preloader

Çocuklar İçin Etkinlikler - Nisan 2019

Çocuklar İçin Etkinlikler - Nisan 2019

Yazı Boyutu:

Şehirde çocuklara yönelik çeşitli sanat etkinlikleri, tiyatrolar, sergiler ve atölyeler keşfetmeniz için sizi bekliyor.

Minikler için İstanbul’da gerçekleşecek en güncel tiyatro, bale ve müzikal gibi kültür-sanat etkinliklerine göz atmak için tıklayın!

Her yaş grubuna ve ilgi alanına yönelik farklı içeriğe sahip bir etkinlik, mutlaka sizin çocuğunuza da hitap edecektir. Yeter ki siz çocukları sanatla, doğayla, bilimle, etkinliklerle buluşturun, onların hayal gücü emin olun sizi bile çok şaşırtacak. Nisan ayında çocuklarla yönelik en güzel etkinlikleri OGGUSTO olarak sizler için derledik.

ÇOCUKLAR KEŞFETSİN

Mamut Art 2019 – Çocuk Atölyeleri

Çocuklar İçin Etkinlikler - Nisan 2019

Tarih: 6-7 Nisan

Yer: Küçük Çiftlik Park

Saat: 12:00-17:00

Rezervasyon: (0546) 629 80 88 ya da [email protected]

6-7 Nisan 2019 tarihleri arasında Küçük Çiftlik Park’ta gerçekleştirilecek Mamut Art 2019 kapsamında Mamut Art Çocuk Atölyeleri The Nest iş birliği ile düzenleniyor.

Sihirsel, eğlenceli ve bol keşifli atölye programı, çocukların doğalında var olan yaratıcılık ve hayal gücünden ilham alarak bol malzemeli alanlara keşifler yapmasını sağlamayı hedefliyor. Temel Mottosu Yap, Keşfet, Harekete Geç, Şaşır, Eğlen olan atölyeler de; çocuklar birlikte çalışmayı deneyimleyecek ve hayal gücünü aktarmanın tadına vararak eğlenecekler. Mamut sanatçıları gibi küçük sanatçıların da Atölyeler sonucunda çıkacak şaheserlerin sergilendiği özel bir alan oluşturulacak.

Saat 12.00-17.00 arası gerçekleşecek atölyeler 40 dakika sürecek, atölyelere 6 yaş altı çocuklar ebeveynleri ile katılabilecek.

Baby on The Fest Başlıyor

Çocuklar İçin Etkinlikler - Nisan 2019

Tarih& Saat: 29 Mart Cuma / 10.00 – 20.00 // 30 Mart Cumartesi/ 10.00-18.00

Yer: Raffles İstanbul/ Melisa Salonu

Bilet Fiyatı: Ücretsiz

Buse Terim ve Terim Events organizasyonu ile annelere özel ilk kez “Baby on The Fest” düzenleniyor. Girişimci annelerin kurmuş olduğu 10 markanın bir araya gelerek, Buse Terim önderliğinde ortaya çıkardığı, anne ve çocukların ihtiyaçlarına yönelik, 40 markanın yer alacağı organizasyonda, anne ve anne adaylarını keyifli etkinlikler bekliyor. Tüm markaların yaz koleksiyonlarını özel indirimle sunacağı festivale giriş ve tüm etkinliklerin takibi ücretsiz.

Alışverişin yanı sıra eğitici ve öğretici konulara da yer veren Baby on The Fest’te Eğitim Bilimci Dr. Özgür Bolat, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Furkan Kayabaşoğlu, Çocuk Diş Hekimi Neşve Kayabaşoğlu, Uyku Meleği Kurucusu ve Uyku Koçu Seride Samurkaş ve Diyetisyen Berrin Yiğit konuşma yapıyor.

Gösteri-Fatih Ermiş ile Çocukça Şeyler

Çocuklar İçin Etkinlikler - Nisan 2019

Tarih: 06 Nisan – Cumartesi

Yer: Akasya Kültür Sanat – Acıbadem

Saat: 13:00 – 15:00

Bilet Fiyatı: 30 TL

Çocukça Şeyler gösterisinde izleyiciler sahnedeki inanılmaz sihirbazlık gösterilerine şaşırmakla kalmayıp sahnede sihirbaz olabilecek, illüzyon numaralarını bubble efektleriyle süsleyecek aynı zamanda kahkahalarla gülecek ve birçok sürpriz kazanma şansına sahip olacak.

Uluslararası birçok ödüle sahip olan Fatih Ermiş, Türkiye’de uzmanlığı çocuk gösterileri olan sayılı sihirbazdan biridir. Sihirbazlığın yanı sıra Türkiye’de sahnelenen pek çok başarılı çocuk müzikalinde sahne alan bir oyuncudur. Türkiye’de çocuklar için yazılmış en kapsamlı sihirbazlık kitabının da yazarı.

Satın Al: http://www.biletix.com/etkinlik/YEJ03/TURKIYE/tr

{771875}

Sinema – Köpek Filmi

Çocuklar İçin Etkinlikler - Nisan 2019

Tarih: 12 Nisan – Cumartesi

Yer: Pera Müzesi

Saat: 13:30

Bilet Fiyatı: 10 TL

5-16 Nisan tarihlerinde IKSV 38. İstanbul Film Festivali sanatseverlerle buluşacak. Festival kapsamında Pera Müzesi’nde Cem Hakverdi yönettiği “Köpek Filmi” sinemaseverler ile buluşuyor.

Sokak köpeklerini çevremizde görmeye alışkınız. Yaşam koşulları hakkındaki düşüncelerimiz etrafımızda gördüklerimizle sınırlı. Oysa Türkiye’de yüz binlerce sokak köpeği yerleşim merkezlerinden uzakta, çok zor şartlarda yaşam mücadelesi veriyor. Bu köpeklerin çok azı hayatta kalabiliyor; o da hayvanseverlerin olağanüstü çabası sayesinde. Ne acıdır ki bu köpeklerin hepsinin bugünü ve yarını insana bağlı. İnsan ne isterse, insan ne söylerse, insan ne yaparsa onlar için o olacak.

Satın Al

Sihirli, Lezzetli, Masal gibi Paskalya Kutlaması

Çocuklar İçin Etkinlikler - Nisan 2019

Tarih: 21 Nisan Pazar

Yer: Hilton İstanbul Bosphorus

Saat: 12:00 – 15:00

Bilet Fiyatı: Paskalya Brunch’ı yetişkinler için 225 TL; 3-11 yaş arası çocuklar için yüzde 50 indirimli ve 0-3 yaş arası çocuklar için ücretsiz

Hilton İstanbul Bosphorus, Paskalya Bayramı’nda masal gibi bir gün geçirmek isteyen minikler ve ebeveynler için çok özel bir etkinliğe imza atıyor. KidsNook Masal Akademisi işbirliği ile 3 -11 yaş arası çocuklar için gerçekleşecek “Kidsnook Alice Harikalar Diyarında Masal Anlatımı ve Sihirbazlık Gösterisi” minik misafirlerin hayal dünyalarını geliştirirken; muhteşem Boğaz manzarası ile büyüleyen Bosphorus Terrace’ta hazırlanacak Paskalya büfesi tüm konuklara eşsiz bir lezzetler sunacak.

Ayrıntılı bilgi ve rezervasyona 0212 315 60 14 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Boğaz Manzarası Eşliğinde Lezzeti ve Eğlenceli Paskalya Kutlaması

Çocuklar İçin Etkinlikler - Nisan 2019

Tarih: 21 Nisan Pazar

Yer: Conrad İstanbul Bosphorus

Saat: 12:00 – 15:00

Paskalya ruhunu sevdikleriyle keyifli şekilde yaşamak isteyenler, Conrad İstanbul Bosphorus Manzara Restaurant’ta, çok özel bir etkinliğe davetliler. Kurulacak “Paskalya Brunch Büfesi” ile konuklar bir yandan lezzete doyarken Good For All Kids işbirliği ile düzenlenecek olan tasarım atölyesi ise minik misafirlerin eğlencesi bol saatler geçirecekler. Tasarım ve eğlenceyi harmanlayan Design Meets Authenticity isimli atölye çalışmasında, minik konuklar öğrenirken yeni tasarımlar ortaya koyacaklar.

Atölye çalışmasında minik misafirler bir yandan kumaş, strafor zeminler ve akrilik boyalar gibi birçok farklı sanat malzemesiyle çalışma fırsatı bulurken; diğer yandan Boğaz’ın simgesi İstanbul martılarını ve onların yumurtalarını konu edecekleri birbirinden renkli tasarımlar yapacaklar.

Conrad İstanbul Bosphorus’un zengin “Paskalya Brunch Büfesi” ücreti kişi başı bir prosecco dahil 230 TL, 0 – 6 yaş arasındaki minik misafirler için ücretsiz, 6 – 12 yaş arası misafirlere ise %50 indirimli.

Cezeri’nin Olağanüstü Makineleri Sergisi

Çocuklar İçin Etkinlikler - Nisan 2019

Tarih: 29 Nisan’a kadar her gün

Yer: Uniq / Maslak

Ziyaret Saatleri: Pazartesi:12.00-18.00 – Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma: 10.00-18.00 – Hafta Sonu: 10.00-19.00

Bilet Fiyatı: Tam 34 TL Öğrenci 16 TL

Anadolu’nun on binlerce yıllık tarihinin belki de en kaotik dönemlerinden birinde kurulan sıra dışı bir devlet: Artuklular. Selçuklular’ın, Eyyubiler’in, Haçlılar’ın, Bizans’ın ve diğer Anadolu Türk Beyliklerinin amansız bir hakimiyet mücadelesine giriştiği dönemde; bilimi, teknolojiyi, sanatı ve şehirleşmeyi bir an olsun elden bırakmayan bu sıra dışı devletin o dönemki dahi mühendisi Cezeri’nin olağanüstü makineleri ve buluşları bugün bile insanlığa ilham kaynağı olmaya devam ediyor.

“Tarihine bak, geleceği yaz!” ilkesinden hareketle hazırlanan sergi, Cezeri’nin kendinden öncekilerden devraldığı ve kendinden sonrakilere benzersiz bir katkıyla devrettiği o muhteşem teknik ve bilimsel mirası dönemin kültürel atmosferini de yansıtacak şekilde ziyaretçilere ulaştıracak. Hem büyük mühendis Cezeri’nin olağanüstü makineleri hem de bilim ve teknoloji tarihinin kilometre taşları olarak değerlendirilebilecek gelişmeler, İstanbul Cezeri Müzesi’nin girişimiyle Uniq Expo’da.

Satın Al

ÇOCUKLAR İZLESİN

Tiyatro – Goril

Çocuklar İçin Etkinlikler - Nisan 2019

Tarih: 06-13-20-27 Nisan

Yer: Akbank Sanat / Beyoğlu

Saat: 11:30

Bilet Fiyatı: Tam 13 TL – Öğrenci 8 TL

Hannah gorilleri çok seven sevimli bir kızdır. Babası çok yoğun çalıştığı için onu her özlediğinde gorilleriyle oynar. Keşke babası da bir goril olsa diye düşünür. Çünkü goriller oyun oynamayı çok severler. Babası doğum gününde ona bir goril hediye eder. Ama bu sıradan bir oyuncak değildir.

Akbank Sanat Çocuk Tiyatrosu İngiltere’nin en önemli çocuk tiyatrolarından Polka Theatre ile başlattığı beraberliğine, ünlü kukla ustası Roman Stefanski’ni başarılı rejisi ile devam ediyor.

Goril’in yazarı Anthony Browne, 40’ın üzerinde çocuk kitabı yazmıştır. 2000 yılında Çocuk kitaplarına verilen en büyük ödüllerden biri olan Hans Christian Andersen Ödülü’de Anthony Browne’a verilmiştir. Goril, İngiltere’de halk oylamasıyla seçilen “En İyi 10 Çocuk Kitabı” listesinde yer almış.

Satın Al

Tiyatro-Astro Ay’a Tırmanıyor

Çocuklar İçin Etkinlikler - Nisan 2019

Tarih: 06 Nisan – Cumartesi

Yer: Das Das İstanbul / Ataşehir

Saat: 13:00

Bilet Fiyatı: 30 TL

En büyük hayali astronot olup uzaya gitmek olan Bağış, o gece yine gökyüzünü inceleyip, gözlem yapıp, notlar almaktadır. Gökyüzü her zamankinden daha hareketli ve eğlencelidir. Bu durum Bağış’ı çok heyecanlandırsa da uykusuna yenik düşmüş ve yatağına geçip uykuya dalmıştır. O gece gökyüzünün ona bir sürprizi vardır. Dostu Astro, Bağış’ı bir yolculuğa çıkaracak ve belki de böylece Bağış’ın hayalleri gerçek olacaktır. 3 yaş üstü çocuklar için uygun olan bu tiyatro Alper Baytekin’in yönetmenliğinde sahneleniyor.

Satın Al

{771838}

Tiyatro – Sen Yaz Ben Oynarım

Çocuklar İçin Etkinlikler - Nisan 2019

Tarih: 06 Nisan – Cumartesi

Yer: Tiyatro Ak’la Kara – Kadıköy

Saat: 14:00

Bilet Fiyatı: 34 TL

Çocukların katılımıyla yazılıp oynanan Sen Yaz Ben Oynarım, Tiyatro Ak’la Kara’da!

Bu oyun çocukların katılımı ile yazılıp oynanıyor ve her seferinde bambaşka bir macera yaşanıyor. Bu doğaçlama müzikli gösteri, çocukların hayallerini, fikirlerini, duygularını, seslerini istiyor. Bu harika fikirleri de oyuncularımız o esnada gerçek bir tiyatro oyununa dönüştürüyor.

Arda Aydın’ın yazıp yönettiği oyun, izleyicileri ile herhangi bir yerde geçebilir. Uzaylılardan prenseslere, hayvanlardan meyvelere herkes kahraman olabilir.

Satın Al

Tiyatro – Prof Pi Show

Tarih: 14 Nisan – Pazar

Yer: Artı Sahne / Mecidiyeköy

Saat: 16:00

Bilet Fiyatı: Tam: 68.00 TL – Öğrenci, Çocuk : 45.00 TL

Hayal gücünüzün sınırları yeniden çizilecek…

Gösteri Sanatları alanında farklı ve cesur prodüksiyonlarla adından söz ettiren Gate; heyecan verici, fantastik ve sürreal tarzda ki eserlerine bir yenisini ekliyor. Prof. Pİ Show; diyaloglarla anlatım yerine teatral-müzikal tarzıyla her yaştan, cinsiyetten, milletten, dilden, ülkeden, 7’ den 70’ e herkese hitap eden evrensel ve zamansız bir aile gösterisi. Bu özel yapım; fiziksel tiyatro ve mim teknikleri, folk ve karakter danslarının eklektik bir dizilim ile modernize edildiği koreografileri, hava ve yer akrobasileri, steampunk kostümleri, özel müzikleri, fantastik ve masalsı atmosferi ile izleyiciye eşsiz ve masalsı bir deneyim sunuyor. Ve hayal gücünüzü özgür bırakmanızı vaat ediyor.

Satın Al

Tiyatro-Pi Hanım’ın Tarifsiz Kurabiyeleri

Çocuklar İçin Etkinlikler - Nisan 2019

Tarih: 07 – 20 Nisan Cumartesi

Yer: Das Das / Ataşehir

Saat: 13:00

Bilet Fiyatı: 30 TL

Pi Hanım, çok ünlü bir aşçıdır. Mahallede herkes onu tanır ve çok sever. Özel günlerde tüm mahalleye kurabiye yapıp dağıtır ve birlikte afiyetle yerler. Mahalleli onu sadece kurabiyelerinden değil disipliniyle de tanır. O kadar dakik ve düzenlidir ki onunla yaşamak da bir o kadar zordur. Öyle ki, yıllardır mutfağında çalışan sakar yardımcısı Piti’yi sürekli işten kovar. ‘’Geleneksel Benekli Kediler Günü’’nde dağıtılacak kurabiyeleri yapmak için büyük bir sevinçle mutfağa giren Pi Hanım, beklemediği bir sürprizle karşılaşır. Her şeye rağmen kurabiyeler pişer mi dersiniz?” Alper Baytekin’in yönettiği oyun 3 yaş üzeri çocuklara yönelik.

Satın Al

Tiyatro – Lunapark Gezegeni

Çocuklar İçin Etkinlikler - Nisan 2019

Tarih: 6-7-13-14 Nisan

Yer: Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi

Saat: 12:00

Bilet Fiyatı: 1.Kategori 20 TL / 2.Kategori 10 TL

Mehmet Zorlu Vakfı’nın sevilen oyunu Lunapark Gezegeni Zorlu PSM – Turkcell Platinum Sahnesi’nde minik tiyatro severler ile buluşuyor. Şehrin tüm çocukları Lunapark Gezegeni’ne gitmek için sıraya girmişlerdir. Eğlencenin sınırsız olduğu bu gezegene gidebilmenin tek şartı hayallerini vermektir. Çocuklar da sınırsız eğlenebilmek için hayallerinden vazgeçmişlerdir. Biri hariç; Sançoz. Dedektif Holmes’in uçan arabasıyla tüm dünyayı kurtarmamak için büyük bir maceraya atılacaktır. Böylece eğlence dolu Lunapark Gezegeni’nin kapıları aralanacaktır. Müzik, dans ve birçok sanatı bünyesinde barındıran oyunda rol alan profesyonel oyuncu ve dansçılar çocuklara sınırsız bir hayal dünyasının kapılarını açıyor. Oyun 4 yaş ve üzeri tüm çocuklara keyifli saatler geçirtmek için Zorlu PSM Sahnesi’nde gösterimde.

Satın Al

ÇOCUKLAR GEZSİN

Ailemle Geziyorum – Mimar Sinan’ın Şifreleri

Çocuklar İçin Etkinlikler - Nisan 2019

Tarih: 09 Nisan Salı

Yer: Başlangıç Noktası: Süleymaniye Camii – Bitiş Noktası: Şehzade Camii

Saat: 13:00-16:00

Bilet Fiyatı: 200 TL

Sacred7 Travel’ın Ömer Kokal danışmanlığında düzenlenen tur, küçük kaşifleri büyük üstat Mimar Sinan’ın eserlerini keşfetmeye çağırıyor. Turda Mimar Sinan’ın “Çıraklık eserim” dediği Şehzade Camisi ve “ustalık eserim” dediği Süleymaniye, İstanbul’un ortasını gösteren yeşil taş, Şehzade Camisi’ne giden gizli geçit, bir zamanlar İstanbul’a su taşıyan yüksek kemerler ve Vefa bozacısı keşfedilecekler arasında. Mimar Sinan’ın ilginç yaşamının ve dehasının detaylarının öğrenileceği bu tur 5-12 yaş arası çocuklar ve aileleri için düzenleniyor.

Satın Al

Oyun Kampta – Kaz Dağları Nature Camp

Çocuklar İçin Etkinlikler - Nisan 2019

Tarih: 20 – 22 Nisan

Yer: Kaz Dağları

Kaz Dağları oksijen yoğunluğu ile dünyanın sayılı bölgelerinden biri, hatta İsviçre Alpleri ile oksijen deposu konusunda yarışıyor… Oyun Kampta ekibi Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na özel bir kamp düzenliyor. Tüm çocukları Kaz Dağları’nın doğa güzelliklerini keşfetmeye, Homeros İlyada Destanı ve Sarıkız Efsanesini yaşamaya davet ediyor.

Çocukların her zaman ön planda olduğu, çocukların bir birey olmasına önem verildiği atölyeleri ile önce çıkan Oyun Kampta ekibinin bu gezideki teması ise çocuk bayramına özel olarak “Çocuk Hakları”. Orman yürüyüşlerinden doğada sanat atölyelerine, köy hayatını deneyimlemekten kamp hayatına kadar çeşitli etkinlikler 3-10 yaş arası tüm çocukları ve ailelerini bekliyor.

Satın Al

Hayal Türkmen Yılmaz
Hayal Türkmen Yılmaz Tüm Yazıları