düzenlenen etkinlikte; gazeteci, gurme, gezgin ve yazar Mehmet Yaşin’in yedi farklı bölgeye ait yedi farklı mezeyi anlatan hikayeleri ile Alaf’ın şefi Deniz Temel’in hazırlayacağı mezeleri buluşuyor. Duygu Beypınar ve Mehmet Başkaya’nın anlatımının da eşlik edeceği bu keyifli gecedeki yerinizi şimdiden ayırın.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Mart 2020

Tarih: 9 Mart 2020, Pazartesi

Saat:19:00

Yer: İWSA

Rezervasyon/Bilet: Biletix

Imogen Cooper Konseri

Günümüz klasik müzik dünyasının en ünlü isimlerinden İngiliz piyanist Imogen Cooper, 14 Mart’ta İstanbul Resitalleri kapsamında İstanbul’a geliyor. Piyanodaki ustalığı ve lirizmi ile, klasik ve romatik repertuarın uluslararası platformdaki en iyi yorumcularından biri olarak kabul edilen ünlü müziyenin 35 albümü, pek çok ödülü ve İngiliz Kraliyet Nişanı bulunuyor. Özellikle Schubert ve Schumann yorumlarıyla dikkat çeken Cooper için Chicago Tribune, “Cooper, hocası Alfred Brendel gibi, dünyanın en iyi ve en şık Mozart yorumcularından biri!” diyor. Londra Senfoni Orkestrası, New York Filarmoni, Viyana Filarmoni, Sidney Senfoni ve Berlin Filarmoni gibi dünyanın en prestijli orkestralarıyla çalışan Cooper’ın konserini kaçırmayın.

Tarih: 14 Mart 2020, Cumartesi

Saat: 20:00

Yer: Sakıp Sabancı Müzesi the Seed

Rezervasyon/Bilet: Biletix

Yo-Yo Ma Konseri

Turkcell Platinum Istanbul Night Flight konserler serisi, 4. sezonunda da dünyaca ünlü isimleri İstanbullu müzikseverlerle buluşturmaya devam ediyor. 13 Mart – 29 Ekim tarihleri arasında John Malkovich, Joachim Horsley ve Berlin Symphony Chamber Orchestra gibi birbirinden ünlü isimlerin performans sergileyeceği serinin en dikkat çeken isimlerinden biri ise dünyaca ünlü çellist, Yo-Yo Ma. Olağanüstü kariyerine 15’i Grammy ödüllü 75’den fazla albüm sığdıran sanatçı, rafine enstrüman tekniği ve çok yönlülüğüyle dikkat çekiyor. Sürekli yeni iletişim biçimleri arayışında olan Yo-Yo Ma, hem klasik hem de yeni eserleri seslendirirken dinleyicilerin hayal gücünü harekete geçirme amacına sahip olduğunu ifade ediyor. Bugüne kadar Emanuel Ax, Daniel Barenboim, Christoph Eschenbach, Kayhan Kalhor, Ton Koopman, Bobby McFerrin, Edgar Meyer, Mark Morris, Riccardo Muti, Mark O’Connor gibi birçok seçkin müzisyenle çalışmış olan Ma, dünyanın dört bir yanında müzikseverlerle buluşuyor.

Tarih: 4 Nisan 2020, Cumartesi

Saat: 21:00

Yer: Aya İrini Müzesi

Rezervasyon/Bilet: Biletix

101 Lezzet Festivali

Şehrin en iyi restoranlarını ve lezzetlerini İstanbullular ile buluşturmaya devam eden 101 Lezzet Festivali, 8. yılını kutluyor. Tek biletle yüzlerce lezzet tadabileceğiniz festival, farklı lezzetlerle en sevilen restoranları ve yetenekli şefleri gastronomi tutkunlarıyla buluşturmaya devam ediyor. Tüm güne yayılan 101 Lezzet Festivali’nde bu yıl da fine dining’den sokak lezzetlerine, burgerden deniz ürünlerine, sushi’den meyhane lezzetlerine; 100’den fazla restoran ve İstanbul yaşamında kendine yer edinmiş bütün tatlar bir arada…

İstanbul Etkinlik Takvimi: Mart 2020

Tarih: 19 Nisan 2020, Pazar

Saat: 13:00

Yer: Esma Sultan Yalısı

Rezervasyon / Bilet: Biletix

{771684}

Electronica Festival İstanbul 2020

Elektronik müzik tutkunlarının her sene heyecanla beklediği “%100 Music presents Electronica Festival 2020”, bu yılda müzikseverleri dans sahnelerinin en yeni ve başarılı isimleriyle buluşturmaya hazırlanıyor. Bu sene ilk kez Zorlu PSM’de gerçekleşecek olan festival, pek çok ünlü ismi bir araya getirirken şehrin festival kültürüne de bambaşka bir boyut katmayı planlıyor. İlk kez 2004 yılında düzenlenen ve 16 senede 700’e yakın sanatçıya ev sahipliği yapmış olan festival, her sene iki farklı şehirde düzenleniyor. İstanbul’dan önce 31 Temmuz – 2 Ağustos arasında Fun Beach Çeşme’de müzik tutkunlarıyla buluşacak olan festivaldeki yerinizi şimdiden ayırtın.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Mart 2020

Tarih: 2-3 Ekim 2020

Saat: Belli Değil

Yer: Zorlu PSM

Rezervasyon/Bilet: Biletix

Başak Güsar
Başak Güsar Tüm Yazıları