preloader

Çocuklar İçin Etkinlikler-Sömestr 2022

Çocuklar İçin Etkinlikler-Sömestr 2022

Yazı Boyutu:

2022 yarıyıl tatili için plan yapmadan önce OGGUSTO olarak derlediğimiz 2022 Sömestr Çocuk Etkinlikleri listemize göz atın.

Tatil boyunca çocukları en mutlu edecek hem İstanbul’da hem de İstanbul dışındaki keyifli sömestir etkinliklerini keşfetmek için tıklayın!

Yoğun tempolu, biraz kaygılı, biraz dinamik geçen birinci dönemden sonra çocuklar için yarıyıl tatili zamanı geldi çattı. İki hafta sürecek sömestr tatilinde eğlence, dinlenme ve oyun tüm çocukların hakkı. Biraz moral, bol bol kültür ve fazlasıyla etkinlik depolayarak bomba bir ikinci sezona girecek tüm çocuklar için farklı alternatifleri listemizde derledik. Tiyatro, etkinlik, atölye ve geziler tam da çocukların seveceği gibi. Pandemi önlemlerini de dikkate alarak siz de çocuğunuzu bu sömestr sanat, kültür, eğlence, gezi ve bilgi ile besleyebilirsiniz.

2022 yarıyıl tatili için plan yapmadan önce OGGUSTO olarak derlediğimiz 2022 Sömestr Çocuk Etkinlikleri listemize göz atmanızı öneririz…

Müzik: Jazz For Kids

Çocuklar İçin Etkinlikler-Sömestr 2022

Çocukların birlikte şarkı söyleyeceği, müziğe katılacağı ve dans edeceği bir çocuk konserine hazır mısınız?

Ali Baba’nın Çiftliği, Bir Aslan Miyav Dedi, Mavi Yeşil Misket, Kırmızı Balık Gölde gibi herkesin bildiği çocuk şarkılarını Bestem Yuvarlak ve arkadaşları caz formunda çocuklarla buluşturuyor.

Tarih: 22 Ocak Cumartesi

Saat: 15:00

Yer: Maximum Uniq Box

Bilet: Biletix

Açık Hava Etkinlikleri: Sömestr Tatili Sevinci dekk’te Yaşanıyor

Şehir hayatının açık hava sosyalleşme merkezi olan dekk, sömestr tatilinde çocukları birbirinden eğlenceli anlara ev sahipliği yapacak aktivitelerle buluşturuyor. dekk çocuklara sömestr tatilinin sevinicini açık havada aileleriyle birlikte güvenli ve keyifli vakit geçirebilecekleri bir ortam sunuyor.

Şehrin sosyalleşme noktası dekk, çocukları en sevdiği lezzetlerle buluştururken gerçek buz pistinde profesyonel eğitmenlerle buz pateni yapma ve macera parkurunda doyasıya eğlenme fırsatı sunuyor. İstanbul’un kalbinde ailece vakit geçirirken açık havada nefis sıcak çikolata ve salep içmenin tadını çıkarmak mümkün. Buz pateni pisti, her gün 12:00 ile 22:00 saatleri arasında hizmet veriyor. Aylık ve günlük olarak sıralanan özel ders fiyatları, 180 TL ile 280 TL arasında değişim gösteriyor. Dilerseniz, 70 TL ödeyerek 40 dakikalık serbest seans seçeneğinden de faydalanabilirsiniz.

dekk’in sevilen tasarım pazarı No.44, sömestr ruhunu doyasıya yaşamanıza sağlarken birbirinden farklı markaların yer alacağı alanda çocuklar eğlendirici, eğitici ve yaratıcı ürünlerle de buluşuyor olacak.

Ayrıntılar ve dekk’ten güncellemeler için; @dekkistanbul Instagram hesabını takip edebilirsiniz.

Atölye: Yağmur Çubuğu Tasarlıyoruz

Çocuklar İçin Etkinlikler-Sömestr 2022

6–9 yaş aralığındaki çocuklara yönelik bu atölye, Arter’de sergilenen Yağmur Ormanı V (Varyasyon 3) başlıklı etkileşime açık ses yerleştirmesinden yola çıkıyor. Katılımcılarını ses ve titreşim üzerine düşünmeye davet eden atölye çalışmasında, çocuklar, yapıtı oluşturan nesneleri keşfedip yorumlayacak, ardından da gündelik malzemeleri kullanarak rengârenk yağmur çubukları tasarlayacaklar.

Tarih: 22 Ocak Cumartesi

Saat: 11:00

Yer: Arter

Randevu için: Arter

Sergi: NASA Space Adventure Uzay Sergisi

Çocuklar İçin Etkinlikler-Sömestr 2022

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi’nin (NASA) 50 yılı aşkın uzay çalışmalarını ve deneyimlerini yansıttığı dünyanın en büyük gezici uzay sergisi NASA ‘Space Adventure’ Uzay Sergisi, HUPALUPA Expo tarafından Metropol İstanbul AVM’de ziyaretçilere kapılarını açıyor. Bünyesinde yer alan gerçek boyutlu ve tarihi öneme sahip koleksiyon eserleri, interaktif teknolojilerle zenginleştirilmiş VR alanları ile uzayı deneyimleme imkânı sunan sergi; ziyaretçilerini, evrenin gizemine ışık tutan bir yolculuğa çıkarıyor.

4 yıl içinde 12 ülkede 4 milyondan fazla kişi tarafından ziyaret edilen NASA ‘Space Adventure’ Uzay Sergisi’nde, uzaydan gelen özel parçalar ve oradaki yaşamı deneyimlemeyi sağlayan onlarca üst düzey teknolojiye sahip uzay enstrümanı yer alıyor. Ziyaretçilerin dokunabileceği gerçek aytaşının da bulunduğu sergide, uzay roketlerinin kopyaları ve tam boyutlu uzay aracı modelleri, Saturn V roketinin 10 metre uzunluğundaki modeli, uzaya giden astronotlar tarafından bizzat giyilen kıyafetler ve görevlerde kullanılan ekipmanlar ile Apollo kapsülü, Sputnik 1 uydusunun ve Uluslararası Uzay İstasyonu’nun (ISS) modelleri ile Space X ünitesi gibi NASA uzay görevlerine tanıklık etmiş parçalar yer alıyor.

Rehberli turlar ile ilgi çekici uzay hikâyelerini dinleme şansı sunan, VR ve simülasyon teknolojileriyle ziyaretçilerin uzay maceralarına interaktif şekilde dahil olmasına imkân sağlayan NASA ‘Space Adventure’ Uzay Sergisi, birbirinden farklı atölye çalışmalarıyla da her yaştan meraklısına ilham veren, heyecan ve eğlence dolu bir uzay deneyimi yaşatıyor.

Tarih: 6 Şubat’a kadar ziyaret edilebilir.

Yer: Metropol İstanbul

Bilet: Biletix

Tiyatro: Haylaz, Kahraman Yahut Kral Çiko

Çocuklar İçin Etkinlikler-Sömestr 2022

Ferhan diyarının Şensoy krallığında işler epey karışıktır. Çiko ise haylazlığın gölgesinde istemeden büyük bir kahramanlık gösterir. Modern bir meddahın, geleneksel bir formla anlatacağı masal, çocuklarla birlikte yetişkinlerin de izlemekten son derece keyif alacağı bir oyun.

Tarih: 23 Ocak Pazar ve 30 Ocak Pazar

Saat: 14:00

Yer: Göztepe Oda Tiyatrosu

Bilet: Biletinial

Tiyatro: Ludwig ve Arkadaşları

Çocuklar İçin Etkinlikler-Sömestr 2022

Müzik tarihine sığmayan bir dehanın öyküsü, Uniq Hall’de minik izleyicilerle buluşuyor.

Eğlenceli interaktif bir sunumla Klasik Batı Müziği’nin dahi bestecisi Ludwig van Beethoven’ın yaşamı ve eserleri, etkilendiği ve etkilediği besteciler Bach, Mozart, Schubert, Chopin ve Tchaikovsky gibi dünyaca ünlü bestecilerin eserlerinden oluşuyor.

Caner Akın’ın rejisörlüğü ve anlatımıyla gerçekleşen gösteride, Tan Sağtürk ve Gizem Bodur’un koreografileri, Tan Sağtürk Akademi’nin minik dansçıları ile renkleniyor. Ludwig van Beethoven’ı ise minik yıldız Bora Akın anlatıyor.

Klasik müziğin en sevilen eserlerinden, opera aryalarından ve klasikleşmiş bale eserlerinden seçkilerin yer aldığı özenle kurgulanmış projeye Symphonista Quintet eşlik ediyor.

Tarih: 23 Ocak Pazar

Saat: 15:00

Yer: Uniq Hall

Bilet: Biletix

Tiyatro: Lunapark Gezegeni

Çocuklar İçin Etkinlikler-Sömestr 2022

Şehrin tüm çocukları Lunapark Gezegeni’ne gitmek için sıraya girmişlerdir. Eğlencenin sınırsız olduğu bu gezegene gidebilmenin tek şartı hayallerini vermektir. Çocuklar da sınırsız eğlenebilmek için hayallerinden vazgeçmiştir.

Biri hariç! Sançoz Dedektif Holmes’in uçan arabasıyla tüm dünyayı kurtarmak için büyük bir maceraya atılacaktır. Böylece eğlence dolu Lunapark Gezegeni’nin kapıları aralanacaktır.

Müzik, dans ve birçok sanatı bünyesinde barındıran oyunda rol alan profesyonel oyuncu ve dansçılar çocuklara sınırsız bir hayal dünyasının kapılarını açıyor.

4 yaş ve üzeri seyircisine Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde perdelerini yeniden açan oyun, çocuklara hayal kurmanın ne kadar da önemli olduğunu anlatıyor. Bir müzikal atmosferinde geçen oyun, rengarenk atmosferi ile çocukları sanatın eşsiz güzellikleriyle buluşturuyor. Aynı zamanda da son derece öğretici birçok mesaj içeriyor.

Tarih: 23-24-25-26-31 Ocak ve 01-06 Şubat

Saat: 11:00 ve 13:00

Yer: Zorlu PSM

Bilet: Passo

Gösteri: Dans Et Şarkı Söyle

İstanbul Devlet Opera ve Balesi Çocuk Korosu ile Çocuk Balesi’nin ortaklaşa yaptığı, çocuklardan çocuklara bir armağan niteliğinde olan “Dans Et Şarkı Söyle!” adlı çocuk etkinliği Atatürk Kültür Merkezi Tiyatro Sahnesi’nde seyircisiyle buluşuyor.

Tarih: 23 Ocak Pazar

Saat: 17:00

Yer: AKM

Bilet al: OperaBale

Tiyatro: Turta Girmemiş Orman

Çocuklar İçin Etkinlikler-Sömestr 2022

Turta Girmemiş Orman’ın yamacındaki dağ, lezzetli dev çileklerle doludur. Sevimli aşçı Ejderha’nın dev çileği yemesi, orman sakinleri tarafından yasaklanmıştır. En sevdiği şeyden mahrum bırakılan sevimli Ejderha, çok huysuz ve mutsuzdur. Ormanın afacan devi Devcan da baba kucağından mahrum bırakıldığı için aynı derecede mutsuzdur. Bu yüzden arkadaşı Ejderha’ya yardımcı olmaya çalışır ancak Ejderha’ya konulan yasağın nedenini bir türlü öğrenemez. Ta ki ormanda çıkan yangın tüm gerçekleri ortaya çıkarana kadar. Bakalım sevimli aşçı Ejderha özlemini çektiği lezzete kavuşabilecek mi?

Tarih: 23 Ocak Pazar

Saat: 13:00

Yer: AKM

Bilet: Biletinial

Gastronomi: Küçük Gurme 2-Benim Ekmeğim

Çocuklar İçin Etkinlikler-Sömestr 2022

Artık evde biri ekmek yapacaksa, bu kişi evin genç şefi olacak çünkü bu workshoptan sonra ekmek yapımı onlardan sorulacak. 3 farklı hamurdan, farklı tatta ve şekilde ekmeği kendi elleriyle hazırlamayı öğrenecekleri bu eğitimle, fırından çıkan sıcacık ürünlere gururla bakacak ve “İşte bu benim ekmeğim” diyecekler. “Küçük Gurme 2-Benim Ekmeğim” MSA’da.

Tarih: 23 Ocak Pazar

Saat: 16:00

Yer: MSA Maslak

Bilet: Biletix

Gösteri: Bubble Show

Çocuklar İçin Etkinlikler-Sömestr 2022

Son yılların en gözde eğlenceleri arasında yer alan Bubble Show’da birbirinden değişik ve ilgi çekici şovlar, izleyenleri bambaşka bir sihirli dünyaya götürüyor. Dev sabun köpüğü ve dev kabarcıklar ile gerçekleşen bu benzersiz interaktif gösteride her yaştan çocuk, sihirli baloncuklarla gösteriye katılarak ailece unutulmaz anlar yaşayacak.

İstanbul Çocuk Festivali kapsamında düzenlenecek Bubble Show etkinliği 45 dakika boyunca çocukları büyülü bir dünyaya davet ediyor.

Tarih: 24-25-26-27-28-31 Ocak

Saat: 12:00

Yer: Cevahir Sahne

Bilet: Biletix

Tiyatro: Mutluluk Diyarı

Jelly ve arkadaşı Sweety daha önce hiç üretilmemiş bir şekerleme yapmak için meyve avına çıkarlar. Bu serüvenlerinde yolda Candy ve Barry ile karşılaşarak birlikte hareket ederler. Yolda birçok olumsuzlukla karşılaşan Bonyalılar kendilerini farklı maceraların içinde bulurlar. En sonunda yapmak istedikleri şekerlemeyi bulan ve üreten ekip, tüm Bonyayı birleştirecek olan köprüyü yaptırtarak amaçlarına ulaşır.

Tarih: 24 Ocak Pazar

Saat: 13:00 ve 15:00

Yer: Caddebostan Kültür Merkezi

Bilet: Passo

Atölye: İstanbul Modern Yarıyıl Sanat Okulu

Çocuklar İçin Etkinlikler-Sömestr 2022

İstanbul Modern, yarıyıl tatilinde çocuklara sanat dolu bir program sunuyor. Çocuklar bu programa çevrimiçi katılarak müze uzmanları ile buluşup evlerinde sanat çalışmaları gerçekleştiriyor.

Atölye çalışmaları, İstanbul Modern’in koleksiyon sergisi “Şimdinin Peşinde” ve “Selma Gürbüz: Dünya Diye Bir Yer”, “Şakir Eczacıbaşı: Seçilmiş Anlar” süreli sergilerinin sanal tur gösterimiyle başlıyor. Çocuklar bu gösterimde, sanat yapıtlarını müze uzmanlarıyla birlikte çözümlüyor. Ardından çevrimiçi atölyede, müze uzmanının canlı olarak paylaşacağı sanat etkinliğini izlerken kendi sanat çalışmalarını yaratıyorlar. Sanat çalışmalarında her evde kolaylıkla bulunabilen malzemeler kullanılıyor.

Tarih: 24 Ocak Pazartesi/4 Şubat Cuma

Saat: 10:00-11:00 / 4-7 yaş grubu // 11:30-12:30 / 8-12 yaş grubu

Yer: İstanbul Modern (Online)

Detaylı bilgi: [email protected] ya da istanbulmodern.org

Atölye: IKSV Alt Kat

Çocuklar İçin Etkinlikler-Sömestr 2022

İKSV Alt Kat yarıyıl tatili programında, sanatın farklı alanlarından beslenen 5 yeni çevrimiçi içerikle toplam 10 atölyeye yer veriyor. Maske yapım, müzik, mimari, haritalama ve gazete kültürüne odaklanan çevrimiçi atölye programı, uzmanlar eşliğinde, çocukların yarıyıl tatilinde kültür ve sanatla buluşmasına imkân sağlıyor.

6-8 ve 9-12 yaş grupları için hazırlanan farklı içeriklerle gerçekleştirilecek ücretsiz programa katılım için rezervasyon gerekiyor.

Tarih: 24 Ocak Pazartesi/4 Şubat Cuma

Saat: 11:00 / 6-8 yaş grubu // 14:00 / 9-12 yaş grubu

Yer: IKSV Alt Kat (Online)

Rezervasyon: rezervasyon.iksv.org/altkat

Atölye: Arkki Türkiye “Kaşifler” ve “Araştırıcılar” Tasarım Atölyeleri

Çocuklar İçin Etkinlikler-Sömestr 2022

Türkiye Tasarım Vakfı, tasarım odaklı düşünme becerilerini geliştiren Finlandiya temelli Arkki atölyelerini sömestr tatili boyunca çocuklarla buluşturmak için özel programlar düzenliyor. Arkki tasarım atölyeleri, 6-11 yaş aralığındaki çocukları eğlendirirken, düşündürecek, sorgulatacak ve el becerilerini geliştirecek. 6-8 yaş grubunu “Kaşifler” ve 9-11 yaş grubunu “Araştırıcılar” olarak adlandıran Arkki atölyeleri, Kuzguncuk İskelesi, Kalyon Kültür ve Sakıp Sabancı Müzesi’nde çocuklarla buluşacak. Atölyeler 25 Ocak 2022 tarihinde başlayacak, 4 Şubat 2022’ye kadar devam edecek.

Tarih: 25 Ocak 2022/4 Şubat 2022

Yer: Kuzguncuk İskelesi, Kalyon Kültür ve Sakıp Sabancı Müzesi

Bilet: Arkki

Atölye: SSM Kış Okulu

Çocuklar İçin Etkinlikler-Sömestr 2022

Sakıp Sabancı Müzesi bu sömestr için yine birbirinden farklı atölyelere yer veriyor. Kış okulu hem çevrimiçi hem de Sera Atölye’de düzenlenecek etkinliklerle 5-14 yaş arası çocuklara farklı disiplinler ve öğretileri sunuyor. Güncel ve kalıcı sergilerden esinlenerek kurgulanan atölyelerin yanı sıra çocukların yaratıcılıklarını geliştirecek atölyeler de programda yerini alıyor.

Tarih: 25 Ocak Salı – 04 Ocak Cuma

Yer: Sakıp Sabancı Müzesi (Online ve Sera Atölye)

Bilet: sakipsabancimuzesi.org

Atölye: Pera Müzesi Yarıyıl Tatili Atölyeleri

Pera Müzesi Öğrenme Programları, Yarıyıl Tatili Atölyeleri kapsamında 7-12 yaş gruplarına uygun olarak Zoom Meeting uygulaması üzerinden gerçekleşecek etkinliklerde, rehber eşliğinde yapılan 3 boyutlu çevrimiçi sergi turunun ardından sergiye yönelik çeşitli atölyeler düzenliyor.

“İstanbul’da Bu Ne Bizantinizm! Popüler Kültürde Bizans ve İstanbul’dan Bizans’a: Yeniden Keşfin Yolları” 1800–1955 sergileri kapsamındaki atölyelerde yaratıcı okuma ve yazma çalışmaları, kağıttan kent tasviri, fantastik karakter yaratımı, kostüm tasarımı, pop-up maket ve mozaik gibi tekniklerle çalışılıyor; kil, bambu çubuk ve kağıt gibi malzemelerden üç boyutlu tasarımlar yaratılıyor.

Tarih: 25 Ocak Salı/5 Şubat Cumartesi

Yer: Pera Müzesi (Online)

Bilet: Biletix

Atölye: Rahmi Koç Müzesi Müzede Sömestr Etkinlikleri

Çocuklar İçin Etkinlikler-Sömestr 2022

Dünya Bebekleri Sergisi Eğitim Etkinlikleri

Sergide oyuncak sanayisinin en önemli kilometre taşı olan bebeklerin Antik Çağ’dan günümüze uzanan yolculuğuna ışık tutuluyor. 18’inci yüzyılın ahşap bebeklerinden Anadolu’nun bez bebeklerine, Asya ve Afrika inanç bebeklerinden moda bebeklerine, hatta Uzakdoğu’nun ipek elbiseli festival bebeklerine kadar çok özel örnekler var. Bebek kavramının tarih öncesinden bu yana kullanım amaçlarını anlatan, yüzyıllar içinde bebek sanayisinin geçirdiği büyük dönüşümü gözler önüne seren sergide çocuklar etkinlik yapıyor.

Anamorfoz Atatürk Eseri Eğitim Etkinlikleri

Çekyalı heykeltraş Patrik Prosko imzalı, yapımı yaklaşık 3 ay süren Anamorfoz Atatürk Projesi, 93 farklı temadan toplam 539 parçanın bir araya getirilmesiyle meydana geldi. Çocuklar, Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatını ve değerlerini simgeleyen bu eseri yakından inceleyip, kullanılan teknikleri etkinliklerle öğreniyor. Parçadan bütüne giden bu sanat anlayışının sırrını birlikte keşfediyorlar.

Renkli Matematik Dünyası Eğitim Etkinlikleri

Eğlen + Öğren bölümü; 46 adet deney seti ve öğretmen anlatımlarıyla çocuklara, matematik ve fen bilimlerini “anlaşılmaz, erişilmez” olmaktan çıkarıp “dokunulabilir, sevilebilir ve anlaşılabilir” kılmayı hedefliyor. Örüntüyü ve geometrik cisimleri anlatan yap-bozlar ile göz yanılsamasının, notaların oluşumunun, olasılık hesaplarının, düz-ters ve sonsuz görüntünün, harçsız-çivisiz köprü yapımının, koni, elips, parabol vb şekillerin, Plateau kanunlarının, Pisagor Teoremi’nin, yol – hız ve hareket problemlerinin incelendiği deneyler ve zeka, mantık, dikkat ve hafıza gibi zihinsel yetenekleri kullanarak çözülen oyunlar; eğlenceyle öğrenmeyi bir arada sunarak çocukların “Matematiksel Düşünme”yi öğrenmelerine, dolayısıyla da matematiği sevmelerine yardımcı oluyor.

Tarih: 25 Ocak Salı/05 Şubat Cumartesi

Saat: 11:00 – 12:00 / 5 – 8 yaş // 13:00 – 14:00 / 9 – 14 yaş

Yer: Rahmi Koç Müzesi

Detaylı bilgi: [email protected]

Gezi: Ailemle Geziyorum / Geçmişe Yürüyüş Beyoğlu

Çocuklar İçin Etkinlikler-Sömestr 2022

“Ailemle Geziyorum” ekibi bu sömestr, çocukları Beyoğlu’nu keşfetmeye davet ediyor. Tünel’den başlayacak tur, İstiklal Caddesi boyunca devam edecek, önce St Antuan Kilisesi sonra Galatasaray en son da Sinema Müzesi turu ile devam edecek gezi; Beyoğlu’nun değişmez lezzeti profiterol ile taçlanıyor. 6-14 yaş arası ebeveynli katılım ile gerçekleşecek gezide tarihte bir yolculuğa çıkmaya hazır olun.

Tarih: 25 Ocak Salı/1 Şubat Salı

Saat: 13:30 – 15:30

Yer: Beyoğlu Tünel

Bilet: ailemlegeziyorum.com.tr

Tiyatro: Erik Çekirdeği

Çocuklar İçin Etkinlikler-Sömestr 2022

Lev Tolstoy’un aynı adlı öyküsünden uyarlanan, çocukların gelişimine katkı sağlayacak, pedagog onaylı, tek perde, müzikli çocuk oyunu. İnteraktif olması dolayısıyla çocukların ilgisini çeken Erik Çekirdeği, kurgusu ve müzikleri ile de diğer çocuk oyunlarından farklı özellikler gösteriyor.

Tarih: 30 Ocak Pazar

Saat: 14:00

Yer: Uniq İstanbul

Bilet: Passo

Atölye: Ekoloji Üreten Çocuk

Çocuklar İçin Etkinlikler-Sömestr 2022

İstanbul Çocuk Festivali’ndeki bu atölyede çocuklar insan hayatı ile doğanın birbirine nasıl bağlı olduğunu anlıyor, sürdürülebilir ekolojik yaşam biçimlerini öğreniyor. Eğitmenler bu atölyede çocuklara bitkileri tanıtıyor, onlara nasıl dokunmaları gerektiğini gösteriyor, bir tohumun bitkiye dönüşme sürecine şahit olmalarını sağlıyor. Atölyede kendi tohumlarını eken çocuklar bitkilerin tüm bakımlarını kendileri yaparak sorumluluk kazanıyor. Bu sayede merak ve hayal güçleri gelişen çocuklar, hız ve uyum dengeleri artarak, farklı takımlarda etkin çalışma becerisi kazanıyor.

Tarih: 31 Ocak/1-2-3 Şubat

Saat: 10:00

Yer: Watergarden Performans Merkezi

Bilet: Biletix

Atölye: Şaşırtan Galaksi Tasarım Atölyesi

Çocuklar İçin Etkinlikler-Sömestr 2022

Uzay ve tasarımın bir araya geleceği bu atölyede çocuklar, galaksiye doğru renkli ve yaratıcılık dolu bir yolculuğa çıkıyor. Kara delik, beyaz cüce ya da nötron yıldızı… Fakat bütün yıldızlar bunlardan biri olmadan önce kırmızı süper dev haline gelir. Bu atölyede, çocuklar kırmızı süper dev diğer adıyla ‘Nebula’dan ilham alacak ve farklı malzemeler kullanarak odalarında yer almak üzere kavanozlarında kendi parıltılı, masalsı galaksilerini üretecekler.

Tarih: 01 Şubat Salı

Saat: 12:30 / 7-12 yaş

Yer: İstanbul Oyuncak Müzesi

Detaylı bilgi: istanbuloyuncakmuzesi.com

Tiyatro: Çirkin Ördek Yavrusu

Çocuklar İçin Etkinlikler-Sömestr 2022

Çirkin ördek yavrusu dünyaya geldiğinde diğer kardeşlerine benzememektedir. Herkesin onunla alay ettiğini zanneder. Bu yüzden yaşadığı yerden uzaklaşıp ormanın derinliklerine gider. Yapayalnızdır. Ormanda karşılaştığı kara karga ile dost olur. Karga onun çok güzel bir ördek olduğunu söyler ve onu ikna eder. Anne ördek ile tavuk hanım da çirkin ördeği aramaktadır. Sonunda çirkin ördek ve arkadaşlarını bulurlar. Küçük ördek ise, artık üzülmediğini ve arkadaşlarının söylediği gibi güzel bir ördek olduğunu anlatır annesine, annesi ve tavuk hanım buna çok sevinirler ve küçük ördeği de yanlarına alıp evlerine dönerler. Dönüşte onları hoş bir sürpriz beklemektedir.

Tarih: 04 Şubat Cuma

Saat: 15:00

Yer: Caddebostan Kültür Merkezi

Bilet: Passo

Tiyatro: Külkedisi Masalı

Çocuklar İçin Etkinlikler-Sömestr 2022

Klasikleşmiş bir eser olan Külkedisi masalı müzikali, Oktay Şenol tarafından uyarlanıp yönetiliyor. Külkedisi, yalnız kalmış üvey annesi ve üvey kardeşleri tarafından kötü muamele görmektedir ve bir gün prensle buluşma şansını yakalar ama ne yazık ki saraya gidebilmesi için ne elbisesi ne de zamanı vardır. Karşısına bir anda kabak perisi çıkar ve Külkedisi’nin hayatı tamamen değişir. Klasik masal seven çocuklar için unutulmaz olan bu oyun sömestrin son etkinliği niteliğinde.

Tarih: 06 Şubat Pazar

Saat: 13:00 ve 15:00

Yer: Akasya Kültür Sanat

Bilet: Biletix

Hayal Türkmen Yılmaz
Hayal Türkmen Yılmaz Tüm Yazıları