preloader

Parfümünüz Tarzınızı Yansıtsın

02.10.2023
Parfümünüz Tarzınızı Yansıtsın

Yazı Boyutu:

Stilimizi oluştururken, karakterimizi yansıtacak parçalar ve aksesuarlar kadar önemli bir detay daha var: Parfümümüz. Seçeceğiniz koku ile duyusal bir deneyimin ötesine geçerek, ardınızda iz bırakacak bir imza oluşturabilirsiniz.

Söz konusu parfüm seçimi olduğunda dikkat edilmesi gereken uzun bir liste olsa da bu listede en önemli detay karakterinizle ve ruhunuzla bütünleşmiş bir koku tercih etmeniz. Tıpkı içinde şık, zarif ve rahat hissettiğiniz bir kıyafet gibi… Hepimiz kendimize özgü tarz ve kişiliklere sahibiz; işte bu yüzden parfümümüz hayata dair seçimlerimizin adeta bir yansıması oluyor. Kokumuz duygu durumumuza, geçmiş deneyimlerimize, çevremizle kurduğumuz bağlara ve modaya bakışımıza dair önemli ipuçları taşır. Örneğin meyvemsi ve çiçeksi notalar içeren bir koku, daha romantik ve feminen bir tarzı yansıtırken, derin odunsu notalara sahip bir parfüm daha sofistike ve güçlü bir tarzın göstergesi olabilir.

Parfümünüz Tarzınızı Yansıtsın

Parfüm seçimlerimizde önemli olan bir diğer belirleyici unsur ise tabii ki mevsimler. Serinleyen havalarla birlikte çok daha yoğun ve güçlü kokulara geçiş yapıyoruz. Bu sonbaharda kendi benliğini ve tarzını yansıtacak, yoğun bir koku arayanlar için önerimiz Giorgio Armani’den yepyeni SÌ EAU DE PARFUM INTENSE. Neden mi? Efsanevi moda tasarımcısı Giorgio Armani’nin başyapıtlarından biri olan Sì, şimdi yeni bir döneme adım atıyor.

Bu yenilikçi versiyon yeni bir şişe tasarımı, yoğun bir koku ve benzersiz bir kampanya ile bizlerle buluşuyor. Sì, hem akıl hem de duygu ile hareket eden bir tercihi temsil ederek “evet” demenin gücüne odaklanıyor. Tıpkı tutkuya, özgürlüğe, aşka ve kendi benliğine “evet” diyebilen kadınlar gibi.

Rehberimiz Notalar!

Son derece kişisel olan parfüm seçiminde, notalar bize daima rehberlik eder. Kendimizi en iyi ifade eden, tarzımızı tam anlamıyla yansıtan ve özgün hissettiren parfümü bulmak için farklı notaları denemek ve kokunun bizde nasıl etki bıraktığını keşfetmek gerekiyor. Armani’nin yeni kokusu SÌ EAU DE PARFUM INTENSE, notalarıyla özel bir karışım sunuyor diyebiliriz. Siyah frenk üzümü nektarı, kadifemsi bir çiçek kalbi ve duygusal bir vanilya buketiyle harmanlanarak daha sıcak bir koku yaratıyor. Bu benzersiz koku, Sì serisine de tabii ki yeni bir boyut eklemiş oluyor.

Sürdürülebilir kaynaklı içerikler kullanarak benzersiz bir karaktere sahip bu koku, Frenk üzümü özü tomurcuklarından ziyade Frenk üzümü meyvesinden elde edilerek meyvemsi bir etki sunuyor. Siyah çay notası ise elle toplanan çay yapraklarından damıtılarak elde ediliyor.

Parfümünüz Tarzınızı Yansıtsın
Parfümünüz Tarzınızı Yansıtsın

Gül damascena’sının saf özütü, fraksiyonlu damıtma yöntemiyle elde edilerek gülün en zengin kokularını ortaya çıkarıyor. Davana esansiyel yağı notaları, davana bitkisinden buhar distilasyonu ile elde ediliyor ve çiçeksi duyusallığı artırıyor. Paçuli yağı, Endonezya’nın Sumatra Adası’nda doğal yollarla elde ediliyor ve odunsu notaları güçlendiriyor.

Sürdürülebilir Lüks

Kozmetik dünyası son dönemde “sürdürülebilirlik” kavramını merkezine alma konusunda büyük bir gayret içinde ve gerek markaların gerekse tüketicinin bu konudaki hassasiyeti her geçen gün artıyor. Söz konusu tarzımız olduğunda kıyafet seçimlerimiz kadar hayata karşı duruşumuz, duyarlılığımız, seçimlerimiz ve düşüncelerimiz de bir bütünün parçası oluyor.

Parfümünüz Tarzınızı Yansıtsın

Özellikle lüks moda markaları, sürdürülebilirlik adına önemli adımlar atarak “refill” yani yeniden doldurulabilir ambalajlar konusunda öncü bir duruş sergilemeye başladı bile. Yenilikçi bir yaklaşım sunan SÌ EAU DE PARFUM INTENSE, dayanıklı bir şekilde üretilen tekrar doldurulabilir şişe tasarımıyla karşımıza çıkıyor. Bu son derece şık şişe, etkileyici altın Sì logosu ile camda kabartmalı bir görünüm sunuyor. Giorgio Armani’nin imzasını taşıyan tasarım, adeta parfümün gücünü ve zarafetini simgeliyor. Giorgio Armani, parfümünün sürdürülebilirlik konusundaki bağlılığını özellikle vurguluyor.

Ekolojik şişe tasarımı, iklim değişikliği ve temiz su kıtlığı ile mücadeleye katkı sağlıyor. Aynı zamanda, yerel sivil toplum kuruluşları ile iş birliği yaparak parfümün imza bileşenlerini elde ediyor ki bu da alkışı fazlasıyla hak ediyor. Sürdürülebilir kaynaklı içerikler arasında bourbon vanilya ve Hindistan’dan sürdürülebilir bir şekilde tedarik edilen siyah çay özü bulunuyor. Bu kaynaklar, yerel topluluklara ekonomik fayda sağlayarak sürdürülebilir bir geleceği destekliyor. Bu kadar da değil; SÌ EAU DE PARFUM INTENSE, paçuli içeriğinin kaynağı olan Endonezya’da ormansızlaşmaya karşı mücadele eden Rimba Raya Biodiversity Reserve Projesi’ni destekliyor. Bu proje, tropikal Turba bataklığı ormanını, buradaki biyoçeşitliliği ve ekosistemi koruma misyonuna sahip.

Güçlü Kadınların Kokusu

Gelelim bu yeni kokunun bizi oldukça heyecanlandıran kampanyasına. Armani’nin Sì vizyonunu canlandıran yeni SÌ EAU DE PARFUM INTENSE kampanyası, güçlü kadınların “Sì” yani “Evet” demesine odaklanıyor. Kampanya filminde, dünya çapında tanınmış oyuncu Cate Blanchett liderliğinde, “Sì” diyen güçlü kadınların hikâyelerini dinliyoruz. Sadie Sink, Matilde Gioli ve Eugenia Silva gibi ünlü isimler de kampanyada yer alıyor ve her biri farklı “Sì” ifadeleriyle parfümün gücünü temsil ediyor.

*Bu içerik Giorgio Armani iş birliğinde hazırlanmıştır.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları