preloader

Çocuklar İçin Etkinlikler – Aralık 2018

Çocuklar İçin Etkinlikler – Aralık 2018

Yazı Boyutu:

Aralık ayı çocuklarınız için dolu dolu geçecek! En güzel etkinlikleri OGGUSTO olarak sizler için derledik.

Minikler için İstanbul’da gerçekleşecek en güncel tiyatro, bale ve müzikal gibi kültür-sanat etkinliklerine göz atmak için tıklayın!

Yılın son ayı Aralık geldi çattı. Yılbaşı coşkusunun tüm aya yayıldığı bu dönemde, şehirde çocuklara yönelik çeşitli sanat etkinlikleri, tiyatrolar, sergiler ve atölyeler keşfetmeniz için sizi bekliyor. Her yaş grubuna ve ilgi alanına yönelik farklı içeriğe sahip bir etkinlik mutlaka sizin çocuğunuza da hitap edecektir. Yeter ki siz çocukları sanatla, doğayla, bilimle, etkinliklerle buluşturun, onların hayal gücü emin olun sizi bile çok şaşırtacak.

Çocuklar Keşfetsin

Noel Pazarı

Çocuklar İçin Etkinlikler – Aralık 2018

Tarih: 1 Aralık Cumartesi

Yer: Fransız Kültür Merkezi / Taksim

Fransız Kültür Merkezi avlusunda, İstanbul Accueil derneğinin düzenlediği Noel pazarı kuruluyor.

Program

10:00 Noel pazarının açılışı

10:15 – 11:15 Çocuklar için 4 kısa film gösterimi (4 yaşından itibaren)

10:45 – 11:15 Kukla Gösterisi (1 ile 4 yıl arasında)

11:30 – 12:30 Noel babanın sürpriz hediyelerinin dağıtımı (2 ile 10 yıl arasında)

13:30 – 14:30 Çocuklara yönelik atölyeler (Noel şarkıları veya kardan adam yapım atölyesi)

16:00 Noel pasta yapma yarışması

18:00 Noel pazarının kapanışı

{771561}

Gösteri – Akıllı Çocuklar Kulübü

Çocuklar İçin Etkinlikler – Aralık 2018Tarih: 1 – 30 Aralık

Yer: Uniq – Küçük Sahne / Maslak

Saat: Etkinlik gününe göre saatler değişmektedir

Bilet Fiyatı: VIP 75 TL – Salon 50 TL

Merlin Ödüllü ünlü sihirbaz ve psikolog Kubilay QB Tunçer, Aralı ayında 3-8 yaş arasındaki “akıllı çocuklarla” gösterilerini Küçük Sahne UNIQ’de sürdürüyor.

Yenilenen ve zenginleşen şovda sihir, eğlence ve yaratıcı düşünmeye davet bir arada sunuluyor.

Satın Al

GymyKids Ormanda Spor Atölyesi

Çocuklar İçin Etkinlikler – Aralık 2018Tarih: 2 Aralık – Pazar / 9 Aralık – Pazar

Yer: Belgrad Ormanı

Saat: 10:30

Bilet Fiyatı: 162,50 TL

Gymykids, anne ve babalara hafta sonları ormanda çocukları ile vakit geçireceği, doğada eğlenirken öğrenecekleri bir orman aktivitesi programı sunuyor. Doğanın kalbinde 1 saatlik spor sonrası, çocuklara yönelik botanik anlatım ile devam edecek spor atölyesi, Pazar sabahına enerjik başlamak isteyen aileler için ideal.

Satın Al

Noel Turu

Çocuklar İçin Etkinlikler – Aralık 2018

Tarih: 29 Aralık Cumartesi

Yer: Tünel

Saat: 10:00

Bilet Fiyatı: 1 Yetişkin + 1 Çocuk (2 Kişi) – 325.00 TL

İstanbul’u güzel bir kış gününde adımlarken, sımsıcak bir Noel gezisine davet ediyor sizi Sacred7 Travel. Uçan Adam Hazerfen ve Noel Baba’nın maceralarına yolculuğa çıkacağınız bu turda Tünel ve Galata Kulesi geziliyor. Rüstem Paşa Han’da bulunan heykel atölyesinde heykel yapımı da olan bu tur, Noel ve İstanbul’u çocuğunuz ile birlikte keşfetme deneyimini sunuyor. 5 – 12 Yaş çocuklar için uygun.

Satın Al

Çocuklar Yaratsın

Atölye – Nermin Er ile Hayali Evren ve Hayali Evren Yaratıkları

Çocuklar İçin Etkinlikler – Aralık 2018Tarih: 2 Aralık – Pazar / 16 Aralık – Pazar

Yer: İstanbul Modern / Beyoğlu

Saat: 15:00 Uzman Eşliğinde Sergi Gezisi / 15.30 Nermin Er ile Atölye Çalışması

Bilet Fiyatı: Bir çocuk ve bir yetişkin katılımı için 250 TL

Atölye çalışması kağıt, rulo, düğme vb. gündelik yaşamımızda sıklıkla karşılaştığımız malzemeleri yeniden keşfetmeye davet ediyor. Çocuklar ve aileler nesneleri bir araya getiriyor, kesip birleştiriyor, düzenlemeler kuruyor ve hayal dünyalarındaki anlamları ekleyerek, bu nesneleri, daha önce benzer biçimde hiç anlatılmamış birer masalın ya da öykünün karakterlerine ve mekan tasarımlarına dönüştürüyorlar.

Satın Al

{771587}

Atölye – Masterpiece Galata Heykel – Hayvan Suratlar

Çocuklar İçin Etkinlikler – Aralık 2018

Tarih: 2 Aralık Pazar

Yer: Masterpiece Galata

Saat: 13:00 ve 17:30

Bilet Fiyatı: 90 TL

Sanat, müzik ve keyfin bir arada olduğu Masterpiece etkinlikleri, 12 yaş üstü çocukları seramikten heykel yapmaya davet ediyor.

Satın Al

Atölye – Sokaklara Yılbaşı Geldi, 9-12 Yaş Diorama Atölyesi

Çocuklar İçin Etkinlikler – Aralık 2018Tarih: 8 Aralık Cumartesi

Yer: Rahmi M. Koç Müzesi

Saat: 13:00

Bilet Fiyatı: 84,50 TL

Belli bir ölçeğe bağlı modelleri kullanarak yılbaşı konseptini sokağa taşımayı hedefleyen atölyede, çocuklar hayal gücüne dayanarak 3 boyutlu çalışmaları adeta bir sahne gibi tasarlıyor. 9-12 yaşı kapsayan atölye yılbaşı ruhuna çok uygun.

Satın Al

Çocuklar İzlesin

Tiyatro – Helikon

Çocuklar İçin Etkinlikler – Aralık 2018Tarih: 2 – 24 Aralık

Yer: İstanbul Oyuncak Müzesi – Göztepe

Saat: 21:00

Bilet Fiyatı: 95 TL

Helikon, İstanbul Oyuncak Müzesi’nin bulunduğu köşkün tamamında gerçekleşen tek perdelik sürükleyici bir tiyatro deneyimi. Müze sözcüğünün kökeni; bilim ve sanat tanrısı Apollon ile birlikte yaşayan Musalar, yani ilham perileridir. Bu yarı tanrılar, hava karardıktan sonra zamanı bükerek ziyaretçileri müzedeki oyuncakların öykülerini anlatmaya, 1950’li yıllara götürüyor. Oyuna, 14 yaş üstü çocuklar kabul ediliyor.

Satın Al

Sinema – 5. Uluslararası İstanbul Sessiz Sinema Günleri / Charley Bowers Seçkisi

Çocuklar İçin Etkinlikler – Aralık 2018Tarih: 8 Aralık Cumartesi

Yer: Akbank Sanat / Beyoğlu

Saat: 11:00

Bilet Fiyatı: 10 TL

Yönetmen ve Oyuncu: Charley Bowers Yapım Yılı: 1926-27 ABD Süresi: 60’ Soundpainting: Burcu Yılmaz Sunum: Elif Rongen-

Charley Bowers’ın mucizeler diyarını keşfetmeye hazır mısınız? Dallarından kedi toplayabileceğiniz bir ağaç, içinden araba çıkan yumurta, dans eden tavuskuşları… Sinema tarihinin tozlu raflarında, kapalı kapılar ardında, kilitli kutularda unutulmuş uçuk mucit Charley Bowers’ın filmleri, büyük perdeye geri dönüyor! En tuhaf icatların hayat bulduğu bu büyülü evrende her şey en absürt rüyalardan, en uçuk hayallerden fırlamış gibi. Siz de Charley Bowers’ın mucizeler diyarına adım atmak istiyorsanız, bu seçkiye davetlisiniz. 1920’lerde komedi şovlarını stop-motion animasyon tekniğiyle harmanlayan Charley Bowers’ın, dönemin avangard sanat akımından da esinlenerek çektiği sürrealist kısa komediler, uzun zamandır unutulmuştu. Şimdi yeni restorasyonlar sayesinde günümüz izleyicisiyle tekrardan buluşuyor.

Satın Al

{771554}

Tiyatro – Pablo Picasso ve İlham Perileri

Çocuklar İçin Etkinlikler – Aralık 2018Tarih: 8 – 30 Aralık

Yer: Tiyatro 34 – Kadıköy

Saat: Etkinlik gününe göre saatler değişmektedir

Bilet Fiyatı: 34 TL

Picasso bir türlü resim yapamamaktadır. Bir gece, evine gelen Mavi İlham Perileri sayesinde, tekrar resim yapmaya başlar. Bu Picasso’nun “Mavi Dönemini” anlatır. Hemen ardından başlayan “Pembe Dönem” ise, gelen Pembe İlham Perileri sayesinde başlar. Mavi ve Pembe Periler arasındaki çatışma, aslında Picasso’nun, içinde yaşadığı çatışmayı simgeler. Bu çatışmadan ortaya çıkan karmaşa, Picasso’nun “Kübik Döneme” geçmesine ve bu akımı oluşturmasına neden olur. Picasso’nun hayatından kesitleri ele alan oyun sanatseverler ile buluşmayı bekliyor.

Satın Al

Tiyatro – Goril

Çocuklar İçin Etkinlikler – Aralık 2018

Tarih: 15 Aralık Cumartesi / 22 Aralık Cumartesi

Yer: Akbank Sanat / Beyoğlu

Saat: 11:30

Bilet Fiyatı: Tam 13 TL – Öğrenci 8 TL

Hannah gorilleri çok seven sevimli bir kızdır. Babası çok yoğun çalıştığından, onu her özlediğinde, gorilleriyle oynar. Keşke babası da bir goril olsa diye düşünür. Çünkü goriller oyun oynamayı çok severler. Babası doğum gününde ona bir goril hediye eder. Ama bu sıradan bir oyuncak değildir.

Akbank Sanat Çocuk Tiyatrosu İngiltere’nin en önemli çocuk tiyatrolarından Polka Theatre ile başlattığı beraberliğine, ünlü kukla ustası Roman Stefanski’ni başarılı rejisi ile devam ediyor.

Goril’in yazarı Anthony Browne, 40’ın üzerinde çocuk kitabı yazmıştır. 2000 yılında Çocuk kitaplarına verilen en büyük ödüllerden biri olan Hans Christian Andersen Ödülü’de Anthony Browne’a verilmiştir. Goril, İngiltere’de halk oylamasıyla seçilen “En İyi 10 Çocuk Kitabı” listesinde yer almıştır.

Satın Al

Çocuklar Tatsın

Dünyanın en küçük ve muhteşem şefi “Le Petit Chef”

Çocuklar İçin Etkinlikler – Aralık 2018Tarih: 9 Aralık Pazar

Yer: Dada Salon Art Gallery

Saat: 13:00

Bilet Fiyatı: 400 TL

Okan Bayülgen’in İstanbul’a kazandırdığı yeni etkinlik mekanı Dada Salon Art Gallery bu eğlenceli ve unutulmayacak deneyime ev sahipliği yapıyor!

“Projection Mapping” tekniğinin dünyadaki öncülerinden Skullmapping ekibi Filip Sterckx ve Antoon Verbeeck’in bu müthiş tasarımı, Dinner Time Story projesi ile Londra, Berlin, Dubai, Toronto, Baden Baden, Cenevre, Köln, Stokholm, Kahire ve Nashville’den sonra, sonunda kısa bir süre için İstanbul’da! Dada Salon Art Gallery’nin sanatla dolu baş döndürücü ortamında, her seferinde yalnızca 20 davetli… Ünlü kaşif Marco Polo’nun izinden, gizemli ve büyüleyici İpek Yolu boyunca, Fransa’dan Arabistan’a, Hindistan’dan Himalayalar’a, oradan da Çin’e uzanan 2 saatlik şaşırtıcı ve muhteşem bir yolculuk… Upuzun bir masa, İstanbul Fairmont Quasar Hotel’in uluslararası deneyime sahip ödüllü şefleri ve Le Petit Chef danışmanları tarafından titizlikle hazırlanmış 6 tabaklık enfes degüstasyon menüsü… Çarşamba, Cuma, Cumartesi geceleri 20:00’de, 4 yaş üzeri küçük misafirlerin de katılabileceği Pazar günleri ise 13:00’de…

Satın Al

Genç Şefler: Yılbaşı Macaron’ları / 10-14 Yaş

Çocuklar İçin Etkinlikler – Aralık 2018Tarih: 15 Aralık Cumartesi

Yer: İntema Yaşam Akademi / Kanyon

Saat: 10:00

Bilet Fiyatı: 150 TL

Çocuğunuzla hem keyifli vakit geçirmek hem de birbirinden leziz macaron’lar hazırlamak isterseniz İntema Yaşam Akademi’de yerinizi alın.

Fransa’nın meşhur lezzeti macaron’u deneyimleyeceğiniz bu atölye de çocuğunuz ile eğlenceli ve lezzetli dakikalar sizi bekliyor. Yılbaşına özel Kestane dolgulu kırmızı macaron ve Portakallı & beyaz çikolatalı yeşil macaron yapılacak.

Satın Al

MSA’dan Çocuklar İçin Yılbaşına Özel 2 Atölye

Çocuklar İçin Etkinlikler – Aralık 2018Mutfaktaki küçük şeflere yılbaşına özel iki atölye; hem çocuğunuzla harika zaman geçirmek hem de ona mutfak becerisi kazandırmak istiyorsanız MSA mutfağında gerçekleşecek workshop etkinliğinde yerinizi alın.

Küçük Gurme 1 (5-9 Yaş) -Yılbaşı Özel

Tarih: 26 Aralık Çarşamba

Saat: 11:00

Yer: MSA Maslak

Bilet Fiyatı: 140 TL

Mini yılbaşı pizzaları; mantar, renkli biberler, mısır ve pesto sos ile (Yılbaşı ağacı

şeklinde) Bal kabağı dolgulu çikolatalı yılbaşı cupcake’leri; vanilyalı frosting ile

Satın Al

Küçük Gurme 2 (10-14 Yaş) – Yılbaşı Özel

Tarih: 23 Aralık – Pazar

Saat: 16:00

Yer: MSA Maslak

Bilet Fiyatı: 140 TL

El yapımı kırmızı ve yeşil fettucine, alfredo sos ile. Zencefilli yılbaşı kurabiyeleri, beyaz frosting süslemeler ile

Satın Al

Hayal Türkmen Yılmaz
Hayal Türkmen Yılmaz Tüm Yazıları