preloader

Çocuklar İçin Etkinlikler – Ocak 2019

Çocuklar İçin Etkinlikler – Ocak 2019

Yazı Boyutu:

Ocak ayında çocuklarınızı götürebileceğiniz en güzel etkinlikleri OGGUSTO olarak sizler için derledik.

Minikler için İstanbul’da gerçekleşecek en güncel tiyatro, bale ve müzikal gibi kültür-sanat etkinliklerine göz atmak için tıklayın!

Yılın ilk ayı Ocak sömestr döneminin de gelişi ile birlikte etkinliklerle dopdolu. Şehirde çocuklara yönelik çeşitli sanat etkinlikleri, tiyatrolar, sergiler ve atölyeler keşfetmeniz için sizi bekliyor. Her yaş grubuna ve ilgi alanına yönelik farklı içeriğe sahip bir etkinlik, mutlaka sizin çocuğunuza da hitap edecektir. Yeter ki siz çocukları sanatla, doğayla, bilimle, etkinliklerle buluşturun, onların hayal gücü emin olun sizi bile çok şaşırtacak. Ocak ayında çocuklarla yönelik en güzel etkinlikleri listeledik.

ÇOCUKLAR KEŞFETSİN

Anne Çocuk Yogası

Çocuklar İçin Etkinlikler – Ocak 2019

Tarih: Ocak Ayı Her Cumartesi

Yer: Grand Hyatt

Bilet Fiyatı: Anne ve çocuk 180 TL, ikinci çocuk 50 TL

Grand Hyatt İstanbul’un, iş hayatı ve ev hayatının yoğun temposunda çocukları ile kaliteli ve gerçek vakit geçirmek isteyen ebeveynlere “Githa Yoga” ile ortaklaşa hazırladığı Anne Çocuk Yogası Ocak’ta başlıyor. Her cumartesi, 3 yaş ve üstü çocukların katılabileceği yoga eğitiminin açılışı Gizem Zor ile gerçekleşecek.

Satın Al

Gösteri-Fatih Ermiş ile Çocukça Şeyler

Çocuklar İçin Etkinlikler – Ocak 2019

Tarih: 05 Ocak Cumartesi

Yer: Akasya Kültür Sanat – Acıbadem

Saat: 13:00

Bilet Fiyatı: 40 TL

Çocukça Şeyler gösterisinde izleyiciler sahnedeki inanılmaz sihirbazlık gösterilerine şaşırmakla kalmayıp, sahnede sihirbaz olabilecek, illüzyon numaralarını bubble efektleriyle süsleyecek aynı zamanda kahkahalarla gülecek ve birçok sürpriz kazanma şansına sahip olacak.

Uluslararası birçok ödüle sahip olan Fatih Ermiş, Türkiye’de uzmanlığı çocuk gösterileri olan sayılı sihirbazdan biridir. Sihirbazlığın yanı sıra Türkiye’de sahnelenen pek çok başarılı çocuk müzikalinde sahne alan bir oyuncudur. Türkiye’de çocuklar için yazılmış en kapsamlı sihirbazlık kitabının da yazarıdır.

Satın Al

Gösteri – Magic Show For Kids

Çocuklar İçin Etkinlikler – Ocak 2019

Tarih: 5-31 Ocak

Yer: Uniq – Küçük Sahne / Maslak

Saat: Etkinlik gününe göre saatler değişmektedir

Bilet Fiyatı: VIP 75 TL – Salon 50 TL

Merlin Ödüllü ünlü sihirbaz ve psikolog Kubilay QB Tunçer, Aralık ayında 3-8 yaş arasındaki “akıllı çocuklarla” gösterilerini Küçük Sahne UNIQ’de sürdürüyor.

Yenilenen ve zenginleşen şovda sihir, eğlence ve yaratıcı düşünmeye davet bir arada sunuluyor.

Satın Al

Doğaçlama Atölyesi

Çocuklar İçin Etkinlikler – Ocak 2019

Tarih: 6-13-20-27 Ocak / Pazar

Yer: Açık Diyalog İstanbul – Teşvikiye

Saat: 13:00

Bilet Fiyatı: 4 Haftalık Atölye 590 TL

Açık Diyalog İstanbul doğaçlama atölyesi, eğitimini İsviçre ve Amerika’da tamamlamış oyuncu Deniz Kara tarafından yürütülüyor. 7-9 ve 10-12 yaş grubundaki çocuklara yönelik bu atölyenin kazanımları; gündelik hayatın tekdüzeliklerinden kurtulmak, yaratıcılık sınırlarını genişletmek, farklı rollere bürünmek ve kendi hikayelerini kurgulamak.

Satın Al

Çocuk Oyunu – Gezginci Şövalye

Çocuklar İçin Etkinlikler – Ocak 2019

Tarih: 22-24-27-30 Ocak

Yer: Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası

Saat: 15:00

Bilet Fiyatı: 10 TL

İstanbul Devlet Opera ve Balesi, Sihirli Flüt’ü Tamino’nun Rüyası’ndan sonra Gezginci Şövalye çocuk oyununu sahneye taşıyor.

Satın Al

Çocuk Sanat Festivali

Çocuklar İçin Etkinlikler – Ocak 2019

Tarih: 31 Ocak – 3 Şubat

Yer: Zorlu PSM / Zincirlikuyu

Saat: 10:00 – 19:30

Çocuk Sanat Festivali 3-15 yaş arası çocukları sanat ile buluşturmayı hedefliyor. Festival kapsamında gerçekleşecek birçok atölye ile çocukların el becerileri, özgüvenleri, bedensel ve fiziksel gelişimlerini arttırmak ve topluma faydalı bir birey olmaları amaçlanıyor. Resimden müziğe, mozaikten dramaya, animasyondan karikatüre, fotoğrafçılıktan uçurtma yapımına, dijital sanattan kodlamaya kadar geniş̧ yelpazede atölyeler gerçekleşecek. Bu atölyelere ek olarak tohumdan toprağa, hayvandan bitkiye doğa sevgisini sanat ile bağdaştırıp çocuklara çeşitli deneyimler kazandırmak da amaçlanıyor. Görme, işitme ve bedensel engelli çocuklar için beden perküsyonu, atölyeler ve film gösterimleri gibi farklı dallardaki etkinliklerle “her” çocuğa dokunmayı, bütün duyguların ve sanatın özel olduğunun vurgulanması hedefleniyor.

Satın Al

{771664}

ÇOCUKLAR YARATSIN

Pera Müzesi’nde Sömestr Atölyeleri

Çocuklar İçin Etkinlikler – Ocak 2019

Tarih: 19 Ocak – 1 Şubat

Yer: Pera Müzesi / Beyoğlu

Saat: 4-6 Yaş 11:00-13:00 / 7-12 Yaş 14:00-16:00

Bilet Fiyatı: 45 TL

4-6 yaş grubuna yönelik hazırlanan “Sahne Senin: Kuklanı Yarat, Oyuna Başla!” atölyesinde katılımcılar, ünlü yönetmen Parajanov’un ürettiği film sahnesi taslaklarını, kostümleri, obje ve resimleri inceledikten sonra bir oyun ve kukla tasarlıyor, geri dönüşüm malzemeleri, renkli evalar ve kartonlarla kendi sahnelerini ve dekorlarını kurguluyor.

7-12 yaş grubuna yönelik hazırlanan “Yırt-Kopar-Birleştir” atölyesinde sanatçı Gökçe İrten eşliğinde çocuklar, kolaj tekniğinin inceliklerini öğreniyor, ünlü yönetmen Parajanov’un yarattığı eserlerden yola çıkarak kompozisyonlarını kurguluyor.

Satın Al

İstanbul Modern’de Sömestr Atölyeleri

Çocuklar İçin Etkinlikler – Ocak 2019

Tarih: 21 Ocak – 1 Şubat

Yer: İstanbul Modern / Beyoğlu

Saat: 10:00-12:00 ve 13:30-15:30

Bilet Fiyatı: 150 TL

Dans Eden Resimler – 22 Ocak Salı 10.00-12.00; 29 Ocak Salı 13.30-15.30

Atölye çalışması sanatta hareketin nasıl temsil edildiğine ve hareketin izdüşümüne odaklanıyor. Program farklı performanslardan görüntülerin incelenmesi ve yorumlanması ile başlıyor. Ardından çocuklar, farklı tür müzik parçaları dinleyerek dans ediyor. Çocukların dans figürleri üretmeleri ve bu figürleri gerçekleştirirken resimler oluşturmalarıyla devam eden program, çocukların müze sergisinde yapacakları incelemeyle sona eriyor.

Çamurdan Heykeller – 22 Ocak Salı13.30-15.30; 29 Ocak Salı 10.00-12.00

Bu atölye çalışması, çocukları doğal bir malzemeyle çalışarak imgelem dünyalarını geliştirmeye davet ediyor. Programda çocuklar, İstanbul Modern’in sergilerinde yer alan bazı sanatçıların sanat çalışmalarında olduğu gibi kendi hikâyelerinden yola çıkıyor. Fiziksel özelliklerinin ötesinde kendi iç dünyalarına bakan çocuklar, kendini anlatma sanatının pek çok sıra dışı yöntemiyle tanışıyor. Alışkanlıklarını, korkularını, özgünlüklerini çamura form vererek somutlaştırıyorlar.

Satın Al

Robotik Tasarımlar Atölyesi

Çocuklar İçin Etkinlikler – Ocak 2019

Tarih: 12 Ocak Cumartesi

Yer: Rahmi M. Koç Müzesi

Saat: 13:00

Bilet Fiyatı: 67,50 TL

Rahmi M. Koç Müzesinde sergilenen, Fenerbahçe Vapuru’nun 2. Mevki Salonu’nda her hafta 4-14 yaş arası çocuklarla farklı atölye çalışmaları düzenleniyor.

Geleceğin küçük mühendislerinin hem sanayi öğrendiği, hem de kendilerine küçük robot arkadaşlar yarattığı 2 saat süren Robotik Tasarımlar atölyesi, 8-12 Yaş grubu çocuklarına hitap ediyor.

Satın Al

Sakıp Sabancı Müzesi Yarı Yıl Atölyeleri

Çocuklar İçin Etkinlikler – Ocak 2019

Tarih: 22 Ocak – 1 Şubat

Yer: Sakıp Sabancı Müzesi / Emirgan

Saat: 10:00-13:00 – 14:00-17:00

Bilet Fiyatı: Yarım gün (sabah veya öğle grubu) 125 TL, tam gün 200 TL

Sakıp Sabancı Müzesi’nin “Çocuk Eğitimi Programları” 2018 – 2019 eğitim ve öğretim yılının yarıyıl tatilinde yeni atölye çalışmalarıyla devam ediyor. Astronomi, sinema, pandomim gibi geniş bir yelpazeden seçilmiş konuların işleneceği atölyeler, 7 -11 yaş arası çocuklar için öğrenme sürecini eğlenceli bir deneyime dönüştürmeyi amaçlıyor.

ASTRONOMİ ATÖLYESİ

Astronomi biliminin, çocukların yaratıcılıklarını ve hayal güçlerini geliştirmek için sağladığı açılımlara odaklanan atölye çalışmasında, katılımcılardan kendilerini birer astronot olarak hayal etmeleri istenecek. Çocukların, bu hayallerini nasıl gerçekleştirebilecekleri üzerine düşünecekleri çalışmada, uzayda yaşam konusu da işlenecek. Atölye kapsamında aynı zamanda teleskopla güneş incelenecek ve gözlem teknikleri konusunda bilgi verilecek.

*Atölye çalışması Astronom İsmet Doğukan tarafından yürütülecektir.

MODERN PANDOMİM ATÖLYESİ

Çeşitli pandomim ve dans egzersizleri içeren atölye çalışmasında, çocuklara pandomim sanatını tanıtmanın yanı sıra onların hem fiziksel hem de zihinsel kondisyonlarını geliştirmek hedefleniyor. Atölye kapsamındaki egzersizlerle yeni bir oyun ortaya çıkaracak katılımcılar, bu süreçte kendi oyun kişiliklerini geliştirip sahneye taşıma imkânı bulacaklar, eğlenceli bir deneyim yaşayacaklar.

*Atölye çalışması pandomim sanatçısı Selen Lumiere tarafından yürütülecektir.

Satın Al

{771654}

ÇOCUKLAR İZLESİN

Tiyatro – Astro Ay’a Tırmanıyor

Çocuklar İçin Etkinlikler – Ocak 2019

Tarih: 05-19-27 Ocak

Yer: Das Das İstanbul / Ataşehir

Saat: 13:00

Bilet Fiyatı: 25 TL

En büyük hayali astronot olup uzaya gitmek olan Bağış, o gece yine gökyüzünü inceleyip, gözlem yapıp, notlar almaktadır. Gökyüzü her zamankinden daha hareketli ve eğlencelidir. Bu durum Bağış’ı çok heyecanlandırsa da uykusuna yenik düşmüş ve yatağına geçip uykuya dalmıştır. O gece gökyüzünün ona bir sürprizi vardır. Dostu Astro, Bağış’ı bir yolculuğa çıkaracak ve belki de böylece Bağış’ın hayalleri gerçek olacaktır. 3 yaş üstü çocuklar için uygun olan bu tiyatro Alper Baytekin’in yönetmenliğinde sahneleniyor.

Satın Al

Tiyatro – Goril

Çocuklar İçin Etkinlikler – Ocak 2019

Tarih: 05-12-19-26 Ocak / Her Cumartesi

Yer: Akbank Sanat / Beyoğlu

Saat: 11:30

Bilet Fiyatı: Tam 13 TL – Öğrenci 8 TL

Hannah gorilleri çok seven sevimli bir kızdır. Babası çok yoğun çalıştığından, onu her özlediğinde, gorilleriyle oynar. Keşke babası da bir goril olsa diye düşünür. Çünkü goriller oyun oynamayı çok severler. Babası doğum gününde ona bir goril hediye eder. Ama bu sıradan bir oyuncak değildir.

Akbank Sanat Çocuk Tiyatrosu İngiltere’nin en önemli çocuk tiyatrolarından Polka Theatre ile başlattığı beraberliğine, ünlü kukla ustası Roman Stefanski’ni başarılı rejisi ile devam ediyor.

Goril’in yazarı Anthony Browne, 40’ın üzerinde çocuk kitabı yazmıştır. 2000 yılında Çocuk kitaplarına verilen en büyük ödüllerden biri olan Hans Christian Andersen Ödülü’de Anthony Browne’a verilmiştir. Goril, İngiltere’de halk oylamasıyla seçilen “En İyi 10 Çocuk Kitabı” listesinde yer almıştır.

Satın Al

Tiyatro – Helikon

Çocuklar İçin Etkinlikler – Ocak 2019

Tarih: 6-7-13-14-20-21-27-28 Ocak

Yer: İstanbul Oyuncak Müzesi – Göztepe

Saat: 21:00

Bilet Fiyatı: 95 TL

Helikon, İstanbul Oyuncak Müzesi’nin bulunduğu köşkün tamamında gerçekleşen tek perdelik sürükleyici bir tiyatro deneyimi. Müze sözcüğünün kökeni; bilim ve sanat tanrısı Apollon ile birlikte yaşayan Musalar, yani ilham perileridir. Bu yarı tanrılar, hava karardıktan sonra zamanı bükerek ziyaretçileri müzedeki oyuncakların öykülerini anlatmaya, 1950’li yıllara götürüyor. Oyuna, 14 yaş üstü çocuklar kabul ediliyor.

Satın Al

Tiyatro – Pablo Picasso ve İlham Perileri

Çocuklar İçin Etkinlikler – Ocak 2019

Tarih: 12 Ocak Cumartesi

Yer: Tiyatro 34 – Kadıköy

Saat: 20:00

Bilet Fiyatı: 34 TL

Picasso bir türlü resim yapamamaktadır. Bir gece, evine gelen Mavi İlham Perileri sayesinde, tekrar resim yapmaya başlar. Bu Picasso’nun “Mavi Dönemini” anlatır. Hemen ardından başlayan “Pembe Dönem” ise, gelen Pembe İlham Perileri sayesinde başlar. Mavi ve Pembe Periler arasındaki çatışma, aslında Picasso’nun, içinde yaşadığı çatışmayı simgeler. Bu çatışmadan ortaya çıkan karmaşa, Picasso’nun “Kübik Döneme” geçmesine ve bu akımı oluşturmasına neden olur. Picasso’nun hayatından kesitleri ele alan oyun sanatseverler ile buluşmayı bekliyor.

Satın Al

{771602}

Gösteri – English Time with Tiggy Tiger

Çocuklar İçin Etkinlikler – Ocak 2019

Tarih: 12-20-22-25-29-31 Ocak

Yer: Uniq Küçük Sahne / Maslak

Saat: 13:00

Bilet Fiyatı: 69 TL

2-6 yaşındaki çocuklar için hareket, dans, müzik ve eğlence dolu bir interaktif İngilizce çocuk gösterisi English Time with Tiggy Tiger, Ocak ayında Küçük Sahne UNIQ’te…

Ana dili İngilizce olan Atölye Kids eğitmeni tarafından yürütülen bu etkinlikte çocuklar, İngilizce şarkılar, dans ve hikayeler eşliğinde, şekiller, renkler ve rakamlar gibi ilk İngilizce kelimelerini öğrenirken, masal anlatımı ile hayal güçlerini kullanacaklar. Bu etkinlikte çocuklara sevimli kaplan Tiggy Tiger eşlik edecek!

Satın Al

Pi Hanım’ın Tarifsiz Kurabiyeleri

Çocuklar İçin Etkinlikler – Ocak 2019

Tarih: 12-20 Ocak

Yer: Das Das / Ataşehir

Saat: 13:00

Bilet Fiyatı: 25 TL

Pi Hanım, çok ünlü bir aşçıdır. Mahallede herkes onu tanır ve çok sever. Özel günlerde tüm mahalleye kurabiye yapıp dağıtır ve birlikte afiyetle yerler. Mahalleli onu sadece kurabiyelerinden değil disipliniyle de tanır. O kadar dakik ve düzenlidir ki onunla yaşamak da bir o kadar zordur. Öyle ki, yıllardır mutfağında çalışan sakar yardımcısı Piti’yi sürekli işten kovar. ‘’Geleneksel Benekli Kediler Günü’’nde dağıtılacak kurabiyeleri yapmak için büyük bir sevinçle mutfağa giren Pi Hanım, beklemediği bir sürprizle karşılaşır. Her şeye rağmen kurabiyeler pişer mi dersiniz?” Alper Baytekin’in yönettiği oyun 3 yaş üzeri çocuklara yönelik.

Satın Al

Gösteri – Anadolu Ateşi “Kıvılcım”

Çocuklar İçin Etkinlikler – Ocak 2019

Tarih: 20 Ocak Pazar

Yer: Tim Show Center / Maslak

Saat: 15:00

Bilet Fiyatı: 90 TL – 70 TL – 50 TL – 30 TL

Sibirya’dan Katar’a, Amerika’dan Japonya’ya 98 ülkede, 285 şehirde 5000 canlı performans ile 40 milyon izleyiciye ulaşan Anadolu Ateşi Dans Topluluğu’nun, 4-16 yaş grubu 80 çocuktan oluşan Anadolu Ateşi “Kıvılcım” Çocuk Grubu muhteşem bir şova imza atmaya hazırlanıyor. Anadolu topraklarının zenginliklerinden derlenen koreografisi, etnik ve modern dans kurgusu ile her yaştan izleyiciyi büyüleyen Anadolu Ateşi Kıvılcım Çocuk Grubu gösterisi.

Genel sanat yönetmenliğini Mustafa Erdoğan’ın üstlendiği, hazırlık ve çalışmaları yaklaşık 2 yıl süren bu gösteride çocuklar, Anadolu Ateşi’nin efsaneleşmiş koreografisinin yanı sıra, içinde akrobasi ve jimnastikte olan yeni bölümlerle birlikte 60 dakikalık performans sergiliyorlar.

Satın Al

Tiyatro – Hayal Çalan Cadı

Çocuklar İçin Etkinlikler – Ocak 2019

Tarih: 26 Ocak Cumartesi

Saat: 12:00 ve 16:00

Yer: Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi

Bilet Fiyatı: 1.Kategori 20 TL / 2.Kategori 10 TL

Zorlu Holding’in miniklerin dev hayallerini perdeye taşıdığı “Bir Hayal Bir Oyun” yarışmasının dokuz yaşındaki birincisi Ceren Çiçek’in yazdığı, Hayal Çalan Cadı öyküsü tiyatro oyunu olarak Zorlu PSM’de sergileniyor. 3 dünyalı çocuğun cadılar dünyasındaki maceralarını konu alan, 6 yaş üstü çocuklara yönelik bu tiyatro oyununu, öyküden yorumlayarak yazan Serdar Saatman, yöneten Gaye Cankaya. “Hayal Çalan Cadı” hayallerin gerçeğe dönüştüğünü çocuklarına deneyimletmek isteyen aileleri bekliyor…

Satın Al

Tiyatro – Orman Lokantası

Çocuklar İçin Etkinlikler – Ocak 2019

Tarih: 27 Ocak Pazar

Yer: İş Sanat Konser Salonu / 4.Levent

Saat: 15:00

Bilet Fiyatı: Tam 33,50 TL / Öğrenci 23,50 TL

Bilindik masalların yeniden yorumlayan Evvel Zaman Dışından Masallar serisinin ilk oyunu Orman Lokantası, minik izleyicileri harika bir masala konuk olmaya davet ediyor. Yekta Kopan’ın kaleme aldığı, Serdar Biliş’in yönetmenliğini üstlendiği ve Sevinç Erbulak’ın anlatıcılığı ile hayat bulan Orman Lokantası, eğlenceli olduğu kadar öğretici mesajlarla dopdolu bir oyun. İş Sanat Konser Salonu’nda sergilenecek bu oyun 6 yaş üstü çocuklara hitap ediyor.

Satın Al

ÇOCUKLAR TATSIN

Dünyanın En Küçük ve Muhteşem Şefi “Le Petit Chef”

Tarih: 6-13 Ocak – Pazar

Yer: Dada Salon Art Gallery

Saat: 13:00

Bilet Fiyatı: 400 TL

Okan Bayülgen’in İstanbul’a kazandırdığı yeni etkinlik mekanı Dada Salon Art Gallery bu eğlenceli ve unutulmayacak deneyime ev sahipliği yapıyor!

“Projection Mapping” tekniğinin dünyadaki öncülerinden Skullmapping ekibi Filip Sterckx ve Antoon Verbeeck’in bu müthiş tasarımı, Dinner Time Story projesi ile Londra, Berlin, Dubai, Toronto, Baden Baden, Cenevre, Köln, Stokholm, Kahire ve Nashville’den sonra, sonunda kısa bir süre için İstanbul’da! Dada Salon Art Gallery’nin sanatla dolu baş döndürücü ortamında, her seferinde yalnızca 20 davetli… Ünlü kaşif Marco Polo’nun izinden, gizemli ve büyüleyici İpek Yolu boyunca, Fransa’dan Arabistan’a, Hindistan’dan Himalayalar’a, oradan da Çin’e uzanan 2 saatlik şaşırtıcı ve muhteşem bir yolculuk… Upuzun bir masa, İstanbul Fairmont Quasar Hotel’in uluslararası deneyime sahip ödüllü şefleri ve Le Petit Chef danışmanları tarafından titizlikle hazırlanmış 6 tabaklık enfes degüstasyon menüsü… Çarşamba, Cuma, Cumartesi geceleri 20:00’de, 4 yaş üzeri küçük misafirlerin de katılabileceği Pazar günleri ise 13:00’de…

Satın Al

USLA’dan Çocuklarla Cupcake Workshop’u

Çocuklar İçin Etkinlikler – Ocak 2019

Tarih: 25 Ocak Cumartesi

Yer: USLA – Mecidiyeköy

Saat: 12:00

Bilet Fiyatı: 180 TL

Minik şeflerin küçük elleriyle harika cupcake’ler yapıp süsleyeceği unutulmaz bir sömestr hediyesi USLA’dan çocuklara geliyor. Hem eğlenip hem de el becerilerini geliştirebilecekleri bu keyifli workshop ile çocuklarınız içindeki pastacıyı keşfedecek. Atölyede Çilek dolgulu cupcake Rainbow Buttercream yapımı ve renkli şekerlemelerle süsleme gerçekleştirilecek.

Satın Al

Hayal Türkmen Yılmaz
Hayal Türkmen Yılmaz Tüm Yazıları