preloader

Çocuklar İçin Etkinlikler – Kasım 2020

Çocuklar İçin Etkinlikler – Kasım 2020

Yazı Boyutu:

Kasım 2020 çocuk etkinlik takvimi hazır! Çocuklara yönelik etkinlikleri keşfedin.

Minikler için İstanbul’da gerçekleşecek en güncel tiyatro, bale ve müzikal gibi kültür-sanat etkinliklerine göz atmak için tıklayın!

Yeni normal hayatımızın birçok alanına nüfuz etti; okullar kademeli olarak açıldı, sosyal mesafe kuralları korunarak arkadaşlarla hasret giderildi. Uzun bir dönemi kapsayan ve daha da kapsayacakmış gibi duran Covid-19 sayesinde birçok yeni alışkanlık da hayatımızda yerini aldı. Uzaktan eğitim ile online platformlara kolayca adapte olan çocuklar çevrimiçi atölyeler, sanal turlar ve oyunlarla yeni normale adapte olmaya çalışıyor. Çocukların sosyal ve kültürel hayatlarına, yeni normal düzende adapte olarak tekrardan başlaması gerektiğini düşündüğümüzden çevrimiçi ve çevrimdışı etkinlikleri OGGUSTO olarak sizler için derledik…

Çevrimdışı Etkinlikler

Charlie’nin Çikolata Fabrikası

Çocuklar İçin Etkinlikler – Kasım 2020

Dünyanın en ünlü çikolatacısı olan Willy Wonka, 5 altın bileti bulan 5 çocuğa daha önce kimsenin görmediği fabrikasını gezdirmeye karar verir. Bu fabrikada düzenlediği yarışmada birinci olan çocuğada kimsenin bilmediği bir büyük ödül vardır. Diğer çocuklar altın bileti bulmak için farklı yollar denerken Charlie tamamen şans eseri bileti bulur ve macera başlar. Çocuklarınızın eşlik ederek eğleneceği oyunda beş farklı çocuğun yarışmadaki hallerine, büyükbabanın sevgisine ve Willy Wonka’nın danslarına şahit olacaksınız. Pedagog onaylı müzikli çocuk oyunu Charlie’nin Çikolata Fabrikası tüm tiyatro sever çocukları sosyal mesafe kuralları önlemleri kapsamında bekliyor.

Tarih: 08 Kasım Pazar

Saat: 14:00

Yer: Caddebostan Kültür Merkezi

Bilet: Fiyatı: 45 TL

Satın Al

Ailemle Geziyorum

Çocuklar İçin Etkinlikler – Kasım 2020

Ailemle Geziyorum ekibi, çocuklar ve aileleri için ara tatil dönemine yönelik geziler düzenliyor. Hem doğa hem tarih hem de kültürün iç içe geçtiği bu programlarda deneyimli rehber Ömer Kokal eşliğinde İstanbul’un gizemlerini keşfetmeye ne dersiniz?

  • Birbirinden farklı içerikli geziler arasında İstanbul Muhafızları-Gizli Semboller (İstanbul Arkeoloji Müzesi) 15 Kasım

  • Doğa Benim Belgrad Gezisi 15 ve 22 Kasım

  • Mimar Sinan’ın Gizli Şifreleri 17 ve 21 Kasım

  • İstanbul Muhafızları-Kayıp Elmas (Topkapı Sarayı) 18 Kasım

  • Dolmabahçe Sarayı gezisi ise 19 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek.

Ailemle Geziyorum; 4-12 yaş arasındaki tüm çocukları 1 ebeveyni ile birlikte İstanbul’u keşfetmeye bekliyor.

Her turun içeriği, saati ve ücreti farklılık göstermekte… Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

Tatilin Okulu

Çocuklar İçin Etkinlikler – Kasım 2020

Kalem tutup yazı yazan eller şimdi mutfağı keşfediyor, yemek yapmanın keyifli dünyası ile tanışıyor. Küçük gurmeler önce mutfakta hijyen, güvenlik, sofra düzeni ve mutfak ekipmanı hakkında bilgi edinecek, ardından temel uygulamaları öğrenecekler. Genç şefler aynı zamanda en sevdikleri yemekleri kendi elleriyle hazırlayacak, el yapımı makarnadan kağıtta sebzeli çipura balığına, ızgara kuzu pirzoladan brownie cupcake’e kadar dünyanın farklı bölgelerinden tatları yapmayı öğrenecekler.

Tarih ve saat: 16-20 Kasım Pazartesi-Cuma, 10.00-15.00

Yaş Grubu: 9 – 14 yaş

Yer: MSA

Satın Al

Küçük Gurme 2 – Benim Ekmeğim

Çocuklar İçin Etkinlikler – Kasım 2020

Artık ekmekler evinizdeki genç şeften sorulacak! 9-14 yaş arası genç şefler bu eğitimle, tam tahıllı köy ekmeği, tost ekmeği ve hamburger ekmeğini kendi elleriyle hazırlamayı öğrenecek, sofrada kendi yaptıkları ekmeği tatmanın ve tattırmanın gururunu yaşayacaklar.

Tarih ve saat: 29 Kasım Pazar, 10.00-14.00

Yaş Grubu: 9 – 14 yaş

Yer: MSA

Satın Al

Enver Ertaş ile Bir Sihrim Var

Çocuklar İçin Etkinlikler – Kasım 2020

Oyuncu ve İllüzyonist Enver Ertaş’ın “Bir Sihrim Var Çocuklar” adlı gösterisi, sizi çok eğlenceli, öğretici
ve hayal gücünün sınırlarının zorlandığı bir dünyaya davet ediyor. Sihir, komedi, gizem ve eğlence dolu bu gösteride çocuklar bir yandan keyifli vakit geçirirken, bir yandan da interaktif gösterinin bir parçası olacaklar.

Tarih: 21-22-28-29 Kasım

Saat: 13:00 ve 15:00

Yer: Uniq Maslak

Bilet Fiyatı: 60 TL

Satın Al

Balerin Prensesler

Çocuklar İçin Etkinlikler – Kasım 2020

En küçük kardeş prenses Minüetin yaş gününde hediye olarak gelen kitaplar, büyük bir sırrın da anahtarı olur. Dileklerin gerçeğe dönüştüğü şaşırtıcı ve sihirli bir dünyanın kapılarını açacak gizemi keşfeden sarayın uşağı papyon ve balerin prensesler, büyük bir sürpriz ile karşılaşırlar. Bu sürpriz aslında yeni bir başlangıç olacaktır. Babalarının krallığının tehlikeye girmesi üzerine Balerin Prensesler, ülkelerini kurtarmak için birlikte çalışmak zorunda kalacaklardır. Böylece sorunların üstesinden gelmek için aile birliğinin ne kadar önemli olduğunu öğreneceklerdir. Balerin Prensesleri Covid 19 kapsamında maskeli izlemek gerekiyor.

Tarih: 22 Kasım Pazar

Saat: 12:00

Yer: Fişekhane İkinci Sahne

Bilet Fiyatı: 55 TL

Satın Al

{771518}

Sermet Erkin İllüzyon Gösterisi – Çocuk Oyunu

Çocuklar İçin Etkinlikler – Kasım 2020

Sanat hayatında 49 yılı geride bırakan Sermet Erkin, her yaş grubundan seyirciyi büyülü bir ilizyon dünyasına davet ediyor. Sermet Erkin, müzikli illüzyon gösterisiyle komedi, heyecan ve merak dolu unutulmayacak 1 saat yaşatıyor. Bu büyülü dünyayı kaçırmayın.

Tarih: 29 Kasım

Saat: 15:00

Yer: Barış Manço Kültür Merkezi

Bilet Fiyatı: 60 TL

Satın Al

Madame Tussauds İstanbul / Beyoğlu

Çocuklar İçin Etkinlikler – Kasım 2020

Merkezi Londra’da yer alan, 250 yıllık tarihe sahip dünyaca ünlü Madame Tussauds İstanbul, Beyoğlu İstiklal Caddesi üzerinde her yaştan ziyaretçilere keyifli deneyimler sunuyor. Londra’daki tarihe tanıklık eden merkezi ve dünyanın pek çok metropolünde yer alan merkezlerinde ziyaretçilerle buluşan, dünyaca ünlü balmumu müzesi Madame Tussauds, İstiklal Caddesi üzerindeki Grand Pera binasında yıldızlarla buluşma imkanı sağlıyor. Madame Tussauds İstanbul’da farklı kültür ve medeniyetlerin tarih, sanat, bilim, politika, spor ve eğlence dünyasından onlarca yıldızın balmumu figürü ziyaretçileri karşılıyor.

Figürler arasında Mustafa Kemal Atatürk, Mevlana Celaleddin-i Rumi,Sahiha Gökçen, Zeki Müren, Adile Naşit, Neşet Ertaş, Barış Manço, MFÖ, Zeki Müren, Kıvanç Tatlıtuğ, Beren Saat, Tolga Çevik, Hidayet Türkoğlu, Yasemin Dalkılıç, Justin Bieber, Brad Pitt, Victoria Beckham, Madonna, Angelina Jolie, Johnny Depp, Beyonce, Audrey Hepburn, Marilyn Monroe, Leonardo Di Caprio, Jennifer Lawrence, Rihanna, Maria Sharapova, Muhammed Ali, Neymar Da Silva, Albert Einstain, Wolfgang Amadeus Mozart, Steve Jobs, Steven Spielberg, E.T, Shrek gibi Türk ve dünya yıldızları yer alıyor.

Satın Al

Museum of Illusions Istanbul / Beyoğlu

Çocuklar İçin Etkinlikler – Kasım 2020

Büyüleyici illüzyonların yer aldığı, aklınızı başınızdan alacak optik illüzyonlar, hologramlar ve sıra dışı
sergilerle ziyaretçilerine eğlenceli anlar yaşatan İlizyon Müzesi; Museum of Illusions Istanbul sizleri
bekliyor.

Öğrenci – 35.00 TL

Çocuk – 35.00 TL

Tam – 53.00 TL

Satın al

{771875}

Çevrimiçi (Online) Etkinlikler

İstanbul Modern – Sanal Dedektifler

İstanbul Modern, Covid-19 önlemleri kapsamında sosyal mesafeyi korumaya devam ettiğimiz bu
dönemde, çocukları sanatla buluşturmayı sürdürüyor. 2015-2018 yılları arasında Karaköy’deki eski binasında ziyaretçiyle buluşan koleksiyon sergisi “Sanatçı ve Zamanı”nı çocuklara özel bir sanal tur olarak sunuyor. “Sanal Dedektifler” adlı, TAİDER Aile İşletmeleri Derneği desteğiyle gerçekleşen programa Türkiye’nin her yerinden ücretsiz olarak ulaşılıyor. Sanal Dedektifler sanal turu, dört farklı başlıktan oluşuyor: Sesli Tur, Soru Kartları, Bilgi Kartları ve“Sanatçıların İzinde” Etkinlik Videoları. 4-7 ve 8-12 yaş gruplarına göre ayrılan tur sonunda çocuklar “Sanata Sarıl Katılım Belgesi”ni dijital olarak almaya hak kazanıyor.

Deteylı Bilgi İçin Tıklayın

İstanbul Modern – Çevrimiçi Hafta Sonu Atölyeleri

Çocuklar İçin Etkinlikler – Kasım 2020

İstanbul Modern, hafta sonları 4-12 yaş arası çocuklara Çevrimiçi Modern ve Çağdaş Sanat Programı düzenliyor. Bu çevrimiçi programa Türkiye’nin her yerinden katılan çocuklar, müze uzmanları ile buluşup, modern ve çağdaş sanat konularında bilgi ediniyor, tartışıyor ve sanatsal üretimler gerçekleştiriyor.

Hazır Nesnelerle Sanat

Hazır nesne ne demek? Sanatçılar neden üretimlerinde hazır nesneler kullanmışlar? Sanat tarihinde kullanılan ilk hazır nesneyi hangi sanatçı hangi nesneden yapmış?

4-7 Yaş ve Aileler için 7 Kasım 11.00-12.00

8-12 Yaş Çocuklar için 8 Kasım 11.00-12.00

Kodlarla Sanat

Teknoloji ne demek? Teknoloji sanata nasıl yön vermiş? Sanatın teknolojileri neler olabilir? Geleceğin teknolojileri ile sanat nasıl yapılabilir? Kodlarla sanat yapılabilir mi?

4-7 Yaş ve Aileler için 14 Kasım 11.00-12.00

8-12 Yaş Çocuklar için 15 Kasım 11.00-12.00

Nedir Bu Çağdaş Sanat?

Çağdaş sanat ne demek? Çağdaş sanatçıların en sevdiği konular neler? Çağdaş sanatçılar hangi malzemeleri kullanır? Çağdaş sanatçılar çalışmalarını nerelerde sergiler konuları işlenecek.

4-7 Yaş ve Aileler için 28 Kasım 11.00-12.00

8-12 Yaş Çocuklar için 29 Kasım 11.00-12.00

Detaylı Bilgi İçin Tıklayın

Pera Müzesi – Çevrimiçi Hafta Sonu Atölyeleri

Çocuklar İçin Etkinlikler – Kasım 2020

Pera Müzesi 4-6 ve 7-12 yaş gruplarındaki çocuklar için sulu boya, pastel boya, kuru boya, guaj boya,
sünger baskı, gölge figürleri, kolaj, portre, figür çizimleri, poster tasarımı gibi değişik malzeme ve
tekniklerin kullanıldığı çalışmalarla öğretici ve eğlenceli bir sanat deneyimi kazanacakları çevrimiçi
hafta sonu atölyeleri düzenliyor. Atölyeleri satın alan herkese kargo ile ilgili atölye için gerekli malzemelerin yer aldığı paket
gönderiliyor. Ayrıca yapım aşamalarını anlatan video da yer alıyor.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayın

Doğadan Sanat: Tempera Boya Atölyesi Evde Atölye Kiti

Tarih: 7-12 Yaş // 26 Kasım 2020 // 17:00-17:30

İlişkili Sergi: Minyatür 2.0, Güncel Sanatta Minyatür

Kapasite: 25 adet kit

Ücret: 100 TL

Detaylı Bilgi İçin Tıklayın

Renklerle Deney: Sulu Boya Videoyla Evde Atölye

Tarih: 7-12 Yaş // 12 Kasım 2020 // 17:00-17:30

İlişkili Sergi: Minyatür 2.0, Güncel Sanatta Minyatür

Ücret: 45 TL

Detaylı Bilgi İçin Tıklayın

Sakıp Sabancı Müzesi – Çevrimiçi Çocuk Atölyeleri

Çocuklar İçin Etkinlikler – Kasım 2020

SSM Öğrenme Programları, farklı yaş gruplarından çocuklara yönelik hazırlanan ve hafta sonu
gerçekleştirilecek çevrimiçi atölyelere ev sahipliği yapıyor.

Çizgi Film Atölyesi (7-12 yaş)

Çizgi film atölyesi, çizgi film okulu The Cartoon Mill’in kurucusu Fatih Küçük tarafından
yürütülmektedir.

Tarih: 7 – 8 – 14 – 15 Kasım // Saat:14:00 – 15:20

Satın Al

{772909}

Arter – Çevrimiçi Hafta Sonu Atölyeleri

Çocuklar İçin Etkinlikler – Kasım 2020

Arter’in büyük ilgi gören çevrimiçi çocuk atölyeleri Kasım ayında da devam ediyor! Farklı yaş
gruplarından katılımcılara açık olan atölyelerde çocuklar çağdaş sanatı keşfedip yorumlarken bir
yandan da kendi eserlerini üretiyorlar.

6–9 yaş aralığındaki çocuklar için düzenlenen çevrimiçi “Renk Renk Notalar” atölyesi, 7 Kasım 2020
Cumartesi günü.

“Doğanın Gizemli Dokuları” atölyesi, 14 Kasım 2020 Cumartesi günü 7–11 yaş aralığındaki çocuklara
yönelik olarak düzenlenecek.

4–6 yaş aralığındaki çocukların katılımına açık olan “Hamur Çanaklar: Bir, İki, Üç!” atölyesi 21 Kasım
2020 Cumartesi günü gerçekleşecek.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayın

Rahmi Koç Müzesi – Çevrimiçi Atölyeler

Çocuklar İçin Etkinlikler – Kasım 2020

Tasarım Atölyesi: Kuş Evim (5-7 Yaş)

Tarih: 07 Kasım 2020 Cumartesi 13:00

Sanat Atölyesi: Parçadan Bütüne (8-11 Yaş)

Tarih: 14 Kasım 2020 Cumartesi 13:00

Astronomi Atölyesi: Güneş Sistemi Modeli (7-10 Yaş)

Tarih: 21 Kasım 2020 Cumartesi 13:00

Biyoloji Atölyesi: Klorofil Eğitim Kiti (9-12 Yaş)

Tarih: 28 Kasım 2020 Cumartesi 13:00

Kontenjan 20 kişi ile sınırlıdır.

Katılım ücreti 120 TL’dir.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayın

OGGUSTO Çocuk Editörü Hayal Türkmen Yılmaz’ın diğer yazılarını okumak için tıklayın.

Dünyanın en yeni haberlerini ilk bilen olmak için OGGUSTO’nun haftalık e-bültene kaydolun.

Hayal Türkmen Yılmaz
Hayal Türkmen Yılmaz Tüm Yazıları