preloader

Yaza En Yakışan Saç Modelleri

30.06.2022
Yaza En Yakışan Saç Modelleri

Yazı Boyutu:

Yaz mevsiminin enerjisini saçlarınızda hissedebileceğiniz modeller için ipuçları veriyoruz.

İster bir tatil beldesinde olun ister şehirde… Yazın ruhunu saçlarınızda yakalayarak, girdiğiniz her ortamda gözleri üzerinize çekebilirsiniz. En pratik şekilde uygulayabileceğiniz en havalı saç modelleri için kuaföre gitmenize gerek yok! Dyson Airwrap™ Multi-styler ile evde kolaylıkla yapabileceğiniz, yaza en yakışan saç modelleri için ipuçları paylaşıyoruz.

Plaj Dalgası

Kadınların yaza dair en sevdikleri noktalardan biri, denizin saçlarda yarattığı etki olabilir! Plaj dalgasının saçınızı yıkadıktan sonra da devam etmesini isterseniz, ufak bir hareket ile bu isteğinizi yerine getirebilirsiniz. Modeli uygulamaya saçları tarayıp, tutamlara ayırarak başlayın. Diplerden başlayarak saçları düzleştiriciye toplayın ve yüzünüzden 360 derece uzağa döndürün, aleti saçın içinde yavaş ve eşit bir şekilde hareket ettirin. Daha doğal bir sonuç için buklelerin yönünü değiştirerek bu işlemi tekrarlayın.

Nemli olarak nitelendirdiğimiz saç, yüzde 80 kuru olmalı, kuru görünmeli, ancak dokunulduğunda ıslaklık hissedilmelidir.

Pürüzsüz C Buklesi

Saçınız hem hacimli görünsün hem de biraz düz insin isterseniz; çözümünüz C buklesinde. Plaj dalgasına göre diplerden daha düz inen C buklesi, uçlara harika bir hareket katıyor. Nemli saçınızı yatay bölümlere ayırın ve küçük yuvarlak hacimlendirici fırçayla perçemlerinizi şekillendirin. Ardından yuvarlak hacimlendirici fırçayı takın ve tutamları yukarıya doğru fırçalayın. Uçları ise fırçaya dolayın, uçları dışarıda bırakarak üst bölümü düzleştirin.

Kısa Dalgalar

Özellikle yazın kullanım rahatlığı sunan kısa saçlar, yaz tatilinin vazgeçilmez modellerinden. Hacim verilince çok daha havalı hale gelen kısa saça dalga vermek oldukça kolay. Saçınızın ıslaklığını havluyla alın. İster şekillendirici sürün ister doğal haliyle bırakın ve tarakla saçınızı açın. Coanda etkili düzleştirici kurutma başlığıyla ön kurutma yapıp saçınızı bölümlere ayırın. Tutamları 30mm başlığa sarın, kuruyana kadar sabit tutun ve 5-10 saniye soğuk havayla sabitleyin.

Dalgalı Fön

Büyük, havalı buklelerle büyüleyici bir görünüm elde edebilirsiniz… Coanda etkili düzleştirici kurutma başlığıyla saçınızın nemini alın. Şekillendirmeye başlamak için saçınızı tutamlara ayırın. Büyük ve havalı bukleler için 40 mm Airwrap™ multi-styler saç şekillendirici başlığını takın, ayna karşısında okların yönüne bakarak isteğe göre içe ya da dışa dalga uygulayın. Saçlarınızı öne doğru atın ve bukleleri sallayarak, parmaklarınızla nazikçe açın.

Dyson Airwrap™ Multi-styler Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Dyson Airwrap™ Multi-styler saçları yüksek ısıyla değil Coanda etkisinin yarattığı hava akımıyla şekillendiriyor. Aşırı ısı olmadan farklı saç tipleri için çeşitli stiller sunan ürün, tek başlıkla harikalar yaratıyor. Çok fonksiyonlu bir başlık olan Coanda düzleştirici kurutma başlığı saçları kurutuyor, düzleştiriyor ve elektriklenmeyi gideriyor. Soğuyabilen ve dönen uçlara sahip yeni nesil şekillendirici başlıkları ise ısı hasarı oluşturmadan bukle ve dalgalara daha hızlı ve kolay ulaşmanızı sağlıyor.

Bir önceki nesil şekillendiricide iki bukle başlığıyla ortaya çıkan sonuçları, artık tek bir başlıkla elde edebiliyorsunuz. Başlıkları değiştirmeye gerek kalmadan saat yönünde ve saat yönünün tersine hareketlerle tüm saçı şekillendirebiliyorsunuz. Cold shot butonu ise uyguladığınız şekillendirme işleminin kalıcılığını arttırıyor.

*Bu içerik Dyson sponsorluğunda hazırlanmıştır.

OGGUSTO
OGGUSTO
editörün tüm yazıları