preloader

Çocuklar İçin Etkinlikler – Mayıs 2019

Çocuklar İçin Etkinlikler – Mayıs 2019

Yazı Boyutu:

Şehirde çocuklara yönelik çeşitli sanat etkinlikleri, tiyatrolar, sergiler ve atölyeler keşfetmeniz için sizi bekliyor. Mayıs etkinliklerine göz atın.

Minikler için İstanbul’da gerçekleşecek en güncel tiyatro, bale ve müzikal gibi kültür-sanat etkinliklerine göz atmak için tıklayın!

Şehirde çocuklara yönelik çeşitli sanat etkinlikleri, tiyatrolar, sergiler ve atölyeler keşfetmeniz için sizi bekliyor. Her yaş grubuna ve ilgi alanına yönelik farklı içeriğe sahip bir etkinlik, mutlaka sizin çocuğunuza da hitap edecektir. Yeter ki siz çocukları sanatla, doğayla, bilimle, etkinliklerle buluşturun, onların hayal gücü emin olun sizi bile çok şaşırtacak. Mayıs ayında çocuklarla yönelik en güzel etkinlikleri OGGUSTO olarak sizler için derledik.

ÇOCUKLAR KEŞFETSİN

Zorlu PSM Caz Festivali’nde Çocuk Atölyeleri

Yer: Zorlu PSM
Tarih & Saat:

4 Mayıs Cumartesi – 17.30 // Zuhal Müzik – Jazz’ın En Eğlenceli Hali
19 Mayıs Pazar – 14.30 // 3 Boyutlu Pop-Up Kolaj Atölyesi

26 Mayıs Pazar – 14.30 & 15.30 // Efsaneler Atölyesi

Bilet Fiyatı: Atölyeler ücretsizdir

Çocuklar İçin Etkinlikler – Mayıs 2019

Caz Festivali’nin 5 haftaya yayılan dopdolu programında; müziğin efsane isimlerinin ve genç yeteneklerin dikkat çekici performanslarının yanı sıra, sanatın farklı alanlarında gerçekleşecek birbirinden çeşitli etkinlikleri ile sanatseverleri ağırlıyor.

Festival kapsamında çocuklar da unutulmamış ve birbirinden keyifli atölyeler ile jazz müziğini keşfe çıkıyorlar. Zuhal Müzik – Jazz’ın En Eğlenceli Hali atölyesiyle, miniklerin sanata dokunmalarını amaçlayan, 6-10 yaş grubuna özel bir dille cazın melodilerini yayan en bilindik enstrümanlar tanıtılacak. 3 Boyutlu Pop-Up Kolaj Atölyesi’nde minikler topladıkları malzemeleri kesip yapıştırarak müzik temalı kolajlar hazırlayacak. Efsaneler Atölyesi’nde ise çocukların dünyaca ünlü sanatçıları keşfetmeleri oyun temasıyla keyifli bir hal alacak.

Detaylı bilgi ve rezervasyon: www.zorlupsm.com

“Mürekkepten: Çin Güncel Sanatından Yorumlamalar” Sergisi Çocuk Atölyeleri

Yer: Pera Müzesi

Tarih & Saat:

4-6 yaş // Geometrik Desenler, Formsuz Renkler

04 Mayıs Cumartesi 11:00-13:00

05 Mayıs Pazar 12:30- 14:30

25 Mayıs Cumartesi 11:00-13:00

7-12 yaş // Hayalleri Yorumlamak: Monobaskı

04 Mayıs Cumartesi 14:00-16:00

05 Mayıs Pazar 15:00-17:00

Çocuklar İçin Etkinlikler – Mayıs 2019

Pera Müzesi Öğrenme Programları, “Mürekkepten: Çin Güncel Sanatından Yorumlamalar” sergisi kapsamında 4-6 ve 7-12 yaş grubu çocuklara yönelik çeşitli atölyeler düzenliyor. Atölyelerde katılımcılar, Çin mürekkep sanatını incelerken, manzara ve doğa görünümleri gibi mürekkep resminin alışılageldik konularında renk, form ve tipografi çalışmaları gerçekleştiriyor.

4-6 yaş grubuna yönelik hazırlanan “Geometrik Desenler, Formsuz Renkler” atölyesi, “Mürekkepten” sergisinde yer alan sanatçı Xu Hongming’in eserlerinden ilham alıyor. Katılımcılar bu atölyede, farklı geometrik şekillerdeki krapon kağıtları ve suyla renklerin kağıt yüzeyde dağılışını gözlemliyor. Ardından suyun yönlendirmesiyle dağılan mürekkep ve renklerden resmini hazırlıyor. Atölye, çocukların geometrik şekilleri öğrenmelerini ve görselleştirme yeteneklerini geliştirmelerini hedefliyor.

Çocuklar İçin Etkinlikler – Mayıs 2019

7-12 yaş grubuna yönelik hazırlanan “Hayalleri Yorumlamak: Monobaskı” atölyesinde katılımcılar, akrilik boya kullanarak, parmakları veya tahta çubuklar aracılığıyla hayal gücünün ortaya çıkardığı formlar üzerinden monobaskı tekniği ile çalışıyor. Her alınan baskının birbirinden farklı olduğu bu atölye, çocukların konsantrasyonunu geliştirmeyi hedefliyor.

Detaylı bilgi ve rezervasyon: 0212 334 99 00 (4) / [email protected]

Japon Sanat Festivali

Tarih: 4-5 Mayıs

Yer: UNIQ Hall

Saat: 13:00 – 17:00

Bilet Fiyatı: Festival girişi, sergi ve konferanslar ücretsizdir.

Çocuklar İçin Etkinlikler – Mayıs 2019

Japonya İstanbul Başkonsolosluğu, Japon Müziği ve Sanatları Derneği, EPOS 7 Derneği, Sushico ve UNIQ Istanbul’un destekleriyle bu yıl üçüncüsü düzenlenecek Japon Sanat Festivali ile “Japon Çocuk Bayramı” İstanbul’da da kutlanacak!

Çocuk Bayramının sembolü olan renkli koi balıkları ile süslenecek festival mekanında; Japon Sanat Merkezi’ne bağlı Türk ve Japon sanatçıların Sumi-e, Shodo, İkebana eserleri ve kimonolardan oluşan yüzden fazla eserle “9.NİTTOTEN SERGİSİ” de yapılacak olup Sergi 12 Mayıs’a kadar ziyaret edilebilecek. Ziyaretçiler dileklerini yazıp kağıttan turna yaparak, Hiroşima Barış Müzesi’ne yollanacak “Bin Turna Kampanyası”na katılabilecekler.

Festivalde ayrıca Koto, Suşi, Sumi-e, Shodo, İkebana, Chirimen, Manga, Origami gibi çeşitli Japon sanatlarını tanıtan workshoplar, uzmanların Japon kültürünün çeşitli yönlerini anlatacakları konuşmalar ve ünlü sanatçı Atsuko Suetomi’nin çocuklarla birlikte vereceği “Anime Şarkıları Konseri” gibi çok sayıda etkinlik sizleri bekliyor.

Japon kültüründe şelalenin üstüne sıçrayarak ejderhaya dönüşmeyi başaran koi balıkları, kararlılıkla çalışılırsa her şeyin başarılabileceğini temsil eder. Çalışarak ejderha olmak isteyen tüm çocuklar ve aileleri başta olmak üzere Japon kültürüne ilgi duyan herkesi Japon Sanat Festivali’ne bekleniyor.

Satın Al

{771979}

Çocukça Bir Festival

Tarih: 11 – 12 Mayıs

Yer: Kemer Country Club

Saat: 11:00

Bilet Fiyatı:

Genel Giriş: Yetişkin 40 TL – Çocuk 100 TL – Paket (1 Yetişkin – 1 Çocuk) 120 TL

Premium: Yetişkin 70 TL – Çocuk 140 TL – Paket (1 Yetişkin – 1 Çocuk) 180 TL

Çocuklar İçin Etkinlikler – Mayıs 2019

Çocukların yapmaktan ve üretmekten keyif aldıkları güncel ve geleneksel en güzel atölyeleri bir araya getiren, onların zihinsel ve fiziksel gelişimlerini destekleyen bu festivalde çocuklar doğa içerisinde müzikten, spora, sanattan tiyatroya kadar herşeyi olması gerektiği gibi bir arada bulacaklar. Kemer Country Club’ta düzenlenecek festivalde 2 yaş ve üzeri etkinlikler sadece onlar için hazırlanıyor. Ebeveynler ise çocuk gelişimini destekleyen çeşitli markalarla tanışıp inceleme fırsatı bulabilecekler.

Program:

11 – MAYIS

12 – MAYIS

SAAT

Küçük Prens

Küçük Prens

12:00 – 12:40

Küçük Prens

Küçük Prens

13:00 – 13:40

Sihirbaz Sahnede

Sihirbaz Sahnede

14:00 – 14:40

Sihirbaz Sahnede

Sihirbaz Sahnede

15:00 – 15:40

Karagöz’ün Doktorluğu

16:00 – 16:40

Serdar Başkan

Serdar Başkan

17:00 – 17:40

Serdar Başkan

Serdar Başkan

18:00 – 18:40

Karagöz’ün Doktorluğu

19:00 – 19:40

Replayback (Yetişkinlere)

20:30 – 22:30

Satın Al

Yaratıcı Çocuk Festivali

Tarih: 25-26 Mayıs

Yer: KüçükÇiftlik Park

Saat: 10:00

Bilet Fiyatı:

4 Kişilik Bilet – 204.00 TL

3 Kişilik Bilet – 162.00 TL

2 Kişilik Bilet – 120.00 TL

1 Kişilik Bilet – 60.00 TL

Çocuklar İçin Etkinlikler – Mayıs 2019

Bu yıl ikincisi düzenlenecek Yaratıcı Çocuk Festivali (YÇF), büyüyen alanı ve zenginleşen içeriği ile her yaştan çocuk katılımcıyı ve ailelerini KüçükÇiftlik Park’a bekliyor. Çocuklar ve ebeveynler için birbirinden eğlenceli oyun atölye alanları, söyleşiler, gösteri ve konserlerden oluşan dopdolu programıyla festival, tüm aileyi bir araya getirmeye hazırlanıyor.

Bu yıl oyun temasıyla hayata geçirilecek Yaratıcı Çocuk Festivali; tüm çocuklara, #benimleoyunoyna diyecek. Tüm çocuklar ikincisi düzenlenen festivalde, bol bol oyun oynayacak, yaratıcılıklarını oyun yoluyla keşfedecekler. Yaratıcı Çocuk Festivali 2019 Gösteri Sahnesi’yle de eğlenceli ve coşku dolu bir programla seyircilerinin karşısında olacak. Katılımcıların tüm günü eğlence ile geçirecekleri dopdolu YÇF Gösteri Sahnesi’nde; Kerem Eser Paytak Show, pandomim, jonglör ve sihirbazlık gösterileri, balon showlar, kukla tiyatroları ve çok sayıda konser yer alacak. Ebeveynlere ilham verici söyleşi seanslarına; Sunay Akın, Dr.Özgür Bolat, Şermin Yaşar, Prof. Dr. Belma Tuğrul, Varol Yaşaroğlu gibi önemli isimler konuk olacak.

Satın Al

Hareketli İmgeler

Tarih: 26 Mayıs Pazar

Yer: Beykoz Kundura – Yağhane

Saat: Atölye Başlangıç: 14.30 / Çizgi Film Seçkisi Başlangıç: 16.00

Bilet Fiyatı: 50 TL

Çocuklar İçin Etkinlikler – Mayıs 2019

Müze eğitimcisi ve yazar Hüsne Rhea Çiğdem tarafından tasarlanmış olan Hareketli İmgeler Atölyesi Kundura Sinema’da! 7-10 yaş grubu için tasarlanmış olan “Hareketli İmgeler” atölyesi, Lumière kardeşlerin sinemayı icadından, dünyanın ilk çizgi filmi kabul edilen Fantasmagorie’ye sinemanın tarihini ele alan bir sunum ile başlar. Sunum aracılığıyla hareketli imgenin oluşumuna dair fikirler edinen çocuklar, yarattıkları thaumatropelar ile durağan imgeleri hareketli imgelere dönüştürerek atölyeyi tamamlar.

Çocuklar atölye sonrasında Lobster Films kataloğundan seçilen Çizgi Film Seçkileri gösterimine ücretsiz olarak katılım sağlayabilir.

*Atölye 30 kişiyle sınırlıdır.
*Filme katılacak olan ebeveynler biletlerini beykozkundura.com veya Kundura Gişe’den temin edebilir.

Satın Al

ÇOCUKLAR İZLESİN

Tiyatro – Sen Yaz Ben Oynarım

Tarih: 04 – 05 – 11 Mayıs

Yer: Maslak 42

Saat: 13:00

Bilet Fiyatı: 34 TL

Çocuklar İçin Etkinlikler – Mayıs 2019

Çocukların katılımıyla yazılıp oynanan Sen Yaz Ben Oynarım, Tiyatro Ak’la Kara’da!

Bu oyun çocukların katılımı ile yazılıp oynanıyor ve her seferinde bambaşka bir macera yaşanıyor. Bu doğaçlama müzikli gösteri, çocukların hayallerini, fikirlerini, duygularını, seslerini istiyor. Bu harika fikirleri de oyuncularımız o esnada gerçek bir tiyatro oyununa dönüştürüyor.

Arda Aydın’ın yazıp yönettiği oyun, izleyicileri ile herhangi bir yerde geçebilir. Uzaylılardan prenseslere, hayvanlardan meyvelere herkes kahraman olabilir.

Satın Al

{771875}

Tiyatro – Papagenolar

Tarih: 05 Mayıs Pazar

Yer: Zorlu PSM – Turkcell Platinium Sahnesi

Saat: 12:00

Bilet Fiyatı: 45 TL

Çocuklar İçin Etkinlikler – Mayıs 2019

Papagenolar, W.A. Mozart’ın en sevilen eserlerinden biri olan Sihirli Flüt Operası’ndan ilham alınarak çocuklar için kurgulanan bir oyun. Özenle seçilmiş aryaların Türkçe seslendirileceği Papagenolar, Caner Akın’ın rejisörlüğünde allaturca’nın yapımıyla sahneye konuyor. Orkestra şefi Murat Cem Orhan yönetiminde gerçekleşecek olan Papagenolar Çocuk Operası’na Avrasya Oda Orkestrası eşlik ediyor.

Doğa ve insan sevgisinin öne çıktığı Papagenolar çocuk operasında hikaye; Papageno karakteri, ailesi, Gece Kraliçesi, Sarastro ve Ağaç Adam etrafında şekilleniyor. Sihirli Orman’da yaşayan tüm canlıların sevgiyle daha da güzelleştiğini, kötü bile olsa her insanın içinde mutlaka bir iyilik kırıntısı olduğunu ve bu iyiliği ortaya çıkarmak için yine sevgi ile yaklaşmak gerektiğini anlatan Papagenolar, tüm çocuklara ve ebeveynlere operanın en eğlenceli halini sunmayı ve tanıtmayı amaçlıyor.

Satın Al

Tiyatro – Goril

Tarih: 04-11-18-25 Mayıs

Yer: Akbank Sanat / Beyoğlu

Saat: 11:30

Bilet Fiyatı: Tam 13 TL – Öğrenci 8 TL

Çocuklar İçin Etkinlikler – Mayıs 2019

Hannah gorilleri çok seven sevimli bir kızdır. Babası çok yoğun çalıştığından, onu her özlediğinde, gorilleriyle oynar. Keşke babası da bir goril olsa diye düşünür. Çünkü goriller oyun oynamayı çok severler. Babası doğum gününde ona bir goril hediye eder. Ama bu sıradan bir oyuncak değildir.

Akbank Sanat Çocuk Tiyatrosu İngiltere’nin en önemli çocuk tiyatrolarından Polka Theatre ile başlattığı beraberliğine, ünlü kukla ustası Roman Stefanski’ni başarılı rejisi ile devam ediyor.

Goril’in yazarı Anthony Browne, 40’ın üzerinde çocuk kitabı yazmıştır. 2000 yılında Çocuk kitaplarına verilen en büyük ödüllerden biri olan Hans Christian Andersen Ödülü’de Anthony Browne’a verilmiştir. Goril, İngiltere’de halk oylamasıyla seçilen “En İyi 10 Çocuk Kitabı” listesinde yer almış.

Satın Al

Göçebe Çocuk Oyunu

Tarih: 11 Mayıs – Cumartesi

Yer: Feriye / Ortaköy

Saat: 13:00

Bilet Fiyatı: 40 TL

Çocuklar İçin Etkinlikler – Mayıs 2019

Göçebe; fırtına sonucu sürüklenerek kendini daha önce hiç görmediği bir sahilde bulan Palika ile o sahile kamp yapmaya gelen Putnik arasında geçen çocuk oyunu. Palika ile Putnik arasında ufak bir sorun vardır; birbirlerinin dilini bilmemeleri. Başlarda çekinseler de zamanla anlaşmaya başlayan Palika ile Putnik’in macerasına eşlik etmek için tüm çocuklar Feriye’ye!

Satın Al

Tiyatro-Pi Hanım’ın Tarifsiz Kurabiyeleri

Tarih: 11 – 26 Mayıs

Yer: Das Das / Ataşehir

Saat: 13:00

Bilet Fiyatı: 30 TL

Çocuklar İçin Etkinlikler – Mayıs 2019

Pi Hanım, çok ünlü bir aşçıdır. Mahallede herkes onu tanır ve çok sever. Özel günlerde tüm mahalleye kurabiye yapıp dağıtır ve birlikte afiyetle yerler. Mahalleli onu sadece kurabiyelerinden değil disipliniyle de tanır. O kadar dakik ve düzenlidir ki onunla yaşamak da bir o kadar zordur. Öyle ki, yıllardır mutfağında çalışan sakar yardımcısı Piti’yi sürekli işten kovar. ‘’Geleneksel Benekli Kediler Günü’’nde dağıtılacak kurabiyeleri yapmak için büyük bir sevinçle mutfağa giren Pi Hanım, beklemediği bir sürprizle karşılaşır. Her şeye rağmen kurabiyeler pişer mi dersiniz?” Alper Baytekin’in yönettiği oyun 3 yaş üzeri çocuklara yönelik.

Satın Al

{771838}

Soğuktan Korkmayan Tek Kuş

Tarih: 11 Mayıs Cumartesi

Yer: Kadıköy Boa Sahne – Kadıköy

Saat: 13:00

Bilet Fiyatı: 35 TL

Çocuklar İçin Etkinlikler – Mayıs 2019

Günışığı Kitaplığı’ndan çıkmış olan, Mine Kazmaoğlu’nun dilimize kazandırdığı Zoran Drvenkar’ın Çocuk Edebiyatı ödülüne layık görülen Soğuktan Korkmayan Tek Kuş adlı eseri Tiyatro Gülgeç tarafından 5 yaş üzeri herkesin izleyebileceği kukla tiyatrosu olarak sahneleniyor.

Riki, hayatının en soğuk ve uzun kışını yaşamaktadır. O yıl kış hiç bitmemiş, ilkbahar, yaz, hatta sonbahar hiç gelmemiştir. Sonunda sabrı tükenen Riki, bir sabah uyanır ve kışı bulup onunla konuşmaya ve onu gitmesi için ikna etmeye karar verir. Fakat kıştan önce karşısına tuhaf bir kuş çıkar. O, soğuktan korkmayan tek kuştur.

Mevsimlerin ve insan doğasının değişip dönüşebiliyor olmasının güzelliğini anlatan oyunumuz bize büyümek ve olgunlaşmakla ilgili gizli işaretler verir.

Satın Al

Tiyatro-Astro Ay’a Tırmanıyor

Tarih: 19 Mayıs Pazar

Yer: Das Das İstanbul / Ataşehir

Saat: 13:00

Bilet Fiyatı: 30 TL

Çocuklar İçin Etkinlikler – Mayıs 2019

En büyük hayali astronot olup uzaya gitmek olan Bağış, o gece yine gökyüzünü inceleyip, gözlem yapıp, notlar almaktadır. Gökyüzü her zamankinden daha hareketli ve eğlencelidir. Bu durum Bağış’ı çok heyecanlandırsa da uykusuna yenik düşmüş ve yatağına geçip uykuya dalmıştır. O gece gökyüzünün ona bir sürprizi vardır. Dostu Astro, Bağış’ı bir yolculuğa çıkaracak ve belki de böylece Bağış’ın hayalleri gerçek olacaktır. 3 yaş üstü çocuklar için uygun olan bu tiyatro Alper Baytekin’in yönetmenliğinde sahneleniyor.

Satın Al

Tiyatro – Karton Şehir

Tarih: 26 Mayıs Pazar

Yer: Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi

Saat: 12:00 ve 16:00

Bilet Fiyatı: 1.Kategori 20 TL / 2.Kategori 10 TL

Mehmet Zorlu Vakfı’nın sevilen oyunu Karton Şehir Zorlu PSM – Turkcell Platinum Sahnesi’nde minik tiyatro severler ile buluşuyor.

Çocuklar İçin Etkinlikler – Mayıs 2019

Okulun tüm öğrencileri yıl sonu gösterisi için tatlı, telaşlı bir hazırlık içindedirler. Başkahramanımız “Çocuk” diğer öğrencilerden biraz daha uyumsuz ve yaramazdır. Sene sonu gösterisinde gladyatörler, prensesler, okulun muhteşem korosu şovlarına başlamak üzeredirler. Ancak gösteride başrol olmayı isteyen Çocuk sadece balon şişirme görevini edinebilmiştir. Bu işin arkasında yatan gerçekler açığa çıkınca çocuk biraz huysuzlanır. Gösteri onun planları doğrultusunda işlemeye başlayınca işler çığırından çıkar. Tüm bunların sonunda Çocuk kendine bir Karton Şehir kurmaya ve oranın kralı olmaya karar verir. Böylece muhteşem Karton Şehir macerası Çok eğlenceli, çok çılgın bir dünyada başlar. Müzik, dans ve birçok sanatı bünyesinde barındıran oyunda rol alan profesyonel oyuncu ve dansçılar çocuklara sınırsız bir hayal dünyasının kapılarını açıyor.

Oyun 4 yaş ve üzeri tüm çocuklara keyifli saatler geçirtmek için Zorlu PSM Sahnesi’nde gösterimde.

Satın Al

EBEVEYNLERE ÖZEL

Mom Talks

Tarih: 4 Mayıs – Cumartesi

Saat: 10.00 – 17.30

Yer: GRAND PERA EMEK SAHNESİ/ İstiklal Caddesi, Beyoğlu

Çocuklar İçin Etkinlikler – Mayıs 2019

Bu yıl üçüncü kez düzenlenen MomTalks; 4 Mayıs Cumartesi günü Grand Pera Emek Sahnesi’nde; çocuklarını bilinçli olarak yetiştirmeyi önemseyen ebeveynler ile uzmanları bir araya getirmeye hazırlanıyor.

Momtalks 2019; Doğa Rutkay, Tuluhan Tekelioğlu, Esra Akkaya, Aslıhan Onaran, Hande Birsay, Zeynep Selvili Çarmıklı, Mümin Sekman, Mehmet Şakiroğlu, Deniz Bayramoğlu, Akan Abdula ve Judith Malika Liberman gibi alanında profesyonel isimlere ev sahipliği yapacak.

Dr. Bahar Eriş’in fikir annesi olduğu MomTalks; Uğur Okulları ana sponsorluğunda düzenleniyor.

Satın Al

Hayal Türkmen Yılmaz
Hayal Türkmen Yılmaz Tüm Yazıları