preloader

İstanbul Etkinlik Takvimi: 27 Ağustos - 3 Eylül 2019

27.08.2019
İstanbul Etkinlik Takvimi: 27 Ağustos - 3 Eylül 2019

Yazı Boyutu:

27 Ağustos – 3 Eylül 2019 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek konserler, kültür-sanat etkinlikleri için etkinlik takvimine göz atın ve hemen biletinizi alın!

Konserden tiyatroya, festivalden müzikale kadar İstanbul’da gerçekleşen tüm güncel kültür-sanat etkinlikleri için tıklayın!

Kovacs Zorlu PSM’de!

Zorlu PSM yeni sezon oldukça hızlı başlıyor! Hollanda’nın Eindoven kentinde öğrenimini tamamlayıp, açık mikrofon gecelerindeki performansıyla adından söz ettiren Kovacs, yıllar içinde kendi eşsiz yolunu yaratmayı başardı ve karanlık çekiciliği ile tüm dünyayı büyüledi. Amy Winehouse ve Nina Simone gibi efsanelere özgü müzikal yeteneği ile birlikte 60 milyonu geçen YouTube izlenmesi, kazandığı çeşitli ödüller, global festival performansları ve aykırı imajı ile kuşkusuz günümüz soul pop yıldızlarından Kovacs, etkisinden kolay kolay kurtulamayacağınız bir konser ile %100 Studio’da!

İstanbul Etkinlik Takvimi: 27 Ağustos - 3 Eylül 2019

Tarih: 2 Eylül 2019, Pazartesi

Yer: Zorlu PSM, %100 Stüdyo

Saat: 20.30

Rezervasyon / Bilet: biletix

İstanbul Cocktail Festival

İstanbul Cocktail Festival üçüncü kez şehre geri dönmeye hazırlanıyor! Bu sene gerçekleştirdiği ve gerçekleştireceği İzmir ve Çeşme ayaklarıyla Türkiye’nin Cocktail Festival’i olduğunu ispatlayan festival, 31 Ağustos Cumartesi günü KüçükÇiftlik Park’ta.

Geniş bir müzik yelpazesinden oluşturulacak sahne akışı, İstanbul’un popüler kokteyl duraklarının sunumları, miksoloji ve gastronominin önemli temsilcileri eşliğinde gerçekleşecek atölyeler, gün boyu sürecek aktiviteler, özgün butiklerin en yaratıcı ürünleri, her damağa uygun kurulacak yemek alanı ve çok daha fazlası ile gerçekleşecek İstanbul Cocktail Festival’ini kaçırma.

İstanbul Etkinlik Takvimi: 27 Ağustos - 3 Eylül 2019

Tarih: 31 Ağustos 2019, Cumartesi

Saat: 14.00 – 00.00

Yer: Küçükçiftlik Park

Rezervasyon / Bilet: mobilet

Açılış l Happening Now

Artnivo, Artweeks Akaretler kapsamında, üç haftalık canlı performanslara ve sürekli değişen eser yerleştirmelerine geçici sergi mekanında kapılarını açıyor. Harvard Business Review Türkiye ana sponsorluğunda gerçekleşen, Özge İnal küratörlüğündeki sergide Gizem Aksu, Alper Aydın, Selin Balcı, Zeynep Beler ve Emin Yu, Fatma Çiftçi, Pınar Derin Gençer, Nazlı Gürlek, Onur Karaoğlu, CM Kösemen, Seyhan Musa ve Mehmet Öğüt, Aydın Teker, TUNCA ve Gülhatun Yıldırım sanatçı olarak yer alıyor.

Performans sanatı aracılığı ile doğa-beden diyaloğuna odaklanan “Happening Now” sergisi, yaşayan dünyadaki birbirine bağlı ilişkileri ele alan ekolojinin kapsamındaki kavramları ve durumları, başka bir ifade biçimiyle gözlemlemek, yorumlamak, keşfetmek ve bağ kurmak için alan yaratacak. Günümüzde özellikle iş dünyasında da yoğun olarak konuşulan ve düşünülen dönüşüm, adaptasyon ve döngü kavramları, performansın kendine özgü yaklaşımıyla sanatçılar tarafından yorumlanacak.

İstanbul Etkinlik Takvimi: 27 Ağustos - 3 Eylül 2019

Tarih: 2 Eylül 2019, Pazartesi

Saat: 17.00 – 20.00

Yer: Akaretler Süleyman Seba Cad. No:21

Rezervasyon / Bilet: Ücretsiz Etkinlik

{88418}

Radyo Eksen Partisi

Şehrin kemikleşen ve bir o kadar istikrarlı parti serisi Radyo Eksen partileri yeni sezonda da Babylon’da devam ediyor. İçlerinden geldiği gibi çalan Radyo Eksen DJ’leri 30 Ağustos Cuma gecesi Radyo Eksen Partisi için setin başına geçiyor.

Radyo Eksen DJ’leri indie rock’tan ska’ya, punk’tan hip-hop’a uzanan sınırsız seçkileriyle katılımcıları geç saatlere kadar dans pistinde tutmayı garanti ediyor.

İstanbul Etkinlik Takvimi: 27 Ağustos - 3 Eylül 2019

Tarih: 30 Ağustos 2019, Cuma

Saat: 23.00 – 02.00

Yer: Babylon

Rezervasyon / Bilet: biletix

Ben ve Sen – Io e te (2012)

İtalyan Kültür Merkezi’nde, Bernardo Bertolucci Film Haftası kapsamında Ben ve Sen filminin özel gösterimi gerçekleşiyor. 2011 yapımı film, oyuncusu Jacopo Olmo Antinori’ye Biraghi Ödülü kazandırırken kendisi de en iyi müzik dalında Gümüş Kurdela gibi ödüller aldı.

Programatik olarak klostrofobik olan bu filme, bir açılış çalışması ya da bir kariyerin “yeniden açılışı” diyebilir miyiz? Bertolucci’nin Sen ve Ben filmi ile; Düşler, Tutkular ve Suçlar filminden tam 9 sene sonra yaptığı dönüş, tam olarak bu durumu yansıtıyor.

Bertolucci bu filme başladığında zaten hastaydı ama Ammaniti’nin kısa bir romanını temel alan bu hikaye üzerine çalışmak için cesaret ve güç buldu. Film, annesini okul gezisiyle kayak tatiline gittiğine inandıran ama aslında mahzende saklanan “sorunlu” bir gencin hikayesini anlatıyor. Bu gence, sığınakta eroin bağımlısı olan, daha da sorunlu üvey kız kardeşi eşlik ediyor.

Cure’ün Boys Don’t Cry gibi şarkılarının da yer aldığı filmin müziklerinde ayrıca David Bowie’nin Mogol’un İtalyanca aranjmanı (Ragazzo solo, ragazza) olan Space Oddity’de yer almakta.

İstanbul Etkinlik Takvimi: 27 Ağustos - 3 Eylül 2019

Tarih: 3 Eylül 2019, Salı

Saat: 19.00 – 21.00

Yer: İtalyan Kültür Merkezi

Rezervasyon / Bilet: Eventbride

Garanti BBVA Feriye Konserleri: Ah Kosmos

Yenilenen Feriye’yi geçen hafta ziyaret ettikten sonra aklımda kalan; İstanbul’a has o muhteşem manzarada hem çalışma ortamları hem kafeler hem de muazzam bir konser alanı yaratılarak şehre güzel bir hediye verilmiş.

Garanti BBVA konserleri kapsamında, müziğin yükselen sesleri sahne almaya devam ediyor. Eylül’ün ilk gününde ise son yıllarda müzik sahnesinin en kendine özgü kimliğini yaratmayı başaran Ah Kosmos yer alıyor.
İlk kısaçaları ‘Flesh’i 2013’te müzik tutkunlarıyla buluşan Ah! Kosmos; tiyatro, çağdaş dans, video ve mekan odaklı işler için kompozisyonlar hazırlamaya devam ederken, ilk uzunçaları ‘Bastards’ı Alman menşeli Denovali Records üzerinden yayımladı. Mabel Matiz vokalleriyle paylaştığı ‘Mavi’ teklisiyle sesini geniş kitlelere duyurdu. Son olarak Mart ayında ‘Together We Collide’ başlıklı bir kısaçalar yayınladı.

İstanbul Etkinlik Takvimi: 27 Ağustos - 3 Eylül 2019

Tarih: 1 Eylül 2019, Pazar

Saat: 19.00 – 20.30

Yer: Feriye

Rezervasyon / Bilet: Ücretsiz Etkinlik

Barış için Müzik Orkestrası

Heyecan ve tutku vazgeçilmezimiz. Her dönem sahnemizde ağırlamaktan mutluluk duyduğumuz Barış için Müzik Orkestrası, bir kez daha açık havada yediden yetmişe uzanan klasik müzikseverleri mest etmeye hazırlanıyor.

Mimar Mehmet Selim Baki tarafından 2005 yılında kurulan Barış için Müzik Orkestrası, sosyal ve ekonomik olanakları kısıtlı çocukların sanatsal yaşama katılım hakkı önündeki engelleri kaldırmaya ve müzik duyarlılığının kazanılmasına olanak sağlıyor. Müziği daha fazla çocuğa ulaştırma amacıyla yoluna devam eden Barış İçin Müzik Orkestrası, 27 Ağustos Salı günü yeniden ENKA Açıkhava Tiyatrosu’na konuk olacak. Bu konserin 5-16 yaş arası tüm çocuklara ücretsiz olduğunu unutmayın.

İstanbul Etkinlik Takvimi: 27 Ağustos - 3 Eylül 2019

Tarih: 27 Ağustos 2019, Salı

Saat: 16.00 – 18.00

Yer: ENKA Açıkhava Tiyatrosu

Rezervasyon / Bilet: biletix

{771684}

Yoğun Dans Atölyesi

26-31 Ağustos 2019 tarihleri arasında Beykoz Kundura’da gerçekleştirilecek olan Yoğun Dans Günleri’nde, 6 günde toplam otuz altı saatlik program ile dans ve beden odaklı alanlarda çalışmak veya bedeninin fiziksel kapasitesini anlamak ve geliştirmek isteyen kişileri Beykoz Kundura’ya alalım.

Danışmanlığı Prof. Tuğçe Tuna tarafından yürütülen ve her gün altı saat eğitim sunulacak olan programda çağdaş dans tekniği, doğaçlama, beden farkındalığı, esnetme, kondisyon ile kompozisyon çalışmaları gerçekleştirilecek. Program eğitmenleri arasında ise; Hilal Sibel Pekel, Melih Kıraç, Aslı Öztürk ve Tuğçe Tuna yer alıyor.

Yoğun Dans Günleri, beden odaklı eğitim almak isteyen amatör veya profesyonel herkese hitap ediyor. 16.30’dan 18.30’a kadar ise çalışma mekanı katılımcıların bireysel çalışmalarına açık.

10.30-12.30 Çağdaş Dans Tekniği

12.45-14.00 Doğaçlama

14.00-14.30 ARA

14.30-16.30 Hareket Analizi ve Kompozisyon

16.30-18.30 Serbest Akış

İstanbul Etkinlik Takvimi: 27 Ağustos - 3 Eylül 2019

Tarih: 26 – 31 Ağustos 2019

Yer: Beykoz Kundura

Rezervasyon / Bilet: http://bit.ly/bykzkndr

Red Bull Car Park Drift Dünya Finali

Dünyanın en iyi drift pilotları Red Bull Car Park Drift Dünya Şampiyonu olmak için İstanbul’a geliyor!

Kuveyt’te 1 Şubat’ta elemelerle başlayan Red Bull Car Park Drift 2019’un Dünya Şampiyonu İstanbul’da belli olacak. Ülke finalleri sonunda belirlenen 12 pilotun yanı sıra Wild Card’lar ile finale adını yazdıran 8 pilot, 1 Eylül 2019 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Maltepe Etkinlik Alanı’nda gerçekleştirilecek Red Bull Car Park Drift Dünya Finali’nde driftin en iyisi olmak için mücadele edecek.

Dünyanın dört bir yanından gelen en iyi drift pilotlarının hünerlerini sergileyeceği yarışta, Türkiye’yi, Ali İnal ve İbrahim Yücebaş’ın temsil edecek. Red Bull Car Park Drift Dünya Finali’nde drift sporunun usta ismi dünyaca ünlü Red Bull sporcusu Abdo Feghali de drift tutkunlarına unutulmaz bir gösteri yapacak. Finalde drift dünyasının efsaneleri, Red Bull sporcuları Michael Whiddett nam-ı diğer Mad Mike ve Aleksander Grinchuk jüri koltuğunda oturacak. Efsanevi isimler, nefes kesen performanslar, birbirinden heyecanlı gösteriler, güçlü otomobiller ve bol dumanlı zirve mücadelesine sahne olacak Red Bull Car Park Drift Dünya Finali, motorsporları severlere unutulmaz bir gün yaşatacak.

İstanbul Etkinlik Takvimi: 27 Ağustos - 3 Eylül 2019

Tarih: 1 Eylül 2019, Pazar

Saat: 13.00 – 17.00

Yer: İBB Maltepe Etkinlik Alanı

Rezervasyon / Bilet: biletix

{772101}

Yolu Çeşme’ye Düşenler İçin…

Before Sunset Closing Sessions

Yazın bittiğinin habercisi geleneksel Before Sunset yıl sonu kapanış partisi için geri sayım başladı!
İlk kez 2013 yılında düzenlenen ve bu sene 7. kez gerçekleştirilecek olan Before Sunset sezon kapanış partisi unutulmayacak.

İstanbul Etkinlik Takvimi: 27 Ağustos - 3 Eylül 2019

Tarih: 30 Ağustos 2019, Cuma

Saat: 30 Ağustos 14.00 – 31 Ağustos 02.00

Yer: Before Sunset Beach

Rezervasyon / Bilet: biletix

Biletinizi Şimdiden Alın!

İstanbul Rooftop Festival 2019

İstanbul Rooftop Festival, dördüncü kez size en yakın terasa inmek üzere..

Bir sonbahar klasiğine dönüşen İstanbul Rooftop Festival, 7 Eylül Cumartesi günü İstanbul’un eşsiz teraslarında, geniş bir müzik yelpazesi ve birbirinden farklı aktiviteler ile yaza veda etmeye hazırlanıyor!

2015 yılından bugüne toplam da 30.000’den fazla müzikseveri ağırlayan ve şehrin içinde gerçekleşen en kapsamlı festival olarak tanımlanan İstanbul Rooftop Festival, tek bir bilet ile 15’e yakın mekanı deneyimleme fırsatı tanıyor! 30’dan fazla yabancı, 100’den fazla lokal sanatçının bugüne kadar performans gösterdiği festivalde, müziğin yanı sıra tüm teraslarda farklı zamanlarda gerçekleşen aktivitelere de ev sahipliği gerçekleştiriyor. En kapsamlı haline bu yıl kavuşan festivalde 40’tan fazla sanatçı performans gösterecekken, festival bu sene 12 terasta birden gerçekleşecek.

İstanbul Etkinlik Takvimi: 27 Ağustos - 3 Eylül 2019

Tarih: 7 Eylül 2019, Cumartesi

Saat: 14.00

Yer: Rooftop Çeşitli Mekanlar

Rezervasyon / Bilet: biletix

Neue! Step ‘Bir Sonbahar Festivali’

Zorlu PSM, melankoli ve sonbaharın hüznünden ilham alan yeni festivali Neue! Step ile müziğin sınırlarında keşfe çıkarıyor! 11-29 Eylül tarihleri arasında ilk kez gerçekleşecek Neue! Step; neo-klasik, minimal, ambient, deneysel ve avangart müziğin kalıpları reddeden sıra dışı isimlerini bir araya getiriyor.

Zorlu PSM, 7. sezonunda yeni bir festival programını hayata geçirerek; neo-klasik, ambient, minimal, deneysel ve avangart türleri bir araya getiren Neue! Step ile 11-29 Eylül tarihleri arasında müzik ve kültür sanat tutkunlarıyla buluşuyor. Festivalin müzik dışındaki diğer disiplinleri de kapsayan içeriğiyle ilgili açıklama Ağustos’un ilk haftası duyurulacak.

Neue! Step programında, zengin melodilerini deneyselliğiyle birleştiren 21. yüzyılın en zeki ve yetenekli bestecilerinden Nils Frahm’ın yanı sıra; yeni dönem klasik müzik dünyasının en önemli piyanistlerinden Víkingur Ólafsson, Berlin Filarmoni’nin 12 Çellisti, Peter Broderick, müzik kariyerlerini sonlandıran Wild Beasts’in solisti Hayden Thorpe, Douglas Dare, Sylvain Chauveau, Roberto Cacciapaglia gibi müzikte yeni arayışlarda bulunan ve müziğin anlamını genişleten sanatçılar yer alıyor. Injazero Records Showcase kapsamında ise Heinali, Matt Emery ve C. Diab sahne alacak.

İstanbul Etkinlik Takvimi: 27 Ağustos - 3 Eylül 2019

Tarih: 7 Eylül 2019, Cumartesi

Saat: 14.00

Yer: Rooftop Çeşitli Mekanlar

Rezervasyon / Bilet: biletix

Steve Gunn Salon’a Konuk

Şarkıcı ve şarkı yazarı ekolünün Brooklyn yakasından, 70’lerin ikon ismi Michael Chapman ve günümüz indie rock’ının dinamolarından Kurt Vile gibi isimlerle yolu kesişen gitarist ve yapımcı Steve Gunn Salon’da.

Steve Gunn’ın müzik yelpazesi alabildiğine geniş ve her yeni albümüyle birlikte daha da genişlemeye devam ediyor. Ablasının kaset arşivinde kaybolmasıyla başlayan müzikle iç içeliği, ilk etapta punk rock ve rap’le yakınlaşmasını sağladı. Kurduğu ilk müzik grubu ise bir hardcore grubuydu. Genişleyen müzik ufku, onu folk, saykedelik müzik, country, funk ve Hint klasik müziğine kadar götürdü. Bu müzik türleri ve daha fazlasından aldığı ilham, onu 2007 yılında resmi olarak başlayan solo kariyerine doğru sürükledi. Solo kariyerinin hemen öncesinde ise, 2005-2007 yılları arasında Pete Nolan ve Marcia Bassett’ın yer aldığı GHQ isimli grupta çaldı. Şimdilik toplam sekiz stüdyo albümü sığdırdığı solo kariyeri haricinde; Hiss Golden Messenger, Shawn David McMillen, Mike Cooper, Mike Gangloff ve The Black Twig Pickers gibi isimlerle şarkı ve albümler kaydetti. İşbirliklerinden en özeli ise hiç kuşkusuz ki 70’lerin folk-rock ikonu Michael Chapman’a yaratım süreci konusunda büyük bir ilham ve destek sağladığı 50 isimli albümdü. 2012 yılında, Türkiye’deki ilk konserini 2014 yılında Salon’da veren Kurt Vile’la yolu kesişti. Kurt Vile’ın grubu The Violators’a gitarist kimliğiyle dahil oldu. Bob Dylan ve Bert Jansch’ın 60’lar ortasındaki karakteristik şarkı yazım tekniklerini anımsatan son albümü The Unseen In Between’i 2019 yılının hemen başında ünlü plak şirketi Matador etiketiyle yayımlayan Gunn, 23 Eylül’de sonbahara çok yakışacak bir gece için Salon’a geliyor.

İstanbul Etkinlik Takvimi: 27 Ağustos - 3 Eylül 2019

Tarih: 23 Eylül 2019, Pazartesi

Saat: 21.30 – 00.30

Yer: Salon İKSV

Rezervasyon / Bilet: biletix

Tuğba Dal
Tuğba Dal Tüm Yazıları