preloader

Çocuklar ile Evde Yapılabilecek Aktiviteler

Çocuklar ile Evde Yapılabilecek Aktiviteler

Yazı Boyutu:

aaa

Tatilde ve boş zamanlarınızda çocuklarınızla hem evde eğlenceli zaman geçirebileceğiniz, hem de onların yaratıcılıklarını desteklerken becerilerini de geliştirecek aktiviteleri birlikte keşfedin.

Çocuklarınızla evde geçireceğiniz zamanı eğlenceli hale dönüştürerek onların becerilerini geliştirmek için size harika fikirlerle geldik. Onları mutlu edecek aktiviteler yaratmak tahmin ettiğinizden daha kolay. Yaratıcılıklarını parlatmak için ihtiyacınız renkli boyalar, evde kullanmadığınız eski eşyalar, doğanın bize hediyesi bitkiler,yapraklar ve biraz hayal gücü. Bu aktiviteler ile onların küçük motor gelişimlerini geliştirirken, “Anne, ben evde çok sıkıldım” diye yakındıklarını duymayacaksınız.

Çiçek Ekin

Çocuklar ile Evde Yapılabilecek Aktiviteler

Evinizin minik bahçıvanını yetiştirmeye ne dersiniz? Toprağa ve suya dokunmak herkesin ruhunu besleyen bir aktivitedir. Bu aktiviteyi sadece bahçede değil, evinize alacağınız birkaç saksıyla da gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle gelişim çağında olan çocuklar hem zihnen hem de bedenen bu aktiviteyle kendine birçok şey katacaktır. Çocuklarınıza bitki dünyasının yanında, ufak ufak fen konularından ve ektiğiniz bitkilere göre sağlıklı beslenmeden de bahsedebilirsiniz. Sosyal açıdan hem sizi hem de onları geliştiren çiçek ekim aile bağınızı da kuvvetlendirecek, çocuğunuzun sorumluluk duygusunu da güçlendirecektir.

Oyun Hamurlarıyla Oynayın

Çocuklar ile Evde Yapılabilecek Aktiviteler

Avuç içinde şekillenen hayal dünyası, hamur oyunlarının çocuklar için vazgeçilmez olma sebebi olabilir. Özgür düşüncenin sonsuz olduğu bu aktivite çocukların zihnen, bedenen ve ruhen gelişimini oldukça etkiler. Yumuşak yapısıyla parmak kaslarını güçlendiren oyun hamurları, çocukları üretmeye teşvik eder. İç duygularının dışa vurulduğu bu aktivitede ebeveynler, onları tanımanın başka bir yolunu bulmuş olur. Ayrıca birbirine karışan renkler ve şekilleri öğretip, onlara farkındalıklar da kazandırabilirsiniz.

Fiziksel Dengeyi Kazandırın

Çocuklar ile Evde Yapılabilecek Aktiviteler

Satın Al

Bu dönem çocuğunuzun bisiklet ile tanışması için büyük bir fırsat. Ahşap bisiklet çocuğunuzun denge ve kontrol gelişimi açısından mükemmel bir aktivitedir. Fiziksel gelişiminin yanında dikkat becerisini de oldukça geliştirir. Ahşap denge bisikletini, pedallı bisiklete geçiş aşaması olarak da düşünebilirsiniz.

El İşi Yapın

Çocuklar ile Evde Yapılabilecek Aktiviteler

Çocuklarınızla verimli vakit geçirmenizi sağlayacak ve ev ortamında kolayca ulaşabileceğiniz bir diğer aktivite ise el işleri. Parmak boyasıyla el figürleri, patates baskısı, fırça ve süngerle kağıda desenler verme, yaprak boyama… Düşüncelerine bu şekilde renklere ve şekillere aktarabilecek çocuklar, sanatla da böylece tanışabilirler. Onların farklı dallara keşfini, özgüven ve el becerisi gelişimini sağlayan el işleri, ebeveynlerle birlikte yapıldığında da aile bağlarını kuvvetlendirecektir. Okul öncesi başlatılması gerekilen bu aktivite, çocuğun motor becerileri gelişimi süresince devam etmelidir.

Mıknatısların Gücünü Keşfedin

Çocuklar ile Evde Yapılabilecek Aktiviteler

Satın Al

Sıra son günlerde oldukça popüler olan Magna-Tiles Color’da. Birden fazla parçadan meydana gelen bu ürün manyetik yapısıyla birbirine kolayca tutunuyor. Çocukların hayal dünyasını oldukça zorlayan Magna-Tiles Colorlar, onlar için oldukça eğitici aktivitelerden. Geometrik şekillerin yanında birbirinden ilginç kuleler ve binalar da kolayca inşaa edilebiliyor. 3 yaş ve üzeri çocuklar için uygun olan bu oyuncaklar renk öğrenimi, geometri, görsel zeka ve ekip olma becerisini sağlamakta.

Hikayeler Yaratın

Çocuklar ile Evde Yapılabilecek Aktiviteler

Satın Al

Herhalde her çocuk anne ve babasından gece gündüz demeden hikayeler dinlemeye bayılmıştır. Bu sefer var olanları tekrar tekrar anlatmak yerine kendi hikayenizi yazmaya ne dersiniz? Bunun için plastik hayvanlar oldukça iyi bir fikir. Böylece birlikte birbirinden ilginç hayvan türlerini keşfederken, hayal gücünüzü zorlayıp ortak bir hikaye yaratma fırsatı da bulabileceksiniz.

Sorumluluk Bilincini Oluşturun

Çocuklar ile Evde Yapılabilecek Aktiviteler

Sorumluluk, çocukların ilerleyen yaşlarda hem kendileri hem de çevresi için oluşturması gereken bir bilinçtir. Burada önemli olan bu bilinç oluşturulurken, çocuğun yaş aralığına dikkat edip, ona uygun sorumlulukları verebilmektir. 2.5 yaşlarında olan bir çocuğunuz varsa sizin yardımınızla oyuncaklarını toparlayıp, kendi kendine giyebilir. Yemeğini kendi başına yemeye başlayıp, masayı silme gibi küçük işleri yapabilir. 3-4 yaş arasındaki çocuklar yataklarını yardımınızla kurabilir, mobilyaların tozunu alabilir, evcil hayvanınız varsa besleyebilir ve bulaşık makinesini doldurmanıza yardımcı olabilir . Eğer çocuğunuz 5-6 yaşlarında ise biraz daha farklı alanlarda sorumluluk alabilecektir. Mesela mutfağı keşfetmek gibi. İlk olarak alışveriş esnasında ebeveynlerine yardım edip, daha sonra alınan malzemeleri yerleştirip yemek yapımına yardım edebilir. Kendi başına yapmaya başlayabileceği bir diğer sorumluluğu ise kişisel hijyenidir.

Okumanın Tam Zamanı

Çocuklar ile Evde Yapılabilecek Aktiviteler

Satın Al

Okumanın yaşı yoktur cümlesini kim bilir hayatımızda kaç kere duymuşuzdur? Bu yüzden çocuğunuz okuma-yazmayı sökmesini beklemeden onu kitaplarla mutlaka tanıştırın. İlk aşama olarak bebeğinize uygun kitabı seçip, okumaya başlayabilirsiniz. Onların en çok dikkatini çekecek kitaplar, görseli bol olan hareketli kitaplar olacaktır. Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları’nın çeşit çeşit hareketli kitaplarını tercih edebileceğinizi bir yere not alın.

Kitaplar, çocukların dilsel becerilerinin yanında ruhsal, bilişsel, duygusal ve ahlaki yönlerini de geliştirmektedir. Özellikle 1 yaş ve üzeri için tercih edilen hareketli kitaplar, el-göz koordinasyonunu, çevreyle bağlantı kurmayı ve boyut algısını oluşturmak için tasarlanmıştır.

Birbirinden Eğlenceli Kitlere Sahip Olun

Pandemi sebebiyle evlere çekilsek de çocuklar için çalışmalarına ara vermeyen birçok atölye mevcut. Belirli konseptlerde kitler ve etkinlikler yaratan bu atölyeler, çocuklar ve ebeveynlerin eğlenceli ve verimli zaman geçirebilmesini sağlıyor. İşte bu yerlerden bazıları sizlerle;

HouseOfPlayTarabya

Çocuklar ile Evde Yapılabilecek Aktiviteler

HappyNestTr

Çocuklar ile Evde Yapılabilecek Aktiviteler

Atölye5.co

Çocuklar ile Evde Yapılabilecek Aktiviteler

Çocuklarınız İçin Eğitici Mobil Uygulamaları Öğrenin

Çocuklar ile Evde Yapılabilecek Aktiviteler

Hayat kolaylaştırıcı ve eğlenceli olması sebebiyle her yaştan insan üzerinde cezbedici bir etkiye sahip olan teknolojiyle en haşır neşir olan yaş grubunda şüphesiz çocuklar var. Ebeveyn olarak, güvenilirliğinden şüphe ettiğiniz ve çoğu zaman uçsuz bucaksız oluşuyla huzursuzluk veren internetin bu negatif yönlerini çocuğunuz için faydalı hale getirebilirsiniz. Yaşamlarının bir yansıması olması sebebiyle “oyun oynamak” çocukların en önemli öğrenme aracı. Bu doğrultuda, çocuk gelişim uzmanları ile birlikte çalışılarak hazırlanmış olan eğitici oyun ve faydalı uygulamaları çocuklarınızla birlikte keşfedin ve güvenli internetin tadını çıkarın.

Çocuklarınız için eğitici mobil uygulamarı öğrenmek için tıklayın.

Ailecek Köpekleri Konu Alan Filmler İzleyin

Çocuklar ile Evde Yapılabilecek Aktiviteler

Disney animasyonlarından Lady and the Tramp’ten Hollywood yapımı Marley & Me ve 101 Dalmaçyalı’ya kadar en iyi köpek filmlerini izleyerek nostaljik bir yolculuk yapmaya ne dersiniz? İnsanların en sadık dostları olan köpekleri konu alan, hem çocuklara hem yetişkinlere hitap eden ve ailecek izleyebileceğiniz, birbirinden sıcak ve keyifli 10 film önerimizi sizler için listeledik.

Köpekleri konu alan filmleri keşfetmek için tıklayın.

Çocuklar İçin En İyi Netflix Dizilerini Birlikte İzleyin

Günümüzde telefon, tablet ya da bilgisayar kullanmayı bilmeyen 3 yaşında çocuk neredeyse yok gibi. Ebeveynler doğal olarak çocuklarının ekran karşısında geçirdiği zamana dair birtakım endişeler içerisinde olsalar bile, Youtube ya da Netflix gibi platformlar bir şekilde çocukların hayatlarına dahil olmuş durumda. Bu durumda yapılabilecek en iyi şey ise çocukların izledikleri içeriklerin onların yaşlarına ve ihtiyaçlarına uygun olduğundan emin olmak.

Çocuklara uygun en iyi Netflix dizilerini öğrenmek için tıklayın.

Çocuklar İçin Yaratılan Sanal Müzeleri Gezin

Çocuklar ile Evde Yapılabilecek Aktiviteler

Sosyal ve kültürel faaliyetlere ara verilen bu dönemde; Tate, Met, Smithsonian National Museum of Natural History ve daha pek çok müze çocukları sanal müzelerine bekliyor. Bu müzeler sayesinde çocuklar, müzeleri online olarak gezerken yeni şeyler keşfedebilecek ve evde yapacakları sanatsal faaliyetler sayesinde de yaratıcılıklarını beslemeye devam edebilecekler. Çocuklar için sanal müzeleri buradan keşfedebilirsiniz.

Disney’in Büyülü Dünyasında Sanal Bir Geziye Çıkın

Çocuklarınızla evinizden Disney’in büyülü dünyasında sanal bir geziye çıkmaya ne dersiniz? Evet, yanlış okumadınız Disney’in YouTube kanalı üzerinden yayınladığı birçok sanal atraksiyon videoları artık bir tık uzağınızda. Hem çocukların hem yetişkinlerin hayranı olduğu Disney World’deki en iyi atraksiyonları 360 derece görüntüleyebilir ve unutulmaz bir macera yaşıyabilirsiniz.

Disney World sanal turlarına YouTube’un websitesinden veya Appstore ve Google Play’den erişebilirsiniz.

Ailecek Filmler İzleyin

Çocuklar ile Evde Yapılabilecek Aktiviteler

Ev sineması büyük küçük herkesi mutlu edecektir. En önemlisi bu aktiviteyi televizyon izlemekten farklı kılmak için her türlü ritüeli yerine getirmek. Daha önce izlemedikleri bir film seçip ardından onlarla mutfakta kocaman bir kase mısır patlatabilir, sinema biletleri hazırlayabilir ve hep birlikte keyif yapabilirsiniz.

Çocuklarınızla beraber izleyebileceğiniz en güzel filmlerden biri konusu köpek olanlar… İnsanların en sadık dostları köpekleri konu alan, birbirinden sıcak ve keyifli film önerilerimizi buradan keşfedebilirsiniz.

Bunun yanı sıra ailecek izleyebileceğiniz filmlerden de bir izleme listesi oluşturabilirsiniz.

OMEGA ile Boyama Yapın

Çocuklar ile Evde Yapılabilecek Aktiviteler

“Aya çıkan ilk saat” unvanına sahip ünlü İsviçreli saat markası OMEGA, ailelerin evde keyifle vakit geçirmesi için yeni bir aktivite yarattı. OMEGA saat yapımı ve tasarımlarından ilham alarak yarattığı bu boyama kitabında, okyanuslardan Ay yüzeyine kadar uzanan görsel bir seçki sunuyor. İçeriğindeki farklı görsellerle çocukların hayal gücünü harekete geçirmelerini sağlayan dijital boyama kitabına markanın web sitesi üzerinden ücretsiz olarak erişim sağlanıyor.

Komik Surat Çevir Kitapları Yaratın

Çocuklar ile Evde Yapılabilecek Aktiviteler

Evet okuduğunuzda çok bir şey ifade etmeyebilir ama bu aktivite gerçekten çok eğlenceli. Basitçe anlatmak gerekirse, spiralli bir defteri üçe bölerek başlıyoruz. Ardından her bir parçaya komik yüzler için gerekli bölümleri çizebilirsiniz. En üste göz, orta kısıma burun ve alt kısımda ağız. Tabii ki işin eğlencesi yaratıcılık kullanarak ekledikleri gözlük, kirpikler, kaşlar, dişler ve dil olacaktır. Böylece her sayfayı çevirdiğinizde başka bir ifade ile bu komik yüzler sizi de güldürüyor olacak. Garanti ediyorum bu aktivitede ebeveynler kendilerini çocuklardan daha çok eğleniyorken bulacaklar.

Görsel Algı, Dikkat ve Hafızaya Yönelik Oyunlar Oynayın

Çocuklar ile Evde Yapılabilecek Aktiviteler

Türkiye’nin en iyi oyuncaklarının adresi Mucit Panda Kurucu Ortağı Gökçe Güner’den oyun önerileri aldık! Sürdürülebilir dikkat becerilerindeki artış, derslerdeki odaklanma ve konsantrasyonu artırdığı için dikkat hatalarını da azaltıyor. Bu tür oyunlar arasında yer alan ve kısa bir inceleme süresi sonunda çocuğa gördükleriyle ilgili soruların sorulduğu Brainbox oyun kutuları aileler için eğlenceli ve bilgilendirici kartlar içeriyor. Oyun dikkat becerilerini de artırıyor.

Stratejik Düşünme Oyunları Oynayın

Çocuklar ile Evde Yapılabilecek Aktiviteler

Mucit Panda Kurucu Ortağı Gökçe Güner’in bir başka önerisi ise stratejik düşünme oyunları. Bu tarz oyunlar durum tespiti yapma, sonraki hamleleri planlama, rakiplerin hamlelerini öngörme, risk alma ve karar alma becerilerini destekliyor. Anne-çocuk veya baba-çocuk gibi genellikle iki kişilik oyunlar olduğu için ailelerin birbirine zaman ayırması, birlikte eğlenmesi imkanını da oluşturuyor. Bu tür oyunlar arasında yer alan ve oyun alanının her hamlede değiştiği beş nokta PENTAGO oyunu ilkokullarda turnuvası da yapılan sevilen strateji oyunları arasında yer alıyor.

Çocuklarınızla Minik Sihirli Bahçelerinizi Yaratın

Çocuklar ile Evde Yapılabilecek Aktiviteler

Bu keyifli aktivite için ihtiyacınız olan bir saksı içine dikeceğiniz küçük bitkiler, toprak ve süslemek için taşlar ve minik bir kuş evi. Kuş evini kendi dilediğiniz gibi akrilik boyalar ile boyayabilirsiniz. Kendi küçük bahçenizi yarattıktan sonra çocuklarınızın bitkilerin sabırla büyümesini beklediğini ve sorumluluk alıp onları her gün suladığını görmek bu projenin sadece oyalanmak için olmadığını onlara önemli değerler kazandırmanın pratiğe dökülmüş en eğlenceli hali olduğunu göreceksiniz.

Çocuklar İçin YouTube Kanallarını Keşfedin

Bilgiye asla doymayan çocuklar için izlerken öğrendikleri, hatta öğrendiklerini uygulamaya teşvik edildikleri içerikler oldukça önemli. Severek yaptıkları resim ve müzikle sanatsal yönlerini geliştirirken, bilim ve tarih konularını ilgi çekici hale getiren içerikler sayesinde de eğitimlerine severek katkıda bulunabilirler. Çocuğunuzun yeni şeylerle tanışıp meraklı, yaratıcı ve yetenekli yönlerini geliştirebileceği youtube kanallarına göz atın.

Çocuklar için Youtube kanallarını öğrenmek için tıklayın.

Mutfakta En Sevdiği Kurabiyeyi Birlikte Pişirin

Çocuklar ile Evde Yapılabilecek Aktiviteler

Çocuklarınızla mutfağa girmek başta gözünüzü korkutabilir. Ama onlara beceri ve özgüven anlamında kattıklarını görünce sizde dağılan mutfağın çokta önemli olmadığını anlayacaksınız. Çocuklar mutfakta farklı malzemelere dokunarak onların dokusu, piştiklerinde değiştirdikleri formları, bir araya getirdikleri lezzetleri ile ilgili fikir sahibi olurken, bardaktan kaba boşaltarak, yumurtları kırıp çırparak, hamurlarına şekil vererek ince motor gelişimlerine yeni beceriler ekleyecekler. Bu aktivite sonunda mis gibi kurabiye kokusu ve mutlu çocuklarla dolu bir eviniz olacak.

Eski Fotoğraflarla Kolaj Yapın

Çocuklar ile Evde Yapılabilecek Aktiviteler

Yine tüm ailenin keyif alacağı bir aktivite. Eski kuşakla yeni kuşağı buluşturacak, anıları hikayeleriyle birbirine bağlayacak, hatırlamadıkları bebeklik dönemlerini tekrar yaşayarak duygu dolu bir çalışma sizleri bekliyor. Tek yapmanız gereken eski albümleri elinize alıp sizler ve onlar için en anlamlı fotoğrafları seçip bir kartonun üzerine birlikte yapıştırarak kolaj yapmak. Bu kolajı yaparken çocuklarınızla sohbet ederseniz kolajınızın içine yazabileceğiniz minik notlarınızda olacaktır. Bu çalışmayı çerçeveleterek evinizin bir köşesine asabilir bu tatlı günüde ileride mutluluk ile hatırlayabilirsiniz.

3D Eller Yapın

Çocuklar ile Evde Yapılabilecek Aktiviteler

Birbirinden farklı çocuk aktivitelerinin bulunduğu Little Kid Activities hesabından çok orijinal bir fikir var; 3D Eller! Evinizden çıkarken eldiven kullanmak zorunda olduğunuz ve çocuklarınızın da buna şahit olduğunu bu günleri, eğlenceli bir hale getirmek mümkün. Eldivenlerinizi un, pirinç, nohut, toprak, yulaf gibi farklı duyusal bazlarla doldurun. Ve çocuğunuza bir rakam gösterin, o da bu rakamı eldivenlerle oluşturmaya çalışsın. 3D Eller, eğlenceli bir duyusal ve matematik etkinliği!

Parmak Baskısı ile Aile Ağacı Oluşturun

Çocuklar ile Evde Yapılabilecek Aktiviteler

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki köklerini bilen ve öğrenen çocuklar aileleri ile çok daha anlamlı ve sıkı bağlar kurabiliyorlar. Bu projede ellerinizi kirletirken geçmiş ile bir bağ kurup güzel hikayeler anlatabilir, yaptığınız aile ağacı ile size ait, sevgi dolu ve kalıcı bir projeye çocuğunuz ile birlikte imza atmış olursunuz. Bu aktivite için tek ihtiyacınız olan kökleri ve dalları olan bir ağaç resimi çıktısı ve biraz parmak baskısı boyası. Sonra tek tek aile bireylerinin isimlerini ağacınıza yazabilirsiniz.

Kağıt Uçak Oyunu Oynayın

Çocuklar ile Evde Yapılabilecek Aktiviteler

Her yaş grubunun oynamaktan çok keyif alacağı bir oyun kağıt uçak oyunu. Büyük bir kartona farklı boyutlarda bir kağıt uçağın geçebileceği üç tane delik delin. Her deliğe bir puan verin. Hazırladığınız kağıt uçakları deliklerden uçurarak geçirmeye çalışın. Bu eğlenceli aktivite evdeki miniklerin motor gelişimleri arttırmaya ve iyi vakit geçirmelerine yardımcı olmakta.

Kağıtları Katlamanın En Sihirli Yolu; Origamiyi Keşfedin

Çocuklar ile Evde Yapılabilecek Aktiviteler

Kağıt katlama sanatı olarak da bilinen Origami çocukların görsel zekasını geliştiren eğlenceli bir aktivitedir. Yapıştırıcı kullanmadan şekiller oluşturduğunuz sihirli bir oyundur. Kolay Origami örneklerine online veya kitapçıların hobi bölümünde bulunan sanat kitaplarından ulaşabilirsiniz. Bir kağıt yaprağını bir kaç hareketle katlayıp bir kuşa dönüştürdüğünüzde çocuklarınız sizin bir sihirbaz olduğunuzu düşünecek ve bu keyifli aktiviteyi sizinle yapmak için heveslenecekler.

Jarrett Krosoczka ile İllüstrasyon Öğrenin

Çocuklar ile Evde Yapılabilecek Aktiviteler

Ünlü çocuk kitabı illüstratörü Jarrett Krosoczka, dünyanın dört bir yanında yaşanan gelişmelerin ardından Youtube kanalında günlük bir seriye başladı. Çocukları gündemin yoğunluğundan uzaklaştırıp sanatla bir araya getirmeyi amaçlayan Krosoczka, her gün Türkiye saatiyle 21:00’de canlı illüstrasyon dersleri veriyor. Kaçıranların üzülmesine ise hiç gerek yok çünkü derslerin hepsi kaydedilip 20 dakikalık bölümler halinde kanala yükleniyor.

Jarrett Krosoczka’nın derslerine buradan ulaşabilirsiniz.

Ailecek Playstation Oyunları Oynayın

Çocuğuz ile yapabileceğiniz en güzel aktivitelerden biri de playstation oynamak! En eğlenceli playstation oyunlarını keşfederek, sizin için en uygununu seçebilirsiniz.

Guitar Hero Live (Metascore: 80)

Guitar Hero Live ile sahne sizin! Efsane oyun Guitar Hero’nun yenilenmiş versiyonu olan Guitar Hero Live’de iki yeni oyun modu bulunuyor. Kumandası da tamamen yenilenen oyun, oyunculara tam anlamıyla benzersiz bir sahne deneyimi yaşatıyor. Siz çalarken karşınızda kendinden geçen kalabalık sayesinde kendinizi gerçek bir yıldız gibi hissedecek ve bu eğlenceyi sizinle paylaşması için dünyanın dört bir yanındaki arkadaşlarınızı ya da aile üyelerinizi oyuna davet edebileceksiniz.

Monopoly: Family Fun Pack (Puanı belli değil)

Monopoly: Family Fun Pack, aile gecelerinin vazgeçilmez oyunu Monopoly keyfini üçe katlıyor. İçerisinde yer alan 3D animasyonlu klasik Monopoly, kendi oyun tahtanızı yaratmanıza olanak veren My Monopoly ve yüksek tempolu Monopoly Deal ile eğlence hiç bitmeyecek.

Minecraft (Metascore: 89)

Oyun tutkunları için bir klasik olan Minecraft, 7 yaş üstü çocukların da oynayabileceği yaratıcılığa dayalı bir oyun. Yaratıcı mod ve hayatta kalma modu olmak üzere 2 oyun moduna sahip Minecraft üzerine yapılan pek çok bilimsel çalışma da mevcut. Yaratıcılık modunda sınırsız sayıda bulunan hazır eşyaları kullanarak yenilerini yaratan oyuncular; hayatta kalma modunda ise eşyaları saklandıkları yerden bulup çıkartmak ve bu arada canavarlara karşı mücadele etmek durumundalar.

Yaratıcı Kolyeler Yapın

Çocuklar ile Evde Yapılabilecek Aktiviteler

Yaklaşan anneler günü için önceden hazırlık yapabilir, etrafınızda sevdiğiniz anneler için çocuklarınızla kolyeler tasarlayabilirsiniz. Evde kullanmadığınız eski kolyeleri bozup yerine miniklerin elinin ve zevkinin değdiği, renk renk kolyeler yapabilirsiniz. Onların pozitif enerjisinin değdiği şahane kolyeleriniz hazır olunca

hediye paketlerine koyup vereceğiniz kişiye sevgi dolu kartlar yazabilirsiniz. Böylece hem duygusal, hem fiziksel gelişime yönelik harika bir aktivite yapmış olursunuz.

Pınar Toprak Öztürk

Pınar Toprak Öztürk