preloader

Çocuklar İçin Etkinlikler – Sömestr 2021

Çocuklar İçin Etkinlikler – Sömestr 2021

Yazı Boyutu:

2021 Yarı Yıl Tatili çocuk etkinlik takvimi hazır! Çocuklara yönelik etkinlikleri keşfedin.

Tatil boyunca çocukları en mutlu edecek hem İstanbul’da hem de İstanbul dışındaki keyifli sömestir etkinliklerini keşfetmek için tıklayın!

Pandemi gölgesinde bir yüzyüze bir uzaktan devam eğitim-öğretim takviminde sömestr dönemi geldi çattı. Online eğitim sayesinde tüm platformlara kısa zamanda adapte olan çocuklar; arkadaşlarından, okullarından ve öğretmenlerinden uzakta güz eğitim dönemini tamamladılar ve üç haftalık yarı yıl tatile başlamak için günleri saymaya başladılar. Eğitim gibi atölyeler, kurslar ve etkinlikler de çevrimiçi formata adapte oldu ve keşfetmeniz için sizleri bekliyor.

Yer ve zaman kavramını değiştiren çocukları daha özgür kılan bu çevrimiçi etkinlikleri OGGUSTO olarak sizler için derledik…

Four Seasons Hotel Bosphorus Renkli Atölye Çalışmaları İle Sömestr Tatilini Keyifli Hale Getiriyor

Çocuklar İçin Etkinlikler – Sömestr 2021

İstanbul Boğazı’nın etkileyici manzarasına sahip konumuyla Four Seasons Hotel Bosphorus, çocukların yarı yıl tatil heyecanını birbirinden eğlenceli atölye çalışmaları ile karşılıyor. Çocuklar ve aileleri için özenle hazırlanan ve güzel anılar biriktirmelerini sağlayan renkli atölye çalışmaları sömestr tatilini daha da keyifli hale getiriyor.

Four Seasons Hotel Bosphorus, yarı yıl tatilini İstanbul’da geçirmek veya şehir içinde tatil duygusu yaşamak isteyen aileler için güvenli ve eğlenceli bir konaklama paketi sunuyor. Boğaz’ın eşsiz manzarasında resort deneyimi yaşamak isteyenlere özel hazırlanan paketler 1 gece konaklama ve Aqua Restaurant’ın özenli servisi ile sunulan leziz kahvaltısını içeriyor.

Four Seasons Hotel Bosphorus yarı yıl tatili boyunca küçük misafirlerini sevdikleriyle mutlu anılar biriktirmeye davet ediyor. Otel, 1-14 Şubat tarihleri arasında her gün 15–17:00 saatleri arasında aileler, 17-19:00 saatleri arasında ise çocuklar için eğitmenler eşliğinde birbirinden renkli atölye çalışmaları hazırladı. Çocuklar için ahşap boyama, manyetik örümcek ağı, el kuklası yapımı, kumbara tasarımı, çim adam yapımı gibi birbirinden eğlenceli atölye çalışmalarının yanı sıra aileler için de teraryum, çiçek buketi, sabun yapımı, kokulu taş yapımı gibi farklı atölye çalışmaları keyifli saatler yaşatıyor.

Lead With Care programı ile hijyen ve sosyal mesafe protokollerini titizlikle hayata geçiren Four Seasons Hotel Bosphorus’un konaklama paketlerinden yararlanmak isteyen misafirler, avantajlı seçeneklerle paket kapsamını genişletebilirler.

Detaylı bilgi ve rezervasyon için: 0552 381 11 11

Çevrimiçi (Online) Etkinlikler

Akbank Sanat

Akbank Sanat Çocuklara özel YouTube kanalı ile çocukları sanatın çeşitli dönemleri ile tanıştırıyor. Rönesans dönemi sanatçıları Leonardo Da Vinci, Michelangelo, Raphael’den Yunan sanatına, Mısır’dan Mezopotamya’ya farklı dönemlerin anlatıldığı videolarda baskı teknikleri ve çeşitli atölyeler de yer alıyor.

İstanbul Modern

Çocuklar İçin Etkinlikler – Sömestr 2021

İstanbul Modern, 25 Ocak-12 Şubat tarihleri arasında, okulların yarıyıl tatilinde çocuklara sanat dolu bir program sunuyor. Çocuklar bu programa çevrimiçi katılarak, müze uzmanları ile buluşup evlerinde sanat çalışmaları gerçekleştiriyor. Atölye çalışmaları 10.00-11.00 saatlerinde 4-7 yaş grubu çocuklar ve 11.30-12.30 saatlerinde 8-12 yaş grubu çocuklar için düzenleniyor.

Çocuklara Çevrimiçi Yarı Yıl Sanat Okulu farklı kavramlara odaklanan on atölye çalışmasını içeriyor. Çocuklar hafta içi her gün düzenlenen bu atölyelerin her birine, ayrı ayrı veya bir bütün olarak katılabiliyor. Atölyelerin beşine kayıt yaptıranlara avantajlı katılım koşulu sunuluyor.

Atölye çalışmaları, müzenin “Selma Gürbüz: Dünya Diye Bir Yer” sergisi, “Şakir Eczacıbaşı: Seçilmiş Anlar” sergisi, yeni koleksiyon sergisi, “Şimdinin Peşinde” ya da “Sanatçı ve Zamanı” sanal koleksiyon sergisinden gösterimle başlıyor. Çocuklar bu gösterimde, sanat yapıtlarını müze uzmanlarıyla birlikte çözümleyerek sanat tarihinden örneklerin ele alındığı kısa bir sunuma katılıyor. Ardından çevrimiçi atölyede çocuklar, müze uzmanının canlı olarak paylaşacağı sanat etkinliğini izlerken kendi sanat çalışmalarını yaratıyor. Sanat çalışmalarında her evde kolaylıkla bulunabilen nesne ve malzemeler kullanılıyor.

Detaylı bilgi: 2123347312 / www.istanbulmodern.org

İstanbul Oyuncak Müzesi

Frida ve Otoportresi” Tasarım Atölyesi

Çocuklar İçin Etkinlikler – Sömestr 2021

Tarih: 6 Şubat Cumartesi

Saat: 11:30

Eğitmen: Mihriban Mirap

Yaş Grubu: 6-11 yaş

Katılım Ücreti: 60 TL’dir.

Bu atölye çalışmasında çocuklar kıyafetleri ve düşünceleriyle popüler kültürün en önemli ikonlarından biri haline gelen Frida Kahlo’yu daha yakından tanıyacak. Eserlerinde kullandığı renkler ve figürler üzerinden dahil olduğu sanat akımı sürrealizm (gerçeküstücülük) üzerine sohbet edecek ve Kahlo’nun otoportrelerinden esinlenerek kolaj tekniği ile kendi otoportrelerini yapacak.

{771875}

“Picasso ve Kübik Şekiller” Kolaj Atölyesi

Çocuklar İçin Etkinlikler – Sömestr 2021

Tarih: 11 Şubat Perşembe

Saat: 11:30

Eğitmen: Mihriban Mirap

Yaş Grubu: 6-11 yaş

Katılım Ücreti: 60 TL

Sanat tarihinde “Kübizm” denilince akla gelen ilk sanatçı kuşkusuz Pablo Picasso. Çocuklar bu atölye ile geometrik şekiller üzerine bir yolculuğa çıkacak ve Picasso’nun eserlerini ve sanata getirdiği yeni teknikler üzerine sohbet edecek. Kendilerini birer sanatçı gibi düşleyecek ve geometrik şekilleri kağıtlardan keserek kolaj tekniği ile resimlerini oluşturacaklar.

Detaylı bilgi için tıklayın

Pera Müzesi

Çocuklar İçin Etkinlikler – Sömestr 2021

Pera Öğrenme, 26 Ocak – 13 Şubat 2021 tarihleri arasında, Yarıyıl Tatili Öğrenme Programları kapsamında 4-12 yaş gruplarına yönelik Zoom Meeting uygulaması üzerinden gerçekleşecek etkinliklerde, rehber eşliğinde yapılan 3 boyutlu çevrimiçi sergi turundan sonra, sergiye yönelik çeşitli atölyeler düzenliyor.

“Kristal Berraklığı” sergisi kapsamındaki atölyelerde doğaçlama hareket ile beden, deneylerle bilim, soyut düşünme ile felsefe çalışmaları yapılıyor, üç boyutlu tasarımlar yaratılıyor ve kumaş dokuma gibi teknikler kullanılıyor.

Katılımcılar atölye çalışmalarında karbon ayak izi, ekoloji, sürdürülebilirlik, geri dönüşüm ve şifa kavramlarını kristal ve minerallerin metaforları üzerinden öğreniyor.

Detaylı bilgi için tıklayın

Sakıp Sabancı Müzesi

Çizgi Film Yapımı Atölyesi (7-12 yaş)

Çocuklar İçin Etkinlikler – Sömestr 2021

İletişim teknolojileriyle beraber amatör düzeyde animasyon yapımı olanaklarının gelişmesinden yola çıkan programda, çocuklara tablet veya akıllı telefonlarında çizgi film çalışmaları yapmanın yolları öğretiliyor. Çizgi film okulu The Cartoon Mill’in kurucusu Fatih Küçük yürütücülüğünde, çevrimiçi ortamda gerçekleştirilecek derslerde, katılımcılara teknolojinin farklı yollarını keşfetme ve el becerilerini geliştirme imkânı sunuluyor.

Satın Al

{772903}

Tiyatro / Tavşan Patos

Çocuklar İçin Etkinlikler – Sömestr 2021

Tarih: 31 Ocak 2021 ve 06 Şubat 2021

Saat: 13:30

Bilet Fiyatı: 23.50 TL

Paula Coelho ’nun dünyaca bilinen yapıtı Simyacı ’dan esinlenerek yazılan bu oyunun kahramanı yavru bir tavşan. Tavşan Patos, bir gün uyuyakaldığı ormanda, birden uyandığında anne ve babasının yanında olmadığını görür. Tam o sırada önce Çınar Ağacı ’yla, Avcılar ’la, Çiftçi ’yle, Sincap ’la, Ateş Böceği ’yle, Baykuş ’la ve Kaplumbağa ’yla karşılaşır. Sabırla arayan tavşan, aradığını gene en başta yola çıktığı yerde bulur. Tüm bu yaşadıkları aslında onun yaşamla bütünleşmesidir. Ve artık o anne ve babası olmadan da yaşayabilen bir Tavşan olmuştur.

Yazan ve Yöneten: Hamit Demir

Müzik: İbrahim Metin Baltacı

Psikolojik Danışman: Ceren Özbay

Dramaturgi: Hamit Demir

Oynayan: Hamit Demir, Hale Üstün, Kadem Murat Demir, Reyhan Yücel

Satın Al

STEAM Uygulaması / Teknolojiyle İz Peşinde

Çocuklar İçin Etkinlikler – Sömestr 2021

Tarih: 26-28-30 Ocak – 1-3 Şubat

Bilet Fiyatı: 195 TL

Hiç adam asmaca, pac-man veya balon patlatma gibi oyunlar oynayarak ve eğlenceli kimya deneyleri yaparak kültürel mirasın gizeminin peşinden gittiğin oldu mu? Peki hiç kendin ürettiğiniz boyalarla resim yaptınız mı veya basit kırtasiye malzemeleri kullanarak kendi hologramınızı ürettiniz mi? İşte bu soruların cevapları sömestr tatilindeki Teknolojiyle İz Peşinde atölyelerinde!

Satın Al

Tiyatro / Temiz Bir Dünya

Çocuklar İçin Etkinlikler – Sömestr 2021

Tarih: 6 Şubat Cumartesi

Bilet Fiyatı: 12 TL

Bir ülkede savaş, açlık, kötülük hüküm sürüyorsa bundan tüm dünya etkilenir. Hayvanlar, doğa ve tüm canlılar nasıl ayakta kalır? Peki, temiz bir dünya için ne gereklidir? Kahramanlarımızla birlikte temiz bir dünya ya doğru yolculuğa çıkmaya hazırlanın…

Oyun oynarken toplarını pis pis krallığının bahçesine kaçıran Doğa ve Toprak, bu krallığın koruyucusu Bekçi Şakir le tanışırlar. Bekçi Şakir yıllar önce Pis pis krallığına gelmiş ve kral Cipis emrinde çalışmaya başlamıştır. Kral Cipis kötü olduğu kadar tüm dünyaya pislik ve mikrop yaymak istemektedir. Doğa ve Toprak Bekçi Şakir ile el ele vererek kralın bu planını bozmaya çalışacaklardır. Kahramanlarımız bakalım bu ülkeyi temiz bir dünyaya katabilecekler mi?

Satın Al

OGGUSTO Çocuk Editörü Hayal Türkmen Yılmaz’ın diğer yazılarını okumak için tıklayın.

Dünyadan en yeni haberleri ilk bilen olmak için OGGUSTO’nun haftalık e-bültenine kaydolun.

Hayal Türkmen Yılmaz
Hayal Türkmen Yılmaz Tüm Yazıları