preloader

Maskara Seçmenin Püf Noktaları

12.02.2022
Maskara Seçmenin Püf Noktaları

Yazı Boyutu:

“Maskarasız çıkmam” diyenler el kaldırsın! Makyajda sizin de olmazsa olmazınız maskaraysa gelin ideal maskarayı nasıl seçeceğinize birlikte bakalım.

Bazı günler canımız makyaj yapmak istemez; işte böyle zamanlarda dahi maskara olmazsa olmazımızdır çünkü çoğu zaman iyi görünmek için bir maskara dahi yeter! Söz konusu maskara olduğunda kıl fırçadan silikon fırçaya, suya dayanıklıdan renkliye kadar önümüze pek çok seçenek çıkıyor. Peki, biz bir maskaradan aslında ne bekliyoruz? Uzatmasını mı, dolgunlaştırmasını mı, kıvırmasını mı? Cevap hepsini ve daha fazlasını! İdeal maskarayı seçerken bazı noktalara dikkat etmek gerekiyor. O zaman gelsin tüyolar…

Kat Kat Uygulanabilir Olmalı

Maskara Seçmenin Püf Noktaları

Tercih ettiğimiz göz makyajına göre maskara kullanımımız da değişiyor. Bazen tek kat, bazen çift kat bazen ise sadece üst kirpiklere uygulama yaparak farklı görünümler yakalayabiliyoruz. İfadeyi güçlendirmek, daha dramatik bakışlar yaratmak istediğinizde tavsiyemiz maskarayı mutlaka birkaç kat uygulamanız. Böylece kirpikler çok daha belirgin hale gelecek. Hâl böyle olunca tercih edeceğiniz maskaranın topaklanmadan ve ağırlık hissi yaratmadan kat kat uygulanabilir olduğundan emin olmamız gerekiyor ki sizi ilk kattan diğer katlara geçerken yarı yolda bırakmasın.

Tek Ürünle, Çok Fayda Sağlamalı

Maskara Seçmenin Püf Noktaları

Her maskara lanse edilirken bir özelliği vurgulanır; kimi uzatır kimi dolgunlaştırır. Ayrı ayrı ürünlerden farklı faydalar edinmeye çalışmak yerine birden çok etkiyi bir arada sunan maskaralara yönelmek seçim yaparken öncelikle verilecek en doğru karar. Tek tek ayırsın, kalıcılığı olsun ve kat kat sürülsün… Yoğun siyah görünüm ise olmazsa olmaz!

İşte şimdi sizi tam da böyle bir ürünle tanıştıracağız. Tasarım aşaması iki yıldan uzun süren ve M.A.C Cosmetics’in son dönemde en büyük inovasyonu olan M.A.C Stack Maskara, tüm ihtiyaçları bir arada karşılamak üzere yaratılmış bir ürün. Doğal görünümden dramatik görünümlere kadar neyi arzuluyor ve neye ihtiyaç duyuyorsanız, tek maskara ile sınırsız görünümler elde etmek çok kolay. Sabah saatlerinde daha hafif bir göz makyajı yapıp, akşama doğru daha yoğun bir kirpik ve dramatik kirpik görünümünü tercih edebilirsiniz. Kirpiklerinizin nasıl görüneceğine siz karar verin üstelik topaklanma ve ağırlık hissi olmadan.

Maskara Seçmenin Püf Noktaları

Nasıl mı? Mega Brush ve Superstack Micro Brush olmak üzere iki farklı fırça seçeneği sunan M.A.C Stack Maskara; her kirpiğe ulaşmak için kademeli ve çok yönlü özelliklere sahip. Mega Brush uzun ve üst kirpikleri, Micro Brush ise kısa ve alt kirpikleri hedefliyor.

{772128}

Topaklanma Yapmamalı

Maalesef yanlış ürün seçiminde üst üste uygulamalarda topaklanma en sık rastlanan sorunlardan biri. Birbirine yapışmış, topaklanmış bir görüntü isteyeceğimiz son şey. Bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta ise maskaranızın kat kat uygulanmasına rağmen kirpiklerde ağırlık hissi yaratmaması… Kontrolü tamamen size bırakan ve siz yeterli bulana kadar sürmenizi sağlayan ürünler vazgeçilmeziniz olacak!

Kalıcılık Vaat Etmeli

Maskara Seçmenin Püf Noktaları

Makyajınızı yapıp evden çıkmak ve gün içinde bir daha tazeleme ihtiyacı hissetmek istemiyorsunuz, değil mi? Hangi kozmetik ürün olursa olsun, kalıcılık en önemli kriterlerden biri. Hele ki söz konusu maskaraysa. Gün içinde kirpiklerin yavaş yavaş aşağı düşmesini, maskaranın göz altına akmasını ya da göz kapağında birikmesini hiç istemeyiz! O nedenle tercih edeceğiniz maskaranın size kalıcılık sağlayacağından emin olun.

Kolay Temizlenebilmeli

Tabii kalıcılık demişken; temizlerken de sorun yaşamamak önemli. Bu hassas dengeyi yakalamak çok önemli; aman dikkat! 24 saat kalıcılık vaat eden M.A.C Stack Maskaranın kolay temizleniyor olması bir diğer bonusu. Göz çevremiz, çok ince bir deriye sahip olduğu için tahriş olmaya oldukça müsaittir. O nedenle göz makyajını temizlerken mümkün olduğunca nazik davranın ve zor temizlenen ürünlerden kaçının.

{773135}

*Bu içerik M.A.C Cosmetics iş birliğinde hazırlanmıştır.

OGGUSTO
OGGUSTO
editörün tüm yazıları