preloader

Çocuklarla Yapılacak Uzun Yolculuklar İçin Öneriler

17.03.2022
Çocuklarla Yapılacak Uzun Yolculuklar İçin Öneriler

Yazı Boyutu:

Doğru planlanmayan uzun yolculuklar hem çocukların hem sizin için ne yazık ki gerçek anlamda çileye dönüşebiliyor. Ancak yola çıkmadan önce dikkat edeceğiniz birkaç nokta ile araba yolculuğunuzu daha keyifli hale getirmeniz mümkün. İşte çocuklarınız ile yapacağınız uzun araba yolculukları için önerilerimiz…

Yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte şehirden uzak destinasyonlar için seyahat planları yapılmaya başlandı. Çocuklarınız ile birlikte konaklayacağınız güvenli bir otel, keşfedilecek yeni yerler, tadılacak yeni lezzetler derken belki de en önemli kısmı planlamayı gözden kaçırabiliyorsunuz. Çocuklarınız ile yapacağınız, saatler sürecek uzun yolculuk… Doğru şekilde planlanmayan uzun yolculuklar hem çocukların hem sizin için ne yazık ki gerçek anlamda çileye dönüşebiliyor. Ancak yola çıkmadan önce dikkat edeceğiniz birkaç nokta ile araba yolculuğunuzu daha keyifli hale getirmeniz mümkün. İşte çocuklarınız ile yapacağınız uzun araba yolculukları için önerilerimiz…

Yola Çıkış Saatinizi Belirleyin

Gece yolculuğunu seviyorsanız, yola gece saatlerinde çıkmanızı öneririz. Böylece çocuğunuzun uyku düzenini bozmadan, gece boyunca arabada uyuyarak yolculuk etmesini sağlayabilirsiniz. Eğer gece yolculuklarını sevmeyenlerdenseniz, mümkünse çocuğunuzun öğle uykusu saatlerinde yola çıkın. Böylece çocuğunuz yolculuğun bir kısmını uyuyarak geçireceği için geri kalan zamanlarda da farklı aktiviteler ile oyalamanız daha rahat olacaktır.

Çocuğunuzun Rahat ve Konforlu Olmasını Sağlayın

Yolculuk sırasında çocuklarınızın rahat ve konforlu olmasına özen gösterin. Yolculuğa çıkarken rahat kıyafetler giydirmeyi tercih ederken aynı zamanda araba içindeki konforunu da sağlayın.

Çocuklarla Yapılacak Uzun Yolculuklar İçin Öneriler

Honda’nın C segmentindeki ilk hibrit modeli olan HR-V e:HEV ise iç mekân tasarımı ile uzun yolculuklarda çocuklarınızın konforunu en üst seviyeye taşıyacak bir otomobil. Geniş iç mekâna sahip HR-V e:HEV, çağdaş kumaşlar ve yumuşak dokunuşlu malzemeler ile yolculara konforlu bir his sunuyor. Teknolojik donanımları sayesinde kabin içinde havadar ve ferah his oluşurken, arka konsol havalandırma ızgaraları ile arka koltuktaki yolcular daha rahat bir yolculuk deneyimine ulaşıyor. Ayrıca Honda’nın Sihirli Koltukları sayesinde koltukları katlayıp ya da yukarıya doğru kaldırarak, yolculuk sırasında çocuğunuzun daha rahat uyuyabilmesi için yatak koyabilirsiniz.

Çocuğunuz konforlu ve rahat bir yolculuk geçirirken, siz de Honda’nın yeni nesil gövde dengeleyici, ısıtmalı ön koltukları ve direksiyonu sayesinde yolculuğun keyfini çıkarabilirsiniz.

Mola Verin

Çocuklarla Yapılacak Uzun Yolculuklar İçin Öneriler

Yolculuk sırasında vereceğiniz her mola hem çocuklarınıza hem de size iyi gelecektir. Bu nedenle yolculuğa çıkmadan önce mola vereceğiniz noktaları belirleyin. Mola vereceğiniz yerlerde yapacağınız ufak keşifler ve tadacağınız yeni lezzetler onları keyiflendirecektir.

{772900}

Atıştırmalıklar Hazırlayın

Yolculuk sırasında çocuklarınızın ansızın “Açıktım” sözlerini duymaya hazır olun. Bunun için sağlıklı ve kolay bozulmayacak atıştırmalıkları evde hazırlayarak, yolculuk sırasında yanınıza alın. Bazı durumlarda çocuklarınızı yol tutabilir ve mideleri bulanabilir. Bu nedenle yanınıza tuzlu kraker gibi ağır olmayan yiyecekleri almayı tercih edin. Hazırlayacağınız tüm atıştırmalıkları ise bagajınızda ön sıralara yerleştirin.

Çocuklarla Yapılacak Uzun Yolculuklar İçin Öneriler

Ayrıca sadece atıştırmalıklar için değil yolculuk sırasında ihtiyacınız olabilecek her türlü eşyaya göre bagajınızı yerleştirin. Eşyalarınızı özellikle önem sırasına göre sıralamanızı öneririz. Böylece yolculuk sırasında ihtiyacınız olabilecek yiyecek, içecek, mendil, çocuk bezi, ilaç ve oyuncaklar gibi eşyaları tüm bagajı boşaltmadan ön taraflardan kolaylıkla alabilirsiniz.

Çocuklarla Yapılacak Uzun Yolculuklar İçin Öneriler

Yeni HR-V e:HEV’in Sihirli Koltuklar özelliği sayesinde arka koltukları tek parçalı katlayabilir ve bagajınızda eşyalarınız için daha çok yer açabilirsiniz. Tavan rayları sayesinde daha fazla eşyayı yanınıza alabilirken, akıllı bagaj kapağı sayesinde ise elleriniz doluyken de ayak hareketinizle bagajı açıp rahat bir şekilde yüklemelerinizi yapabilirsiniz. Ayrıca yeni HR-V e:HEV’in Akıllı giriş özelliği sayesinde anahtar ile araçtan uzaklaştığınız algılanarak bagaj kapağı otomatik olarak kapanıyor.

En Sevdiği Oyuncakları Alın

Çocuklarla Yapılacak Uzun Yolculuklar İçin Öneriler

Saatler süren yolculuk sırasında çocuğunuzun canı sıkılabilir. Bu nedenle onun keyif aldığı, oynarken mutlu olduğu oyuncakları yanınıza alın. Önerimiz ise tüm oyuncakları aynı anda çocuğunuza vermemeniz. Bir oyuncak ile oynayıp sıkıldığı zaman yeni bir oyuncak verin. Böylece tüm oyuncakları ile aynı anda tüketmez ve daha uzun süre oyalanır. Ayrıca çocuklarınız ile birlikte oyun oynamanız, onların daha keyifli yolculuk yapmalarına katkı sağlayacaktır.

Seveceği Filmleri Telefonunuza İndirin

Çocuklarla Yapılacak Uzun Yolculuklar İçin Öneriler

Yolculuk sırasında internet problemleri yaşayabilirsiniz. Bu nedenle çocuğunuzun en sevdiği filmleri ya da sesli kitapları, yolculuk öncesinde telefonunuza ya da tabletinize indirin. Çocuğunuz yol boyunca sevdiği filmleri izleyip eğlenirken, aynı zamanda da zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaktır.

{772950}

Ailecek Oyun Oynayın

Yolculuğu sadece çocuğunuz için değil, kendiniz için de eğlenceli hale getirebilirsiniz. Çocuğunuz ile birlikte oynayabileceğiniz eğlenceli oyunlar üretin. Örneğin; farklı şarkılarla dolu bir çalma listesi oluşturun ve şarkının ilk melodisini duyduğunuzda tahmin etmeye çalışın. Ya da trafik sıkıştığında yan tarafınızda duran otomobilin yolcularına bakın ve onlar üzerinden hikâyeler üretin. Onlara bir ad verin, nereye gideceklerini belirleyin ve hikayeler oluşturun.

Ona Yolculuk Fotoğrafları Çektirin

Nereye giderseniz gidin, her yerde bir fotoğraf çekerek anı biriktirmeyi unutmayın. Yolculuk sırasında ise bu görevi çocuğunuza verin. Ona bir fotoğraf makinesi verin ve yolculuk boyunca anı fotoğrafları çekmesini isteyin. Ona bu görevi vermeniz, onu hem mutlu edecektir hem de yolculuk sırasında göreceği çiftlik hayvanları, bulutları ya da manzaraları çekerek etrafını keşfetmesini sağlayacaktır.

Ailenizi Güvence Altına Alın

Ailenizin güvenliği, tüm yolculuklardaki en önemli unsur. Bu nedenle yola çıkmadan önce, dinlendiğinize emin olun ve en önemlisi güvenli bir otomobil ile yola çıkın.

Yeni HR-V ailesinin güvenliğine önem verenler için birçok özelliği bir arada bulunduruyor. Yeni HR-V sürüşü daha kolay ve güvenli hale getirmek için tasarlanan, sınıfının lider güvenlik teknolojileri ve sürüş destek sistemlerinden Honda SENSING ile donatıldı. Honda mühendisleri tarafından sürekli geliştirilen aktif güvenlik teknolojisi sunan Honda SENSING, görüş alanını ve gece kullanım koşullarını iyileştirerek, daha geniş açılı yüksek çözünürlüklü ön kamerası sayesinde birçok sürüş destek sistemini standart olarak kullanıma sunuyor. Honda SENSING kapsamında gelişmiş sürüş destek teknolojilerinden Çarpışma Önleme Fren Sistemi (CMBS), Uyarlanabilir Sabit Hız Kontrolü (ACC), Şerit Koruma Destek Sistemi (LKAS), Şeritte Tutma Asistanı (RDM), Çapraz Trafik Uyarı Sistemi ile birlikte çalışan Kör Nokta Uyarı Sistemi, Trafik İşareti Tanıma Sistemi, Akıllı Hız Limitleyici (ISL), Şehir içi Aktif Fren Sistemi ve Uyarlanabilir Hız Sabitleyici (LSF) işlevleri ile yolculuk boyunca oluşabilecek kaza riski en aza indiriliyor.

Çocuklarla Yapılacak Uzun Yolculuklar İçin Öneriler

Aktif güvenlik önlemlerinin yanı sıra yeni HR-V, pasif güvenlik performansının temelini oluşturan ve yolcu çarpışma korumasını artıran Honda’nın tescilli Gelişmiş Uyumluluk Mühendisliği™ (ACE™) gövde yapısı teknolojisini de bünyesinde barındırıyor. Çarpışma enerjisini aracın ön kısmına daha eşit bir şekilde dağıtarak yolcu kabinine aktarılan kuvvetleri azaltan ACE™; çarpışma enerjisini dağıtarak sadece aracı ve yolcuları korumakla kalmıyor aynı zamanda diğer araca aktarılan çarpışma enerjisini de azaltıyor. Standart güvenlik donanımları ile öne çıkan yeni HR-V kullanıcıları birden fazla hava yastığı ile korunuyor.

Şimdiden iyi yolculuklar diler, aileniz ile keyifli ve unutulmaz anlar biriktireceğiniz bir tatil geçirmenizi dileriz.

*Bu içerik Honda iş birliğinde hazırlanmıştır.

Sinem Genç
Sinem Genç Tüm Yazıları