preloader

Renkli Saçlara Özel Tüyolar

Renkli Saçlara Özel Tüyolar

Yazı Boyutu:

Ön planda olan saç renklerini ve boyalı saçlar için bakım önerilerini , Erdem Kıramer’in ortaklarından Hüseyin Özcan’dan dinledik.

Sokak stilinde en çok tercih edilen saç modelleri hangileri?

Sokak modasına hakim olan saç kesimleri, kadınların stillini yansıtacak şekilde kişiselleştirilmiş ve kişiyi dinamik gösterecek şekilde… Saçlar kadınların günlük hayatta rahatlıkla kullanabileceği, yıka çık stiline uyumlu (kahküllü, katlı, bob stili gibi) olarak dizayn ediliyor. Biz, misafirimizin güçlü noktalarını öne çıkartacak stiller planlıyoruz. Örneğin alnı geniş olan misafirde kahkül, ince telli misafire volüm vermek için katlı kesim, kalın telli saçları da incelterek kesiyoruz.

Renkli Saçlara Özel Tüyolar

Kadınların en sık kullandığı saç renkleri neler?

Gold sarı, bal rengi, kızıl ve bakır öne çıkan tonlar arasında. Sıcak tonlar daha çok tercih ediliyor.

Renkli Saçlara Özel Tüyolar

{772757}

Siz saç boyama işleminde nasıl bir teknik kullanıyorsunuz?

Saç boyama tekniğinde, doğal işlemleri tercih ediyoruz. Erdem Kıramer markası olarak saçın sağlığını korumak ve yıpranmaması sağlamak önceliğimiz… Piyasada çoğu zaman saç açma işlemi yapıldıktan sonra boya yapılıyor. İki işlem saçı yoran ve yıpratan işlemler. Biz tercihen, açma işlemi yapmadan bitkisel boya ve açıcı boyalar ile saçı boyuyoruz. Dolayısıyla işlemin sonunda sağlıklı saçlar elde ediyoruz. Misafirlerimizin önceliklerine yönelik teknikler uyguluyoruz. Örneğin amaç beyazlar kapatmak ise, sıcak ve yumuşak tonlar ya da daha canlı tonlar belirliyoruz.

Renkli Saçlara Özel Tüyolar

Boyalı saçlarda saç bakım rutini nasıl olmalı?

Saç bakımı çok önemsediğimiz bir konu. Saça yapılan herhangi bir işlem varsa mutlaka iki aşamalı bir bakım uygulanmasını öneriyoruz. İlk olarak salonda profesyonel olarak uygulanan nem protein karışımlarıyla saçın rengi korunmalı, saçta röfle var ise yapılandırıcı ürünlerle bakım yapılmalı. Daha sonra saçın ihityacına yönelik belirleyeceğimiz şampuan, krem, maske ve saçı dipten uca güçlendiren durulanmayan kremlerle rutin olarak bakım yapılmalı.

Renkli Saçlara Özel Tüyolar

Cemre Bosnalı Zeydanlı
Cemre Bosnalı Zeydanlı
editörün tüm yazıları