preloader

Çocuklar için Yaratıcı Drama ve Tiyatro Kursları

Çocuklar için Yaratıcı Drama ve Tiyatro Kursları

Yazı Boyutu:

aaa

Çocuklara yönelik yaratıcı drama ve tiyatro kurslarını listemizde keşfedin.

Dünya çocuklar için kocaman bir oyun alanı, hayal güçlerinin son derece zengin olması, tüm hayata oyun gözüyle bakmalarını sağlıyor. Biz yetişkinlerden farklı olarak hayatlarındaki tüm öğrenme süreçlerini gözlem, rol yeteneği ve taklit etme becerilerini kullanarak anlamlandırıyorlar.

Ne zaman ki büyümeye başlıyorlar ve sorumluluklar hayatlarına giriyor, doğal yetenekleri olan hayal kurma ve oyun oynama becerilerini yitirmeye başlıyorlar.

Yaratıcı drama ve tiyatro çocukların sanatla buluşmasına katkı sağlarken aynı zamanda da duygularını rahatça ifade etme, empati kurma ve sosyal gelişimleri açısından da katkı sağlıyor.

Akademik takvime uygun olarak yürütülen bu kurslar ise 2022-2023 dönemi için kayıtlarını almaya başladı.

OGGUSTO olarak, İstanbul’daki çocuklara yönelik eğitim veren yaratıcı drama ve tiyatro alanındaki kurs ve atölyeleri sizin için derledik.

Dormen Akademi

Çocuklar için Yaratıcı Drama ve Tiyatro Kursları

Tiyatronun duayen ismi Haldun Dormen önderliğindeki Dormen Akademi, yaratıcı drama “Çantada Sanat – Yüz Yüze” ve müzikal tiyatro atölyesi “Müzikallere Selam” programları ile çocuklara yönelik eğitimler gerçekleştiriyor.

Yaratıcı Drama, Çantada Sanat – Yüz Yüze

Sanatın her bir dalıyla ilişkili olan yaratıcı drama, çocukların sosyal, duygusal ve duyuşsal gelişimlerinde oldukça etkili ve yaşayarak öğrenmelerini sağlıyor.

Resim, müzik, tiyatro, heykel, edebiyat gibi sanat dallarını içeren “Çantada Sanat – Yüz Yüze” yaratıcı drama programı ile her bir sanat dalının ifade gücünden yararlanarak, çocukların estetik gelişimlerine katkıda bulunan atölye, haftada 1 gün 2 saatlik derslerden oluşuyor. 8-12 yaş grubu çocuklara yönelik hazırlanan program, 2 kur şeklinde tasarlanıyor.

Müzikal Tiyatro Atölyesi, Müzikallere Selam

Müzikal tiyatro atölyesi (Müzikal), dramayı, müziği ve dansı bir araya getiren sanat dalı olması özelliği ile çocuklara bilişsel, duyuşsal ve devinişsel-psikomotor alanlarda kazanımlar sağlıyor.

9-13 yaş arasındaki çocuklara yönelik bu programda, şarkı söyleme, dans etme, olay örgüsü dahilinde duyguları dışa vurma sanat ile birleşiyor.

80 hafta süren program haftada 1 gün 180 dakika olarak gerçekleşiyor.

Bilgi için: [email protected]

İletişim: 0542 323 37 66

İstanbul Drama Sanat Akademisi

Çocuklar için Yaratıcı Drama ve Tiyatro Kursları

Ayla Algan önderliğindeki İstanbul Drama Sanat Akademisi Yeşilyurt, Suadiye, Yeşilköy, BÜMED ve Bursa şubelerinde, 4 yaştan itibaren tüm çocuklar için yaratıcı drama kursları düzenliyor.

Hafta içi veya hafta sonu seçenekleri ile ikişer saat olmak üzere akademik takvime uygun olarak devam eden program, her çocuğun kendi yaş grubuna uygun sınıflarda eğitim almasıyla gerçekleşiyor.

Bilgi için: [email protected]

İletişim: Yeşilyurt 0212 662 02 36, Suadiye 0216 548 28 07, BÜMED 0544 324 75 99, Yeşilköy 0212 662 02 40, Bursa 0224 238 01 01

Müjdat Gezen Sanat Merkezi

Çocuklar için Yaratıcı Drama ve Tiyatro Kursları

Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde 7- 16 yaş arası çocuklara yönelik hafta sonu tiyatro kursları düzenleniyor. Kayıt dönemi ağustos ayında başlıyor, eğitim dönemi ise ekim ayında. 7-9, 10-13 ve 14-16 yaş grubu aralıklarına yönelik açılan sınıflarda öğrenciler, 7 ay boyunca tiyatro, beden dili, doğaçlama ve drama dersleri görüyor. Özgüven ve kendilerini doğru ifade etme kazanımları alan çocuklar, kurs bitiminde sergileyecekleri tiyatro oyunu ile eğitimlerini tamamlamış oluyor.

Bilgi için: [email protected]

İletişim: 0216 348 80 72-73

Erbulak Evi

Çocuklar için Yaratıcı Drama ve Tiyatro Kursları

Erbulak Evi, Kidzania iş birliği ile 7-14 yaş arası çocuklara Kidzania sahnesinde 6 ay boyunca devam edecek bir eğitim planlıyor. Doğaçlama, dans, müzik ve gerçek seyirciye oyun sergilemenin yer aldığı program; Dağhan Külegeç, Sevinç Erbulak ve Özden Özgürdal eğitmenliğinde gerçekleşiyor.

Kasım 2022 – Nisan 2023 dönemi kayıtları için bilgi alabilirsiniz.

Bilgi için: [email protected]

İletişim: 0532 152 94 78 – 0216 709 84 90

Sadri Alışık Kültür Merkezi

Çocuklar için Yaratıcı Drama ve Tiyatro Kursları

Sadri Alışık Kültür Merkezi Yaratıcı Drama eğitiminde 7-10 ve 11-13 yaş aralığındaki çocuklar, doğaçlama ve müzikli çalışmalar teknikleri ile farkındalık bilinçlerini arttırıyor.

Haftada 1 gün 3 saat süren eğitim, 4 ay sürüyor ve kur 2 eğitim dönemi sonunda çocukların sahne çalışmasıyla tamamlanıyor.

Bilgi için: [email protected][email protected]

İletişim: 0212 249 03 73 – 78 – 79

BKM Mutfak – Çocuklar İçin Oyunculuk Atölyesi

Çocuklar için Yaratıcı Drama ve Tiyatro Kursları

Yılmaz Erdoğan’ın genel sanat yönetmenliğinde ve Bülent Çatar’ın eğitim koordinatörlüğündeki Bkm Mutfak Çocuk Atölyesi, 7-14 yaş gruplarına, 7 ay sürecek Temel Tiyatro Eğitimi ve Yaratıcı Drama Atölyesi ile iki etaptan oluşan bir eğitim serisi düzenliyor. Çocuklar, ilk 3 ay Yaratıcı Drama’nın tüm dinamiklerini deneyimlerken, ikinci 3 ayda ise sahne becerileri üzerine çalışıyor. Atölyenin kazanımları çocuklarda özgüven, kendini doğru ifade etme, takım çalışması, sahne becerisi alanlarına yönelik olarak planlanıyor.

Bilgi için: [email protected]

İletişim: 0212 327 72 00

İdea Drama Sanat

Çocuklar için Yaratıcı Drama ve Tiyatro Kursları

‘Herkes için oyun! Herkes için sanat!’ felsefesi ile yola çıkan İdea Drama Sanat, yaratıcı drama eğitimlerini, sanatın her dalıyla iç içe birbirini besleyen ve ayrılmaz bir bütünün parçası olan konulardan oluşturan, sanatı ve gelişimi bir bütün olarak ele alıyor ve süreci keşfe çıkılan bir yolculuk olarak tanımlıyor.

Tiyatro, resim, dans, müzik, sanat tarihi, heykel ve daha birçok sanat disiplini yardımı ile dramanın yaratıcı gücünü ortaya çıkartarak, her çocuğun dünyasının anahtarını kendi dilinde bulmasını hedefliyor.

Yaratıcı Drama programları; haftada 1 gün 2 saat, grup eğitimi olarak gerçekleştiriliyor. Çocukların sanatsal perspektifini geliştirmek ve kişisel gelişimlerini desteklemek amacıyla yürütülen müfredat; uzman yaratıcı drama eğitmenleri, program geliştirme uzmanları ve kurum psikoloğu tarafından öğrenci merkezli olarak oluşturuluyor. 34 hafta süren eğitim dönemine 4-6, 7-9 ve 10-12 yaş aralıklarındaki çocuklar katılabiliyor.

Bilgi için: [email protected]

İletişim: 0544 592 18 75

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Yaratıcı Drama Kursu

Çocuklar için Yaratıcı Drama ve Tiyatro Kursları

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Yaratıcı Drama Kursu, 7 yaştan itibaren farklı yaş grupları için organize edilen sınıflarda, haftada bir gün 2 saat, çocuklara yönelik yaratıcı drama ve sanat eğitimleri düzenliyor. 2022-2023 dönemi kayıtları için Okul Aile Birliği ile iletişime geçebilirsiniz.

Bilgi için: [email protected]

İletişim: 0216 338 18 32- Dâhili 27259 – 0531 270 30 96

Global Sanat

Çocuklar için Yaratıcı Drama ve Tiyatro Kursları

Global Sanat, yaratıcı drama eğitimiyle; çocuğun yaratıcılığını geliştirmek, oynayarak kendisini ifade etmesini sağlamak, iletişim becerilerini geliştirerek, insanlarla sağlıklı iletişim kurabilen, özgür düşünceli, hoşgörülü, saygılı ve demokratik kişilik özelliklerine sahip bireyler yetiştirmeyi amaçlıyor.

4-6 yaş ve 7-12 yaş gruplarına yönelik 9 ay devam eden dersler, haftada 1 gün 3 saat olarak yapılıyor.

Bilgi için: [email protected]

İletişim: Bakırköy 0212 466 05 85 – 86, Ataşehir 0216 572 10 73

Ekol Drama

Çocuklar için Yaratıcı Drama ve Tiyatro Kursları

13-15 / 15-17 yaş arasındaki gençler, Ekoldrama’da bir yıllık eğitim dönemi süresi boyunca oyuncu, yazar, yönetmen tasarımcı ve seyirci arasındaki yaratıcı ilişki ve dengeyi, bilim ve diğer sanat dallarındaki gelişmeleri, yaratıcı drama teknikleriyle, disiplinler arası anlayışla araştırıyor, yorumluyor ve gösterime sunuyor.

Bilgi için: [email protected]

İletişim: 0212 234 09 93

OGGUSTO Çocuk Editörü Hayal Türkmen Yılmaz’ın diğer yazılarını okumak için tıklayın.

Dünyadan en yeni haberleri ilk bilen olmak için OGGUSTO’nun haftalık e-bültenine kaydolun.

Hayal Türkmen Yılmaz

Hayal Türkmen Yılmaz