preloader

Ankara Çocuk Etkinlikleri – Mart 2020

Ankara Çocuk Etkinlikleri – Mart 2020

Yazı Boyutu:

Farklı yaş grupları ve ilgi alanlarına yönelik Ankara Mart 2020 çocuk etkinlik takvimi geniş içeriği ile sizleri bekliyor!

Minikler için Ankara’da gerçekleşecek en güncel tiyatro, bale ve müzikal gibi kültür-sanat etkinliklerine göz atmak için tıklayın!

Mart Ayı Ankara şehri etkinlik takvimi rengarenk içeriği ile baharı taptaze karşılıyor. Ebeveynleri en çok ne mutlu eder diye düşündük ve yaşadığınız şehirdeki farklı içerikteki her yaş grubuna ve ilgi alanına hitap eden eğlenceli, eğitici, sanat dolu etkinlikleri ve yaratıcı atölyeleri OGGUSTO olarak sizler için derledik.

Müze Etkinlikleri

Erimtan Müzesi Mart Ayı Etkinlikleri

Ankara’nın kalbi olan Ulus Eski Ankara Kalesi bölgesinin en kıymetli müzesi olan Erimtan, Ankara kültür ve sanat hayatına kazandırılmış önemli bir arkeoloji ve sanat merkezidir. Mart ayı için müzede gerçekleşecek 4 ile 10 yaş arası çocukların ilgisini çekecek atölyeleri ve gün boyu o bölgede yapılacak aktiviteleri sizler için biraraya getirdik.

Mitoslardan Çömleklere 7-10 Yaş

Ankara Çocuk Etkinlikleri – Mart 2020

Tarih: 7 Mart 2020 Cumartesi

Yer: Erimtan Müzesi

Saat: 14:00

Katılım ücreti: 35 TL

Müze koleksiyonunda yer alan mitolojik sahnelere sahip çömlek ve kapların incelenmesini odağına alan etkinlikte katılımcılar, dinledikleri mitolojik hikâyeleri karton üzerine çizilmiş çömleklere resmedip, etkinlik sonunda mitolojik hikâyeli çömlek görsellerini günün hatırası olarak saklamak üzere yanlarında götürüyorlar.

Renklenen Çömlekler 4-6 Yaş

Katılımcılar müze koleksiyonunda yer alan çömlek formlarını inceledikleri kısa bir keşif turundan sonra atölyede hayal güçlerini kullanarak çömlekleri renklendiriyorlar. Etkinlik sonunda çocuklar boyadıkları çömlekleri günün hatırası olarak saklamak üzere yanlarında götürüyorlar.

Bahara Merhaba: Tohum topu Atölyesi 7-10 Yaş 21 Mart 2020

Ankara Çocuk Etkinlikleri – Mart 2020

Tarih: 21 Mart 2020 Cumartesi

Yer: Erimtan Müzesi

Saat: 14:00

Bilgi ve rezervasyon: (0312) 311 04 01

Katılım ücreti: 40 TL

Bahara Merhaba: Tohum Topu Atölyesinde çocuklar kil, toprak ve tohumlar ile üretecekleri küçük topları müze bahçesini, evlerini, park ve topraklık alanları çiçeklendirmek için kullanacak ve müzede ilkbaharı karşılayacaklar. Bu keyifli aktivite sonunda emeklerinin yeşerip çiçekleneceğini bilmek onları mutlu edecektir

Çocuk Yogası 5-8 Yaş

Ankara Çocuk Etkinlikleri – Mart 2020

Tarih: 29 Mart 2020 Cumartesi

Yer: Erimtan Müzesi

Saat: 14:00

Bilgi ve rezervasyon: (0312) 311 04 01

Katılım ücreti: 60 TL

Müzede gerçekleştirilecek yoga etkinliğinde çocuklar, yaş grubuna uygun yoga hareketlerini öğrenip uygulayarak hem müzede keyifli zaman geçirecekler hem de zihinlerini ve bedenlerini dinlendirecekler. Her yaşın açık ara en dinlendirici aktivitesi olacağına hiç şüphemiz yok.

Deneyimleyin: Eski Ankara Kalesi

Tatlı bir bahar günü sabah erkenden kalkıp sırt çantalarınız ve fotoğraf makinanızı alıp Ankara Kalesi’nin tarihi dar sokaklarında çocuklarınızla zamanda yolculuk yapabilirsiniz. Şirin evleri, turistik dükkanları, sanat evleri, farklı dokularda kafeleriyle, antikacı ve bakırcılar arasında şehrin ortasında tahmininizden çok daha eğlenceli bir gün geçireceğinize eminiz. Dolaşırken Ankara’nın en eski hanlarından biri olan Pirinç Han’ın avlusunda mutlaka soluklanmalı minik dükkanlara girip çıkmalısınız.

Yine aynı bölgedeki Anadolu Medeniyetleri müzesi ve Çengelhan Rahmi Koç Müzesi de görülmeye değer.

{772851}

Tiyatro Etkinlikleri

Ankara Mart 2020’de bir çok keyifli çocuk tiyatrosuna ev sahipliği yapıyor. Birbirinden eğlenceli tiyatro gösterilerini izlemek için biletlerinizi şimdiden almayı unutmayın.

Bremen Mızıkacıları

Ankara Çocuk Etkinlikleri – Mart 2020

Tarih: 07 Mart Cumartesi

Saat: 15:00

Yer: MEB Şura Salonu Ankara

Bilet Fiyatı: 35 TL

Bu eğlenceli tiyatroda sahipleri tarafından işe yaramadıkları düşünülen hayvanlar birer birer kapının önüne koyulurlar. Ne yapacaklarını, sahipleri olmadan hayatlarına nasıl devam edeceklerini bilmeyen bütün hayvanların yolları kesişir ve maceraları başlar. Onları neyin beklediğini bilmedikleri bu yolda yaşadıklarını siz izleyicilerle keyifle paylaşıyorlar. Siz çocuklarada bu macerayı heyecanla seyretmek düşüyor.

Ma&Me&Pa Theatrum’da Mart Ayı çocuk Tiyatroları

Ankara Bilkent Center içinde bulunun çocuk aile kulübü Mamepa Family Club ve tiyatro Tempo’nun ortak çalışmasıyla 1-9 yaş arası çocuklarınız için derlenmiş altı farklı çocuk oyunu ile ziyaretçilerini bekliyor. Biletler Biletix’te. Etkinlik sonrası bu kapsamlı kulübü gezerek atölye programları hakkında bilgi alabilir kışın buz pistinde, yazın yemyeşil bahçesinde güzel vakit geçirebilirsiniz.

Ankara Çocuk Etkinlikleri – Mart 2020

Mor Kuşun Dönüşü 3-9 yaş

Tarih: 8 Mart 2020 Pazar

Yer: Mamepa Bilkent

Saat: 16:00

Katılım ücreti: 45 TL, çocuk+yetişkin 80 TL

Salkım Söğüt 3-9 yaş

Tarih: 15 Mart 2020 Pazar

Yer: Mamepa Bilkent

Saat: 16:00

Katılım ücreti: 45 TL, çocuk+yetişkin 80 TL

Durgun Göldeki Maskara 3-9 yaş

Tarih: 22 Mart 2020 Pazar

Yer: Mamepa Bilkent

Saat: 16:00

Katılım ücreti: 45 TL, çocuk+yetişkin 80 TL

İbiş Adında Bir İbiş 3-9 yaş

Tarih: 29 Mart 2020 Pazar

Yer: Mamepa Bilkent

Saat: 16:00

Katılım ücreti: 45 TL, çocuk+yetişkin 80 TL

Bubble Show + 2 yaş

Ankara Çocuk Etkinlikleri – Mart 2020

Tarih: 7 Mart Cumartesi

Saat:14:30

Burhan Öztoprak, sürprizlerle dolu Bubble Show ile Mamepa’da. Balonların büyülü dünyasında yer almak ve renk renk eğlence dolu Bubble show biletlerine Biletix’ten ulaşabilirsiniz.

{772858}

Ankara Mart 2020 Konserleri

Ezo Sunal ile Lalala Çocuk Konseri

Ankara Çocuk Etkinlikleri – Mart 2020

Tarih: 8 Mart Pazar

Yer: Yenimahalle Nazım Hikmet Kültür Merkezi

Saat: 12.00

Rezervasyon/Bilet: Biletix

Ezo Sunal’ın proje önderliğinde 2-8 yaş grubuna yönelik hazırlanan Lalala Konseri’nde çocuklar ve aileleri, birbirinden eğlenceli şarkıları birlikte söylemenin keyfine ortak olacaklar. İnteraktif konserde çocuklar, eğlenceli oyunlar ve şarkılara eşlik ederek unutulmaz anlar yaşıyorlar. Çocukların duygusal gelişiminde aileleriyle paylaşacakları bu dakikalar ileride hatırlarında güzel birer anı olarak kalacak müziğin sihirli notalarıyla hafta sonunuzu eğlenceli bir şekilde noktalamış olacaksınız.

Baby Shark Müzikali

Ankara Çocuk Etkinlikleri – Mart 2020

Tarih: 15 Mart Pazar

Yer: MEB Şura Salonu

Saat: 15:00

Rezervasyon/Bilet: Biletix

Çocuklarınızla arkadaşlığın ne kadar güzel ve değerli olduğunu aktarmak, rengarenk bir müzikal seyretmek isterseniz Baby Shark müzikali tam sizlere göre. Küçük köpekbalığının doğum günü kutlaması için ailesi ve arkadaşları deniz altında görkemli bir parti hazırlamıştır. Herkes partide çok eğlenmiştir. Pastanın mumları üflendiğinde babası küçük köpekbalığına artık büyüdüğünü söyler ve köpekbalığı olmanın kurallarını bilmesi gerektiğini anlatır. Köpekbalıkları okyanusların kralıdır, ağır durmalı ve yalnız yaşamalıdır. Küçük köpekbalığı bu durumdan çok memnun kalmaz çünkü dans etmeyi ve arkadaşlarını çok seviyordur. Üzüntü ile dans ederken bir anda girdaba kapılır ve kendini deniz altında hiç bilmediği bir yerde bulur. Kaybolmuştur. Yardım için seslenir ama kimseye sesini duyuramaz. Herkes küçük köpekbalığını aramaya başlar. Küçük köpekbalığını buldukları kayalıklarda, tek başına babasının gücü onu kurtarmaya yetmez. Arkadaşları yengeç ve ahtapot ve kırmızı balığın yardımları ile sonunda kurtulur. Herkes şimdi çok mutludur. Baba köpekbalığı da bu olaydan ders çıkarır, arkadaşlığın ne kadar güzel olduğunu sonunda görmüştür.

Bonus:

Oyun Kampta Ekibi ile Eskişehir OMM Müzesine Sanat Gezisi

Ankara Çocuk Etkinlikleri – Mart 2020

Tarih: 28-29 Mart Cumartesi Pazar

Yer: Eskişehir OMM Sanat Müzesi

Bilgi ve rezervasyon: www.oyunkamta.com

Oyun Kampta ekibinin donanımlı sanat eğitmenleri ile 2019’da açılan ve mimarisiyle, eserleriyle dünyada ses getiren Odun Pazarı Modern Müzesi’ne keyifli bir yolculuk yapmak ister misiniz? Bir gece konaklamalı iki gün sürecek bu gezide çocuklar; “müze ve sergi nedir?, eserlere nasıl bakılır?, eser ve mekan ilişkisinin önemi nedir?, sanatçının aktarmak istedikleri nelerdir?, bakmak ve görmek arasındaki fark nedir?” gibi sorulara cevap buluyor. Yaşadıkları bu deneyimin çok kıymetli olduğunu düşünüyoruz! Büyük küçük sanata doyacağınız bu gezinin ardından Sazova Parkı, Cam Sanatları Müzesi ve Balmumu Heykel Müzesi’ni de gezerek Eskişehir’deki hafta sonunuzu keyif dolu geçirmiş olacaksınız.

Pınar Toprak Öztürk
Pınar Toprak Öztürk Tüm Yazıları