preloader

Çocuklar için Etkinlikler – Ekim 2019

Çocuklar için Etkinlikler – Ekim 2019

Yazı Boyutu:

Ekim ayında çocuklara yönelik en güzel etkinlikleri OGGUSTO olarak derledik.

Minikler için İstanbul’da gerçekleşecek en güncel tiyatro, bale ve müzikal gibi kültür-sanat etkinliklerine göz atmak için tıklayın!

Her yaş grubuna ve ilgi alanına yönelik farklı içeriğe sahip bir etkinlik, mutlaka sizin çocuğunuza da hitap edecektir. Yeter ki siz çocukları sanatla, doğayla, bilimle, etkinliklerle buluşturun, onların hayal gücü emin olun sizi bile çok şaşırtacak. Ekim ayındaki birbirinden yaratıcı ve keyifli atölyelerini, yeni tiyatroları, sergileri ve etkinlikleri OGGUSTO olarak sizler için derledik…

Etkinlik – Hillside Outside Vol4 Kids & Family Survivor

Tarih: 27 Ekim – Pazar

Saat: 10:30

Yer: Hillside Etiler

Çocuklar için Etkinlikler – Ekim 2019

Hillside Etiler, ekimin son haftasında aileler ve çocuklarına özel bir spor etkinliğine ev sahipliği yapıyor. Kişisel spor koçu Ceren Muskara önderliğinde ve açık havada gerçekleştirilecek etkinlikte, özel crossfit parkurunda çocuklar da spor ve eğlenceye doyacak.

Rezervasyon için: 0212 352 23 33

Atölye – Volkan Aslan ile “Bunu ben de yaparım!” İsimli Atölye Çalışması

Tarih: 19 Ekim 2019 / Cumartesi

Saat: 11:00 – 13:00

Yer: ARTER Atölye / Dolapdere

Etkinlik Ücreti: 40 TL

Çocuklar için Etkinlikler – Ekim 2019

Arter Atölye Programı, “Saat Kaç?” sergisinde Endişe isimli yerleştirmesiyle yer alan sanatçı Volkan Aslan ile “Bunu ben de yaparım!” başlıklı atölye çalışmasını sunuyor. 8-12 yaş aralığındaki katılımcılara yönelik atölyede, Aslan kendi eserini çocuklarla birlikte yeniden yorumlayacak. Sanatçının bulduğu keçe figürlerle oluşturulmuş yerleştirmeyi inceleyen çocuklar, hayal ettikleri figürleri üreterek birlikte yeni bir hikaye oluşturacaklar.

Rezervasyon için: 0212 708 58 00

Sanat – 6 – 12 Yaş Çocuklarla 16. İstanbul Bienali Sanat Turu

Tarih: 12 Ekim 2019 / Cumartesi

Saat: 12:00 – 14:00 / 15:00 – 17: 00 (İki Grup)

Yer: MSGSÜ İstanbul Resim ve Heykel Müzesi

Etkinlik Ücreti: 150 TL

Çocuklar için Etkinlikler – Ekim 2019
6 – 12 yaş arası çocuklar, Uğur Kaya eşliğinde kentin en gözde sanat etkinliklerinden 16. İstanbul Bienali’ni deneyimliyor. Tur kapsamında, çocuklarla: Bir sergi nasıl izlenir? Sanatçı nasıl çalışır ve nelerden beslenir? sorularının yanıtlarını ararken 16. İstanbul Bienali’nde yer alan eserler üzerinden “bakma – görme” pratiği yapma şansı bulunuyor.

Detaylı Bilgi: [email protected] veya 0212 257 10 00

Festival – İstanbul Oyun Festivali

Tarih: 05 Ekim – 06 Ekim

Saat: 10:00 – 19:00

Yer: Küçük Çiftlik Park

Bilet Fiyatı: Kombine 85 TL / Günlük 45 TL

Çocuklar için Etkinlikler – Ekim 2019

Türkiye’de ilk kez geleneksel sokak oyunları ile dijital oyunlar bir araya gelecek. Espor turnuvaları, mobil oyun ve konsol oyun alanları, VR deneyim alanı, cosplay yarışmaları İstanbul Oyun Festivalinde tek bir çatı altında olacak. Ayrıca oyunları farklı deneyim alanlarında ve büyük ekranlarda oynama şansı, gamer influencerlar ile yarışmalar ve turnuvalar ile Oyun Festivali eşsiz deneyimlere sahip olabileceğiniz bir etkinlik.

Avrupa ve Ortadoğu’nun ilk ve en büyük Oyun Festivali, ‘İstanbul Oyun Festivali gençlere ve ailelere sınırsız eğlence keyfi yaşatmaya hazırlanıyor. Geleneksel sokak oyunları ve çağımızın dijital oyunlarının bir arada olduğu festivalde her yaştan katılımcıyı/misafiri farklı deneyimler ve birçok sürpriz bekliyor.

Satın Al

Tiyatro – Papagenolar

Tarih: 05 Ekim – Cumartesi

Saat: 12:00

Yer: Zorlu PSM – Turkcell Platinium Sahnesi

Bilet Fiyatı: 49,50 TL

Çocuklar için Etkinlikler – Ekim 2019

Papagenolar Çocuk Operası, DenizBank’ın desteğiyle minik seyircileri ile buluşuyor. DenizBank Çocuk Korosu üyelerinin Orman Perileri olarak maceraya katılmasıyla daha da büyüyen Papagenolar ailesi, Caner Akın’ın rejisörlüğünde, orkestra şefi Zdravko Lazarov yönetiminde ve Avrasya Oda Orkestrası eşliğinde, allaturca’nın yapımıyla sahneye konuyor.

W.A. Mozart’ın en sevilen eserlerinden biri olan Sihirli Flüt Operası’ndan ilham alınarak çocuklar için kurgulanan Papagenolar Çocuk Operası’nda özenle seçilmiş aryalar Türkçe seslendiriliyor. Doğa ve insan sevgisinin öne çıktığı Papagenolar Çocuk Operası’nda hikaye; Papageno karakteri, ailesi, Gece Kraliçesi, Sarastro ve Ağaç Adam etrafında şekilleniyor. Sihirli Orman’da yaşayan tüm canlıların sevgiyle daha da güzelleştiğini, kötü bile olsa her insanın içinde mutlaka bir iyilik kırıntısı olduğunu ve bu iyiliği ortaya çıkarmak için yine sevgi ile yaklaşmak gerektiğini anlatan Papagenolar, tüm çocuklara ve ebeveynlere operanın en eğlenceli halini sunmayı ve tanıtmayı amaçlıyor.

Satın Al

Tiyatro – Soğuktan Korkmayan Tek Kuş

Tarih: 05 Ekim – Cumartesi

Saat: 13:00

Yer: Das Das – Ataşehir

Bilet Fiyatı: 39 TL

Çocuklar için Etkinlikler – Ekim 2019

Günışığı Kitaplığı’ndan çıkmış olan, Mine Kazmaoğlu’nun dilimize kazandırdığı Zoran Drvenkar’ın Çocuk Edebiyatı ödülüne layık görülen Soğuktan Korkmayan Tek Kuş adlı eseri Tiyatro Gülgeç tarafından 5 yaş üzeri herkesin izleyebileceği kukla tiyatrosu olarak sahneleniyor.

Riki, hayatının en soğuk ve uzun kışını yaşamaktadır. O yıl kış hiç bitmemiş, ilkbahar, yaz, hatta sonbahar hiç gelmemiştir. Sonunda sabrı tükenen Riki, bir sabah uyanır ve kışı bulup onunla konuşmaya ve onu gitmesi için ikna etmeye karar verir. Fakat kıştan önce karşısına tuhaf bir kuş çıkar. O, soğuktan korkmayan tek kuştur.

Mevsimlerin ve insan doğasının değişip dönüşebiliyor olmasının güzelliğini anlatan oyunumuz bize büyümek ve olgunlaşmakla ilgili gizli işaretler verir.

Satın Al

Tiyatro – Charlie’nin Çikolata Fabrikası

Tarih: 06 Ekim – Pazar

Saat: 13:00 ve 15:00

Yer: Profilo Kültür Merkezi

Bilet Fiyatı: 45 TL

Çocuklar için Etkinlikler – Ekim 2019

Dünyanın en ünlü çikolatacısı olan Willy Wonka, 5 altın bileti bulan 5 çocuğa daha önce kimsenin görmediği fabrikasını gezdirmeye karar verir. Bu fabrikada düzenlediği yarışmada birinci olan çocuğa da kimsenin bilmediği bir büyük ödül vardır. Diğer çocuklar altın bileti bulmak için farklı yollar denerken Charlie tamamen şans eseri bileti bulur ve macera başlar.

Çocuklarınızın eşlik ederek eğleneceği oyunda beş farklı çocuğun yarışmadaki hallerine, büyükbabanın sevgisine ve Willy Wonka’nın danslarına şahit olacaksınız. Pedagog onaylı müzikli çocuk oyunu Charlie’nin Çikolata Fabrikası tüm tiyatro sever çocukları bekliyor.

Satın Al

{772233}

Çocuk Oyunu – Uyku Nereye Kaçar?

Tarih: 06 Ekim – Pazar

Saat: 13:00

Yer: Das Das – Ataşehir

Bilet Fiyatı: 39 TL

Çocuklar için Etkinlikler – Ekim 2019

Ayrı zamanlarda yaşayıp, aynı uykuya dalmanın hayalini kuran Pelin ve Berçem’in uykusu kaçmıştır… İyi de nereye? Bir uyku nereye kaçar ki? Oyun boyunca her yerde arayacaklar. Bakalım nerden çıkacak uykuları. Sahi ya, uyku nereye kaçar?

DasDas Çocuk, “Şef Fırfır Ve Yardımcısı Tüy” , “Astro Ay’a Tırmanıyor” , Pi Hanım’ın Tarifsiz Kurabiyeleri” oyunlarından sonra yeni oyunu “Uyku Nereye Kaçar” ile ebeveynleri ve çocukları kaçan uykularını aramaya davet ediyor. “Uyku Nereye Kaçar?” 35 dakikalık süresiyle 3 yaş ve üzeri herkesi DasDas Metropol Ataşehir’e bekliyor.

Satın Al

Atölye – Erdil Yaşaroğlu’nun sergisi “Oyun” kapsamında Çocuklar için Heykel Atölyesi

Tarih: 12 Ekim Cumartesi

Saat: 14:00

Yer: Bomontiada / Şişli

Ücret: Ücretsiz

Çocuklar için Etkinlikler – Ekim 2019

Erdil Yaşaroğlu’nun heykellerinden oluşan ilk kişisel sergisi “Oyun”, 3 Eylül – 3 Kasım 2019 tarihleri arasında Yapı Kredi bomontiada’da düzenleniyor. Mekanın açık ve kapalı alanlarına yerleşen heykellerinde Yaşaroğlu’nun karikatür çizerken geliştirdiği form, estetik, espri ve hayata bakışı, üç boyutlu eserlerde yepyeni bir dil olarak yer alıyor.

Heykeller, sanatçının karikatür çalışmalarından farklı olarak dertlerini bir espri’ üzerinden anlatmıyor, formları, kütleleri ve renkleri ile Yapı Kredi bomontiada’nın genel ziyaretçi kitlesine ev sahipliği yapıyorlar.

Sergi kapsamında 12 Ekim tarihinde 6-13 yaş arası 25 çocuk, Erdil Yaşaroğlu ile heykel atölyesi deneyimlemenin ayrıcalığını da yaşayacaklar.

Rezervasyon için: [email protected]

Tiyatro – Pi Hanım’ın Tarifsiz Kurabiyeleri

Tarih: 12 Ekim – Cumartesi

Saat: 13:00

Yer: Das Das / Ataşehir

Bilet Fiyatı: 39 TL

Çocuklar için Etkinlikler – Ekim 2019

Pi Hanım, çok ünlü bir aşçıdır. Mahallede herkes onu tanır ve çok sever. Özel günlerde tüm mahalleye kurabiye yapıp dağıtır ve birlikte afiyetle yerler. Mahalleli onu sadece kurabiyelerinden değil disipliniyle de tanır. O kadar dakik ve düzenlidir ki onunla yaşamak da bir o kadar zordur. Öyle ki, yıllardır mutfağında çalışan sakar yardımcısı Piti’yi sürekli işten kovar. ‘’Geleneksel Benekli Kediler Günü’’nde dağıtılacak kurabiyeleri yapmak için büyük bir sevinçle mutfağa giren Pi Hanım, beklemediği bir sürprizle karşılaşır. Her şeye rağmen kurabiyeler pişer mi dersiniz?” Alper Baytekin’in yönettiği oyun 3 yaş üzeri çocuklara yönelik.

Satın Al

Etkinlik – İstanbul Ebeveynlik Zirvesi

Tarih: 13 Ekim – Pazar

Saat: 10:00

Yer: Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi – Şişli

Bilet Fiyatı: 113 – 190 TL arası

Çocuklar için Etkinlikler – Ekim 2019

Vera Etkinlik Ajansı Türkiye’nin alanında önde gelen isimlerini bir araya getiriyor. Anne Baba ve Çocuk Gelişimi konseptiyle psikoloji, başarı, ödül-ceza, mutluluk, çocuklarla nitelikli vakit geçirmek, teknoloji, üstün yetenek konularına değinilecek İstanbul Ebeveynlik Zirvesi sınırlı kontenjanı ile 13 Ekim’ de Şişli Cemil Candaş Kültür Merkezi’nde…

Seminerler/Konuşmalar

*DR. ÖZGÜR BOLAT (Eğitim Bilimci/Yazar)

“Mutlu ve Başarılı Çocuk Nasıl Yetiştirilir” Mutluluğun ve Başarının Prensipleri

*ŞERMİN YAŞAR (Oyuncu Anne/Yazar)

“Çocukluğumdan Çocuğuma!”

*DR. BAHAR ERİŞ (Eğitimci/Yazar)

“Üstün Yetenek: Efsaneler ve Gerçekler” Her Çocuk Üstün Yetenekli midir?

*İPEK GÖKOZAN (Uzman Klinik Psikolog)

“Sağlıklı Ruhsal Gelişimde Anne, Baba ve Çocuk Üçgeni”Sağlıklı Çocuklar Yetiştirmek için Önce Kimden Başlamalı? Çocuktan mı, Ebeveynden mi?

*AYŞE ŞULE BİLGİÇ (Pepe’nin Yaratıcısı)

“Çocukları İnternetten Uzaklaştırmadan Zararlı Etkilerinden Korumak”

Satın Al

{771796}

Tiyatro – Kutup Macerası

Tarih: 13 Ekim – Pazar

Saat: 13:00

Yer: Caddebostan Kültür Merkezi – Caddebostan

Bilet Fiyatı: 34 TL

Çocuklar için Etkinlikler – Ekim 2019

Mo ile Mi kardeşler kutuplarda yaşayan iki eskimo çocuğudur. Günün birinde balık yakalamak için yola çıktıklarında kutup ayısı Ponpi’nin acı içinde kıvrandığını görürler. Fok balığı Foki’yi yakalamak için avcı Kimo tarafından bırakılan bir kapana basmıştır Ponpi.

Mo ile Mi kardeşler, Ponpi’yi kapandan kurtarırlar. Ancak durum bu kadar kolay değildir. Kimo’nun yardımcısı olan penguen Simoki avcı Kimo’ya yardım etmesinin bir hata olduğunu anlayınca kahramanlarımızla işbirliği yapıp Foki’yi avcı Kimo’nun tuzaklarından kurtarıp, Kimo’ya da unutamayacağı bir ders verirler.

“Küresel ısınmanın kutuplarda yarattığı tehlikenin işlendiği, para hırsı içindeki insanoğlunun çevreye verdiği zararların anlatıldığı, geri dönüşümün faydalarının ayrıntılarıyla çocuklara aktarıldığı oyunumuz, çocuklarda çevre bilincinin ve geri dönüşümün faydalarının anlatıldığı eğitici, eğlenceli, danslı ve müzikli bir çocuk oyunudur.” 3 yaş üzeri tüm çocuklara uygundur.

Satın Al

Tiyatro – Hayal Çalan Cadı

Tarih: 13 Ekim – Pazar

Saat: 12:00 ve 15:30

Yer: Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi

Bilet Fiyatı: 1.Kategori 22 TL / 2.Kategori 11 TL

Çocuklar için Etkinlikler – Ekim 2019

Zorlu Holding’in miniklerin dev hayallerini perdeye taşıdığı “Bir Hayal Bir Oyun” yarışmasının dokuz yaşındaki birincisi Ceren Çiçek’in yazdığı, Hayal Çalan Cadı öyküsü tiyatro oyunu olarak Zorlu PSM’de sergileniyor. 3 dünyalı çocuğun cadılar dünyasındaki maceralarını konu alan, 6 yaş üstü çocuklara yönelik bu tiyatro oyununu, öyküden yorumlayarak yazan Serdar Saatman, yöneten Gaye Cankaya. “Hayal Çalan Cadı” hayallerin gerçeğe dönüştüğünü çocuklarına deneyimletmek isteyen aileleri bekliyor…

Satın Al

Müzik – Çocuk Caz

Tarih: 19 Ekim – Cumartesi

Saat: 14:00

Yer: Tamirane Akasya– Akasya AVM

Bilet Fiyatı: 25 TL

Çocuklar için Etkinlikler – Ekim 2019

29. Akbank Caz Festivali kapsamında Çocuk Caz projesi, çocukluk hatıralarımız arasında yeri olan melodiler ve şarkılar caz ile buluşarak bugünün çocuklarına yeni hatıralar hazırlıyor. Festival programında sahne alacak Çocuk Caz projesinde; vokalde solist Nilay Tezsay, gitar ve mızıkada Onur Hacet, kemanda İlker Görgülü sahneye neşe katacak. Anneler, babalar kendi çocukluklarından hatırladıkları şarkıların yepyeni tınılarını çocuklarıyla birlikte keşfe çıkacaklar. Yakın zamanda kendi bestelerinin de bulunduğu bir albüm çıkarmayı planlayan bu renkli topluluğun sahne enerjisiyle tanışmaya sizi davet ediyor.

Satın Al

Etkinlik – Güldüy Güldüy Show Çocuk

Tarih: 20 Ekim – Pazar

Saat: 17:30

Yer: BKM – Beşiktaş

Bilet Fiyatı: Tam 130 TL / Öğrenci 90 TL

Çocuklar için Etkinlikler – Ekim 2019

Güldüy Güldüy Show Çocuk İstanbul Komedi Festivali kapsamında Beşiktaş Kültür Merkezi’nde…

Satın Al

{771875}

Etkinlik – Nasreddin Hoca

Tarih: 20 Ekim – Pazar

Saat: 14:00

Yer: Sinema Feriye – Ortaköy

Bilet Fiyatı: 1.Kategori 45 TL / 2. Kategori 28 TL

Çocuklar için Etkinlikler – Ekim 2019

Nasreddin Hoca, İstanbul Komedi Festivali kapsamında Beşiktaş Kültür Merkezi’nde…

Satın Al

Müzikal – Alaaddin

Tarih: 26 Ekim – Cumartesi

Saat: 13:00

Yer: Mall of İstanbul

Bilet Fiyatı: 56,50 TL

Çocuklar için Etkinlikler – Ekim 2019

Binbir Gece Masallarının en ünlüleri arasında yer alan Alaaddin, Tiyatro Temaşa ve GİST (Gösteri İstanbul)’in ortak yapımı ile tiyatro sever çocuklarla buluşmaya hazırlanıyor. 13 kişilik oyuncu kadrosuyla her yaştan izleyicinin keyifle izleyeceği müzikal; Alaaddin, Prenses Yasemin ve Sihirli Lambanın Cini’nin eğlenceli maceralarını keşfetmenizi bekliyor.

Satın Al

Hayal Türkmen Yılmaz
Hayal Türkmen Yılmaz Tüm Yazıları