preloader

Çocuklar İçin Etkinlikler – Eylül 2019

Çocuklar İçin Etkinlikler – Eylül 2019

Yazı Boyutu:

Eylül ayında çocuklara yönelik en güzel etkinlikleri derledik.

Minikler için İstanbul’da gerçekleşecek en güncel tiyatro, bale ve müzikal gibi kültür-sanat etkinliklerine göz atmak için tıklayın!

Yaz artık yavaş yavaş yerini sonbahara bırakıyor; okulların da açılmasıyla birlikte şehre dönüş tamamlanıyor. Her yaş grubuna ve ilgi alanına yönelik farklı içeriğe sahip bir etkinlik, mutlaka sizin çocuğunuza da hitap edecektir. Yeter ki siz çocukları sanatla, doğayla, bilimle, etkinliklerle buluşturun, onların hayal gücü emin olun sizi bile çok şaşırtacak. “Back to School” döneminin birbirinden yaratıcı ve keyifli atölyelerini, yeni tiyatroları, sergileri ve etkinlikleri OGGUSTO olarak sizler için derledik.

Atölye – The Land Of Legends Yaratıcı Çocuk Atölyesi

Tarih: 12-15 Eylül

Yer: Contemporary Istanbul / İstanbul Kongre Merkezi

Saat: 12:00 – 20:00

Çocuklar İçin Etkinlikler – Eylül 2019

12-15 Eylül 2019 tarihleri arasında 14. Contemporary Istanbul kapsamında gerçekleşecek The Land of Legends Yaratıcı Çocuk Atölyesi, katılımcılarını benzersiz bir atmosfere davet ediyor. İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek olan etkinlik süresince; birbirinden farklı içerikte atölyeler, çocukların ifade ve yaratıcılık becerilerini geliştirmelerine olanak tanıyor. The Land of Legends’ın çocuklara ve sanata verdiği önemi bir arada harmanladığı bu efsanevi etkinliğe siz de çocuklarınızın katılımını sağlayın, onların yeteneklerini fark etmenin mutluluğunu yaşayın!

Detaylı Bilgi için tıklayın.

Etkinlik – Kanyon’da Süper Patates ve Kaçak Bezelye İnteraktif Tiyatrosu

Tarih: 12 Eylül,14-15 Eylül, 21-22 Eylül, 28-29 Eylül

Yer: Kanyon Lounge

Saat: 12.00-18.00

Çocuklar İçin Etkinlikler – Eylül 2019

Eylül ayı boyunca, Imagineer Kids beraberliğinde düzenlenen birbirinden eğlenceli etkinlikler ile çocuklar hem eğlenecek hem de hayal dünyalarını keşfe çıkacak. Kanyon Lounge alanında gerçekleştirilecek interaktif tiyatrolarda içeriğini Pearson Eğitim Kurumu’nun en sevilen kitap serisinden alan ve Türkiye’nin ilk interaktif kukla tiyatrosu olan Süper Patates ve Kaçak Bezelye sebzelerin faydalarını ve dürüstlüğün her zaman kazanacağını öğretirken, Türkiye’de ilk defa kullanılan animatronik kukla ile hayata geçirilen Yıldız Gezegeni ile ise uzayın farklı taraflarını keşfedecek. Maymun ve Kaplumbağa’nın maceralarının anlatıldığı Macera Ormanı oyunu ile arkadaşlığın önemini anlayacak.

Kukla atölyelerinde minik katılımcılar, bir kuklanın nasıl üretildiğinden, nasıl oynatılabileceğine ve kukla sahnesinin nasıl oluşturulduğuna kadar kuklaya dair birçok bilgiyi öğrenme fırsatı yakalayacak. 2-6 yaş aralığında olan çocuklara uygun olan tiyatrolar ücretsiz ve 60 kişi kapasiteli, atölyeler ise yine ücretsiz ve 20 kişi kapasiteli.

Program:

14-15 Eylül: Yıldız Gezegeni İnteraktif Tiyatrosu

21-22 Eylül: Süper Patates ve Kaçak Bezelye İnteraktif Tiyatrosu

28-29 Eylül: Macera Ormanı İnteraktif Tiyatrosu

Saat: 14.00- 14.30 (tiyatro süresi 30dk’dır)

Kukla Atölyeleri: 9-12 Eylül, 14-15 Eylül, 21-22 Eylül, 28-29 Eylül

Detaylı bilgi için tıklayın.

Etkinlik – Yalı’da Çocuk Yogası

Tarih: 14 Eylül Cumartesi

Yer: Sait Halim Paşa Yalısı

Saat: 09:30

Bilet Fiyatı: 55 TL

Çocuklar İçin Etkinlikler – Eylül 2019

Yoga yapmak hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı. Hareket etmeyi ve bedenleriyle deney yapmayı seven çocuklar için Yalı’da Çocuk Yogası, 14 Eylül’de Sait Halim Paşa Yalısı’nda! Çocuklara yönelik yoga dersinde oyun ve masallar ile yoga pozlarını ve nefes tekniklerini öğretilecek.

Satın Al

Festival – Dalyan Club Çocuk Festivali

Tarih: 15 Eylül Pazar

Yer: Dalyan Club Fenerbahçe

Saat: 11:00 – 19:00

Bilet Fiyatı: 60 TL (3 etkinlik)

Çocuklar İçin Etkinlikler – Eylül 2019

Dalyan Club, 2 – 12 yaş arası minik ziyaretçilerini ve ailelerini Dalyan Club Çocuk Festivali’ne davet ediyor. Neler var derseniz; bilim, kültür, sanat, müzik, drama, masal, dans, hareket atölyeleri, interaktif sahne etkinlikleri, gösteriler ve paneller, kitaplarını imzalı olarak alabileceğiniz yazar ve çizer buluşmaları hepsi bu festivalde…

Detaylı Bilgi için tıklayın.

Eğitim – Çocuklar için Mindfulness Eğitimi

Tarih: 23 Eylül ve 25 Eylül başlangıç (8 hafta)

Yer: Atölye 5 / Erenköy

Ücret: 8 haftalık eğitim 1.200 TL+KDV

Çocuklar İçin Etkinlikler – Eylül 2019

Atölye 5’te, Gülru Hantaloğlu tarafından yürütülecek olan, Çocuklar için Mindfulness Eğitimi / Eline Snel Metodu® programı başlıyor. 8 hafta sürecek eğitim programı 5-8 ve 8-12 yaş grupları için ayrı gün ve saatlerde 1’er saatlik buluşmalarla gerçekleşecek. 8 kişi ile sınırlı olacak grupların kayıtları 20 Eylül Cuma günü sona eriyor, kayıt için acele edin!

5-8 yaş grubu için:

23–30 Eylül / 7–14–21–28 Ekim / 4–11 Kasım tarihlerinde; 17:30 – 18:30 saatleri arasında

8-12 yaş grubu için:

25 Eylül / 2–9–16–23–30 Ekim / 6–13 Kasım tarihlerinde; 17:30 – 18:30 saatleri arasında

Detaylı bilgi için tıklayın.

Atölye – Erdil Yaşaroğlu’nun sergisi “Oyun” kapsamında Çocuklar için Heykel Atölyesi

Çocuklar İçin Etkinlikler – Eylül 2019

Tarih: 12 Ekim Cumartesi

Yer: Bomontiada / Şişli

Saat: 14:00

Ücret: Ücretsiz

Erdil Yaşaroğlu’nun heykellerinden oluşan ilk kişisel sergisi “Oyun”, 3 Eylül – 3 Kasım 2019 tarihleri arasında Yapı Kredi bomontiada’da düzenleniyor. Mekanın açık ve kapalı alanlarına yerleşen heykellerinde Yaşaroğlu’nun karikatür çizerken geliştirdiği form, estetik, espri ve hayata bakışı, üç boyutlu eserlerde yepyeni bir dil olarak yer alıyor.

Heykeller, sanatçının karikatür çalışmalarından farklı olarak dertlerini bir espri’ üzerinden anlatmıyor, formları, kütleleri ve renkleri ile Yapı Kredi bomontiada’nın genel ziyaretçi kitlesine ev sahipliği yapıyorlar.

Sergi kapsamında 12 Ekim tarihinde 6-13 yaş arası 25 çocuk, Erdil Yaşaroğlu ile heykel atölyesi deneyimlemenin ayrıcalığını da yaşayacaklar.

Rezervasyon için: [email protected]

{771838}

Sergi – Fantastik Canlılar

Tarih: 27 Ağustos

Yer: Imagineer Kids – Maslak 42

Çocuklar İçin Etkinlikler – Eylül 2019

Karıncalar, zürafalar, papağanlar, yunuslar, unicorn’lar ve çok daha fazlası… Sevgiğiniz hayvanların fantastik yönlerini bu sergide keşfetmeye hazır olun! Imagineer Kids’e tüm çocuklar Fantastik Canlılar Sergisi’ni deneyimlemek için davetli…

Bilgi almak için tıklayın.

Gösteri – Şirinler Live Show

Tarih: 30 Ağustos – 8 Eylül

Yer: Trump AVM

Saat: 12.00 – 14.00 – 16.00 – 18.00 (Günde 4 seans)

Bilet Fiyatı: Ücretsiz

Çocuklar İçin Etkinlikler – Eylül 2019

Trump Alışveriş Merkezi’nden tüm çocuklara okula dönüş hediyesi… Tüm dünyanın çok sevdiği ve ‘mavi küçük yaratıklar’ olarak tanıdığı Şirinler, sahne şovlarıyla Trump AVM’de çocuklarla buluşuyor. Türkiye’de ilk kez gerçekleşecek Şirinler Live Show, 30 Ağustos – 8 Eylül tarihleri arasında her gün 4 seans olarak sahnelenecek ve tüm çocukların ücretsiz katılımına açık.

Bilgi almak için tıklayın.

Atölye – Gurme Çocuklar İçin Favori Menü

Tarih: 6 Eylül Cuma

Yer: USLA

Saat: 11:00 – 15:00

Bilet Fiyatı: 200 TL

Çocuklar İçin Etkinlikler – Eylül 2019

USLA’dan Gurme Çocuklar için harika bir menü… 5 – 10 yaş arasındaki minik şefleri mutfakta şaheserler yaratmaya davet eden bu atölyede “El Yapımı Mayonez ve Hardallı Patates Salatası” , “Tavuk Schnitzel” ve “Volkano Kek” yapımı öğretilecek.

Satın Al

Gezi – Ailemle Geziyorum / İllüzyon Müzesi

Tarih: 7 Eylül Cumartesi

Yer: Beyoğlu

Saat: 10:00

Bilet Fiyatı: 1 Yetişkin + 1 Çocuk (2 Kişi) – 350.00 TL

Çocuklar İçin Etkinlikler – Eylül 2019

İllüzyonist Kaşifler, Beyoğlu’nda!

Ailemle Geziyorum ekibi bu kez çocukları ve ailelerini Beyoğlu’nda yeni açılan İlizyon Müzesi’ni keşfetmeye davet ediyor. İstiklal Caddesi’nde yenen yemeğin ardından rota TÜRVAK Sinema Müzesi. Beyoğlu’nun büyüleyici havasıyla birlikte Sinema dünyasına adım atılacak bu gezi de keyifli bir gün garanti.

Satın Al

Atölye – Minik Eller Pizza Pişiriyor

Tarih: 7 Eylül Cumartesi

Yer: Eataly – Zorlu Center

Saat: 14:00

Bilet Fiyatı: 100 TL

Çocuklar İçin Etkinlikler – Eylül 2019

Eataly, geleceğin minik şef adaylarını eğlenmeye ve öğrenmeye davet ediyor. Eataly’nin mutfağında minikler için eğitici ve keyifli bir atölye gerçekleşiyor. 20 kişilik özel tasarım masada ikişerli gruplar halinde gerçekleşecek “Minik Eller Pizza Pişiriyor” atölyesinin menüsü, İtalya’nın vazgeçilmez lezzetleri Pizza Margherita ve Calzone Con Nutella. İtalyan gibi pişirmenin belki de ilk adımını atacak minikler için ön şart 5-9 yaş arasında olmak; gerisi biraz tuz, biraz un ve bol eğlence…

Satın Al

Atölye – Minik Şefler

Tarih: 8 Eylül Pazar

Yer: Intema Yaşam Akademi – Kanyon

Saat: 11:00

Bilet Fiyatı: 170 TL

Çocuklar İçin Etkinlikler – Eylül 2019

“Çocuğunuzun yemekle kurduğu ilişkiye derinlik kazandırmak ve mutfak sanatlarına duyduğu ilgiyi güçlendirmek istiyorsanız, Minik Şefler workshopunda ki yerinizi hemen ayırtın.

Bu workshop’ta minik şefler hem en sevdikleri tarifleri öğreniyorlar hem de kendi hazırladıkları yemekleri yemenin mutluluk ve özgüvenini yaşıyorlar.”

Ev yapımı bolonez soslu fettuccine

Çikolata ve meyveli pancake

Ev yapımı limonata (ikram)

Satın Al

Atölye – Elektrik Atölyesi – Kağıt Devreler

Tarih: 14 Eylül Cumartesi

Yer: Rahmi M. Koç Müzesi

Saat: 13:00

Bilet Fiyatı: 67,50 TL

Çocuklar İçin Etkinlikler – Eylül 2019

Basit elektrik sistemleriyle çocukların kendi elleriyle hazırladığı ışıklı tasarımların yaratılacağı atölye 7-10 Yaş arası çocuklar için kurgulanmış.

Satın Al

{771518}

Çocuk Oyunu – Uyku Nereye Kaçar?

Tarih: 15 Eylül Pazar

Yer: Das Das – Ataşehir

Saat: 14:30

Bilet Fiyatı: 35 TL

Çocuklar İçin Etkinlikler – Eylül 2019

Ayrı zamanlarda yaşayıp, aynı uykuya dalmanın hayalini kuran Pelin ve Berçem’in uykusu kaçmıştır… İyi de nereye? Bir uyku nereye kaçar ki? Oyun boyunca her yerde arayacaklar. Bakalım nerden çıkacak uykuları. Sahi ya, uyku nereye kaçar?

DasDas Çocuk, “Şef Fırfır Ve Yardımcısı Tüy” , “Astro Ay’a Tırmanıyor” , Pi Hanım’ın Tarifsiz Kurabiyeleri” oyunlarından sonra yeni oyunu “Uyku Nereye Kaçar” ile ebeveynleri ve çocukları kaçan uykularını aramaya davet ediyor. “Uyku Nereye Kaçar?” 35 dakikalık süresiyle 3 yaş ve üzeri herkesi DasDas Metropol Ataşehir’e bekliyor.

Satın Al

Atölye – Çocuk Şefler Mutfakta

Tarih: 21 Eylül Cumartesi

Yer: EKS Mutfak Akademisi – Kadıköy

Saat: 15:00

Bilet Fiyatı: 100 TL

Çocuklar İçin Etkinlikler – Eylül 2019

EKS Mutfak Akademisi Çocuk Şefleri Mutfağa davet ediyor. 8-12 yaş arası 20 çocuğun ikişerli düzende 2 saat süre boyunca deneyimleyeceği atölye de çocuklar Sebzeli Noodle, Çikolata Kaplı Muz Çubukları ve Taze Limonata yapımını deneyimleyecekler.

Satın Al

Tiyatro – Papagenolar

Tarih: 22 Eylül Pazar

Yer: Zorlu PSM – Turkcell Platinium Sahnesi

Saat: 13:00

Bilet Fiyatı: 49,50 TL

Çocuklar İçin Etkinlikler – Eylül 2019

Papagenolar Çocuk Operası, DenizBank’ın desteğiyle minik seyircileri ile buluşuyor. DenizBank Çocuk Korosu üyelerinin Orman Perileri olarak maceraya katılmasıyla daha da büyüyen Papagenolar ailesi, Caner Akın’ın rejisörlüğünde, orkestra şefi Zdravko Lazarov yönetiminde ve Avrasya Oda Orkestrası eşliğinde, allaturca’nın yapımıyla sahneye konuyor.

W.A. Mozart’ın en sevilen eserlerinden biri olan Sihirli Flüt Operası’ndan ilham alınarak çocuklar için kurgulanan Papagenolar Çocuk Operası’nda özenle seçilmiş aryalar Türkçe seslendiriliyor. Doğa ve insan sevgisinin öne çıktığı Papagenolar Çocuk Operası’nda hikaye; Papageno karakteri, ailesi, Gece Kraliçesi, Sarastro ve Ağaç Adam etrafında şekilleniyor. Sihirli Orman’da yaşayan tüm canlıların sevgiyle daha da güzelleştiğini, kötü bile olsa her insanın içinde mutlaka bir iyilik kırıntısı olduğunu ve bu iyiliği ortaya çıkarmak için yine sevgi ile yaklaşmak gerektiğini anlatan Papagenolar, tüm çocuklara ve ebeveynlere operanın en eğlenceli halini sunmayı ve tanıtmayı amaçlıyor.

Satın Al

Çocuk Oyunu – Göçebe

Tarih: 28 Eylül Cumartesi

Yer: Das Das – Ataşehir

Saat: 13:00

Bilet Fiyatı: 35 TL

Çocuklar İçin Etkinlikler – Eylül 2019

Göçebe; fırtına sonucu sürüklenerek kendini daha önce hiç görmediği bir sahilde bulan Palika ile o sahile kamp yapmaya gelen Putnik arasında geçen çocuk oyunu. Palika ile Putnik arasında ufak bir sorun vardır; birbirlerinin dilini bilmemeleri. Başlarda çekinseler de zamanla anlaşmaya başlayan Palika ile Putnik’in macerasına eşlik etmek için tüm çocuklar Das Das’a!

Satın Al

Sinema – Aslan Kral

Aslan Kral hikayesini bilmeyenimiz yoktur. Disney’in 1994 yapımı animasyon filmi Aslan Kral, Temmuz 2019’da beyaz perdede izleyicisi ile tekrar buluştu. Bu sefer gerçek hayvanların bilgisayar efektleri ile yer aldığı film, Eylül ayında da birçok sinema da izleyicisi ile buluşuyor.

Genç Simba’nın cesur babası Mufasa’yı, orijinal filmde de karakteri seslendiren usta oyuncu James Earl Jones seslendiriyor. Simba’ya başarılı oyuncu ve müzisyen Donald Glover’ın hayat vereceği seslendirme kadrosunda; Disney’in ikonik kötüsü Scar olarak Oscar adayı oyuncu Chiwetel Ejiofor, sırtlan Kamari olarak komedyen ve oyuncu Keegan-Michael Key, yaban domuzu Pumbaa olarak Seth Rogen, mirket Timon olarak oyuncu Billy Eichner ve Simba’nın aşık olduğu aslan Nala olarak pop yıldızı Beyonce yer alıyor. Filmin yönetmen koltuğunda “Orman Çocuğu”na imza atan yönetmen Jon Favreau oturuyor.

Satın Al

Hayal Türkmen Yılmaz
Hayal Türkmen Yılmaz Tüm Yazıları