preloader

Çocuklar İçin YouTube Kanalları

16.03.2020
Çocuklar İçin YouTube Kanalları

Yazı Boyutu:

Çocukların internet kullanımını faydalı ve eğitici hale getirmeyi hedefleyen, ilgi alanlarını ve yeteneklerini geliştirebilecekleri eğlenceli ve öğretici YouTube kanallarını keşfedin.

Bilgiye asla doymayan çocuklar için izlerken öğrendikleri, hatta öğrendiklerini uygulamaya teşvik edildikleri içerikler oldukça önemli. Severek yaptıkları resim ve müzikle sanatsal yönlerini geliştirirken, bilim ve tarih konularını ilgi çekici hale getiren içerikler sayesinde de eğitimlerine severek katkıda bulunabilirler. Çocuğunuzun yeni şeylerle tanışıp meraklı, yaratıcı ve yetenekli yönlerini geliştirebileceği youtube kanallarına göz atın.

Çocuklara yönelik güncel YouTube kanalları için haberimize tıklayın!

Resim / Art for Kids Hub

Kedi nasıl çizilir?, Peki ya köpek balığı nasıl çizilir? “ Nasıl çizilir? ”, çocukların sormayı sevdiği, yanıt almayı ise daha çok sevdiği bir soru. Resim yapmayı seven çocukların izlediklerini uygulayabileceği içerikler hazırlayan, ilham verici kanallardan biri de Art for Kids Hub. Bu kanal sayesinde çocuklar artık merak ettikleri pek çok şeyin nasıl çizildiğini izleyerek öğrenebilir.

Müzik / Hoffman Academy

Joseph Hoffman ile piyano çalmayı evinizde kendiniz hazırlayacağınız bir ders planı doğrultusunda öğrenebilirsiniz. Kanalında Hoffman methoduyla piyano çalmayı öğreten Bay Hoffman, online ders niteliğindeki içerikleri sayesinde, interaktif öğretici oyunlarını, nota kağıdı çalışmalarını ve daha fazlasını piyano meraklılarıyla buluşturuyor.

Vahşi Yaşam / Australia Zootube

Bir belgesel çekimi sırasında hayatını kaybeden, Timsah avcısı Steve Irwin’i hatırlıyor musunuz? Irwin ailesi hayatlarını, vahşi yaşamı ve türlerin doğal yaşam ortamlarını korumaya adamış durumda. Vahşi Doğa Hastanesi de içinde olmak üzere 40 hektarlık alana kurulu olan Avusturalya Hayvanat Bahçesi, dünyanın en büyük hayvanat bahçelerinden birisi. Steve Irvin’in çocukları Bindi ve Robert Irvin ‘in sorumluluğundaki Australia Zootube kanalında, Avusturalya’da bulunan hayvanları ile egzotik hayvanları keşfedebilirsiniz.

{772903}

Bilim / Lab 360

Temel bilim konularına odaklanan bu kanalda küçük bilimsel deneyler yapılıyor. İzledikleri deneylerle eğlenirken öğrenen çocuklar, dolaylı olarak matematik, fizik, kimya, biyoloji ve astronomiye dair pek çok bilgiye sahip oluyor. Üstelik kanalda yalnızca küçük profesörlerin değil, tüm yaş gruplarının evde yapabileceği deneyler bulmak mümkün.

Tarih / Epic History TV

Ayda bir kere video paylaşımı yapılan Epic History TV’de tarihsel bilgiler içeren içerikler üretiliyor. Kanalda, dünya tarihinde geçmişten bu yana meydana gelmiş tüm büyük ve önemli olayları, animasyon harita ve görsel kullanarak detaylı şekilde anlatılıyor. 1. Dünya Savaşı, Haçlı Seferleri, Büyük İskender, ulusların destansı tarihleri ve korsan Karasakal gibi efsanelerin gerçek hikayeleri; Epic History TV kanalında göze çarpan videolardan sadece birkaçı.

Tiyatro-Drama / Crash Course “Theatre and Drama”

Crash Course farklı kategorilerde video serileri sunan bir kanal. Edebiyat bölümünde inceledikleri Yunan trajedisi ve Shakespeare trajedilerinin bu bölümde de oyunları inceleniyor. Üstelik kanal yalnızca bu trajedileri incelemekle kalmıyor, tiyatroların tarihini, teorilerini, hatta Yunanlılardan modern çağa kadar uzanan performans tekniklerini de mercek altına alıyor. Ayrıca Crash Course’da keşfedilecekler listesi bunlarla kısıtlı değil. Psikoloji, felsefe, fizik gibi konulardan, mühendislik, yapa zeka ve film prodüksiyonuna kadar sayısız içeriğe ulaşabilirsiniz.

{772900}

Aslıhan Dönmez
Aslıhan Dönmez Tüm Yazıları