preloader

Çocuklar İçin Etkinlikler – Mart 2020

Çocuklar İçin Etkinlikler – Mart 2020

Yazı Boyutu:

Mart 2020 çocuk etkinlik takvimi hazır! İstanbul’da çocuklara yönelik etkinlikleri keşfedin.

Minikler için İstanbul’da gerçekleşecek en güncel tiyatro, bale ve müzikal gibi kültür-sanat etkinliklerine göz atmak için tıklayın!

Her yaş grubuna ve ilgi alanına yönelik farklı içeriğe sahip bir etkinlik, mutlaka sizin çocuğunuza da hitap edecektir. Yeter ki siz çocukları sanatla, doğayla, bilimle, etkinliklerle buluşturun, onların hayal gücü emin olun sizi bile çok şaşırtacak. Mart ayındaki birbirinden yaratıcı ve keyifli atölyelerini, yeni tiyatroları, sergileri ve etkinlikleri OGGUSTO olarak sizler için derledik…

Tiyatro – Bu Odanın Nesi Var?

Çocuklar İçin Etkinlikler – Mart 2020

Tarih: 07 Mart Cumartesi

Saat: 13:00

Yer: Feriye / Ortaköy

Bilet Fiyatı: 35 TL

Sürprizlerle dolu bir oda.. Tek istekleri oyun oynamak olan iki beden… Garip seslerle başlayan karşılaşma, oyunun sonuna kadar türlü gariplikleri beraberinde getiriyor. Pelin ve Alper’ in başına gelmeyen kalmıyor. Bir odanın nesi olur ki? Kim bilir belki de canı sıkılmıştır. Oyun oynamak tüm odaların hakkı..

Satın Al

Tiyatro – Balerin Prensesler

Çocuklar İçin Etkinlikler – Mart 2020

Tarih: 8 Mart Pazar

Saat: 13:00

Yer: SAHNE 42 / İninal Espor Arena

Bilet Fiyatı: 45 TL

En küçük kardeş prenses Minüetin’e yaş gününde hediye olarak gelen kitaplar, büyük bir sırrın da anahtarı olur. Dileklerin gerçeğe dönüştüğü şaşırtıcı ve sihirli bir dünyanın kapılarını açacak gizemi keşfeden sarayın uşağı papyon ve balerin prensesler, büyük bir sürpriz ile karşılaşırlar. Bu sürpriz aslında yeni bir başlangıç olacaktır.

Babalarının krallığının tehlikeye girmesi üzerine Balerin Prensesler, ülkelerini kurtarmak için birlikte çalışmak zorunda kalacaklardır. Böylece sorunların üstesinden gelmek için aile birliğinin ne kadar önemli olduğunu öğreneceklerdir. Prenses rollerini balerinlerin canlandırdığı oyun minik tiyatroseverleri büyülü bir dünyaya davet ediyor.

Satın Al

Akbank Sanat Çocuk Atölyeleri

Çocuklar İçin Etkinlikler – Mart 2020

Tarih: 14 – 28 Mart

Saat: 11:00 ve 13:00

Yer: Akbank Sanat

Bilet Fiyatı: 20 TL

Akbank Sanat, suluboyadan baskıya, oyuncak heykelden yaratıcı dramaya kadar eğitici ve eğlenceli çocuk atölye çalışmalarına ev sahipliği yapıyor. 4 – 12 Yaş arası çocuklar için farklı atölye seçenekleriyle Akbank Sanat çocukları bekliyor.

Satın Al

{771838}

Rahmi M. Koç Müzesi Çocuk Atölyeleri

Çocuklar İçin Etkinlikler – Mart 2020

Tarih: 14 – 28 Mart

Saat: 13:00

Yer: Rahmi M. Koç Müzesi

Bilet Fiyatı: 67,50 TL

Rahmi M.Koç Müzesi’nde sergilenen Fenerbahçe Vapuru’nun 2. Mevki Salonu’nda yer alan Hafta Sonu Eğitim Atölyesi’nde 4-14 yaş arası çocuklarla her hafta farklı bir atölye çalışması yapılıyor. Tasarım, mutfak, boyama, sinema, matematik enerji, denizcilik, astronomi, heykel, kukla, drama vb. atölyeye katılan çocuklara yaş gruplarına göre yeni arkadaşlar edinerek iletişim ve sosyal becerilerini geliştirebilme olanağının yanı sıra yaparak- yaşayarak öğrenebilme imkânı buluyorlar.

Satın Al

Gösteri – Sihirbaz Kızlar (Magic Show For Kids)

Çocuklar İçin Etkinlikler – Mart 2020

Tarih: 15-22-28 Mart

Saat: Günlere göre değişiklik göstermektedir

Yer: Küçük Sahne Uniq – Maslak

Bilet Fiyatı: VIP 80 TL / Salon 60 TL

İlayda ve Özlem; 24 yaşındaki İlayda Yıldız Teknik Üniversitesi’nde İstatistik, 20 yaşındaki Özlem Mimar Sinan G.S.Ü Devlet Konservatuarı Müzik bölümü öğrencisi. Bambaşka hayatları olan bu ikilinin yolu sihirle kesişti. 2017den günümüze dek çeşitli il, sahne ve okullarda gösteri yapan ikili, nam-ı diğer Sihirbaz Kızlar şimdi sizlerle birlikte olmak için geliyor.

3-9 yaş arasındaki çocuklar için eğlenceli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir gösteri. Üstelik eğlenirken, sihir oyunları ve küçük bulmacalar ile çocukların bilişsel gelişimine de katkı sağlıyor. Merlin ödüllü sihirbaz Kubilay QB Tunçer’in sahnelediği, öğrencileri Özlem Kurtuluş ve İlayda Güney sunduğu Magic Show For Kids sezon boyunca Uniq – Küçük Sahne ‘de sizlerle birlikte olacak.

Satın Al

Robot Pinokyo

Çocuklar İçin Etkinlikler – Mart 2020

Tarih: 15 Mart Pazar

Saat: 15:00

Yer: İş Kuleleri – Levent

Bilet Fiyatı: Tam 33.50 TL – Öğrenci 23.50 TL

Carlo Collodi’nin bütün dünyada tanınan kahramanı Pinokyo, bu kez bir “robot çocuk” olarak tiyatro sahnesine çıkıyor.

Bugünün dünyasında iyilik, dostluk, paylaşmak, sevgi gibi kavramları öğrenmeye çalışan bir çocuk hangi engelleri aşmak, nasıl bulmacaları çözmek, nelerle yüzleşmek durumunda kalır? Pinokyo’nun hikayesi, aslında hepimizin büyüme ve insan olma hikayesi…

Yekta Kopan’ın yazdığı Robot Pinokyo Aslı Tandoğan’ın anlatımıyla sahneleniyor, 4 yaş üzeri tüm tiyatrosever çocuklara yönelik bu oyunu kaçırmayın…

Satın Al

{771875}

Tiyatro – Charlie’nin Çikolata Fabrikası

Çocuklar İçin Etkinlikler – Mart 2020

Tarih: 15 Mart Pazar

Saat: 12:00 ve 14:00

Yer: Trump Sahne / Mecidiyeköy

Bilet Fiyatı: 45 TL

Dünyanın en ünlü çikolatacısı olan Willy Wonka, 5 altın bileti bulan 5 çocuğa daha önce kimsenin görmediği fabrikasını gezdirmeye karar verir. Bu fabrikada düzenlediği yarışmada birinci olan çocuğa da kimsenin bilmediği bir büyük ödül vardır. Diğer çocuklar altın bileti bulmak için farklı yollar denerken Charlie tamamen şans eseri bileti bulur ve macera başlar.

Çocuklarınızın eşlik ederek eğleneceği oyunda beş farklı çocuğun yarışmadaki hallerine, büyükbabanın sevgisine ve Willy Wonka’nın danslarına şahit olacaksınız. Pedagog onaylı müzikli çocuk oyunu Charlie’nin Çikolata Fabrikası tüm tiyatro sever çocukları bekliyor.

Satın Al

Tiyatro – Küçük Prens

Çocuklar İçin Etkinlikler – Mart 2020

Tarih: 21 Mart Cumartesi

Saat: 14:00 ve 16:00

Yer: Küçük Sahne Uniq / Maslak

Bilet Fiyatı: VIP 60 TL / Salon 50 TL

Sahra Çölü’ne düşen bir pilotun, başka bir gezegenden gelen Küçük Prens’le karşılaşmasını anlatan, Küçük Prens (Le Petit Prince) hikayesini hepimiz biliriz. Sevgi, aşk, insanların yanlışları, değer verdikleri, unuttukları ve tüm bunlara çocukların bakış açısı ile Türkiye’de pek örneği olmayan “kamishibai” (Japon kağıt tiyatrosu) tekniği ile anlatılan Küçük Prens versiyonu Mart ayında Küçük Sahne UNIQ’te…

Satın Al

Tiyatro – Kedimi Gören Var mı?

Çocuklar İçin Etkinlikler – Mart 2020

Tarih: 21 Mart Cumartesi

Saat: 20:00

Yer: Halis Kurtça Çocuk Kültür Merkezi / Kadıköy

Bilet Fiyatı: 45 TL

Tiyatrosever minik seyircileri eğlenceli bir keşfe çıkaracak “Kedimi Gören Var mı?” 19, 26 Ocak ve 2 Şubat tarihlerinde Sahne Beşiktaş’ta… 5 yaş ve üstü çocuklara uygun interaktif oyunda, çocuklar sahneye çıkarak bilim deneyi yapıyor, hep beraber şarkı söyleyip dans ediyor. Oyunda aynı zamanda illüzyon oyunları ve cevabını tahmin etmek için zıp zıp zıplayacakları eğlenceli bilmeceler de çocukları bekliyor. “Kedimi Gören Var mı?” oyununda ebeveynler de çocuklarıyla birlikte keyifle vakit geçirebilecek.

Günümüzde özellikle çocukların sosyal paylaşımlarının azaldığına dikkat çeken oyun, internette vakit geçiren ve sosyal etkinliği ihmal eden Deniz’in, kaybolan kedisi Mıstık’ı ararken başından geçen maceraları konu alıyor. Mıstık’ı arama süreci, internet fenomeni Kara Gölge’nin de maceraya katılımıyla heyecanlı ve eğlenceli bir keşfe dönüşüyor.

Satın Al

{771518}

Tiyatro – Uyku Nereye Kaçar?

Çocuklar İçin Etkinlikler – Mart 2020

Tarih: 21 Mart Cumartesi

Saat: 13:00

Yer: Feriye / Ortaköy

Bilet Fiyatı: 35 TL

Ayrı zamanlarda yaşayıp, aynı uykuya dalmanın hayalini kuran Pelin ve Berçem’in uykusu kaçmıştır… İyi de nereye? Bir uyku nereye kaçar ki? Oyun boyunca her yerde arayacaklar. Bakalım nerden çıkacak uykuları. Sahi ya, uyku nereye kaçar?

DasDas Çocuk, “Şef Fırfır Ve Yardımcısı Tüy” , “Astro Ay’a Tırmanıyor” , Pi Hanım’ın Tarifsiz Kurabiyeleri” oyunlarından sonra yeni oyunu “Uyku Nereye Kaçar” ile ebeveynleri ve çocukları kaçan uykularını aramaya davet ediyor. “Uyku Nereye Kaçar?” 35 dakikalık süresiyle 3 yaş ve üzeri herkesi bu sefer Ortaköy Feriye’ye bekliyor.

Satın Al

Müzikal – LOL Çocuk Müzikali

Tarih: 22 Mart Pazar

Saat: 13:00 ve 15:00

Yer: Duru Sahne / Ataşehir

Bilet Fiyatı: 45 TL

Hayaller kuran ve kurdukları hayallerin peşinden giden güçlü kız çocukları Laura, Ola ve Lola’nın eğlence ve dansla dolu dünyası ile tanışmaya hazır mısınız?

“Laura, Ola ve Lola’nın capcanlı, mutlulukla dolu hayalleri vardır. Bir sabah uyandıklarında hepsi de aynı rüyayı görmüş olduklarını fark ederler. Hayallerin ve rüyaların mucizelerine çok inanan bu üç arkadaş aynı rüyalarındaki gibi hareket etmeye karar verir. Onları harika bir macera beklemektedir.

Çocukların gücüne inan ve bu pespembe dünyanın içine sen de gir!
LOL Çocuk Müzikali, muhteşem müzikleri, dansçılardan oluşan kadrosu, harika koreografileri ve çocuklar için ilham dolu öyküsüyle sahnelerde!”

Satın Al

Yankı Yazgan ile Bizim Evdeki Ergen: Belirsizlik Ortamında Ebeveyn Olmak

Çocuklar İçin Etkinlikler – Mart 2020

Tarih: 25 Mart Çarşamba

Saat: 20:00

Yer: Ferko Signature Managed by Assembly

Bilet Fiyatı: 180 TL

Giderek ‘bildiğimiz gibi’ olmaktan çıkan bir çağda ve nasıl olacağını tahmin edemediğimiz bir gelecek için yetiştirdiğimiz çocuklarımızın hayatındaki rolümüzü nasıl tanımlayabiliriz? Binlerce yıldır kültür ve beyin-davranış yapısının genleriyle kuşaktan kuşağa geçen anne-babalık uygulamalarının günümüzde tıkandığını hissediyoruz. “Yeni” anne-babalık arayışlarının çoğu kulağa hoş gelirken, uygulamaların sonuçları ortaya çıktıkça orada da hayal kırıklığı kaçınılmaz oluyor.

Çocuk, genç ve erişkin psikiyatrisi alanının önde gelen ismi Yankı Yazgan bu interaktif seminerde, anne-babalık ve insan gelişimi hakkında biyoloji, psikoloji ve eğitsel alanlarda katlanarak artan bilgileri süzerek aktarıyor. Gelişimdeki dönüm noktalarını ve aksamaları, yaşamın aksiliklerini ve gündelik dertleri katılımcılarla paylaşıyor, yorumluyor.

Satın Al

Hayal Türkmen Yılmaz
Hayal Türkmen Yılmaz Tüm Yazıları