preloader

5 Etkili Bakım Önerisiyle Cildinizi Yeni Sezona Hazırlayın

19.04.2021
5 Etkili Bakım Önerisiyle Cildinizi Yeni Sezona Hazırlayın

Yazı Boyutu:

aaa

Yaza hazır mıyız? Ruhen evet, peki ya bedenen? Endişelenmeye gerek yok; henüz vaktimiz varken etkili cilt ve vücut bakımlarıyla yaza tam da istediğimiz gibi bir giriş yapabiliriz.

Hava şartlarından fazlasıyla etkilenen cildimiz kışın başka, yazın başka problemler yaşayabiliyor. Bu noktada yapmamız gereken sorunun oluşmasını beklemeden öncesinde önlem almak. Cilt bakım rutini haline getireceğimiz basit ama etkisi tartışılmaz birkaç adımla bu iş tamam! Tabii cildimizden bahsederken sadece yüzümüze değil vücudumuza da odaklanmamız gerekiyor. Bikini mevsiminden önce selülitlere de savaş açıyoruz.

Güneş Kremi Kullanın

5 Etkili Bakım Önerisiyle Cildinizi Yeni Sezona Hazırlayın

Cilt kalitesini korumak ve yaşlanma belirtilerini geciktirmek için yaz-kış güneş kremini asla ihmal etmemek gerekiyor. Hele ki havaların ısınmaya başlaması ve güneşin etkisini artırmasıyla bu adım çok daha büyük kazanıyor. Güneşe çıkmadan 20-25 dakika önce güneş kreminizi uygulayın ve dışarı öyle çıkın. Eğer mutlaka bir ten ürünü kullanıyorsanız SPF içerikli olan ürünlerden ya da renkli güneş kremlerinden tercih edebilirsiniz.

Lekelere Savaş Açın

5 Etkili Bakım Önerisiyle Cildinizi Yeni Sezona Hazırlayın

Lekeler cilt problemleri arasında başı çekiyor; kimimiz sivilce izleriyle kimimiz güneş lekeleriyle mücadele etmeye çalışıyoruz. Yaz gelmeden ve yine güneş olumsuz etkilerini göstermeden önce cildi konsantre bir bakıma almak atılacak en doğru adım. Bu noktada kendimizi doğal içeriklere emanet edebiliriz. Ciltteki ton eşitsizliğini düzenlemeye yardımcı olan yüzde 100 doğal Misbahçe Aydınlatıcı Leke Karşıtı Konsantre, içerdiği antioksidan bakımından zengin bitkisel yağların karışımı sayesinde sadece lekelere etki etmekle kalmıyor cildi besliyor ve nemlendiriyor. Sadece bu kadar da değil! Yağlı ve karma ciltler için sebum üretimini dengelemeye yardımcı olurken, biyo-teknolojik aktifler ile cilt aydınlanmasına da katkı sağlıyor. Bir diğer önerimiz ise Misbahçe Nemlendirici Leke Karşıtı Aktif Yüz Suyu; öncelikle uygulaması son derece pratik. Ciltteki ton farklılıklarını azaltmaya yardımcı olan ürün, aydınlatmaya ve eşit bir cilt tonunu desteklemeye de yardımcı olur. Sonrasında kullanılan ürünlerin ise emilimini artırıyor.

Nemlendirici Leke Karşıtı Aktif Yüz Suyu

Satın Al

Aydınlatıcı Leke Karşıtı Konsantre

Satın Al

{772270}

Klinik Bakımlara Ara Verin

5 Etkili Bakım Önerisiyle Cildinizi Yeni Sezona Hazırlayın

Güzellik merkezlerinde ya da doktor kliniklerinde uygulanan profesyonel bakımlar için ideal zaman kış mevsimi. Güneşin etkisini hissettirmesiyle bu tip bakımlara ara vermek gerekiyor çünkü cilt fazlasıyla hassaslaştığı için lekelenmeye de açık hale geliyor. Özellikle soyucu etkiye sahip cilt bakımlarına bu süreçte ara verin ve cildinizi evde uygulayacağınız etkili bakım rutinleriyle destekleyin.

Nem Depolayın

5 Etkili Bakım Önerisiyle Cildinizi Yeni Sezona Hazırlayın

Aslında nemsizlik pek çok cilt problemini de beraberinde getiriyor. Sağlıklı, canlı, dolgun bir cilt için nem desteği çok ama çok önemli. Hyalüronik asit ve bitkisel bileşenlerle yaşlanma karşıtı bakım sağlayan Misbahçe Nemlendirici Kızarıklık Karşıtı Aktif Yüz Suyu, nemsizlik, eşit olmayan cilt tonu, çevresel faktörlere bağlı kızarıklıklara çözüm sunuyor. Yüzünüzü cilt tipinize uygun bir ürün ile temizledikten sonra 10-15 cm mesafeden tüm yüz, boyun ve dekolte bölgesine uygulamanız yeterli. Bunu yaparken hem yüz hem de göz çevresini birlikte ele almak gerekiyor çünkü göz çevresi nemsiz bırakıldığında yaşlanma belirtilerinin en fazla gözlemlendiği bölge olarak karşımıza çıkıyor. Misbahçe Nemlendirici & Aydınlatıcı Göz Çevresi Serumu, içeriğindeki hyalüronik asit desteğiyle göz çevresine nemlendirme sağlarken koyu halka görünümünü aydınlatmaya da yardımcı oluyor.

Nemlendirici Kızarıklık Karşıtı Aktif Yüz Suyu

Satın Al

Nemlendirici & Aydınlatıcı Göz Çevresi Serumu

Satın Al

Selülitli Bölgelere Masaj Yapın

5 Etkili Bakım Önerisiyle Cildinizi Yeni Sezona Hazırlayın

Selülit problemi yaşamayan yoktur herhalde… Portakal kabuğu görünümüyle mücadele etmenin en kolay ve etkili yolu bölgedeki kan dolaşımını hızlandırmaktan geçiyor. Problemli bölgelere etkili bir ürünle yapacağınız masajın düzenli uygulamada etkisini gözle görülür şekilde fark edeceksiniz. Misbahçe Selülit Karşıtı Masaj Yağı, içerdiği antioksidan bakımından zengin bitkisel yağların karışımı sayesinde cildi besliyor ve nemlendiriyor. Ürünün formülünde yer alan soğuk sıkım jojoba, üzüm ve zeytinyağı masaj için ideal kayganlığı sağlarken gelincik tohumu özü aktifleri cilt yüzeyini canlandırmaya yardımcı olarak daha sıkı bir cilt görünümü sağlıyor.

5 Etkili Bakım Önerisiyle Cildinizi Yeni Sezona Hazırlayın

Selülit Karşıtı Masaj Yağı

Satın Al

*Bu içerik Misbahçe iş birliğinde hazırlanmıştır.

Advertisement

Advertisement