preloader

Bu Sezon Makyaj Çantasında Bulunması Gereken 8 Ürün

22.10.2021
Bu Sezon Makyaj Çantasında Bulunması Gereken 8 Ürün

Yazı Boyutu:

aaa

Renkli kozmetik sonsuz bir dünya ve bazen tam olarak neye ihtiyacımız olduğuna karar vermek hayli zor oluyor. Halbuki sadece 8 temel ürünle makyajda kusursuzluğu yakalamak mümkün. Bunlar neler mi?

Bazlar, fondötenler, allıklar, aydınlatıcılar ve çok daha fazlası! Kozmetikte sınır tanımıyorsanız, sizi çok iyi anlıyoruz. Ancak önceliğimiz, ihtiyaçlarımızı doğru belirlemek olmalı. Makyajda tuvalinizi oluşturmak yani kusursuz teni yakalamak oldukça önemli, o nedenle makyaj çantanızda ten ürünlerine ağırlık verebilirsiniz. Günümüzde kozmetik dünyası bize pek çok inovasyon sunuyor ve şüphesiz ki son dönemde birden çok etkiyi bir arada sunan ürünler trend halini aldı. Siz de seçimlerinizi bu “çok amaçlı” ürünlerden yana yaparak makyaj çantanızda zenginlik yaratabilirsiniz.

Makyaj çantanızı oluştururken tercihinizi uygun fiyatlı ama yüksek kalite sunan ürünlerden yana kullanmak istiyorsanız Gratis’in yepyeni markası LKYD ile tanışın. Marka far paletinden fondötene, aydınlatıcıdan allığa tam 256 farklı ürün seçeneği sunuyor! Şimdi gelelim her makyaj çantasında bulunması gereken, 8 kilit ürüne…

1.Makyaj Bazı

Bu Sezon Makyaj Çantasında Bulunması Gereken 8 Ürün

Satın Al

Makyaja bazla başlamak, cildi tüm uygulamalara hazırlarken aynı zamanda yapacağınız makyajın kalıcılığını da artırır. O nedenle makyaj çantanızda mutlaka bir makyaj bazı bulundurun. Peki, makyaj bazınızın aynı zamanda üç etkili olmasını ister misiniz? İşte tam da bahsettiğimiz çoklu etki! Gratis’in yepyeni markası LKYD’ın Triple Action Makyaj Bazı, özel olarak geliştirilen kirlilik ve yaşlanma karşıtı formülü cildinizin yoğun bir şekilde nemlenmesini sağlıyor. Pürüssüzleştirme özelliğiyle bu ürün cildinizi mükemmel bir şekilde makyaja hazırlıyor. Ayrıca makyaj tazeleme ihtiyacını da bir kenara bırakabilirsiniz. Fondöteni cildinize sabitleyen Triple Action Makyaj Bazı’nın uzun süreli kalıcı makyaj sağlamasıyla gün boyu rahat edeceksiniz.

2.BB Krem

Bu Sezon Makyaj Çantasında Bulunması Gereken 8 Ürün

Satın Al

“Yokmuş gibi” doğal bir ten makyajı için BB kremden daha iyisi düşünülemez. Özellikle kış mevsimiyle birlikte cildimiz çok daha fazla neme ihtiyaç duyarken, hem bunu sağlayan hem de tenimizdeki renk eşitsizliklerini düzenleyen bu ürün makyaj çantasına hemen atılması gerekenlerden. LYKD BB Krem, cilde hafif renkli bir görünüm kazandırırken canlı ve aydınlık bir görünüm de sağlıyor. Ayrıca mevsim ne olursa olsun cildi güneşten korumak önemli! Bunun için LYKD BB Krem, içerisinde bulunan SPF 15 sayesinde cildinizi güneşin zararlı etkilerinden koruyor. BB kremleri fırça ve sünger dışında parmaklarınızla da rahatlıkla ve hızlıca uygulayabilirsiniz.

3.Kapatıcı

Bu Sezon Makyaj Çantasında Bulunması Gereken 8 Ürün

Satın Al

Kabul edelim; kapatıcısız bir hayat düşünülemez! Göz altlarındaki mor halkalardan tutun da akne izlerine, güneş lekelerinden kızarıklıklara kadar pek çok kusuru adeta silgi gibi silen kapatıcılar, makyajın olmazsa olmazlarından. Önemli olan doğru tonu seçmek. Hataya düşüp, fazla açık renkli kapatıcılara yönelmeyin; özellikle göz altı kapatıcılarında bu hataya sıkça düşülüyor. Kapatıcınızın cilt tonunuzdan bir en fazla iki ton açık olması en ideali. Kullandığınız kapatıcının yapısı da oldukça önemli. Tavsiyemiz tercihinizi uygulama kolaylığı sağlayan likit kapatıcıdan yana kullanmanız. LYKD Likit Kapatıcı, eşit dağılan özel formülüyle yüksek kapatıcılık sağlarken göz çevresini aydınlatıyor. Ürünü kolay uygulanabilen yumuşak dokusu sayesinde cilt lekelerinizi kapatmak için de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

{774416}

4.Aydınlatıcı

Bu Sezon Makyaj Çantasında Bulunması Gereken 8 Ürün

Satın Al

Sıra geldi boyutlandırmaya ve cilde ışıltı kazandırmaya. Hayatımıza girişinden son derece memnun olduğumuz aydınlatıcılar krem, likit, toz, jel olmak üzere farklı formlarda karşımıza çıkıyor. Makyaj çantanızda mutlaka olması gereken ise kesinlikle jel yapıda olanlar. Bu ürünler parmakla hızlıca uygulanabilir, oldukça kalıcıdır ve en doğal görünümü sunar. LYKD Jel Aydınlatıcı tam da aradığımız ürün! Özel jel yapısıyla yoğun pigment sağlayan bu aydınlatıcı, son derece kolay uygulanıyor ve cilde istediğimiz doğal ışıltıyı kazandırıyor. Ürünü elmacık kemiklerinize, kaş altına, göz pınarlarına uygulayabilirsiniz.

5.Allık

Bu Sezon Makyaj Çantasında Bulunması Gereken 8 Ürün

Satın Al

Mevsim ne olursa olsun güneşten kızarmış gibi görünen yanaklar hepimizin vazgeçilmezi. Makyaj adımının en keyiflilerinden biri olan allık sürme LYKD Lip & Cheek ile oldukça pratik. Stick formu ve kremsi yapısı sayesinde bu ürünü yanaklarınıza kolayca uygulayabiliyorsunuz. Sahip olduğu pigmentler de yüzünüzde çok doğal bir görünüm yaratıyor ve tüm gün o istenilen tatlı rengi yakalamanızı sağlıyor. Ayrıca LYKD Lip & Cheek son zamanlarda çok popüler olan ikisi bir arada etkiyi de sunuyor. Yani bu ürün hem ruj hem de allık olarak kullanılmakta. Dudaklarınız gün boyu yumuşak bir dokuya sahip olurken doğal ve canlı bir renge kavuşuyor. LYKD Lip & Cheek yaz-kış fark etmeksizin hızlı makyajların vazgeçilmezi; tam çantaya atmalık!

6.Kaş Kalemi

Bu Sezon Makyaj Çantasında Bulunması Gereken 8 Ürün

Satın Al

Göz makyajını gösteren kaşlardır diyebilir miyiz? Bizce evet… Hal böyle olunca makyaj çantasına mutlaka eklenmesi gereken bir diğer ürün kaş kalemi oluyor. Doğal bir görünüm için yapmanız gereken kaşları yukarı doğru taramak ve ince çizgiler atarak boşlukları doldurmak. Bunu yaparken oldukça nazik ve dikkatli davranmaya özen gösterin. Böylece kalemi kaşlarınıza çok daha iyi bir şekilde uygulayabilirsiniz. Kaş kalemi seçerken çok sert yapıda olmamasına da dikkat etmek şart! LYKD Mikro Kaş Kalemi, ince uçlu tasarımı ve aplikatörüyle kaşlardaki boşluğu kolayca doldurmayı sağlıyor. Ucundaki fırça sayesinde yanınızda ekstra bir kaş fırçası taşımanız da gerekmiyor.

{774318}

7.Far Paleti

Bu Sezon Makyaj Çantasında Bulunması Gereken 8 Ürün

Satın Al

İşte kritik soru: Nasıl bir far paleti seçmeliyiz? Söz konusu far paletleri olduğunda sıkça kullandığınız renkleri göz önünde bulundurmanızda fayda var. Nude renkler içeren paletlerin her makyaj çantasında olması gerekir çünkü baz oluşturmaktan tutun da geçiş renklerine kadar size pek çok seçenek sunar. Tabii tercih edeceğiniz far paletinin hem mat hem de metalik renkler barındırması da önemli. LYKD 4’lü Far Paleti, yüksek pigmentli mat ve sedefli renk seçenekleriyle topaklanma yapmadan gözlerde istenilen görünümü yaratmanızı sağlıyor. Kolay dağılan formülüyle farları dilediğiniz gibi karıştırarak kullanabilirsiniz.

8.Maskara

Bu Sezon Makyaj Çantasında Bulunması Gereken 8 Ürün

Satın Al

Güzel ve sağlıklı görünmek için bazen bir maskara yeter! Kirpikleri tek tek ayıran, volüm kazandıran bir maskaranın makyaj çantasındaki yeri işte bu kadar önemli. Eğer aradığınız hacim ve belirginlik sağlayan bir ürünse önerimiz LYKD Splash Maskara. Gözlerinizde çok daha çarpıcı bir ifade yaratmak için maskarayı hem alt hem de üst kirpiklerinize uygulayın. Eğer gece makyajı yapıyorsanız çift kat uygulayarak kirpiklerde daha dramatik bir efekt yaratabilirsiniz.

Kusursuz bir makyaj için makyaj çantalarınızı, Gratis’in yepyeni markası LYKD’ın 8 ürünüyle yenilemeye başlayın!

Bu içerik Gratis sponsorluğunda hazırlanmıştır.