preloader

Çocuklar İçin Etkinlikler – Şubat 2020

Çocuklar İçin Etkinlikler – Şubat 2020

Yazı Boyutu:

Şubat 2020 çocuk etkinlik takvimi hazır! İstanbul’da çocuklara yönelik etkinlikleri şimdi keşfedin.

Minikler için İstanbul’da gerçekleşecek en güncel tiyatro, bale ve müzikal gibi kültür-sanat etkinliklerine göz atmak için tıklayın!

Her yaş grubuna ve ilgi alanına yönelik farklı içeriğe sahip bir etkinlik, mutlaka sizin çocuğunuza da hitap edecektir. Yeter ki siz çocukları sanatla, doğayla, bilimle, etkinliklerle buluşturun, onların hayal gücü emin olun sizi bile çok şaşırtacak. Şubat ayındaki birbirinden yaratıcı ve keyifli atölyelerini, yeni tiyatroları, sergileri ve etkinlikleri OGGUSTO olarak sizler için derledik…

Pera Müzesi Öğrenme Programları

Çocuklar İçin Etkinlikler – Şubat 2020

Tarih: 15 Şubat Cumartesi

Yer: Pera Müzesi

Saat: 13:30 – 14:30

Detaylı bilgi ve rezervasyon için: 0212 334 99 00

Pera Öğrenme, Bozlu Sanat Yayınları iş birliğinde, ressam ve çocuk edebiyatı yazarı Can Göknil’in “Ressam Masalı” adlı kitabından yola çıkarak 8-11 yaş arasındaki çocuklara yönelik kitap okuma ve perküsyon atölyesi düzenliyor. 15 Şubat Cumartesi günü, saat 13.00-14.30 arasında gerçekleştirilecek üç aşamalı etkinlikte çocuklar, sanatın hem görsel, hem de işitsel boyutunu bir arada deneyimleyecekler.

Birlikte okuma ve resim yapmaya odaklanan atölyenin ilk bölümünde, Osman Hamdi Bey’in Suna ve İnan Kıraç Vakfı Oryantalist Resim Koleksiyonu’nda yer alan eserleri rehber eşliğinde ziyaret edilecek. Ardından genç katılımcılar, Can Göknil’in resim sanatı tarihimizde iz bırakan sanatçıları kaleme aldığı sanat tarihi kitabı “Ressam Masalı”nı yazarla birlikte okuyacak ve soru-cevap gibi interaktif yollarla eser üzerine düşünecekler. Çocukların ‘sanat’ ve ‘sanatçı’ kavramlarına yakınlaşmasını sağlamayı amaçlayan bu bölümde atölye katılımcıları ayrıca, Osman Hamdi Bey’in eserlerinden ilhamla resim yapacak ve ressamın dünyasını kendi yaratıcılıklarını kullanarak kavramaya çalışacaklar.

Atölyenin ikinci bölümünde Esma Ertel ve Murat Ertel’in “Ressam Masalı” adlı kitabından hareketle hazırladığı ses ve video enstalasyonlar izlenecek. Son bölümde ise çocuklar, perküsyon vasıtasıyla interaktif ve doğaçlama müzik yapmayı öğrenerek içlerindeki ve çevrelerindeki müziği keşfe çıkacaklar.

Soğuktan Korkmayan Tek Kuş

Çocuklar İçin Etkinlikler – Şubat 2020

Tarih: 8 Şubat Cumartesi

Yer: Kadıköy Boa Sahne – Kadıköy

Saat: 13:00

Bilet Fiyatı: 35 TL

Günışığı Kitaplığı’ndan çıkmış olan, Mine Kazmaoğlu’nun dilimize kazandırdığı Zoran Drvenkar’ın Çocuk Edebiyatı ödülüne layık görülen Soğuktan Korkmayan Tek Kuş adlı eseri Tiyatro Gülgeç tarafından 5 yaş üzeri herkesin izleyebileceği kukla tiyatrosu olarak sahneleniyor.

Riki, hayatının en soğuk ve uzun kışını yaşamaktadır. O yıl kış hiç bitmemiş, ilkbahar, yaz, hatta sonbahar hiç gelmemiştir. Sonunda sabrı tükenen Riki, bir sabah uyanır ve kışı bulup onunla konuşmaya ve onu gitmesi için ikna etmeye karar verir. Fakat kıştan önce karşısına tuhaf bir kuş çıkar. O, soğuktan korkmayan tek kuştur.

Mevsimlerin ve insan doğasının değişip dönüşebiliyor olmasının güzelliğini anlatan oyunumuz bize büyümek ve olgunlaşmakla ilgili gizli işaretler verir.

Satın Al

Robot Pinokyo

Çocuklar İçin Etkinlikler – Şubat 2020

Tarih: 9 Şubat Pazar

Saat: 15:00

Yer: İş Kuleleri – Levent

Bilet Fiyatı: Tam 33.50 TL – Öğrenci 23.50 TL

Carlo Collodi’nin bütün dünyada tanınan kahramanı Pinokyo, bu kez bir “robot çocuk” olarak tiyatro sahnesine çıkıyor.

Bugünün dünyasında iyilik, dostluk, paylaşmak, sevgi gibi kavramları öğrenmeye çalışan bir çocuk hangi engelleri aşmak, nasıl bulmacaları çözmek, nelerle yüzleşmek durumunda kalır? Pinokyo’nun hikayesi, aslında hepimizin büyüme ve insan olma hikayesi…

Yekta Kopan’ın yazdığı Robot Pinokyo Aslı Tandoğan’ın anlatımıyla sahneleniyor, 4 yaş üzeri tüm tiyatrosever çocuklara yönelik bu oyunu kaçırmayın…

Satın Al

Köpekler Bale Yapamaz

Çocuklar İçin Etkinlikler – Şubat 2020

Tarih: 15 Şubat Cumartesi

Saat: 13:00

Yer: SAHNE 42 / İninal Espor Arena

Bilet Fiyatı: 38.50 TL

Bir köpek düşünün diğer köpeklere hiç benzemeyen bir köpek. Tuvaletten su içmeyen, terlikleri ısırmayan, kedileri kovalamayan bir köpek. Bu köpek müzik dinlemeyi, dans etmeyi ve ay ışığını seviyor. Başta da söylediğimiz gibi diğer köpeklerden farklı, kendini köpek gibi hissetmeyen hatta kendini balerin zanneden bir köpek.

İmagineer Stage çocuk tiyatrolarını yeniden yorumlayarak daha interaktif, daha modern ve daha teknolojik hale getiren bir sahne sanatları deneyimi sunuyor. Türkiye’de ilk kez kullanılan animatronik kuklaları, özel efektleri, çocukları sahneye dahil eden konsepti ile Alfa Kuşağı çocukların tiyatroyu sevmelerini ve ilgilerini hiç kaybetmemelerini sağlamayı amaçlıyor.

İmagineer Stage’in yeni oyunu Köpekler Bale Yapamaz; 2 yaş üzeri tüm çocukları bu deneyimi yaşamaya davet ediyor.

Satın Al

{771838}

Tiyatro – Balerin Prensesler

Çocuklar İçin Etkinlikler – Şubat 2020

Tarih: 16 Şubat Pazar

Saat: 13:00

Yer: SAHNE 42 / İninal Espor Arena

Bilet Fiyatı: 45 TL

En küçük kardeş prenses Minüetin’e yaş gününde hediye olarak gelen kitaplar, büyük bir sırrın da anahtarı olur. Dileklerin gerçeğe dönüştüğü şaşırtıcı ve sihirli bir dünyanın kapılarını açacak gizemi keşfeden sarayın uşağı papyon ve balerin prensesler, büyük bir sürpriz ile karşılaşırlar. Bu sürpriz aslında yeni bir başlangıç olacaktır.

Babalarının krallığının tehlikeye girmesi üzerine Balerin Prensesler, ülkelerini kurtarmak için birlikte çalışmak zorunda kalacaklardır. Böylece sorunların üstesinden gelmek için aile birliğinin ne kadar önemli olduğunu öğreneceklerdir. Prenses rollerini balerinlerin canlandırdığı oyun minik tiyatroseverleri büyülü bir dünyaya davet ediyor.

Satın Al

Süper Kahramanım Atatürk

Çocuklar İçin Etkinlikler – Şubat 2020

Tarih: 21 Şubat Cuma

Saat: 15:30

Yer: Uniq Box – Maslak

Bilet Fiyatı: 51 TL

Leyla süper kahramanları çok seven on yaşında bir kızdır. Öğretmen babası Levent Bey, kafası ara ara gidip gelen dedesi Kurtuluş, en yakın arkadaşları rapçi Mete ve atletik Pelin ile çok mutlu bir hayatı vardır. Bir gün okula çocuklardan nefret eden bir müdire gelir. Müdire tüm teneffüsleri, oyunları, dansı ve müziği yasaklar. Çok sevdiği okulunun yavaş yavaş grileştiğini, tüm renklerinin solduğunu fark eden Leyla, onu eski renkli günlerine döndürebilmek için süper kahramanlar gibi güçlerinin olması gerektiğini düşünür. Ama bu elbette mümkün değildir. Kendini en umutsuz hissettiği gün dedesinin zihninde biriyle tanışır: O Mustafa Kemal Atatürk’tür. Artık hiçbir şey Leyla ve arkadaşları için eskisi gibi olmayacaktır. Atatürk’ün hiçbir süper gücü olmadan, arkadaşları ile nasıl hayallerinin peşinden gittiğini, zekası ve kararlılığıyla neler başardığını anlarlar. Arkadaşlarıyla bir plan yaparlar, amaçları bellidir: Okulu tekrar eski renklerine kavuşturmak ve ülkenin tüm çocuklarına En Süper Kahraman’ın kim olduğunu anlatmak.

Satın Al

Müzikal – Alaaddin

Çocuklar İçin Etkinlikler – Şubat 2020

Tarih: 22 Şubat Cumartesi

Saat: 13:00

Yer: MOİ Sahne – Mall of İstanbul

Bilet Fiyatı: 45 TL

Aladdin, zamanını Agrabah şehrinde pazardan yiyecek çalarak geçinen fakir bir gençtir. Ancak yaşam tarzına rağmen aslında Aladdin’in altın gibi bir kalbi vardır. Onun macerası, babası tarafından zorla evlendirilmeye çalışılan bir genç kızla tanıştığı zaman başlar. Bu genç kız aslında ülkenin sultanının kızı olan Prenses Yasemin’dir. Aladdin’in şansı, Kaplanağzı Mağarası’ndan sihirli bir lamba aldığında aniden değişir. Lambada, eğlenceye düşkün, neşeli ve 3 dileğini gerçekleştirme şansına sahip olan bir cin vardır. Aladdin’in lambanın cini sayesinde sevdiği kıza ulaşmaya çalışırken bilmediği şey ise Sultan’ın veziri Cafer’in hem Aladdin hem de lamba için kötü planları olduğudur.

Binbir Gece Masallarının en ünlüleri arasında yer alan Alaaddin, Tiyatro Temaşa ve GİST (Gösteri İstanbul)’in ortak yapımı ile tiyatro sever çocuklarla buluşuyor. 13 kişilik oyuncu kadrosuyla her yaştan izleyicinin keyifle izleyeceği müzikal; Alaaddin, Prenses Yasemin ve Sihirli Lambanın Cini’nin eğlenceli maceralarını keşfetmenizi bekliyor.

Satın Al

{771979}

Gösteri – Prof Pi Show

Tarih: 23 Şubat Pazar

Saat: 15:00

Yer: Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi

Bilet Fiyatı: 44 TL

Gösteri Sanatları alanında farklı ve cesur prodüksiyonlarla adından söz ettiren Gate; heyecan verici, fantastik ve sürreal tarzda ki eserlerine bir yenisini ekliyor. Prof. Pi Show; diyaloglarla anlatım yerine teatral-müzikal tarzıyla her yaştan, cinsiyetten, milletten, dilden, ülkeden, 7’ den 70’ e herkese hitap eden evrensel ve zamansız bir aile gösterisi. Bu özel yapım; fiziksel tiyatro ve mim teknikleri, folk ve karakter danslarının eklektik bir dizilim ile modernize edildiği koreografileri, hava ve yer akrobasileri, steampunk kostümleri, özel müzikleri, fantastik ve masalsı atmosferi ile izleyiciye eşsiz ve masalsı bir deneyim sunuyor. Ve hayal gücünüzü özgür bırakmanızı vaat ediyor.

Satın Al

Çocuk Oyunu – Fırtına: Beethoven – Shakespeare

Çocuklar İçin Etkinlikler – Şubat 2020

Tarih: 23 Şubat Pazar

Saat: 15:00

Yer: İş Sanat – İş Kuleleri

Bilet Fiyatı: Tam 33.50 TL Öğrenci 23.50 TL

New York’un en büyük sanat merkezi Lincoln Center’daki “Geveze Piyanist” konser serisi ile tanınan piyanist-besteci Emir Gamsız, doğaçlamanın annesi kabul edilen Spolin geleneğinin son temsilcilerinden oyuncu, oyun yazarı ve yönetmen Ege Maltepe ve Spolin-İst oyuncuları, son dönemde çıkan çocuk kitapları, yaratıcı drama ve çocuk gelişimi eğitimine kendini adayan oyuncu Ceyda Düvenci ile birlikte İş Sanat’ta.

Satın Al

Gösteri – Anadolu Ateşi “Kıvılcım”

Tarih: 29 Şubat Pazar

Saat: 14:00

Yer: Trump Sahne – Mecidiyeköy

Bilet Fiyatı: Birinci Kategori 68 TL- İkinci Kategori 45 TL

80 yetenekli çocuktan oluşan Anadolu Ateşi “Kıvılcım” Çocuk Grubu muhteşem bir şovla izleyicilerle buluşuyor.

Sibirya’dan Katar’a, Amerika’dan Japonya’ya 104 ülkede, 5000’den fazla canlı performans ile 45 milyon izleyiciye ulaşan Anadolu Ateşi Dans Topluluğu’nun, 4-16 yaş grubu 80 çocuktan oluşan Anadolu Ateşi Kıvılcım çocuk grubu muhteşem bir şova imza atmaya hazırlanıyor. Anadolu topraklarının zenginliklerinden derlenen koreografisi, etnik ve modern dans kurgusu ile her yaştan izleyiciyi büyüleyen Anadolu Ateşi Kıvılcım çocuk grubu gösterisi 29 Şubat Pazar günü sahneye taşınıyor.

Genel sanat yönetmenliğini Mustafa Erdoğan’ın üstlendiği, hazırlık ve çalışmaları yaklaşık 2 yıl süren bu gösteride, çocuklar, Anadolu Ateşi’nin efsaneleşmiş koreografisinin yanı sıra içinde akrobasi ve jimnastikte olan yeni bölümlerle birlikte 60 dakikalık performans sergiliyorlar.

Satın Al

{772022}

Tiyatro – Charlie’nin Çikolata Fabrikası

Çocuklar İçin Etkinlikler – Şubat 2020

Tarih: 29 Şubat / Cumartesi

Saat: 13:00 ve 15:00

Yer: Yasemin Yalçın Sahnesi / Bakırköy

Bilet Fiyatı: 39,50 TL

Dünyanın en ünlü çikolatacısı olan Willy Wonka, 5 altın bileti bulan 5 çocuğa daha önce kimsenin görmediği fabrikasını gezdirmeye karar verir. Bu fabrikada düzenlediği yarışmada birinci olan çocuğa da kimsenin bilmediği bir büyük ödül vardır. Diğer çocuklar altın bileti bulmak için farklı yollar denerken Charlie tamamen şans eseri bileti bulur ve macera başlar.

Çocuklarınızın eşlik ederek eğleneceği oyunda beş farklı çocuğun yarışmadaki hallerine, büyükbabanın sevgisine ve Willy Wonka’nın danslarına şahit olacaksınız. Pedagog onaylı müzikli çocuk oyunu Charlie’nin Çikolata Fabrikası tüm tiyatro sever çocukları bekliyor.

Satın Al

Hayal Türkmen Yılmaz
Hayal Türkmen Yılmaz Tüm Yazıları