preloader

İstanbul Etkinlik Takvimi: 23 - 30 Temmuz 2019

23.07.2019
İstanbul Etkinlik Takvimi: 23 - 30 Temmuz 2019

Yazı Boyutu:

Temmuz ayının son haftasında gerçekleşecek tiyatro, atölye, film gösterimi, konser ve daha fazlasını öğrenin.

Konserden tiyatroya, festivalden müzikale kadar İstanbul’da gerçekleşen tüm güncel kültür-sanat etkinlikleri için tıklayın!

Kolektif Stories

Etkinlik yazılarımızda, özellikle iş sonrası yapılacak eğlenceli etkinliklerin yanı sıra iş hayatının keyifli taraflarını ele alan etkinlikler de yok değil. İş hayatını verimli ve dengeli hale getiren, ön plana çıkmış yöneticilerin tecrübelerini dinlemek ise ayrı bir keyif. Bu noktada sizi Kolektif House’da gerçekleşen Kolektif Stories etkinliklerine alalım isteriz.

Kolektif House ailesi der ki: “en iyi hayat kaideleri, insanın bizzat tecrübe ettikleridir derler. Bu etkinliğimizde; iş ve girişim dünyasının tanınan isimlerini ağırlayarak, sahip oldukları deneyimleri, çalışma hayatları boyunca yaşadıkları başarıları, başarısızlıklarından aldıkları dersleri, mutlulukları, bu yoldaki motivasyonlarını, onlara neyin ilham kaynağı olduğunu ve çok daha fazlasını hep birlikte konuşacağız.

Gazeteci Timur Sırt moderatörlüğünde düzenlenen, serinin yeni etkinliğinde Maslak’ta, yemeksepeti.com‘un kurucusu ve CEO’su Nevzat Aydın konuk olacak. Nevzat Aydın’ın girişimcilik yolundaki deneyimlerini, yatırım tavsiyelerini, başarılı bir girişim için olmazsa olmaz dediği şeyleri ve önerilerini bizzat kendi ağzından dinlemek için 23 Temmuz Salı akşamı buluşuyoruz!

İstanbul Etkinlik Takvimi: 23 - 30 Temmuz 2019

Tarih: 23 Temmuz 2019, Salı

Yer: Kolektif House

Saat: 19.00 – 21.00

Rezervasyon / Bilet: kolektifhouse.co

Amfi’de Film Gösterimi: Before Sunset

Başrolünde Ethan Hawke ve Julie Delpy olan bir filmde romantizm olmaz mı? 2004 yapımı Before Sunset’i izlerken hangimiz duygulanmadık ki? Sizi, bilenlerin çok sevdiği, izlemeyenlerin muhakkak tanışması gerektiği Before Sunset filmi için Zorlu PSM’de yer alan Amfi’ye davet ediyoruz.

Filmin konusu ise şöyle: İlk karşılaşmalarının ardından 9 yıl sonra yeniden bir araya gelen Jesse ve Celine’in hikayesini anlatıyor. Jesse Amerikalı bir yazardır. Celine ise tipik bir Fransız kadınıdır. Bir gün Avrupa raylarında, Budapeşte’den Viyana’ya doğru yola çıkan bir trende karşılaşırlar. Birbirleriyle konuşacakları çok şey vardır. Konuşurlar da, ancak bunların hepsi bu yolculukla sınırlı kalmak durumundadır. Dokuz yıl sonra yeniden bir araya gelirler. Yine sadece birkaç saatleri vardır. Ancak yine konuşacak çok fazla şeyleri vardır.

İstanbul Etkinlik Takvimi: 23 - 30 Temmuz 2019

Tarih: 24 Temmuz 2019, Çarşamba

Saat: 20.00 – 21.30

Yer: Zorlu PSM Amfi

Rezervasyon / Bilet: Ücretsiz Etkinlik

Art Maker Lab Buluşma Etkinlikleri

İstanbul Modern’de çocuk ve gençlere sanatı yeni teknolojilerle üretme fırsatı sunan Art Maker Lab Öğrenme Merkezi, tiyatro oyuncusu ve seslendirme sanatçısı Mert Aydın’ın Seslendirme Atölyesi’ne ev sahipliği yapıyor.

İstanbul Modern’in İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) tarafından desteklenen Art Maker Lab Öğrenme Merkezi’nde çocuk ve gençler, sanat ve teknolojiyle buluşmaya devam ediyor. “Art Maker Lab Buluşma Etkinlikleri” kapsamında gerçekleştirilen atölye çalışmasının 27 Temmuz‘daki konuğu tiyatro oyuncusu ve seslendirme sanatçısı Mert Aydın olacak.

Aydın, atölye çalışmasında çocukları, karakter yaratımı ve hikâye anlatımının temel unsurlarından seslendirmeye ve bu alanda kullanılan mekanik ve dijital araçların olanaklarına odaklanmaya davet ediyor. Çocuklar atölyede önce koleksiyon sergisi “Şimdinin Peşinde”yi geziyor ve en çok etkilendikleri sanat çalışmalarını konu alan kısa senaryolar hazırlıyor. Ardından, sanat çalışmalarının kahramana dönüştüğü seslendirmeler yapan çocuklar, ses kayıtları kullanıyor ve dijital uygulamalarla çalışmalarını zenginleştirip atölyenin sonunda aileleri ile performanslarını paylaşıyorlar.

İstanbul Etkinlik Takvimi: 23 - 30 Temmuz 2019

Tarih: 27 Temmuz 2019, Cumartesi

Saat: 16.00-18.00

Yer: İstanbul Modern

Rezervasyon / Bilet: 0212 334 73 41 veya [email protected]

{772110}

Suit – Düğün Dündü Bugün Bugün

Bir otelin süit odası, yeni bir hayata adım atmak üzere evlilik törenine hazırlanan genç bir çift, hazırlıkları takip eden yakın dostları, ve hayatlarına bir anda giren beklenmedik misafirler ile olaylar… Evlenmek için seçtiğiniz kişi “doğru insan” değilse ne olur? Peki ya “doğru insan” tam düğünden önce karşınıza çıkarsa? İşte bu sorular kahramanlarımızı içinden çıkılmaz gibi görünen sorunların, eğlenceli bir dolantının ortasına sürüklüyor, kahkahalarımızı tutamayacağımız bir dizi komik olay ustaca bir kurguyla sahneye taşınıyor.

İstanbul Etkinlik Takvimi: 23 - 30 Temmuz 2019

Tarih: 27 Temmuz 2019, Cumartesi

Saat: 21.00

Yer: Duru Tiyatro

Rezervasyon / Bilet: Biletix

Big Burn Istanbul 2019

Yeşilin maviyle buluştuğu Ağva’da, bolca müzik sizi bekliyor desek ilk akla “ne zaman?” sorusu gelir sanıyoruz. 26 – 29 Temmuz arasında Şile’de yer alan Woodyville Treehouses’ta bakın kimler kimler müzikle doğayı içimize işleyecek: ADIEL, Antigone, Be Svendsen, BEHROUZ, Carlita, Claptone, Damian Lazarus, David Mayer, Dubfire, Francesca Lombardo, Guy Gerber, Ilario Alicante, Joachim Pastor (ilve), Len Faki, Marco Resmann, Matthew Dekay, Mind Against, Monoloc (Official), N’to (live), Nastia, Oceanvs Orientalis, Peggy Gou, Recondite (live), Ruede Hagelstein Stephan Bodzin (live) ve Worakls.

Ne dersiniz, şimdiden içiniz bir kıpır kıpır olmadı mı? 1. faz biletleri tükenen festival için yerinizi şimdiden ayırtın!

İstanbul Etkinlik Takvimi: 23 - 30 Temmuz 2019

Tarih: 26 – 29 Temmuz 2019

Yer: Woodyville Treehouses Şile

Rezervasyon / Bilet: bugece.co

Müzede Sahne

Sakıp Sabancı Müzesi, Sabancı Vakfı’nın katkılarıyla 2017’de başlattığı ve büyük bir ilgiyle karşılanan tiyatro etkinliği “Müzede Sahne”nin Emre Koyuncuoğlu küratörlüğünde üçüncüsünü bu yıl 24 – 28 Temmuz 2019’da gerçekleştiriliyor. “Sakıp Sabancı Müzesi’nde Gösteri Sanatları Günleri” kapsamında düzenlenen programın bu yılki temasını sanatçı “Şiirselleşmiş Beden” olarak belirledi.

Genco Erkal’ın müzikli gösterisi “Yaşama’ya Dair”, Samuel Beckett üzerine çalışmaları bulunan akademisyen, yazar Selvin Yatır’ın yürütücülüğünde ve İpek Taşdan, Selim Can Yalçın ve Emre Koyuncuoğlu’nun uygulamada katılımıyla gerçekleştirilecek “İstanbul’da Beckett Okumaları”, Yazar / yönetmen / oyuncu Yeşim Özsoy’un yazar / akademisyen / dramaturg Ferdi Çetin’le birlikte yazdığı, bu yıl Edinbourgh Fringe’e davet alan, otobiyografik özellikler taşıyan ve kurmaca ile gerçek hayatın iç içe geçtiği oyunu “Yüzyılın Evi”, sanat severleri bekleyen etkinliklerden bazıları.

İstanbul Etkinlik Takvimi: 23 - 30 Temmuz 2019

Tarih: 24 – 28 Temmuz 2019

Saat: 20.00 – 20.45

Yer: Sakıp Sabancı Müzesi

Rezervasyon / Bilet: sakipsabancimuzesi.org

{77108}

Kendine Has Sahne: Emir Yargın & Friends

Elektronik müzik türünde yaptığı kendine has üretimlerle tanınan Emir Yargın, 27 Temmuz Cuma saat 21.30’da birçok müzisyen dostunu ağırlayacağı performansı “Emir Yargın & Friends” ile #KendineHas Sahne kapsamında Yapı Kredi bomontiada’da. Emir Yargın’ın dinamik sahnesini yakından tanımak isteyenler için güzel bir Cuma akşamında bomontiada’da buluşalım!

İstanbul Etkinlik Takvimi: 23 - 30 Temmuz 2019

Tarih: 27 Temmuz 2019, Cumartesi

Saat: 21.30 – 23.30

Yer: Yapı Kredi bomontiada

Rezervason / Bilet: Ücretsiz Etkinlik

Gerçekle Kurmaca Arasında

Kurmaca, resmî tarih anlatılarına nasıl bir alternatif oluşturabilir? Hayal gücü, geçmişi anlamlandırmada ne gibi olanaklar sunabilir? Maria Andersson ve Nancy Atakan’ın “Uygun Adım Marş!” sergisi paralelinde hazırlanan bu atölyede, tarih-sanat ilişkisi cinsiyet ve tanıklık kavramları temelinde irdelenecek. Araştırmacı Nora Tataryan, Türkiye’de beden eğitiminin kuruluş hikâyesini görselleştiren sergideki işlerden yola çıkarak katılımcılarla minör tarih yazımı pratiğinin sınırlarını tartışmaya açacak. 12 kişilik “Gerçekle Kurmaca Arasında” atölyesinde gerçekle kurmacanın tam ortasına yumuşak bir iniş yapacağız.

İstanbul Etkinlik Takvimi: 23 - 30 Temmuz 2019

Tarih: 27 Temmuz 2019, Cumartesi

Saat: 11.00 – 17.00

Yer: Salt Beyoğlu

Rezervasyon / Bilet: kayıt için ad, soyadı ve iletişim bilgileri 22 Temmuz gün bitimine kadar [email protected] adresine gönderilebilir.

Sunset Jazz Cruise

İstanbul’u denizden görmenin en keyifli yollarından birini şimdi sizlerle paylaşıyoruz. Caz tınıları, chill out müziklerle buluşurken fantastik bir gün batımını izlemek kulağa harika gelmiyor mu? Fotoğraf makinanızı yanınıza alın ve yazın en güzel akşamlarından birini anılarınız arasına katın.

İstanbul Etkinlik Takvimi: 23 - 30 Temmuz 2019

Tarih: 27 Temmuz 2019, Cumartesi

Saat: 18.30 – 21.00

Yer: Kalamış Marina, Fenerbahçe

Rezervasyon / Bilet: sunset sailing

{772288}

Biletinizi Şimdiden Alın!

Paradiso Festivali // Burgazada

Şehirden, eski günlerin gölgesinden, unutmak istediğimiz hatıraların etkisinden çıkıp nefes almak isteyenler için nefis bir festival Ağustos ayında bizleri karşılıyor. Sevdiğimiz dostlarla ilkokuldaki gibi sıraya dizilip size, sizinle, bizden şarkılar çalmak, söylemek istedik diyor Cennet Bahçesi. Paradiso isminden etkilendikleri için mekanın tarihinde de geçen bir isim olması dolayısıyla Paradiso anlam ve bir iskelet kazanmış.

Bir ada vapuruna atlayıp gelin. İster tek ister çok. Müzik ve yaşam aşkıyla hazırlanmış, giyinmiş, heyecanlanmış hallerimizle yalnız hissetmeyecek, şarkılar söylerken çoktan da çok olacağız zaten.

Line-up’ta kimler mi var? Kalben, Güneş Özgeç, Kutsal Kaan Bilgin ve Kaos Köksal. Sonrasında after party ile Burgazada’ya daha da yaklaşıyoruz.

İstanbul Etkinlik Takvimi: 23 - 30 Temmuz 2019

Tarih: 4 Ağustos 2019, Pazar

Saat: 12.00 – 20.00

Yer: Burgazada Cennet Bahçesi

Rezervasyon / Bilet: biletix

İstanbul Moda ve Müzik Festivali

Türkiye’nin ilk dress-code’lu festivali olma özelliğine sahip İstanbul Moda ve Müzik Festivali, bu yıl “The New Black” temasıyla şehrin merkezindeki KüçükÇiftlik Park’ta hem modanın yenilikçi tarafına hem de müziğin farklı tarzlarına dokunacak.

Multiworks tarafından geçtiğimiz yıl “vintage” temasıyla düzenlenen İstanbul Moda ve Müzik Festivali, bu yıl 24 Ağustos’ta modanın en moda haline odaklanacak. “The New Black” temasını benimseyen festival, katılımcılarını modanın güncel dünyasıyla karşılayacak.

Festivalde, Mabel Matiz, Gaye Su Akyol, Adamlar, Hey! Douglas(live), Ekin Beril ile İstanbul’un tanınmış Dj’lerinin rüzgarı eserken, The New Black mottosuyla modanın yeni trendlerini, moda tasarımcılarının yeni çalışmalarını ve markaların yeni koleksiyonlarını keşfe çıkacağız.

İstanbul Etkinlik Takvimi: 23 - 30 Temmuz 2019

Tarih: 24 Ağustos 2019, Cumartesi

Saat: 14.00 – 00.00

Yer: Küçükçiftlik Park

Rezervasyon / Bilet: Biletix

Tuğba Dal
Tuğba Dal Tüm Yazıları